42% van de vrouwen vindt okselhaar lelijk
Amsterdam - De Nederlandse vrouw schaamt zich voor haar eigen lichaam. Op het strand of in het zwembad voelt veertig procent zich wit en dik. Dat blijkt uit een representatief onderzoek, in opdracht van het tijdschrift BETER, naar de blootbeleving van de Nederlanders. Ook over anderen wordt keihard geoordeeld. Iemand met overgewicht op het strand? 'Lelijk' zegt 27 procent, 'afstotelijk' volgens 8 procent.
Een dagje strand of zwembad is niet voor elke vrouw een onverdeeld genoegen. Niet alleen voelt een grote groep zich dik en wit, ook de onzekerheid slaat toe. 'Ik voel me opgelaten/schaamtevol', zegt vijftien procent, twaalf procent voelt zich zelfs minderwaardig ten opzichte van anderen en zeven procent voelt zich bloot.
Mannen komen uit het onderzoek een stuk zelfverzekerder naar voren. Twee keer zoveel mannen geven aan zich lekker te voelen op het strand of in het zwembad (44% tegen 22 procent van de vrouwen).
Waar schaamt de Nederlandse vrouw zich voor: In bikini, badpak of naakt in de sauna? De buik! Veertig procent schaamt zich voor haar buik, gevolgd door vetrolletjes (29 procent), benen (20 procent) en heupen (14 procent).
Bijna veertig procent is trots op haar borsten. Maar verder heeft een vrouw, volgens haarzelf, weinig om trots op te zijn. Een derde deel van alle vrouwen zegt zelfs: 'ik ben nergens trots op'. Alleenstaande vrouwen zeggen dit opvallend vaker dan vrouwen die samenwonen of getrouwd zijn. Opnieuw een derde deel van alle vrouwen zegt vaker naar strand, zwembad of sauna te zullen gaan als zij zich zekerder zou voelen over haar lichaam.
Naast de onzekerheid over het eigen lichaam is er sprake van een keiharde veroordeling van het lichaam van een ander. Een van de vragen luidde: Wat denkt u als u op het strand iemand ziet met ongeschoren bikinilijn en oksels. 'Afstotelijk', zegt 37 procent van de vrouwen over okselhaar. 'Lelijk', zegt nog eens 42 procent. Ook schaamhaar scoort hoog op de ergernis-schaal met respectievelijk 32 en 45 procent.
Een koortslip en spataderen worden vooral zielig gevonden (dertig procent). Ook overgewicht wordt door een grote groep vrouwen als zielig betiteld (21

. Het meest afstotelijk is iemand die veel zweet. Bijna veertig procent van de vrouwen vindt iemand die veel transpireert afstotelijk. Eén op de vier mannen is het hier mee eens.
Grote verschillen tussen mannen en vrouwen komen aan het licht als het onderwerp topless ter sprake komt. Twee procent van de mannnen ergert zich aan topless over het strand lopende vrouwen. Van de vrouwen ergert 13% zich hieraan.
Moet er in Nederland een toplessverbod komen, wilden de onderzoekers weten. Een grote meerderheid staat hier neutraal tegenover. Veertien procent van de vrouwen zou dat jammer vinden. Voor veel mannen zal een dagje strand nooit meer hetzelfde zijn bij een toplessverbod. Bijna veertig procent zegt dat jammer te zullen vinden.
http://www.blikopnieuws.nl/bericht/29300