Partyflock
 
Forumonderwerp · 899387
2712x bekeken
 
Waarschuw beheerder
Mijn plannen zijn om na mijn examenjaar (dit jaar dus) mijn studie te vervolgen met HBO Bouwkunde..
Nu hoorde ik pas van verschillende mensen dat daar nogal wat mensen mee stoppen..
Dit bezorgt mij toch enige twijfels..
Daarom wil ik graag weten of er van jullie mensen zijn die hier wat meer van weten.(bijv. waarom stop je met die opleiding)

Ik hoop dat jullie me een beetje kunnen helpen, want ik vind het wel belangrijk om een goede vervolgopleiding te kiezen.
Waarschuw beheerder
veel die eerst mbo bouwkunde hebben gedaan stoppen omdat da niveauverschil heel groot is...
Waarschuw beheerder
Hangt er beetje vanaf waar je het gaat volgen. Bij mij op school zijn er bijvoorbeeld een paar gestopt omdat er veel theorie bij kwam kijken.
En dat waren ze niet gewent van mbo. Vooral wiskunde viel erg tegen bij veel.
Verder zie ik niet zo veel redenen. Vooral nietmeer als je bezich bent met je avstudeerrichting. In mijn geval architectuur. Dan ben je echt bezig met wat je wil namelijk.
In begin is erg algemeen.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Ik zit nu in mijn examenjaar VWO, dus dat zal voor mij niet veel uitmaken verwacht ik..
Waarschuw beheerder
als je van vwo afkomt is wiskunde goed te doen hoor. heb ok ooit iemand moeten helpen met wiskunde die hbo bouwkunde deed...
 
Waarschuw beheerder
Al met al zal het dus best meevallen zoals ik het hier lees?
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb zelf een jaar architectuur gedaan. De reden dat ik gestopt ben is doordat het reizen en wiskunde me opbrak.
Per dag was ik 4 uur kwijt aan reizen. Daarnaast was het vak Technisch Rekenen gewoonweg te moeilijk voor mij, en voor 90% van de andere studenten. Hierdoor werden extra colleges ingezet. Gevolg: meer uren op school, minder uren thuis, en met een reistijd van 4 uur bleef er voor mij vrij tijd weinig over.
Hierdoor ging ik de architectuur-module deels verwaarlozen. Uiteindelijk heb ik dus èn Technisch Rekenen èn de architectuurmodule niet af kunnen ronden, wat een pre was om door te kunnen stromen naar het 2e jaar, naast die 30 studiepunten.

Dus als je goed bent in wiskunden (integreren, differentieren) en graag (technisch) tekent, zal er geen vuiltje aan de lucht zijn denk ik.
Mocht je nog boeken nodig zijn, ik heb alle boeken nog van dat jaar. Architectuur kwam, op de architectuurmodule na, overeen met Bouwkunde het eerste jaar.
Waarschuw beheerder
mijn zus doet nu 4e jaar bouwkunde, kwam ook van t vwo af. bij haar in t jaar waren dr ook veel mensen afgevallen of blijven zitten, maar tis ook geen makkelijke studie. Als ik zie hoeveel huiswerk zij heeft:|
Waarschuw beheerder
feestjes bouwen is altijd leuk.
je moet civile techniek doen. Daar verdien je poen mee en is nog leuk ook (heb ik me laten vertellen)
Waarschuw beheerder
Heb MBO bouwkunde gedaan, daar vielen er al ontzettend veel af.
Wiskunde was bij ons ook een drama idd. Dat zal op het HBO dan ook wel zijn
 
Waarschuw beheerder
Track 007, voor mij zal de reistijd drie kwartier heen en drie kwartier terug worden. Dat valt dus wel mee en zal wel vol te houden zijn.
Ik neem aan dat ze toch wel inzien dat er iets fout zit in het systeem als wiskunde voor 90% van de studenten te zwaar is. Daar zullen ze dan toch wel iets aan doen?
Wiskunde gaat met sommige dingen wel goed, andere gaan slechter. Integreren en differentieren gingen met best goed af. Technisch tekenen lijkt me ook wel leuk om te doen, dus dat zal ook geen groot probleem zijn.
Jij denkt dus dat de opleiding toch wel geschikt voor me is?
Als ik boeken nodig heb, laat ik het je wel weten ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 8 september 2006 om 16:51:
Ik neem aan dat ze toch wel inzien dat er iets fout zit in het systeem als wiskunde voor 90% van de studenten te zwaar is. Daar zullen ze dan toch wel iets aan doen?


