Foxxy Angel citeer 27 augustus 2007 23:54
donateur! De spinnenwebtattoo (veelal op de elleboog geplaatst) is een tattoo met gevarieerde betekenissen.
Meestal betekent het spinnenweb dat men in het gevang heeft gezeten. Het aantal ringen geeft hierbij ‘zittijd’ aan.
De oorsprong ligt dan ook in het gevangeniswezen waar deze tattoo als symbool stond voor moord op een medegevangene. Dit was gelijk een waarschuwing voor anderen om niet bij deze drager in de buurt te komen.
Het spinnenweb is tevens een haat-symbool. Gedragen door rascisten geeft het aan dat ze iemand vermoord hebben. Het aantal ringen verteld soms hoeveel mensen.
Een spinnenweb om de linkerelleboog kan volgens sommigen betekenen dat de drager een pistool of revolver bij zich heeft en niet schroomt deze te gebruiken.
In Rusland wordt het spinnenweb op de hand geplaatst tussen duim en wijsvinger bij dieven. Is er een spinnetje in het web geplaatst dan betreft het een drugsverslaafde.
Tegenwoordig wordt deze tattoo ook wel gedragen door mensen die bovengenoemde betekenissen niet kennen aangezien de hedendaagse betekenis veranderd is naar ‘Gevangen binnen het systeem’.
Daarnaast geven mensen tegenwoordig eigen betekenissen aan hun tattoos. Het design is bijvoorbeeld ook erg gewild in de Old School en New School style en niet meer alleen op de ellebogen. Dit is ook omdat er makkelijk huid mee opgevuld kan worden.
Door al deze bovenstaande betekenissen of redenen van een spinneweb tatoeage zou ik het zelf dus nooit doen.
Tuurlijk moet je doen wat je leuk vind en schijt hebben aan de meningen en vooroordelen van mensen.
Maar als je weet dat een tatoeage zulke gedachtes bij mensen oproept, waarom zou je het dan doen?
Ik vind het er wel mooi uit zien, maar toch roept het bij mij ook altijd negatieve gevoelens op als ik iemand zie met een spinneweb.
en vaak zijn die negatieve gevoelens terecht als je ziet wat voor persoon hem draagt.
Dus nee ik vind het niets
