Partyflock
 

Tijd heelt alle wonden

door , gepubliceerd op
Tijd heelt alle wonden
Het is juli 2006. Ik sta met een sangria in mijn hand in een discotheek in Blanes, Spanje. Ondanks mijn zomerse kleren heb ik het warm, en ik probeer me met een bierviltje wat koelte toe te wuiven. Naast me sta jij. Ik schat dat je halverwege de twintig bent. Aan je kledingkeuze te zien ben je een kakker, en aan je drinkgedrag lees ik af dat je een student bent. Waarschijnlijk lid van een studentenvereniging, rijke ouders, nog nooit een vaste relatie gehad. Het soort waar ik niet van hou. Normaal gesproken dan, want later op de avond raak ik met je aan de praat. Over reizen, muziek, films. Ongelooflijk hoeveel ik met iemand als jij gemeen kan hebben. Je vertelt dat je, als je nu plotseling zou overlijden, het niet erg zou vinden. Je hebt tenslotte alles uit je leven gehaald. Na samen nog een tequila achterover te hebben geslagen, zie ik dat het al bijna ochtend is. Jij vraagt of ik mee naar het strand ga. Ik antwoord dat het geen goed idee is, aangezien ik samen met mijn vriendinnen terug wil lopen naar ons appartement. Na enkele tevergeefse smeekbeden stel ik je tevreden met mijn nummer, een nummer dat je de dagen en de maanden erna herhaaldelijk belt. Een bijzondere vriendschap ontwikkelt zich tussen ons. Hoewel ik je niet heel regelmatig zie, zit het gewoon goed tussen ons. Jij belt mij vaak zomaar op, ik stuur jou smsjes op momenten dat ik aan je moet denken. We spreken elkaar soms maanden niet, soms ontmoeten we elkaar weken achter elkaar op vrijdag. Het kan ons niet schelen wat andere mensen van ons denken. We houden van elkaar.

Het is maart 2008. Ik heb je al vele maanden niet gezien, en ik neem de laatste tijd niet meer op als je belt. Het is te ingewikkeld geworden tussen ons. Doelloos zit ik door mijn inbox op hyves te scrollen. Mijn hart slaat een slag over. Ik zie een bericht staan dat je me enkele weken geleden hebt gestuurd. Voor je naam staat een kruis en een datum, en je profielfoto is zwart-wit. Het ziet eruit alsof je dood bent. Met ingehouden adem klik ik op je naam. De vele krabbels die mensen de afgelopen week bij je achter hebben gelaten bevestigen mijn bange voorgevoelens. Snel typ ik je naam op google in, waarna ik een krantenartikel op de site van het Algemeen Dagblad vind. Ruim een week geleden ben je om vier uur 's nachts frontaal tegen een boom gereden. De begrafenis en herdenking zijn al geweest. Ik schreew het uit van ellende, tranen rollen machteloos in een oneindige stroom over mijn wangen.

De weken erna kan ik alleen maar huilen. Soms barst ik midden in een college in tranen uit. Mijn vrienden vinden het moeilijk om me te troosten. Geen van hen heeft iemand van hun eigen leeftijd die zo dichtbij ze stond verloren, en niemand kende jou. Als ik niet meer kan huilen, als mijn bron van tranen eindelijk is opgedroogd, ervaar ik een regenboog aan verschillende emoties.

Woede. Woede omdat je zo stom was om veel te hard te rijden, waardoor je uit de bocht bent gevlogen. Woede omdat jij wel dood bent, en het meisje in de passagiersstoel er met wat schrammen vanaf is gekomen. Woede omdat ik die nacht niet bij je was, en je had kunnen tegenhouden.

Spijt. Spijt omdat ik je telefoontjes niet meer beantwoordde. Spijt omdat ik nooit zonder te grappen tegen je heb gezegd dat ik van je hou. Spijt omdat ik de herdenking en de begrafenis heb gemist, en ik geen afscheid van je heb kunnen nemen.

Verdriet. Verdriet omdat je op een vreemde wijze toch één van mijn beste vrienden was. Verdriet omdat je maar 28 bent geworden. Verdriet omdat ik je nooit meer zal zien, nooit meer in die mooie bruine ogen zal kunnen kijken. Ik heb verdriet om jou, mezelf en je dierbaren. Diep van binnen zit een stekende pijn die mijn lichaam niet wil verlaten.

Een paar maanden na die verschrikkelijke dag ben ik in Utrecht, op de plaats van het ongeluk. Een vriendin is met me meegegaan. Ik leg de bloemen die me het meest aan jou doen denken, zonnebloemen, neer bij de boom waar je tegenaan bent gereden. Mijn vriendin omhelst me, ik huil op haar schouder. In het water naast de boom dobbert een wit eendje, een eendje dat volgens je broer daar al rondzwemt sinds de nacht van jouw dood. Het is een lichte troost om het diertje daar tevreden te zien drijven, alsof jouw geest daar de wacht houdt. Het is één van de eerste warme en zonnige lentedagen, en ondanks mijn verdriet ben ik vandaag vrolijk. Mijn vriendin en ik besluiten om door te fietsen naar de plaats waar je een paar weken voor het ongeluk naartoe was verhuisd. Mijn adem stokt in mijn keel als we daar aankomen. Het is een prachtige plaats. De zon schijnt op de omliggende terrasjes, bloesem dwarrelt in het water. Het klopt allemaal. Na maandenlang een wrak te zijn geweest, heb ik nu voor het eerst het idee dat het zo goed is.

