kuthond.. kutkapper en vooral kutgert
Samson en Gert is een Vlaamse kindertelevisieserie sinds 1989 die verzonnen werd door Hans Bourlon, Gert Verhulst en Danny Verbiest. De hoofdrollen worden vertolkt door Samson (tot 2005 door Danny Verbiest, thans door Peter Thyssen) en Gert (Gert Verhulst).
Het programma is een productie van het succesvolle Vlaamse productiebedrijf Studio 100, ook verantwoordelijk voor onder meer Kabouter Plop, de kinderpopgroep K3 en verscheidene familiemusicals. De drie makers (Danny Verbiest, Gert Verhulst en Hans Bourlon) van Samson en Gert zijn tevens de oprichters van Studio 100.
In 2005 nam Danny Verbiest afscheid van Studio 100 en van zijn hond Samson. Hij wou meer gaan reizen en het productiehuis moest dus op zoek naar een nieuwe poppenspeler. Men koos voor Peter Thyssen, die eerder al gestalte gaf aan het varkentje Big (uit de VTM-babyserie Big & Betsy).
Gert is een man die met zijn pratende hond Samson in een klein dorpje woont in de Dorpsstraat 101. In het dorp wonen verder de zelfingenomen Octaaf De Bolle alias meneer De Raaf (Walter Van de Velde) en tot voor kort ook diens moeder Jeannine (Ann Petersen) die samen een kruidenierszaak draaiende houden. De snoepgrage kapper van het dorp heet Albert Vermeersch alias meneer Spaghetti (gespeeld door operazanger Koen Crucke), maar noemt zichzelf Alberto Vermicelli en hoopt door te breken als operazanger. De burgemeester heet Modest (Walter De Donder) en bouwt graag onder werktijd modelvliegtuigjes (die hij omschrijft als "belangrijke dossiers")
Een kenmerk van het programma zijn de zinnetjes die regelmatig terugkeren. Wanneer iemand de woonkamer van Samson en Gert binnenkomt is bijna altijd de eerste zin die hij zegt: "Ik moest kloppen want de bel doet het niet." Vermeersch antwoordt Gert heel vaak, wanneer hij weer eens Albert wordt genoemd door Gert, "Ten eerst is het Albertooo, en ten tweede...". Octaaf De Bolle zegt vaak: "...is toevallig een van mijn specialiteiten. Mijn Miranda zegt dat ook altijd: 'Pa', zegt ze, 'zoals jij kan ...' zo kan ik ... hè?" Verder verbastert Samson namen (mijnheer van Leemhuijzen wordt 'van Veel Luizen', mevrouw Jeannine 'mevrouw Praline') en woorden. Vaak terugkerende thema's zijn 'de bedrieger bedrogen' en 'eerlijk duurt het langst'.
Minder belangrijk zijn Eugène Van Leemhuysen (gespeeld door cabaretier Walter Baele), de hyperactieve gemeentesecretaris, Frieda Kroket (Barbara De Jonge) de eigenaresse van een frietkraam en de Afgevaardigde van de Minister Hans Royaards die soms de burgemeester moet spreken voor belangrijke besprekingen. Tot 1993 speelde de Nederlander Stef Bos de rol van Joop Mengelmoes (door Samson Meneer Chocomoes genoemd). Bos schreef ook veel liedjes voor Samson & Gert.