Partyflock
 
Forumonderwerp · 616141
222x bekeken
Waarschuw beheerder
Moet morgen op het bedrijf waar ik aan het stage-lopen ben, een presentatie geven.

Wie heeft er nog meer zo'n vreselijke hekel aan presenteren en wie is nog zenuwachtiger dan mij....

Iemand nog tips om rustig te worden? (En nee, je hoeft niet te reageren met: "Rook een joint, dat helpt..."
Waarschuw beheerder
Ik moet volgende week een presentatie houden voor mn eindstage :(. En daar hebt dus totaal geen zin in.

Wat helpt is mischien een proef- presentatie houden, met maar 1 persoon aanwezig, ofzo. Is minder paniekerig, plus wat makkleijker omdat het toch nog niet telt.

iig sterkte ermee.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
ja heb ook altijd hekel als ik presentatie moet geven..
probeer het dan altijd op te lossen met beetje humor erdoorheen..
is voor mezelf wat lekkerder dan...

gewoon proberen goed te oefenen zodat je weet wat je daar moet zeggen..

en verder ja.. misschien wat chris zegt.. gewoon oefenen voor 1 persoon.. heb ik nooit gedaan.. maar je weet het nooit..

succes
Waarschuw beheerder
Zorgen dat je goed in de stof zit.

Hou kleine papiertjes bij de hand met steekwoorden. Ga geen lappen tekst er neer zetten, want dan heb je teveel hou vast en kun je in de war raken. Met steekwoorden komt de presentatie natuurlijker over.

Haal diep adem en als je het niet meer weet gewoon heel wijs doorpraten. Heb vaak zat gehad door uit mijn duim te zuigen dat ik het toch gehaald heb.

Hoe zenuwachtig je ook bent, doe gewoon alsof het een eitje is en probeer zeker over te komen. En heb vertrouwen in jezelf.

Succes :D
Waarschuw beheerder
Maken in powerpoint en van die kleine kaartjes kopen. Deze kaartjes hou je in je hand, kan je korte steekwoorden voor jezelf op neerzetten, zodat je idd geen hele lappen tekst op leest en met niks voor je neus zit. Je hoeft er niet eens altijd op te kijken.

En beetje zenuwen zijn genoeg anders presteer je niet :D. En paar keer oefenen.


En eigen ervaringen: ben soms wel zenuwachtig alleen niemand merkt het bij mij :D. Heb al zoveel presentatie's gegeven zo ondertussen en ook onverwachte presentatie's waarbij je inene naar voren wordt geroepen.

1 keer was ik zo zenuwachtig. Moest een Engelse workshop houden. Dat wil zeggen dat ik de klas 2 uur lang moest bezig houden in het Engels en ik haar engels. Moesten we met zijn 4en doen, hebben we vooraf wat alcohol gedronken en het ging perfect haha.

Als je het heel eng vind kan je je ook gewoon op 1 punt richten ergens achterin de zaal (lokaal) dan lijkt het net of je iemand recht in zijn gezicht aan kijkt wat niet zo is :P.

Succes.

PS heeel vroeger (:D) toen ik 14 was heb ik weleens presentatie's voor mijn ouders gegeven die gingen dan zo iri doen en me afleiden dat voor de klas een eitje was.
Waarschuw beheerder
He mensen wat goed zeg, leuk dat jullie zo enthousiast reageren!

Ik heb inderdaad ook al veel presentaties gehouden, in het begin ben ik altijd vreselijk zenuwachtig, maar als ik dan eenmaal bezig ben....

Dat van op 1 punt richten achter in de zaal heb ik ook wel eens geprobeerd, ging op zich wel goed, maar het ziet er zo onprofessioneel uit. Kreeg er zelfs een punt aftrek voor, omdat ik het publiek niet genoeg benaderde...

Maar goed, komt wel weer goed morgen. Ben al bijna een half jaar bezig met deze afstudeerstage, en weet er dus voldoende van, dus kom maar op met je vragen!! (Dat is de instelling!!)

2 Crzy Chris: Jij ook veel succes met je presentatie volgende week!
Waarschuw beheerder
Klein bj alcohol kan wel helpen, als je nerveus bent, maar alleen als je al goed in de stof zit. Verder veel plaatjes of schema's die je uit kan leggen. Maak ze dan niet te ingewikkeld. Probeer geen zinnen op te dreunen die je uit je hoofd geleerd hebt. Gewoon vertellen. Een keer oefenen is ook wel goed voor je zelfvertrouwen, omdat je dan al weet hoe je iets dus niet moet zeggen ;).
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb nooit last van zenuwen, k ga gewoon staan en hou me praatje. gewoon niet bij nadenken dat je voor een groep mensen staat, alleen maar lekker praten.
Waarschuw beheerder
Ja had er eerder echt een hekel aan om een presentatie te geven. Moest er niet aan denken om in me eentje voor een groep te staan en dat iedereen me aan zit te kijken, dan word ik zo zenuwachtig, en kom ik niet meer uit me woorden :s Als ik voor school presentatie's moest houden, kwam ik nooit opdagen, altijd maar uitstellen tot het laatste moment... Maar nu kan het me niks meer schelen, praat gewoon door maakt me niks uit wat andere van me denken... :D
Waarschuw beheerder
donateur
Ik vind het ook altijd verschrikkelijk. Vroeger kreeg ik altijd een kop als een tomaat, maar dat wordt nu gelukkig minder.. Het scheelt ook als je het publiek kent of niet.

