Partyflock
 

Roken

door , gepubliceerd op
Roken
Waarom begin je met roken? Vind je het stoer? Hoor je er dan bij? Ik begon met roken toen ik 12 jaar was en dacht toen dat het stoer was. Stiekem een sigaret roken, lekker die spanning erin dat je betrapt zou worden. Ik vond het lekker, omdat het spannend was. Je ouders konden ineens voorbij lopen en je zien. Toch wel eng, maar dat maakte het juist allemaal leuk. Lekker hangen met je vrienden op het voetbalveld. Sigaretje roken, lekker kletsen. Telkens kwamen me ouders erachter, en begonnen met dingen te dreigen. Ik mocht niet op vakantie naar me hartsvriendin als ik niet zou stoppen. Ze zouden de hond weg doen als ik niet zou stoppen. Ik was bang dat ze die dingen meende wat ze dan zouden doen. En wou dus wel stoppen, maar dan zou ik niet meer stoer zijn. Dus ik zei dat ik zou stoppen, en ging naar het voetbalveld. Daar stak ik weer me volgende sigaret op.

Toen ik 14 was mocht ik eindelijk roken, dankzij me tante. Me tante had met me moeder gepraat, en had verteld dat als ik wou roken. Dat ik het dan toch wel deed, al was het stiekem. Dus zodoende mocht ik voortaan roken. Stoer, buiten staan in de pauze met een sigaret in je hand. Je nam een hijs, en voelde het fijne gevoel naar binnen gaan. Diep naar je longen, die helemaal verrot zijn van al die nicotine. Dacht altijd dat die sigaretten me zouden helpen. Had ik het even moeilijk, steek een sigaret op. Dan gaat het allemaal wel weer. Bijna 16 jaar, vier jaar gerookt, maar ik vind het niet meer stoer.

Kon ik er maar van af blijven. Elke dag hoest ik me kapot, hoesten tot dat ik er van moet overgeven. En het wil maar niet stoppen. Wat moet ik nu? Twee dagen later kwam me vriend naar me toe, en zei dat hij wou stoppen met roken. Dat was me kans. Samen stoppen met roken, toch wel eng. Zou het me lukken? Zou ik die sigaretten kunnen laten liggen? Ik weet het niet, laat ik het proberen, en hopen, dat roken.. verleden tijd wordt.

1098 opmerkingen

Waarschuw beheerder
ach jah als klein jongetje van 6 en je gaat met verkeerde mensen om jah dan begin je te roken omdat je nog van niets weet maarja scheit jaaah tis gewoon lekker
 
Waarschuw beheerder
Diep naar je longen, die helemaal verrot zijn van al die nicotine. :S :S :S euhh.. het is de teer die dat doet en niet de nicotine , sjongejonge zeg. en besides of that.. WTF wil je als de ene ouder/s zegt doe maar lekker wat je wil en de andere ouder/s beginnen meteen met slaan :no:

en een oplossing (zucht)) mensen het is zo simpel

voor de rokers (van tegenwoordig) , een speciale rookruimte + Kinderen/Jongeren goed voorlichten (en dan natuurlijk niet dat eeuwige slappe gezeik van het is slecht voor je want dat weet gvd in kind van zes zelfs) dus, dat je ziek kan worden, die kans is er..maar die kans is er altijd of je rookt of niet, maar 1 ding dat zeker is dat je er financieel van ziek word.. leg uit dat je op een geven moment een pak per dag gaat roken en dat je elke maand lekker 200 eu armer bent daardoor en dan nog de rekeningen die je moet betalen.

dat alles = geen rokers meer in de volgende generatie... simpel toch :S
 
Waarschuw beheerder
loll :) same here haha
Waarschuw beheerder
Uitspraak van |-will'm op zaterdag 12 april 2008 om 19:55:
Uitspraak van Masterkale op zaterdag 12 april 2008 om 19:22:
Wat mij altijd opvalt is dat rokers altijd een excuus hebben om te roken. Van mij mogen jullie roken, want stoppen kunnen jullie niet. Kortom, verslaafd aan z`n kankerstaafje.

ik wil niet moeilijk doen maar wat is tegenwoordig niet meer slecht voor je?? en jij doet ook dingen met een excuus. Want voor alle dingen die een mens doet heeft die een excuus dus hou je bek dicht en wees zo trots dat je niet rookt dna!


Ik heb geen excuus nodig voor dingen die ik doe. Er zijn wel meerdere dingen slecht maar waarom opzoeken als je het niet nodig hebt... Maar ik kan hieruit opmaken dat ik gelijk heb want jij zoekt weer een excuus, echt slim ben je niet.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 15 april 2008 om 18:11:
en een oplossing (zucht)) mensen het is zo simpel

voor de rokers (van tegenwoordig) , een speciale rookruimte + Kinderen/Jongeren goed voorlichten (en dan natuurlijk niet dat eeuwige slappe gezeik van het is slecht voor je want dat weet gvd in kind van zes zelfs) dus, dat je ziek kan worden, die kans is er..maar die kans is er altijd of je rookt of niet, maar 1 ding dat zeker is dat je er financieel van ziek word.. leg uit dat je op een geven moment een pak per dag gaat roken en dat je elke maand lekker 200 eu armer bent daardoor en dan nog de rekeningen die je moet betalen.

