Partyflock
 
Forumonderwerp · 998725
Artiest {SHOWLIST artist 42053, 28199}
Standaard Stantons verslijten bij mij erg makkelijk, daarnaast zijn dit nogal stofhappers. Ortofoon Concorde en ook die Q-Bert Concorde vind ik minder. Bij scratchen blijven ze liggen terwijl ze skippen bij het minste krasje op de plaat waar standaard elementen blijven doorspelen en de naalden gaan zo kapot (breken om). Tenminste dat is mijn ervaring, en zo lomp doe ik nou ook weer niet. Ik hoor ook gemengde verhalen over de Shure van scratch-dj's.

Wat is volgens jullie nou het stabielste? Voorgaande topics spreken elkaar tegen en maken het alleen maar warrig.
laatste aanpassing
banaantjes van ortofoon, elke prijscategorie is het geld meer dan waard :)
Uitspraak van Hiemen op woensdag 27 februari 2008 om 13:14:
banaantjes van ortofoon


heb k ook en bevallen me prima
kun je wat beargumenteren met voordelen?
Uitspraak van Hiemen op woensdag 27 februari 2008 om 13:14:
banaantjes van ortofoon


banana´s zijn trouwens van Tonar, en hun kwaliteit is niet zo erg goed.
Het beste tot nu toe vind ik Ortofon Concorde DJ S & E, als de naalddruk, etc juist ingesteld zijn, dan zijn ze heel erg stabiel, en overigens veel beter dan Stantons.
ik heb ze van ortofoon hoor, weet niet of het officieel bananas heet dan maar de vorm is wel hetzelfde :)
Uitspraak van CandyCandy - UK op woensdag 27 februari 2008 om 16:07:
banana´s zijn trouwens van Tonar,


het is Tonar Banana, en als je op de onderkant van het element kijkt zie je uit welke fabriek de tonar banana komt....

JUIST, gewoon bij ortofoon

1 pot nat allemaal

mensen die beweren dat tonar beter is dan ortofoon, die liegem, kwaliteit is hetzelfde, ze hebben alleen een andere kleur

ortofoon vind ik toch wel de standaard, met welke naald er dan ook op, de gene die dit snel kapot krijgt/maakt is gewoon geen draaitafel waardig vind ik, je gaat er dan niet mee om zoals het hoort
Kheb c de Concorde Pro en wat betreft skippen idd, bij het minste krasje skipt ie al... maargoed, er is altijd wel wat

Behalve white Label naalt... heeft een maatje van me, die heeft nog nooit geskipt WTF?
 
mijn tante heeft suikerziekte, kut me zuigen maar het spuiten gaat precies heerlijk
Uitspraak van Trauma op woensdag 27 februari 2008 om 11:58:
Wat is volgens jullie nou het stabielste?


Shure M-44 7

there's no substitute!!!!!!

Nadeel is wel dat ze een wat donkerder geluid geven, diepe bas enz.
Andere naalden geven een wat ruimtelijker geluid, maar of dat thuis op je 100 wat versterker nou echt werkelijk een groot verschil maakt weet ik niet, maar ik draai er lekker mee!!

Naalden gaan nou eenmaal stuk maar merk niet dat de m44 sneller stuk gaat. Ben af en toe best wel ruig met die naalden (met al die stickers op platen waar ze zo nu en dan overheen schanzen)en het werkt nog steeds, zelfs een oude kromme naald die ik recht gebogen heb ligt stabieler dan welke naald dan ook (i'll pepsi chalange any one!!!!!!!)
laatste aanpassing
Uitspraak van CandyCandy - UK op woensdag 27 februari 2008 om 16:07:
Het beste tot nu toe vind ik Ortofon Concorde DJ S & E, als de naalddruk, etc juist ingesteld zijn, dan zijn ze heel erg stabiel, en overigens veel beter dan Stantons.


Ik heb zelf ook die ortofon PRO DJ S echt een topding, bij mij is het zelfs zo dat platen die normaal oversloegen ineens niet meer overslaan ben er dik tevreden over!

Stel jij je draaitafel wel goed in? Hierzo goed filmpje met uitleg daarvoor:



als je dit goed doet zoals in het filmpje aangegeven staat, heb je al een stuk minder last van overslaande platen.

