Partyflock
 

Relax, take it easy

door , gepubliceerd op
Relax, take it easy
Vandaag moest ik weer eens lessen voor mijn autorijbewijs. Dit was mijn negende les, dus ik heb nog wel even te gaan voordat ik die helemaal in de pocket heb.

En ook al wil ik soms maar al te graag even wat harder gaan; ik houd me netjes aan mijn snelheid om geen woordjes van mijn rijinstructrice aan te horen. Natuurlijk heb ik mijn ergernis aan de snelheid. In Nederland mag je gewoon overal zó sloom. Dat heeft natuurlijk wel z'n reden, want een menig klein kindje, een bejaarde, een persoon met een beperking of ieder ander wil je natuurlijk niet onder je vier wielen hebben. Op de weg rijd ik netjes 60. Om de haverklap moet er persé weer eentje gigantisch achter m'n kont aan drammen om daarna even extra hard langs me heen te scheuren. Bestuurders met een mobieltje in hun hand, mensen die hun middelvinger opsteken of een gebaar maken waaruit duidelijk blijkt dat ze er niet van gediend zijn, inhalen waar je het beter niet kan doen en je vooral dus ook nóóit aan de snelheid houden.

Hup daar ging ik op de snelweg en reed dus netjes 120. Weer werd ik één voor één voorbij gereden door kleine schijtautootjes met een extra zwaar geluid uit hun motor, maar net zo goed ook een menig zakenmannetje. Zakenmannetjes zijn ook altijd maar druk-druk-druk. Ik begin steeds meer na te denken, waarom al die drukte, die chaos en waarom het tegengaan van regels die voor je eigen veiligheid zijn? Dan heb je nog het 'wedstrijdje optrekken'. Hij trekt op, ik doe rustig en al met al komen we tegelijkertijd weer voor het rode stoplicht te staan. Het nut? Overduidelijk. Ik kijk een keer opzij en ik lach. Maar het punt waarbij ik echt even drie keer moest nadenken is dat een meneer met een zo'n bouwvakkersbusje even links, tegen de goede richting op de rotonde in, voor me langs wou crossen. Abnormaal. Ik rij netjes, driekwart, zonder haast, in alle rust de rotonde op, maar meneer komt van de andere kant aan scheuren en schiet me er vlak voor langs. Even later sta ik achter hem te wachten tot we af kunnen slaan. Het nut? Overduidelijk!

Waar is de mens tegenwoordig mee bezig, waarom al die haast, die chaos, die drukte? Waar is het relaxen gebleven, het 'even een avondje op de bank zitten'. De helft van de mensen heeft daar niet eens tijd voor op hun manier. Een jaar heeft 365 dagen, elke dag heeft 24 uur, een uur heeft 60 minuten en die minuut heeft weer 60 seconden. Wat is een seconde nou op een mensenleven? Er gaan er zóveel voorbij in je leven en ook al mocht je een paar seconden vooruit lopen, ze halen je toch weer in.

229 opmerkingen

Waarschuw beheerder
Té hard rijden heb je idd werkelijk niks aan, ik ben koerier en als ik de hele dag op de weg zit te 'jagen' dan scheelt dat misschien een kwartiertje op de hele dag.

120km/h op de snelweg is misschien dan wel wat langzaam... zolang er niks gebeurdt.

je weet pas echt hoe hard dat is als je een noodstop moet maken.
 
Waarschuw beheerder
hmm en net zoals vele hier vind ook ik dit echt een slecht geschreven column!

Onderwerp is inderdaad wel goed, eveneens de achterliggende gedachte maar het stuk zelf?

Sorry hoor!

Ik ben in het verkeer ook altijd eene die door moet rijden, kan me niet snel genoeg gaan. Zodoende had ik een maand mn rijbewijs, mn auto twee weken en toen kon ik weer gaan fietsen (110 waar 50 toegestaan) 4 dagen rijbewijs kwijt gehad (geen recidive) en €500,- euro armer had ik het terug. En of ik daar van geleerd heb? Ja nou, ik rij niet meer zo asociaal hard! Maar toch ben ik geen 50 rijder!

Grootste reden van agressie in het verkeer is het feit dat het verkeer niet fatsoenlijk doorstroomt, mensen die JUIST zo rijden als columnschrijver (ongeacht of je nu lest of niet) veroorzaken de agressie en niet de personen die de agressie uiten. Dat is wat veel "zondagsrijders" verkeerd begrijpen!

Iedereen is wel bekend met het Actie-Reactie principe wat ook op dit onderwerp van kracht is :)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
niet echt een goeie plek voor dit soort 'columns' denk ik
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Psychonaut op zaterdag 29 november 2008 om 13:47:
Uitspraak van Bianca1986 op vrijdag 28 november 2008 om 23:09:
Ik heb nu 1,5 jaar me rijbewijs en heb me altijd aan de snelheid gehouden. Kost me teveel geld en risico's om harder te rijden!