Ik hoorde later dat het verhaal van TR landelijk speelde. Ze deden er wel wat aan, namelijk extra lessen in zetten. Ik denk eerlijk gezegd dat de stof wel te begrijpen is, ik stak er dan ook redelijk wat uren in en begon het wel meer te begrijpen, maar de opgelopen achterstand (aangezien ik via de mavo naar de havo ben gestroomd) was gewoon te groot. Hoe het bij de rest speelde kan ik moeilijk zeggen.
En zoals ik aangaf begon ik de architectuur-module te verwaarlozen. Ik heb nog wel een tijd in de zomervakantie geprobeerd te redden wat er te redden viel, maar dat mocht niet meer baten.
Naar aanleiding van wat je aangeeft, zal het zeker geen ongeschikte opleiding voor je zijn. Ga echter, door mijn verhaal, de wiskundige kant niet onderschatten, dat zou natuurlijk zonde zijn. Misschien doe je er goed aan op open dagen meer over dit vak te vragen.

Er waren uiteraard ook leukere kanten, zoals het handschetsen of bouwfysica. Dit laatste was best interessant altijd, misschien mede door de manier waarop het uitgelegd werd door de docent. Hier was ik dan ook wel redelijk goed in. Net als nederlands, waarvan de bij voorbaat saaie colleges door de docent altijd werden omgetoverd tot colleges die leuk waren om te volgen.

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 8 september 2006 om 16:51:
Als ik boeken nodig heb, laat ik het je wel weten


(y) Kan zijn dat er inmiddels gebruik wordt gemaakt van andere versies, maar tezamen met de isbn-nummers komen we daar snel genoeg achter.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Track 007 op vrijdag 8 september 2006 om 18:24:
Ik neem aan dat ze toch wel inzien dat er iets fout zit in het systeem als wiskunde voor 90% van de studenten te zwaar is


Ha, het probleem ligt aan de scholen. Ik doe nu MBO bouwkunde en ik wil graag HBO bouwkunde gaan volgen. Het enige mooie van de overstap van MBO naar HBO is dat het helemaal niet in elkaar overloopt.
Ik hoorde al aantal keer het vak wiskunde vallen.
Op het MBO breid je er juist al in het 2de leerjaar een einde aan omdat je de vaardigheden van wiskunde moet (kunnen) begrijpen en toepassen.
Ik heb nu al 2 jaar (zit nu 4de leerjaar) geen vakken als Engels, Duits, Natuurkunde en Wiskunde gehad. Ik 'was' altijd redelijk goed in wiskunde maar denk wel dat het me moeite zal kosten om de draad weer op te pakken...
En dus denk ik dat daardoor ook veel mensen niet de stap naar HBO (niet alleen omdat alles zo traag gaat op scholen)
Ik weet niet of hier meerdere mensen last mee ondervonden hebben?
Werkzaam bij {SHOWLIST organization 1607, 1618, 1608}
Artiest {SHOWLIST artist 13296, 60172}
Waarschuw beheerder
H
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 8 september 2006 om 16:51:
Ik neem aan dat ze toch wel inzien dat er iets fout zit in het systeem als wiskunde voor 90% van de studenten te zwaar is. Daar zullen ze dan toch wel iets aan doen?
Wiskunde gaat met sommige dingen wel goed, andere gaan slechter. Integreren en differentieren gingen met best goed af. Technisch tekenen lijkt me ook wel leuk om te doen, dus dat zal ook geen groot probleem zijn.


Op mijn Bouwkunde opleiding (Tilburg) was wiskunde prima te doen. Alles ging op de PC, het was meer de kunst om met het programma overweg te kunnen. Integreren en differentieren was niks meer dan de formule invullen en op de juiste knop rammen.

Vooral mechanica en constructieleer waren daar de struikelblokken bij de meeste. Heb zelf 2 jaar gedaan om één vak af te ronden, wel 6 tentamens gehaden 4 keer de lessen gevolgd, en nog niet boven een 3 uitkomen. Maar er waren er zo nog 120, dus dat is dan een mooie troost. Heb ook het idee dat ik de 4,5 die ik nodig had alleen maar gehad heb als 'oprotpremie'.... Ze laten je diploma iig niet afhangen van één of twee vakken. Docenten kunnen soms best menselijk zijn.

Maar verder vond ik de opleiding prima te doen, heb er alles bij elkaar 4,5 jaar over gedaan, recht van de HAVO af. Het is dus wel mogelijk ;)

Van de overgang MBO - HBO heb ik ook veel verhalen gehoord. HBO schijnt inderdaad een stuk meer 'theoretisch gezever' te zijn dan MBO. Aan de andere kant merkte ik wel dat vooral in de eerste jaren dat een MBO-er wel degelijk meer voorsprong heeft dan iemand die recht van de HAVO afkomen, dus eigenlijk moeten ze niet klagen!

Waar je studeert scheelt ook veel. Heb bij mensen in de klas gezeten die in Den Bosch gestudeerd hadden. De inhoud bij sommige vakken was wezenlijk anders. Wiskunde is op de ene opleiding op papier aan de gang met cijfers toveren, in Tilburg ging alles op de PC. In Den Bosch gaan ze veel dieper in op materiaaleigenschappen, in Tilburg vond ik dit zwaar oppervlakkig.
laatste aanpassing