The Matrixx presents DJ Tiësto
Feest: Matrixx
Lokatie: Matrixx
Datum: 4 mei 2005
Stad: Nijmegen
toegevoegd door LJ Dust op donderdag 14 april 2005 om 22:28 - 41x bekeken
Prepare for impact: Tiësto comes to Matrixx! Op woensdag 4 mei wordt de Nijmeegse megadanceclub één grote kolkende feestbende met een zinderend en supervet optreden van ’s werelds allerbeste DJ. Laten we eerlijk zijn: je hebt DJ’s en DJ’s. En dan heb je Tiësto, een DJ in de buitencategorie. DJ God, zeg maar. Deze nacht wil je niet missen...
Matrixx en Tiësto kennen elkaar goed: in de beginjaren van de Nijmeegse club kwam hij al enkele malen langs, anderhalf jaar geleden was Tiësto er voor het laatst. Want hoe het verder ging met de sympathieke Brabander (tegenwoordig Amsterdammer) weten we allemaal. Hij ging van groot, naar groter, naar grootst. En toen nog verder. De vlucht naar voren die werd ingezet met een (inmiddels legendarische) set op Innercity 1999. Daarna ging het hard, met optredens op alle (ja, alle) grote festivals in het land, vele tientallen buitenlandse reizen per jaar en een reeks eigen CD’s die allemaal zo de klassiekerskast in kunnen. Hoogtepunten volgden er: het eerste Tiësto in Concert in het Gelredome (‘De DJ is een pop-ster geworden’ kopten de kranten), daarna twee avonden achter elkaar in datzelfde Gelredome (50.000+ bezoekers voor één DJ!) en misschien wel de klapper van zijn hele carrière: een set tijdens de opening van de Olympische Spelen in Athene in 2004. Over zijn plaats in de DJ Top 100 (en allerlei andere lijsten) willen we het al niet eens meer hebben. Zo vaak op nummer 1 is bijna eentonig. En nu is er dan de exclusieve clubtour door Nederland, met als één van de absolute hoogtepunten zijn set in The Matrixx op 4 mei. Want eerlijk is eerlijk: er is eigenlijk geen andere club waar Tiësto zó tot zijn recht kan komen dan in Nijmegen. Je kunt er een Smirnoff Ice op innemen dat The Matrixx zwaar gaat uitpakken met een show, een briljant lichtplan, donkervette bassen en een decor dat Tiësto waardig is.
The Matrixx en Tiësto kennen elkaar goed. De DJ was er al een paar keer bij in de beginjaren van de superclub, zo’n drie jaar geleden. Anderhalf jaar geleden was hij er voor het laatst, waarbij hij de plechtige belofte deed snel terug te komen. Dat ‘snel’ is er niet helemaal van gekomen, nogal logisch gezien de extreem drukke agenda van Tiësto. Maar de rest van de belofte heeft hij gehouden, en dus komt hij op 4 mei nóg een keer laten zien waar het allemaal om gaat bij dance. En natuurlijk om zijn nieuwe CD “In search of sunrise 4” onder de aandacht te brengen - op de avond zal de CD dan ook te koop zijn in The Matrixx.
Tiësto start op 4 mei om exact middernacht zijn set. Een mooi moment om 5 mei bevrijdingsdag in te luiden. Hij gaat een set draaien van een uur of drie - minimaal. Kortom, de DJ krijgt ruim baan om zijn talent te laten zien. Tiësto is immers bekend om zijn onmiskenbare gevoel een set zo in elkaar te steken dat er op de dansvloer iets ontstaat dat dicht in de buurt komt van dance-magie.
De datum - 4 mei - is natuurlijk wel bijzonder. Een doordeweekse dag, maar toch ook eigenlijk weer niet omdat 5 mei dit jaar een nationale feestdag is. Dus gewoon uitslapen de volgende dag. Want laat wordt het in elk geval, ook al omdat resident Jochen Miller de decks overneemt van Tiësto om The Matrixx naar de vroege ochtend toe te brengen. Jochen Miller is daar de uitgelezen DJ voor. Hij liet onlangs op Trance Energy al overtuigend zien dat het hem moeiteloos lukt een zaal tot zeven uur in de ochtend vol te houden. In The Matrixx wordt het iets minder laat - 05.00 uur - maar evengoed zal Jochen Miller tot de laatste minuut zijn eigen energieke sound brengen.
Omdat het zo’n bijzondere avond is, gelden andere toegangsprijzen. Gewone kaarten kosten 25 €. Er is ook een beperkt aantal VIP-kaarten te koop voor 40 €. Wie The Matrixx kent, weet dan dat het VIP-podium de gelegenheid geeft om Tiësto van héél dichtbij te zien.
Kaarten vanaf vrijdagnacht 15 april 00.00 uur te koop bij de muntkassa in The Matrixx. En vanaf zaterdagochtend 16 april 09.00 uur bij alle Ticketbox en Free Record Shop filialen.