10 kilometer te hard kan echt geen kwaat.

krijg je een boete van een paar 10 tjes. boeiend


Uitspraak van Thomderanged op zaterdag 29 november 2008 om 15:54:
Uitspraak van [Z.G.U.]Psychonaut op zaterdag 29 november 2008 om 13:47:
10 kilometer te hard kan echt geen kwaat.

krijg je een boete van een paar 10 tjes. boeiend

plus het verkeer gaat een beetje vloeiender: p


Als een ander voor mij die paar 10tjes boete betaald doe ik dat! Maar als student, alleenwonend is een paar 10tjes toch een hoop geld helaas!
Waarschuw beheerder
Wat een zwaar beroerde column.
 
Waarschuw beheerder
mooi geschreven
Waarschuw beheerder
De overheid ziet het liefst dat we werken werken en nog eens werken, en als je 65 bent, moet je zo snel mogelijk dood, want dan kost je teveel.... daarom zijn we altijd maar druk druk druk.... een avondje rustig op de bank zitten daar heeft niemand tijd voor, simpelweg omdat die tijd ons tegenwoordig niet meer gegunt word, prijzen gaan omhoog, belastingen steigen, maar het loon veranderd niet.... Dus degene die de regeltjes maakt is dezelfde als degene die verantwoordelijk is dat wij ze niet naleven :jaja:
Waarschuw beheerder
Goed stukje !!

Drukte en chaos hoort bij deze periode waarin we nu leven.
Men denkt te veel aan carriere, geld en vooral aan alleen zichzelf

You only get what you give ;)

Dus geef een keer iemand voorrang. stop een keer voor ouder persoon!
Positieve handelingen doen, betekent ook positieve handelingen ontvangen.

Dit maakt het leven voor jezelf en anderen een stuk aangenamer!
Waarschuw beheerder
goed stukje?
het idee is goed, maar de uitwerking matig. de zinsbouw is slecht en er wordt te vaak herhaald.
In Nederland mag je gewoon overal zó sloom.... wat is dat nou voor zin
 
Waarschuw beheerder
Tuurlijk heeft harder rijden en optrekken wel nut. Maarja dat kan je een zondagsrijder niet wijs maken natuurlijk.

3 van de 4 keer sta je voor het zelfde rooie stoplicht stil en sta je weer achter elkaar. Maar die ene keer dat je het stoplicht wel red scheelt je weer 1.5 a 2 minuten en als je nou ook nog een leven heb en iets beters te doen dan 's avonds op de bank zitten kunnen die paar minuten het soms een stuk gemakkelijker maken. ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 30 november 2008 om 13:44:
als je nou ook nog een leven heb en iets beters te doen dan 's avonds op de bank zitten


Als je al op die kleine 1.5 a 2 minuten gaat letten vraag ik me af wat jij "niet bankzitter" onder "leven" verstaat :)


Goede collumn! (Y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 28 november 2008 om 18:59:
Eindelijk eens een goed collumn! Als ik zélf het collumn goed opvat gaat het hierbij niet om rijgedrag etc. maar om het idee erachter: Haast, waar rijgedrag maar een indicatiefactor van is.

Slotzin ben ik het compleet mee eens!


Ik ook helemaal mee eens!
Wanneer geniet je nou nog van het leven? Die paar uur in de week dat je op een party staat? Of die 1 a 2 keer dat je per jaar op vakantie gaat? Alles is druk, druk, druk.
Als ik naar mezelf kijk zijn dat 2 van de weinige dingen waar ik voor leef..!! Mjaa misschien doe ik dat ook wel zelf want ik Moet zonodig Carriere maken.. Maar denk dat veel mensen zich hierin herkennen..
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Klynduimpje op zondag 30 november 2008 om 14:36:
Als je al op die kleine 1.5 a 2 minuten gaat letten vraag ik me af wat jij "niet bankzitter" onder "leven" verstaat


School, werken, sporten, leuke dingen doen. ;) En sowiezo wachten is zoooo vervelend.:D
Artiest {SHOWLIST artist 53030, 101755, 39843}
Waarschuw beheerder
Wat een veel geklaag hier. Vind het een leuke column :)
Sommige mensen moeten idd wat minder gehaast zijn, alles op z'n tijd.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van Tenty op zaterdag 29 november 2008 om 14:09:
Uitspraak van brainless op donderdag 27 november 2008 om 19:52:
Ongelofelijk slecht geschreven, kijkt niemand dat na voor ze het plaatsen??

En de boodschap is ook bezopen, rij door met je leswagen!!!

