Partyflock
 
Forumonderwerp · 648048
35 volgers · 165402x bekeken
Waarschuw beheerder
+1-2
donateur
Ik dacht dat die er al was maar kon hem niet vinden met search dus bij deze.

Ik heb fruity 4.0

en heb de volgende vragen..

Ik wil een stem met granulizer van langzaam steeds sneller laten gaan tot het een toon wordt en dan die pitchen etc alleen ik kan volgens mij niet die knop laten bewegen zodat het stukje stem steeds sneller gaat...? Is het mogenlijk om de knoppen van granulizer netzoals bij VST's te laten bewegen?

&

Ik zoek nog steeds de mogenlijk heid om paterns op verschillende snelheid te laten lopen of dat de snelheid van een patern toeneemt etc.
 
Waarschuw beheerder
biertje?
Waarschuw beheerder
donateur
Bier_vst.dll bedoel je?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
haha, lijkt me nog es een mooie plugin b)
Waarschuw beheerder
Of WC_vst.dll à la Inferno Bros
 
Waarschuw beheerder
moet je dan niet eerst bier hebbe? ;)
Waarschuw beheerder
Heb altijd met FL 4 gewerkt en ben sinds kort met FL 5 bezig.

Maar bij de playlist in fl 4 kwamen mijn "blokjes" van de patterns altijd netjes naast elkaar terecht, in FL 5 moet ik altij heel voorzichtig schuiven dat ze mooi naast elkaar staan.

Beetje vage uitleg, maar hoop dat iemand het snapt.
Iemand een idee hoe ik dit kan oplossen?
Waarschuw beheerder
ja je moet... regs bij snap.... staat ie op none... die moet je ff op line zetten :) dan is alles goed
Waarschuw beheerder
donateur
rechtsboven in de hoek zie je "snap" staan met daarboven een pulldown,
als je die pulldown aanklikt en daar cell of line kiest ipv none, dan heb je weer hetzelfde als bij FL4 dat ze automatisch in die vakjes worden geplaatst :)
Waarschuw beheerder
http://img205.imageshack.us/img205/6379/schnappie6mx.jpg
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Conspiracy Monday op zondag 4 september 2005 om 11:43:
rechtsboven in de hoek zie je "snap" staan met daarboven een pulldown,
als je die pulldown aanklikt en daar cell of line kiest ipv none, dan heb je weer hetzelfde als bij FL4 dat ze automatisch in die vakjes worden geplaatst


ik was eerder :[
 
Waarschuw beheerder
wat heb jij voor playlist :|
Waarschuw beheerder
Merci!!!!!

Werd er helemaal gek van!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 4 september 2005 om 13:05:
wat heb jij voor playlist


ownage playlist :P
Waarschuw beheerder
wat is daar mis mee btw ? :/
 
Waarschuw beheerder
laat maar
 
Waarschuw beheerder
maat van me had het over "Fruityloops PRO" is dat wat??
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 5 september 2005 om 02:43:
Fruityloops PRO" is dat wat??


Das met alles er op en er aan `geen demos dus
 
Waarschuw beheerder
Ik heb een melodie maar hoe maak ik die van heel dof naar steeds duidelijker ?
Waarschuw beheerder
buzz effect adapter?
 
Waarschuw beheerder
ja en welke 'machine' dan?
Waarschuw beheerder
automation 2 pole
 
Waarschuw beheerder
Hey hier zijn mijn fans wel goede middag iedereen hiro
Waarschuw beheerder
ja je fans houden van je :vaag:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 5 september 2005 om 12:58:
Ik heb een melodie maar hoe maak ik die van heel dof naar steeds duidelijker ?


bedoel je met een lowpass filter?
Waarschuw beheerder
met buzz kan ook :D:D
 
Waarschuw beheerder
met buzz? zitte we hier niet bij fruity loops?
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op maandag 5 september 2005 om 17:38:
met buzz? zitte we hier niet bij fruity loops?


Buzz Effect Adapter
 
Waarschuw beheerder
oooh hehe... da gebruik ik nooit 8)
 
Waarschuw beheerder
Hoe kan ik sidechaincompression in Fruity krygen
Weet iemand dat ?
Welke compressors heb ik daar voor nodig
En hoe ga ik dat linken
Ik begryp er geen kut van :nee:
 
Artiest {SHOWLIST artist 6079, 20741}
Waarschuw beheerder
Sidechaining is best lastig en er zijn maar weinig compressors die t kunnen. Opzich kom je met de PSP_vintagewarmer wel al een heel end in de goeie richting.

Ik hoorde laatst dat de "Waves C4 Multiband Processor" het ook zou moeten kunnen maar dat lukt hier voor geen meter. Ik vind t meer gewoon een uitgebreide Eq.
 
Waarschuw beheerder
Op de RDeEsser van waves zit sidechain
Maar ik weet niet hoe ik t moet linken
Als ik die op sidechain gooi `valt al myn geluid weg
Das net iets te veel onderdrukt he :P
Artiest {SHOWLIST artist 1038, 34608}
Waarschuw beheerder
Op die Waves C1 comp-sc zit het ook :D
maar ik krijg het ook niet aan de praat !
 