dat alles = geen rokers meer in de volgende generatie... simpel toch :S


Ja zo zijn er meer dingen die zo zouden moeten,
dan komen er mensen die er misbruik van maken
EN WAAR BELAND JE DAN? in een Dictatuur... :D

daarom ook beetje jammer van rookverbod horeca, dat is volgens mij nog maar een begin...
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
ben al met genoeg gestopt met peukie houwt ik lekkah
 
Waarschuw beheerder
ach ja als op een gegeven moment niemand meer rookt moet de belasting omhoog omdat de regering een dik miljard verliezen per jaar omdat er geen accijns meer is voor sigaretten;)
dus wees blij dat er sommige blijven roken houdt de belasting toch iets lager;)
Waarschuw beheerder
Ik hb ong een jaar gerookt ofzo maar bn gelukkig gestopt merkte dat het slechter ging onder me basketball trainingen met me conditie en ja nu probeer ik ook om me vriendj vn 14 der mee te laten stoppuh maar dt zal dnk ik nie zo makkelijk gaan..
maar het is ook gwn geldverspilling.
Waarschuw beheerder
ik stop niet
moet wel minderen

of ik moet net zoals jij (en sommige cvollega's van mij) kk hard hoesten :o
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Hadseflats op dinsdag 15 april 2008 om 12:07:
Heb dikke vette mazzel dat verslaving voor een groot deel genetisch bepaald is. Mijn moeder stopte 3 jaar geleden in 1 klap, nooit moeite mee gehad. Mijn vader stopte 4 maanden geleden in 1 klap, heeft er geen moeite mee. Ik was vorige week ziek, heb een week niet gerookt, geen moeite mee gehad. Maar ja, als je dan weer beter bent en je staat gezellig in de kroeg dan steek ik zo weer een peukje op, zonder dat ik me daar op welke manier ook schuldig over voel. Het was trouwens wel heel raar, de sigaret smaakte heel anders, veel intenser, ik denk dat ik vaker een week stop en dan weer begin;):D
Maar goed, als je je inderdaad kapot hoest, en je juist een slechter mens voelt doordat je rookt: stoppen.
Ikzelf heb er geen last van (nu nog niet). Vind het lekker, vind het leuk, vind het gewoon de moeite waard.


kan ik me in vinden.
 
Waarschuw beheerder
sorry dat stuk van dat hoesten is wel erg overdreven vind je niet?
Waarschuw beheerder
iedere roker stopt vanzelf een keer toch?
tenminste ik rook zelf ook en ooit ben ik uitgerookt:P
 
Waarschuw beheerder
Lekker door gaan met roken zonder roken is de gezelligheid eraf! :P
 
Waarschuw beheerder
roken heeft naar mijn idee alleen echt effect als je er nog niet aan verslaafd bent.. als je eenmaal verslaafd bent is het enige effect, dat de ontwenningsverschijnselen verdwijnen als je lang niet gerookt hebt. In principe nutteloos dus.. maarja stoppen; doe t maar eens..
 
Waarschuw beheerder
Als wij stoppen met roken moet jij meer belasting betalen :loser:
 
Waarschuw beheerder
wil wel stoppen met roken
als wiet dan goedkoper word
dan blow ik wel de héle dag :D:D:D:D:D:D
Waarschuw beheerder
Krijg zin in een peuk van al dit genuil dus ik steek er lekker eentje op... Gaat er overigens geen spellingscontrole overheen voor er een column geplaatst word?
Waarschuw beheerder
wat een kutcolumn, kan het geen column noemen. K rook 2 pakkies per dag in t weekend nog meer en hoef nooit te hoesten, roken is lekker, stoer en goed voor je, word je lekker rlx van, ook je huis gaat lekker ruiken naar rook hhhhhmmmmmmmmjamjamjam niks lekkerders als smorgens in de ochtendzon een lekkere peuk roken
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van X-QLUSIVE_NINA op woensdag 9 april 2008 om 12:17:
No offence tegen de dame in kwestie. suc6 met het stoppen al vraag ik me af of je het niet gewoon verzint dat je moet overgeven van het hoesten door het roken... Dat komt niet na 4 jaar roken maar na een jaar of 60 roken lijkt mij.laatste aanpassing 9 april 2008 12:26


rook al 20 jaar zwaar..... nergens last van ... al dat gezwets over roken of niet roken is jaren goed gegaan overal, wat zeiken we zeg momenteel erover.... een tevreden roker is en word geen onruststoker.... gegroet
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 17 april 2008 om 00:23:
een tevreden roker is en word geen onruststoker


;) Helemaal mee eens
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 17 april 2008 om 00:23:
rook al 20 jaar zwaar..... nergens last van ... al dat gezwets over roken of niet roken is jaren goed gegaan overal, wat zeiken we zeg momenteel erover.... een tevreden roker is en word geen onruststoker.... gegroet


kijk daar geef ikje gellijk in
 
Waarschuw beheerder
met Digi boy eens~!

Een ontevreden niet-roker is een onrust stoker!!
 
Waarschuw beheerder
ieder zijn eigen keus
kben gestopt mede door mn ouders
heb er 3 kwart jaar over gedaan.
nou blijf gwn lekker roken zou ik zeggen
Waarschuw beheerder
donateur
jezus wat een makkelijke column ken ik ook

ik rook alleen in het weekend, das pas knap
Waarschuw beheerder
stik der maar in ,!!!

rook me lekker de ziekte

en daar ken niemand wat an veranderen

tralalala
Waarschuw beheerder
gewoon die knop om!!
zo moeilijk is het niet...