Het is maart 2009. Ik heb op vele manieren geprobeerd om jouw dood te verwerken. Ik heb gehuild, geschreeuwd, je familie kaarten geschreven, de plaats van je dood en waar je ligt begraven opgezocht, brieven naar je geschreven die je nooit zullen bereiken. Er is niet één manier om te rouwen, of één manier waarop iemand ineens zijn verdriet kwijt is. Ik denk nog vaak aan je en ik mis je ontzettend, maar het ondraaglijke verdriet is voor het grootste gedeelte weg. Een buitenstaander, iemand die me niet goed kent, zou zeggen dat ik “er overheen benâ€. Toch zijn er nog momenten waarop ik het toelaat om tranen om je te laten, en nu is het zo'n moment. Men zegt dat tijd alle wonden heelt, en dat is ook zo. Maar het laat wel littekens achter. Enorme, dikke, lelijke littekens, die ik altijd met me mee zal dragen en die me voor de rest van mijn leven zullen tekenen.

349 opmerkingen

Waarschuw beheerder
Heel mooi... maar ook heftig...
Heb ook zoiets meegemaakt, nu 5 & 2 jaar geleden...
Maar ik denk nog vaak aan ze, vooral als ik de nummers hoor die op hun begravenis zijn gedraaid.

Ik wens je heel veel sterkte (F)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Jeetje, heel heftig zeg...


Mooi geschreven, ik kreeg een brok in mn keel...

Sterkte ermee :flower:
Waarschuw beheerder
Heel mooi geschreven..

Sterkte ermee (F)
Waarschuw beheerder
ja egt heel mooi en heel knap dat je t zo hebt geschreven hier.. :respect:
en veel sterkte met alles!
Waarschuw beheerder
donateur
Mooi geschreven! (Y)
 
Waarschuw beheerder
Tranen bij jou verhaal.
Respect !
Waarschuw beheerder
heel erg mooi geschreven,
heb zelf zoeits soortgelijks meegemaakt.
Alleen dan met me broer.
Ik weet hoe je je voelt en wat je meemaakt.
als,als,als.
Je weet je moet verder zo goed en zo kwaad.
Heel veel sterkt met dit verlies.
 
Waarschuw beheerder
Ik zit er van te huilen...
Heel veel sterkte ermee!
 
Waarschuw beheerder
ben er helemaal stil van
hoe je dit hebt kunnen verwoorden,
zo op hebt kunnen schrijven
super van je.
het moet je enorm veel energie hebben gekost om de moed bij elkaar te rapen en het hier neer te zetten.
super veel sterkte ermee
 
Waarschuw beheerder
mooie column!

"Spijt omdat ik je telefoontjes niet meer beantwoordde." "Woede omdat ik die nacht niet bij je was, en je had kunnen tegenhouden."

was het maar zo dat je die dingen van te voren weet..
dan had er in het leven een stuk minder verdriet geweest!

:respect:
Waarschuw beheerder
Respect, en sterkte...
Waarschuw beheerder
KIPPEVEL en uiteraard een traantje

Nog gecondoleerd en dat de herinneringen je kracht zullen geven om dit verlies te verwerken maar bovenal je de kracht geven om juist die mooie herinneringen altijd boven te halen en te beleven want daar is niets mis mee
 
Waarschuw beheerder
Heftig..

mooi geschreven, sterkte er nog mee :flower:
Waarschuw beheerder
zo heftig maar mooi geschreven,
heel veel sterkte
en knap dat je het zo kunt scrhijven
Waarschuw beheerder
Heel heftig, maar ontzettend knap en mooi verwoord..
Sterkte! (F)
Waarschuw beheerder
Heel goed geschreven(Y).
Waarschuw beheerder
Wauw wat is dit mooi geschreven! Ik krijg er gewoon zelf tranen van...
Veel succes!
 
Waarschuw beheerder
Heel gek hoe idd alles kan lopen...

Uitspraak van ! Lindaa* op vrijdag 17 april 2009 om 16:17:
en knap dat je het zo kunt scrhijven


:respect:

Heel veel sterkte
Waarschuw beheerder
:respect: in 1 woord briljant!!
Ik ben zelf al verschillende mensen om me heen verloren die dicht bij me stonden maar ik heb het nooit zo goed kunnen beschrijven!!

Alsnog sterkte met je verlies!
Waarschuw beheerder
top column(Y)
Waarschuw beheerder
heel mooi geschreven :respect:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Knaller :bier: op zondag 19 april 2009 om 20:26:
heel mooi geschreven


sterkte !
Waarschuw beheerder
:respect: heel mooi geschreven :respect:

sterkte
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DocRaver®™ [GFB] Die-Hard [POS] op zondag 19 april 2009 om 15:14:
wa heef di me muziek te makuh?


Hállo Einstein; Partyflock is een communitysite, waar niet alleen over muziek en feesten wordt gepraat, maar mensen die van hetzelfde houden ook met elkaar praten over ándere dingen die belangrijk zijn in het leven.
Hopelijk genoeg Jip en Janneketaal voor deze érg tactische, níet heel slimme (=understatement)pannenkoek... :no:

Ontopic: prachtig geschreven, je verhaal raakte me echt... :flower:
 
Waarschuw beheerder
Heel mooi geschreven, herkenbaar voor mij, helaas... :/

De tijd heelt dan misschien de wonden maar neemt de pijn niet weg.
En zoals je zelf al zegt laat het dikke, lelijke littekens achter die er altijd zullen blijven en je zullen herinneren aan iets wat er ooit was en er nu niet meer is.

Koester de mooie herinneringen, wees niet te hard voor jezelf en probeer de mooie herinneringen als pleisters over je littekens te plakken... :flower:

Respect :respect:
Waarschuw beheerder
prachtig! goed verwoord ook :respect: & sterkte! (F)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Heel mooi geschreven!

Sterkte (F)
 
Waarschuw beheerder
sterkte.