Miss een beetje off topic maar wel waardevolle informatie die hier gegeven word!
laatste aanpassing door een beheerder
Artiest {SHOWLIST artist 32866, 53568}
tonar banana zonder twijfel

enne dat geel ziet er gewoon ook stoer uit.
en de shure whitelabel, hoe zit dat?
Uitspraak van B van Bart op donderdag 28 februari 2008 om 20:07:
tonar banana zonder twijfel


dus automatisch ook ortofoon concorde :P

Uitspraak van B van Bart op donderdag 28 februari 2008 om 20:07:
enne dat geel ziet er gewoon ook stoer uit.


dat is een kwestie van smaak natuurlijk

ik heb zelf de ortofoon concorde elektro, die is wit, kleurt mooi bij mn zwarte SL etjes
Artiest {SHOWLIST artist 52097, 65558}
Tonar Banana's en Ortofon Concorde pro's , nadeel van de Banaantjes is dat ze snel slijten.

Nou ja deze elementen kennen mijn drum n bass geweld redelijk goed aan(Y)
Uitspraak van Trauma op donderdag 28 februari 2008 om 20:13:
en de shure whitelabel, hoe zit dat?


voor een complete review:

http://www.aboutdj.nl/content/view/87/44/

conclusie (scheelt je lezen):
Mijn Whitelabels zijn inmiddels vervangen voor een setje Concorde DJ elementen en alle problemen omtrent instabiliteit waren als sneeuw voor de zon verdwenen.

Een stabiele replacement stylus zien te krijgen is dus een hele opgave, het element mag er dan wel mooi uit zien, als je er 2 hebt die stabiel zijn dan is de whitelabel geweldig maarrrrrrrrr als het op goede replacement naalden aankomt zijn de whitelabels een pain in the ass en dus ga ik ze ook niemand aanraden.

Waren ze stabiel geweest en was een stabiele replacement stylus zonder problemen te verkrijgen geweest dan had de Shure Whitelabel 4 sterren gehad, ik heb echter niets dan ellende met de elementen gehad en aangezien ze niet goedkoop zijn mag een fout als deze gewoon niet gemaakt worden. Vandaar dat de Whitelabel maar 2 sterren mee krijgt, 1 voor het design, 1 voor het feit dat wanneer je wel in het bezit bent van een stabiele versie de Whitelabel niet eens zo heel erg verkeerd is.


Artiest DanM
Diverse elementen heb ik liggen, allemaal hebben ze hun voor en nadelen, het beste resultaat heb ik met Bananas, maar de Stanton 500 almk3 is ook niet verkeerd, er is zoveel op de markt, en ik heb bijna alle elementen al gehad...
Ik denk dat het ook heel persoonlijk is ook omdat de specs onderling nihil zijn...buiten de frequentie bereiken om...( en dat is niet geheel onbelangrijk..8))
Artiest {SHOWLIST artist 32321, 46663}
Uitspraak van Hiemen op donderdag 28 februari 2008 om 10:11:
ik heb ze van ortofoon hoor, weet niet of het officieel bananas heet dan maar de vorm is wel hetzelfde


tonar banana en concordes zijn identiek heb ik gehoord. alleen ander merk.
laatste aanpassing
Als ik het mij goed herriner is Ortofon het merk zelf en Tonar de Nerderlandse importeur van Ortofon en aanverwanten...( Amersfoort ) al is de Tonar site al hééééél lang under construction, ik zie nu dat Ortofon door de firma Acson in Mijdrecht geimporteerd/distribueert wordt...
Heb voorheen in die handel gezeten en had contacten bij Tonar...( 5-6 jaar terug ondertussen...) Banana is ook de enige element van Tonar die ik me voor de geest kan halen, wellicht alleen voor nl markt..;) ( géén idee :O )
Uitspraak van DanM op woensdag 5 maart 2008 om 23:11:
Nerderlandse


:O
Uitspraak van DanM op woensdag 5 maart 2008 om 23:11:
Als ik het mij goed herriner is Ortofon het merk zelf en Tonar de Nerderlandse importeur van Ortofon en aanverwanten..


dat verklaart een hoop :)

Uitspraak van DanM op woensdag 5 maart 2008 om 23:11:
Banana is ook de enige element van Tonar die ik me voor de geest kan halen, wellicht alleen voor nl markt..;)


heb ergens wel eens op een Tonar Baktrak ofzo gedraaid die dan weer zeer verdacht veel op de de standaard elementen van Ortofon leken zowel qua vorm als eigenschappen.


:yes:
 
de beste in mijn ogen met lekkere diepe bass


Shure M-44 7 !!!!!
Uitspraak van verwijderd op donderdag 6 maart 2008 om 02:01:
Shure M-44 7 !!!!!


Yep wij kijken door de zelfde bril!!!

