FC contracteert Zweed Stenman
28 maart, 19:01 uur
FC Groningen heeft zich voor volgend seizoen versterkt met Fredrik Stenman. De 23-jarige Zweed komt over van Bayer Leverkusen. De verdediger tekent in Euroborg een contract voor vier jaar.
Stenman had bij de Duitse Bundesligaclub nog een doorlopend contract en FC Groningen moest derhalve een afkoopsom op tafel leggen. Over de hoogte hiervan doet de club geen mededelingen. Algemeen directeur Hans Nijland is content met de komst van de Zweed. “Met het vertrek van Mathias Florén in de winterstop en Antoine van der Linden aan het einde van dit seizoen, hadden wij dringend behoefte aan een linksbenige verdediger. Met Stenman halen wij een speler in huis die ondanks zijn jeugdige leeftijd al heel veel ervaring heeft.”
Stenman speelde in zijn vaderland onder meer voor IF Elfsborg en Djurgardens IF. Met die laatste club won hij in 2005 zowel de landstitel als de nationale beker in Zweden. De vleugelverdediger maakte in januari 2006 de overstap van Djurgardens naar Bayer Leverkusen. De rest van dat seizoen was hij basisspeler bij de Duitse club. Stenman maakte tijdens het WK 2006 onderdeel uit van de nationale Zweedse selectie. Hij kwam tijdens het eindtoernooi in Duitsland echter niet in actie.
Nijland is er vooral trots op dat FC Groningen erin is geslaagd een voetballer over te nemen van een gerenommeerde club in een hoog aangeschreven Europese competitie. “Een paar jaar terug hadden wij niet durven denken dat FC Groningen een speler van een club als Bayer Leverkusen zou kunnen overnemen. Het zegt iets over de ontwikkeling van FC Groningen en de aantrekkingskracht die we momenteel genieten. Daarnaast is Euroborg een stadion dat spelers aanspreekt. Stenman heeft samen met zijn partner twee dagen rondgekeken in Groningen en had direct het goede gevoel.”
Stenman zelf is ook blij met zijn overgang naar Groningen. “Voor mij was het vooral belangrijk een club te kiezen waar ik meer mogelijkheden zie om aan speeltijd toe te komen. Op mijn leeftijd moet je niet op de bank zitten, hoe mooi een club als Leverkusen ook is. Een sportman wil voetballen en bij FC Groningen zie ik die uitdaging liggen. Ik verheug me op het nieuwe seizoen en wil dat graag laten zien. Voor velen lijkt de overgang van Leverkusen naar Groningen misschien een stapje terug, maar ik denk er op termijn beter van te worden.”
De in Köping geboren Stenman speelde in totaal 149 competitiewedstrijden waarin hij elf keer scoorde. Met Bayer Leverkusen is hij dit seizoen doorgedrongen tot de kwartfinale van het UEFA Cup-toernooi. Stenman, die na Rasmus Lindgren de tweede Zweed wordt in de selectie van trainer Ron Jans, kwam bij drie van die UEFA Cup-duels in actie.
Bron: FC Groningen