Hmmm...
Schurft ontdekt bij bewoonster van verpleeghuis Margriet
Door onze verslaggever
NIJMEGEN - In het Nijmeegse verpleeghuis Margriet is bij een bewoonster schurft ontdekt. Bewoners en medewerkers van de afdeling waar de besmetting is aangetroffen, worden komende week allemaal behandeld om verspreiding tegen te gaan.
Het gaat om circa dertig bewoners en een ongeveer even groot aantal werknemers. "We willen het zekere voor het onzekere nemen", stelt directeur Gerard van der Linden van Margriet.
De behandeling bestaat eruit dat bewoners en medewerkers van de bewuste afdeling zich insmeren met een lotion en dat wasgoed apart op 60 graden wordt gewassen. Andere bewoners en hun familie zijn geïnformeerd maar hoeven geen maatregelen te nemen. "Mensen kunnen ook gewoon op bezoek blijven komen, want besmetting gebeurt alleen door intensief contact."
Margriet telt in totaal 153 bewoners. Behalve de GGD is ook een dermatoloog van het Canisius- Wilhelmina Ziekenhuis betrokken bij het uitbannen van de besmetting.
Voor de betrokken medewerkers is er dindag een informatiebijeenkomst. Die dag ook begint de behandeling met de speciale lotion. Margriet wacht daarmee 'omdat je het in één keer goed moet doen'. Zou bijvoorbeeld niet al het personeel ineens worden behandeld, dan zou de besmetting opnieuw binnengebracht kunnen worden op een dan 'schone' afdeling.
Hoe de vrouw, die in januari van het UMC St Radboud naar Margriet werd overgeplaatst, de schurft heeft opgelopen, kan Van der Linden niet zeggen. Het Radboudziekenhuis kampte vorig jaar november met een uitbraak van schurft, die zich ook uitbreidde naar verpleeghuis Piushove, dagbehandelingscentrum Taxus en woonzorgcentrum Nieuw Malderborgh.
Nog maar een keer een conclusie proberen te trekken en nu de goede!!