Die OM pro die op het plaatje staat heb ik ook en geloof mij, flikker dat ding AUB zo snel mogelijk weg (of zet hem in de kast als reserve) en koop een paar M-44 7's (beter koop je eerst nieuwe naalden voordat je ze weg gooit), wanneer je iets meer geluids kwalteit wil dan de m44 7 koop dan de M-44G.

(BTW het geluid is prima hoor van de OM pro, maar stabiel in vergelijking met de M 44-7 is hij in de verste verte niet!!)
die plaatjes waren alleen om te laten zien dat er een minimaal of zelfs geen verschil is tussen ortofon en tonar met beide modellen.
Uitspraak van GFunk op woensdag 5 maart 2008 om 22:53:
tonar banana en concordes zijn identiek heb ik gehoord. alleen ander merk.


Klopt :yes:
 
Ik draaide altijd in een klein studiotje in een coffeeshop in den haag:) op een rodec en 2 M-44G naalden GVD je wil niet weten hoe zuiver het geluid was:)
Uitspraak van MichelHartogNL op woensdag 27 februari 2008 om 14:52:
concorde pro


Snap alleen niet waarom ze nu zo een stantonachtige versie uit hebben gebracht. Misschien om een euro eropte plaatsen tegen 't skippen :lol:
Uitspraak van verwijderd op zondag 9 maart 2008 om 12:16:
hoe zuiver het geluid


Licht misschien ook aan je state of mind daar... :o
voorheen altijd met stanton 500 gedraaid
viel me vies tegen
vaak skippen als ik probeerde in te gooien :S
en naalden waren ook snel versleten
zelfs 1tje gehad die na 3 mdn al op was :/

sinds 2jaar met de banaantjes van ortofoon
nergens meer last van

:respect:
Uitspraak van Youffan San op zondag 9 maart 2008 om 20:00:
sinds 2jaar met de banaantjes van ortofoon
nergens meer last van


Fruit is gezond (y)
ik ben zelf fan van de concorde dj (die blauwe), tracken en klinken beter als de pro, alhoewel ik wel het idee heb dat ze iets sneller slijten, niet extreem overigens
 
Eddzdead citeer 9 maart 2008 13:00
Licht misschien ook aan je state of mind daar...



Nee dat niet,wel leuke opmerking,:jaja:
Het werd gezegt door profs,en die waren nuchter haha,

En toen we hadden opgenomen kwamen wij er nogmaals achter (Y)
laatste aanpassing
 
Ortofon Concorde pro's

tip: als je platen met deze elementen te snel over slaan kan je het beste je technics de raam uit mieteren en OEM tafels halen....
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
tip: als je platen met deze elementen te snel over slaan kan je het beste je technics de raam uit mieteren en OEM tafels halen....


:lol: :roflol: zal inderdaad aan je Technics liggen..:yes:
Misschien andere hobby zoeken..(y)
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
OEM tafels


Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
de raam uit mieteren


Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
en


Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
technics


Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 17:54:
halen....


 
Uitspraak van DanM op dinsdag 11 maart 2008 om 19:14:
zal inderdaad aan je Technics liggen..
Misschien andere hobby zoeken..


sorry hoor maar technics zijn echt minder goed om mee te scratchen dan OEM tafels... de arm ligt veel stabieler. Probeer n OEM bak maar s met scratchen te laten over slaan, lukt je dus nooit, en bij n technics wel.

heb het al vaker geprobeerd dus.... en n maat van mij heeft dr eens n medewerker van n dj school, gesponsord door technics, op n beurs, mee over gehaald door het waar iedereen bij was ook te bewijzen dat OEM decks beter zijn ;)
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 21:42:
de arm ligt veel stabieler.


:lol:

Het overslaan ligt dan eerder aan de afstelling van je gewicht en antiskating dan aan de arm..

De arm en ophanging/lagering van de Technics is een zeer fijn stukje techniek :yes:
laatste aanpassing
Ik heb ook OEM bakken gehad, die dingen komen gwn met speling op de lagering de fabriek uit rollen, Technics niet ;)
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 11 maart 2008 om 21:42:
sorry hoor maar technics zijn echt minder goed om mee te scratchen dan OEM tafels...