Plankenkoorts: ·
Probeer je te onstpannen alvorens je voor je publiek verschijnt.
Oefen voor de spiegel en eventueel ook in het lokaal waar je de presentatie moet doen.
Zorg voor duidelijke en overzichtelijke notities. ·
Haal enkele keren diep adem voor je begint. ·
Glimlach. ·
Heb je de neiging om dingen te vergeten, dan kan je notakaartjes gebruiken. Je kan bijvoorbeeld kaartjes met sleutelwoorden of -zinnen bij je leggen.


Je moet je maar bedenken dat iedereen die voor je staat het minstens net zo eng vindt om te doen!

Op internet staan trouwens veel tips over presentaties geven!
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
tip voor als je zenuwachtig bent...

kijk wel de zaal in maar bijvoorbeeld naar punten in die zaal... dus niet naar mensen maar punten... dan lijkt het alsof je die mensen aankijkt maar dat doe je dus niet... scheelt een hoop gezenuw als je denk dat al die mensen je aan zitten te gapen..
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb laatst toch wat geleerd op een beurstraining als je tussen de ogen kijkt boven de neus zeg maar lijkt t net of je iemand n zn ogen aankijkt heel handig als je moet liegen :D
 
Waarschuw beheerder
donateur
Wat ook wil helpen is de presentatie niet zien als een presentatie, maar meer als een discussievorm. Ik weet niet wat de functies van de luisteraars zijn en hoeveel het er zijn,maar misschien dat je ze zelf persoonlijk had kunnen uitnodigen, met de mededeling "graag met hen willen discussieren of gedachten uitwisselen over" en dan je stageopdracht uitleggen. Dan geef je ze al een stuk informatie en je neemt bij jezelf een druk weg.

Verder is veel oefenen voor andere mensen (thuis, vrienden, collega's op stage) een goede oefening EN moet je zelf volledig achter je gemaakte keuzes staan van je opdracht, maar niet alles slikken. Wat zij van jouw bevindingen vinden is geen wet. Ze zullen vast vragen hebben, maar jij kan natuurlijk ook hen vragen stellen. Je moet er beiden wijzer van worden denk ik altijd...
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
Rook een joint, dat helpt!



;p
 
Waarschuw beheerder
Da's ook toevallig. Moet ook morgen m'n eerste presentatie geven, ZONDER JOINT!
 
Waarschuw beheerder
Heb er ontelbaren gehad.. echt gewoon je zelf blijven is de beste oplossing...

Succes kerel!
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Ik vind het altijd heerlijk om een presentatie te geven, lekker je babbeltje doen tegenover anderen. Zolang jij de stof maar goed onder de knie hebt, kan er eigenlijk niets fout gaan.
In het ergste geval ga je even de mist in, maakt er een grapje van en gaat vrolijk verder.
 
Waarschuw beheerder
donateur
presenteren...een van me favoriete dingen wel eigenlijk. Zorg er gewoon voor dat je weet wat je wilt vertellen over hetgeen dat je moet vertellen. Ga geen zinnen uit je kop leren, maar begrijp wat je moet vertellen en zet in je gedachte uit hoe je de presentatie wilt uitvoeren. Foutje maken kan is menselijk en als dat gebeurd, dan gewoon pardon zeggen ik vergeet wat of nee ik maak even een foutje....

Ook niets van aantrekken als je een foutje maakt, kom zelfverzekerd over.........en het belabgrijkste.......­.betrek je publiek erbij. Wanneer je een korte presentatie houdt hoeft dit niet persé, maar als je een uur of meer gaat presenteren, dan wordt de informatie snel saai omdat er te weinig dingen gebeuren, behalve een informatie stroom van jouw kant. Vraag tussendoor of het allemaal duidelijk is, of er vragen zijn. Kom met stellingen bijvoorbeeld. Dit is sus en zo, wat vinden jullie ervan. Hebben jullie hier een bepaalde mening over?

Een ander belangrijk item. Als je je inleiding geeft, zeg dan wanneer mensen vragen mogen stellen...tussendoor of gewoon aan t einde pas? Ik prefereer tussendoor, omdat je dan ook met het publiek bezig bent, waardoor hun het ook weer interessanter gaan vinden. Verder vermelden dat de mobiele telefoons UIT MOETEN. Als ie afgaat wordt je namelijk behoorlijk uit je verhaal gehaald.

Zorg voor een goede inleiding, das t halve werk, daarna gaat de rest eigenlijk vanzelf. Vergeet ook niet een duidelijke agenda weer te geven met de punten die je wilt bespreken en hou er kort een verhaaltje bij, over wat de punten betekenen.

Neem tussendoor een slokje water als je strot droog wordt van t slappe geouwehoer wat ze willen horen.....geeft ook enige ontspanning en verfrissing. Wees lekker jezelf, en maak bijvoorbeeld een grapje tussendoor.

nog een belangrijk punt. Kijk de mensen aan...en richt je niet op 1 punt. Kijk ze ook niet recht in de ogen aan, dat kan voor jou schrikbarend en verwarrend zijn, maar ook voor hun. Richt je ogen op een voorhoofd van iemand als je een verhaal verteld.
Greetz oz
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ikzelf heb het geluk iedereen recht in de ogen te kunnen aankijken, stuk voor stuk tijdens presenteren. Dat dringt namelijk niet tot me door dat ik dat doe! :D.

PS er wordt hier gezegd betrek het publiek erbij door vragen te stellen, maar dat wordt niet door iedere leraar gewaardeerd. Inderdaad zeggen dat vragen achteraf beantwoord wordt.

En inderdaad sheet maken met agendapunten.
laatste aanpassing