Waarschuw beheerder
hier snap ik zowieso maar weinig van :S
 
Waarschuw beheerder
Jammer :/
Artiest {SHOWLIST artist 140061, 48145}
Waarschuw beheerder
Je kan sidechaining ook faken, door de schuifjes van de gewone equalizer van FL Studio te automizen.
Je krijgt dan hetzelfde effect, alhoewel het nooit 100% gelijk klinkt natuurlijk. :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 6 september 2005 om 20:58:
Jammer


jah sorry (f)
 
Waarschuw beheerder
Ik heb dit gevonden
Als jullie er uit zyn vertel t my ff 8) :P

Is het verstandig om op elk geluid compressie te gooien. Ik doel hier voornamelijk op techno muziek, dus met veel drums! Of verliest de mix op deze manier kracht ?
En is het verstandig om veel drums te clonen en dat op de clone zware compressie te gooien dat je een soort punch effect krijgt?
En is het verstandig om bij alle geluiden die je gebruikt de high end en low end weg te draaien. en eventuueel de freqencies die geen/weinig invloed hebben op de klank kleur en de totale mix?

Zo dat was ie nou wel weer voor even
Groeten
Joost
owja en alvast bedankt voor het antwoord(en)!


Beste Joost

Om te beginnen met de "compressor"
Om dit apparaat (plug-in) goed te begrijpen, moeten we toch even terug naar de oorsprong.

In de jaren 60 ontstond de behoefte om peaken in het klankbeeld -weg te werken- .
Dit zou een apparaat moeten zijn dat door een soort drempel aan te brengen, lastige peaken tegen houd.
"de limiet" werd bepaald en verder niet.
De limiter was ontstaan.
Dit apparaat hield dus het signaal tegen tot op een ingestelde waarde.
Er zaten 2 knoppen op "input & output"

De derde knop is de meter, je kunt schakelen tussen de input, output en de GR = de mate van limiting.
Het kleine knopje links onder is een regelaar om de gloeispanning van de "buizen" te kunnen regelen; je kunt dan de eventuele 'brom' die door veroudering van de buizen ontstaat, wegnemen.

Door de output terug te draaien kon je de max-modulatie wat naar de tape toe ging instellen opdat er geen oversturing zou ontstaan.
Door de input verder op-te draaien kan je het RMS geluidsniveau (maw. - het geluidsniveau wat in je oren komt, maw.- de energie die van het geluid af komt) naarboven brengen zonder dat de tape overstuurd werd.
Als je de input verder open zette ontstond er een soort effect, wat later als creatief gegeven gebruikt zou gaan worden.
Maar ..... dat was toch niet naar wens, dus... er werd iets anders bedacht.
1 input werd gesplitst in 2 kanalen. (op de mengtafel)
1 kanaal -onbewerkt- en het 2e kanaal met limiter.
De output van limiter dicht en de input lekker ver 'open' opdat de boel behoorlijk plat gewalst werd.
Dan draai je de output van de limiter langzaam open en voeg je dan bij het -onbewerkte- signaal op kanaal 1.
Resultaat: de peaken blijven bestaan en alles wat -zacht- was 🇮🇸 wordt luider.
dus een....... 'SIDECHAIN'..... met het zeer gecomprimeerd signaal wordt toegevoegd aan het orgineel.
Nu is de term 'sidechain' ook duidelijk.
De verhouding tussen deze 2 kanalen noemen we "ratio" 1:1 is dus (alleen kanaal 1) clean.
Door de ratio te veranderen, bepaal je dus de verhouding tussen het 'orgineel' en het 'bewerkte' signaal.
De compressor was geboren.
Nu kan je deze mengeling van 2 kanalen nog eens door een 2e limiter halen ..... compressor limiter !!
Later werd dit alles in één apparaat vervat.

Door een technische beperking kleeft er een nadeel aan dit apparaat.
Daar peaken slechts korte electrische puls geven, is de limiter altijd te laat en kunnen er toch ongewenste pieken ontstaan.
Met de ingang van het digitale tijdperk is dat ook opgelost door het signaal iets te vertragen kan er dus op voorhand 'ge-limit' worden.
Dit verklaart ook geringe vertraging op de plug-in.

Nu zijn er allerlei 'optimizers' die dat op een digitale rekenwijze het signaal op een andere -ik vind: betere wijze- bewerken
Ik heb het beste resultaat door eerst een trage limiter (bv. op stem att 0 msec release tussen de 700 -2000 msec) als een soort trage envelope het signaal te laten volgen, dan daarachter de optimize plugin.
Werkt erg goed !!
Als je geen limiter plugin hebt .... is hetzelfde als een compressor met de ratio op max. (alleen de side chain dus)

Nu, wat je er mee moet doen is uiteraard een creatief gegeven.
Niets moet, alles mag.