Als je naalden skippen bij scratch/juglin' kunnen er 3 dingen zijn, je naald is niet geschikt, je afstelling is ruk, of je kan gewoon niet scratchen...;)
Ligt ZEKER niet aan de arm van Technics, dies BETER dan welke dan ook, vandaar dat ie ALTIJD geimiteerd is...8) enig verschil is dat er GEEN speling op de arm zit, elke andere draaitafel heeft dat WEL....:)
Werkzaam bij Music in Mind
Artiest Jack 2 Jack
Dat de OEM relaxter is dan de technics voor scratchen kan ik me niet voorstellen. Wel hebben ze de arm heel goed nagemaakt. Leuk speelgoed, heb zelf ook 2 oem decks staan. (y)


2 kleine nadelen aan de OEM:

speling op de arm: vaak gehoord, zelf eigenlijk nooit last van gehad

isolatie: de OEM's zijn minder goed geisoleerd, tik maar eens op de kast als je een plaat afspeelt, dat hoor je door je speakers.
(echter ook geen last van aangezien ik ze gebruik in een timecoded setup) alleen in een club zou ik zelf bijvoorbeeld om die reden technics neerzetten.

Toch is de OEM een velen malen betere koop voor thuis. Ze hebben wat kleine nadelen die ik zelf niet noemenswaardig acht maar wel een stuk goedkoper.

voordelen:

ze draaien relaxter dan de technics.

je kan ze tot 40% up/down pitchen (mocht je dat willen) :)



Prijs/kwaliteit v.d. OEM (y)
laatste aanpassing
Oems zijn zeker relaxte Tafels

beide tafels Corrigeren anders ,,
tis maar wat je zelf lekkerder vind draaien

alleen hadden we het hier over Elementjess en naalden :yes:

en die discussie tussen oems en techniqs
volgens mij is daar al een topic over :bye:
je hebt gelijk,

Ik heb in elk geval deze;



De ortofon concorde's zijn volgens mij de meest gangbare professionele naalden. Je hebt ze in allerlei uitvoeringen. Ik heb zelf de "goedkoopsten" aangezien de naald zelf geen invloed heeft op de geluidskwaliteit bij mij (timecode setup).

Uitspraak van Youffan San op zondag 9 maart 2008 om 20:00:
voorheen altijd met stanton 500 gedraaid
viel me vies tegen


Stanton (n)
Commerciele organisatie die zich alleen maar bezig houdt met marketing, producten inkoopt en hun eigen "coole" merk erop laat drukken. Snap ook echt niet dat zoveel professionele DJ's die troep van hun gebruiken. Ken geen 1 product uit het stanton assortiment dat goed is.
laatste aanpassing
hahaha idd
en die prijzen die ze soms durfen te vragen :dood:
als je kijkt naar die stanton draaitafels en sommige stanton mixers
Ortofon staat gwn voor kwaliteit :)

Ik heb deze rakkers :respect:

 
die heeft n maat van mij

zijn exact dezelfde als de concorde pro alleen dan int zwart en voor de rest ja je kan er ook die grijze naalden op zetten dus zou 1 op 1 t zelfde moeten zijn.


Uitspraak van DanM op dinsdag 11 maart 2008 om 22:06:
Als je naalden skippen bij scratch/juglin' kunnen er 3 dingen zijn, je naald is niet geschikt, je afstelling is ruk, of je kan gewoon niet scratchen...


die maat van me is n scratch dj en heeft in 1996 zelfs n dmc wedstrijd gewonnen, dat zal t niet zijn ;)

de rest ook niet, me lijkt dat de dj booth bij de beursstand van n dj academy wel goed is incl afstelling van de arm enzo...
Heb al met al die verschillende ortofon dingen gedraaid en nooit verschil gemerkt. Die ortofon dingen zijn gewoon allemaal goed (y)

Uitspraak van Procell op donderdag 13 maart 2008 om 21:54:
Ik heb deze rakkers




Die zijn relaxt, weet niet welke je hebt?
Nightclub E? of S?
Anyway, de nightclub E heeft een elliptische naald. Heeft meer contactoppervlak met de plaat. en zorgt voor minder slijtage en een betere geluidskwaliteit. Alleen niet mee gaan scratchen! Dan help je je vinyl collectie om zeep :)

Als je 't leuk vindt om een beetje te scratchen moet je zoieso een spherische naald halen. (ortofon concorde DJ S naald)

Als je vooral wil scratchen moet je Shure M44-7 elementen+naalden hebben! :D


http://www.new-line.nl/webshop/view.asp?i=88

Die dus, das DE naald om te scratchen.
laatste aanpassing
 
Uitspraak van Youffan San op zondag 9 maart 2008 om 20:00:
voorheen altijd met stanton 500 gedraaid


Uitspraak van Youffan San op zondag 9 maart 2008 om 20:00:
zelfs 1tje gehad die na 3 mdn al op was :/


Stanton is gewoon kapot gaar... slijten als een motherfocker :(