Goed....
Ach. what's in a name


Ben gelukkig niet de enige die er zo over denkt :D
Uitspraak van actief op zaterdag 29 november 2008 om 15:15:
Wat een onsamenhangend en slecht geschreven stukje.. Hoe is dit door de redactie gekomen? De plank wordt echt compleet mis geslagen met deze column.


Uitspraak van yophobanjo op zaterdag 29 november 2008 om 17:06:
Het onderwerp is goed, en de boodschap en achterliggende gedachte is leuk, maar het leest niet echt lekker.
De spelling is niet goed, de zinnen lopen niet en de hele opbouw gaat nergens over.
Had je best meer aandacht aan kunnen besteden..


Waarschuw beheerder
Zwaar frustrerend idd wanneer je je rijbewijs aan het halen bent, met zoveel randebielen om je heen die wel hun roze papiertje/stukje plastic hebben.
 
Waarschuw beheerder
hai ik ben ook bezig morgen heb ik 35uur erop zitten men laatse en 15 dec voor de 2e keer op met theorieexamen
1ste keer met 11 fout gezakt vondt er veel strikvragen bij zitten hopelijk haal ik hem de 15e en ja voor de rest gaat rijden opzich perfect heb soms de nijging om te scheuren met vrienddelijke groeten van ramona
Waarschuw beheerder
Minder geschreven,, maar met het eindoordeel ben ik het helemaal eens (Y)
Wat heb je aan haasten?? Niks!
Waarschuw beheerder
Ik rij meestal wel wat te hard, niet vanwege haast maar gewoon omdat ik dat lekker vind!!!
Maar liever niet in de drukte (spits)
 
Waarschuw beheerder
Goede conclusie (y). Ik erger me er gewoon niet aan, wil iemand anders hard rijden? Be my guest, de extra benzine komt niet uit mijn portemonnee ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 29 november 2008 om 13:08:
Uitspraak van Wackiejacky op woensdag 26 november 2008 om 14:35:
Je gaat een vibo toch ook niet iedere keer op de laagste stand in je pruim douwen

Hahahahaha xD geniaal uitgedrukt


geweldig:P
 
Waarschuw beheerder
Jezus! wat een gezeik over de tekst zonder naar de boodschap te kijken.
Wat een hoopje mierenneukers!

Mensen die te HARD rijden zijn gewoon dom! Ik zie vaak genoeg mooie kruisjes bij een boom staan!
Sommige mensen denken dat ze kunnen rijden en denken dat er niets kan gebeuren!
Tis jammer dat ze het niet meer kunnen na vertellen dat ze fout zaten wanneer ze tegen een boom aan hangen.

Rij rustig! dan voel jij je een stuk relaxter!
Waarschuw beheerder
stoor me meer aan de achterlijke opmerkingen van sommige mensen hier dan de column zelf!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Digitalism! op dinsdag 2 december 2008 om 18:50:
stoor me meer aan de achterlijke opmerkingen van sommige mensen hier dan de column zelf!


ben je niet de enige
Waarschuw beheerder
Wacht maar tot je je rijbewijs ook daadwerkelijk in bezit hebt;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 2 december 2008 om 16:33:
Mensen die te HARD rijden zijn gewoon dom! Ik zie vaak genoeg mooie kruisjes bij een boom staan!
Sommige mensen denken dat ze kunnen rijden en denken dat er niets kan gebeuren!
Tis jammer dat ze het niet meer kunnen na vertellen dat ze fout zaten wanneer ze tegen een boom aan hangen.

Rij rustig! dan voel jij je een stuk relaxter!


heilig boontje damnnn
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 2 december 2008 om 16:33:
Rij rustig! dan voel jij je een stuk relaxter!


ik voel me relaxt als ik in mijn eigen tempo kan rijden. en dat ligt over het algemeen een stuk hoger dan de meeste weggebruikers. ik vind het prima als ze zich aan de snelheid houden, dat is immers ook het doel van een maximumsnelheid. waar ik wel pissig over kan worden is twijfelende mensen bij een rotonde ofzo en mensen die es effe lekker 40 gaan rijden waar je 50 mag of 70 waar 80 is toegestaan. koop dan een fiets.
Waarschuw beheerder
Ga jij eerst maar een paar extra rijlessen nemen Nemisis , want deze column gaat echt nergens over..
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Kutcolumn ja, bovendien staan er te veel fouten in.

Iedere ochtend erger ik me kapot aan dat slome tuig overal. Is er een buitje gevallen, gaan ze gelijk 10 km/u onder de toegestane snelheid zitten. Flikker toch op, en al helemaal op zondag. :@

Waar ik ook zo slecht tegen kan: mensen voor een rechtdoorgaand stoplicht, die niet aansluiten op de auto voor zich, waardoor ik dus over allerlei drempels/busbanen moet omdat ik links wil voor sorteren. En mensen zonder licht tijdens een schemeravond. :@

Kan nog wel 100 voorbeelden noemen, maar ja.