Ik vind de compressor een achterhaald en vaak totaal misbruikt ding
Je kunt nu naar radio of tv luisteren en dan hoor je vaak de ademhaling luider dan de klank.
Dat is misbruik van de compressor of ook wel "onbenul"

Goed ... nu je vraag: Is het verstandig om op elk geluid compressie te gooien?
Tja wat is verstandig, als je het mooi vind ... ja, maar je houdt van een cleane open sound zoals ik je begrijp.
Dan zou ik het met zeer geringe mate toepassen, het gevaar bestaat altijd dat de boel dicht gesmeerd wordt met allerlij zachte ongewenste harmonischen.
Op drums (als je deze zelf opneemt) kan het zelfs noodzakelijk zijn.
De meeste loops en samples zijn al gecomprimeerd, dus is in priciepe niet nodig, maar ......... smaak en opvatting is aan jou.

2e vraag: En is het verstandig om bij alle geluiden die je gebruikt de high end en low end weg te draaien.
Wederom een kwestie van smaak, het kan gebeuren door veel compressie te gebruiken deze lage en / of hoge frequenties naarvoren komen en daardoor juist leuk zijn.
Zo niet ... haal ze dan weg.
Natuurlijk, als er frequenties in de weg zitten kan je deze weghalen, maar het is geen "wet".

Dus: wederom .... het is jouw smaak en opvatting.
Er zijn geen regels ... gelukig niet.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
netjes :D
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 6 september 2005 om 23:49:
Goed ... nu je vraag: Is het verstandig om op elk geluid compressie te gooien?
Tja wat is verstandig, als je het mooi vind ... ja, maar je houdt van een cleane open sound zoals ik je begrijp.
Dan zou ik het met zeer geringe mate toepassen, het gevaar bestaat altijd dat de boel dicht gesmeerd wordt met allerlij zachte ongewenste harmonischen.
Op drums (als je deze zelf opneemt) kan het zelfs noodzakelijk zijn.
De meeste loops en samples zijn al gecomprimeerd, dus is in priciepe niet nodig, maar ......... smaak en opvatting is aan jou.


Op de drums & eventuele bass(line) zou ik t wel doen, maar niet al te veel iig. Zeker als je zelf de percussie hebt neergezet, en geen loopjes gebruikt.
De claps/snares enzo moet je er weer niet bij doen dan.
 
Waarschuw beheerder
Ik wil Swar-plug (bank met indiaase instrumenten :vaag: ) werkend krijgen in FL5.
http://www.swarsystems.com/SwarPlug/Index.htm
Ik had m succesvol geinstalleerd in: programfiles/FLstudio5/plugins/vst/swar-plug.
Maar het werkt niet :(
Ik denk ;) dat ik 'm in de verkeerde map heb ge-installeerd :frusty:
In welke map moet ik 'm installeren?
Thanx :flower:
laatste aanpassing
 
Artiest {SHOWLIST artist 31252, 154012, 66763, 41794}
Waarschuw beheerder
alle plugins horen onder

..\Image-Line\FLStudio5\Plugins\VST
 
Waarschuw beheerder
Of even de folder aan geven
En dan refreshen
Dan kun je m gewoon op die plek laten staan :yes:
 
Artiest {SHOWLIST artist 25196, 25370, 8696}
Waarschuw beheerder
donateur
Weet iemand ook als je in fruityloops meerdere controllers tegelijker tijd kan gebruiken. Krijg het nu alleen voor elkaar dat ik moet kiezen of controller 1 of controller 2
 
Waarschuw beheerder
Zou wel moeten kunnen. Als je "link to controller" doet bij een willekeurige toets/wiel/schuif, kan je toch gewoon beide midicontrollers gebruiken neem ik aan?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 11 september 2005 om 12:53:
Weet iemand ook als je in fruityloops meerdere controllers tegelijker tijd kan gebruiken. Krijg het nu alleen voor elkaar dat ik moet kiezen of controller 1 of controller 2


Volgens mij kan dat nog niet! Is 1 van de dingen die er in FL Studio 6 bijkomt. Ik heb het zo gedaan door mijn synth aan mijn midicontroller te hangen, en die weer aan mijn pc.
Zo kan ik ze allebei tegelijk gebruiken :)
 
Waarschuw beheerder
Swar Plug werkt (Y)
Thanx :respect:
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ja dat was dus ook al mij iede' alleen heb ik nu op dit moment nog niet de midi kabel om ze aan elkaar te koppelen. Dus dan mischien toch maar een midi kabel er bij aan schaffen wel een goeie tip vooor fruityloops mischien om er wat aan te doen.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Dus dan mischien toch maar een midi kabel er bij aan schaffen wel een goeie tip vooor fruityloops mischien om er wat aan te doen.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ja idd, gewoon zo'n midikabeltje. Kan je bijna overal kopen. Wel ff onthouden, vaak is het zo: In moet op out, en out op in ;)