Partyflock
 

Thijs

door , gepubliceerd op
Thijs
Ik ben nooit zenuwachtig geweest voor een bezoek aan de tandarts. Zolang ik me kan herinneren ging ik altijd fluitend naar de halfjaarlijkse controle. Mijn tandarts was een hele vriendelijke gedistingeerde heer van eind vijftig. Ik heb in vierentwintig jaar tijd nog nooit een gaatje gehad en heb ook nooit iets aan mijn tandjes hoeven laten renoveren. Kortom: Ik had niets te vrezen. Tot de dag dat mijn tandarts welverdiend met de VUT ging en zijn praktijk werd overgenomen door een ander.

Sinds de dag dat ik mijn nieuwe tandarts heb ontmoet is alles anders. Tegenwoordig zit ik dagen voor mijn tandartsbezoek al in de stress en stap ik met kleffe trillende handjes van de zenuwen de wachtkamer binnen. Het is niet zo dat mijn nieuwe tandarts niet aardig is hoor, integendeel. Maar Thijs – want zo heet ie - is een íets ander type dan mijn vorige tandarts. Thijs is ergens begin dertig. Thijs is het hele jaar door prachtig brons gekleurd en heeft een goddelijk lichaam. Hij heeft hemelsblauwe ogen en woeste donkerblonde lokken die erom smeken doorheen gewoeld te worden. En Thijs heeft – dat spreekt voor zich – een rij prachtig blinkende hagelwitte tanden in zijn mond. Hij lijkt zo uit een Amerikaanse soap te zijn weggelopen. Ik verwacht dan ook altijd dat er spontaan saxofoonmuziek zal klinken, als hij liefdevol met zijn haakje en spiegeltje in mijn mond wroet.

Zucht. Dat is dus Thijs. En dankzij Thijs is een simpel bezoekje aan de tandarts een heel karwei geworden. Want de dagen dat ik van te voren in de stress zit ben ik bezig te bedenken wat ik aanmoet. En welk parfum doe ik op? Ik poets die dagen wel vijf keer per dag mijn tanden en ben als een dolle in de weer met tandenstokers om vervolgens ook nog even te flossen. Ik wil dat mijn tandjes er tiptop uitzien, zodat Thijs niet teleurgesteld in me zal zijn. Met mijn haren sexy geföhnd, een pittig jurkje en mooie make-up (want met die gigantische lamp op je gericht heb je wel wat extra hulp nodig om goed voor de dag te komen!) haast ik me op weg naar de tandartspraktijk. Ik kijk nog een keer in de spiegel om de niet-te-vergeten Neus Check te doen. Want het zal je maar gebeuren dat je ondersteboven in die stoel ligt en er allemaal snotjes rondbungelen. Maar godzijdank, mijn neus is schoon. Check.

Eenmaal binnen staat Thijs me al op te wachten. Even sta ik op het punt hem maar gewoon te bespringen, maar ik weet me nog net te bedwingen. In plaats daarvan geef ik hem een klef zweethandje en stamel blozend iets dat lijkt op goedemiddag. Ik hang mijn jas op en volg hem naar de behandelkamer.

Ik ga op de stoel liggen en kijk smachtend omhoog in zijn blauwe kijkers. Hij vraagt of ik mijn mond even wil opendoen. Ik probeer heel hard alle onzedige gedachten die op dat moment door mijn hoofd schieten te onderdrukken en open braaf mijn mond. Thijs kijkt een beetje rond, prikt hier en daar wat tegen mijn tandvlees en knikt tevreden. Het ziet er allemaal picobello uit, hij zegt dat je kan zien dat ik trouw aan mijn tandenstokers ben. Ik mag weer gaan.

Teleurgesteld sta ik na vijf minuten weer buiten. Weer geen saxofoonmuziek, geen gewoel en geen gekroel. Dit was het. Over een half jaar mag ik weer op controle komen. Heb ik in ieder geval mooi de tijd om te bedenken wat ik dán weer aan moet..

253 opmerkingen

 
Waarschuw beheerder
Over een half jaar mag ik weer op controle komen


voor controle komen, ipv op controle

En nu stop ik, anders ga je je minderwaardig voelen ten opzichte van anderen
 
Waarschuw beheerder
Leuke column (Y)
 
Waarschuw beheerder
mooi verhaal ;)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 19:52:
Leuke column


het is: leuk column ipv leuke

:/
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 19:49:
anders ga je je minderwaardig voelen ten opzichte van anderen


Nou nou juffie Van Dale.. Schrijf anders zelf ff een leuk stukje. Gaan wij de inhoud wel beoordelen... :loser:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
ben gewoon wat kritischer dan de meeste hier. bedoelde het alleen maar goed hoor, soort van opbouwende kritiek. anders leert ze het nooit.

:loser:
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 20:04:
ben gewoon wat kritischer dan de meeste hier. bedoelde het alleen maar goed hoor, soort van opbouwende kritiek. anders leert ze het nooit.


:loser: get a life..
 
Waarschuw beheerder
hihi echt geweldig:) je kan zoo een roman gaan schrijven :P
 
Waarschuw beheerder
bah, wat een kutnaam
 
Waarschuw beheerder
haha, vet! :P
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 20:04:
ben gewoon wat kritischer dan de meeste hier. bedoelde het alleen maar goed hoor, soort van opbouwende kritiek. anders leert ze het nooit.


De eerste letter van de regel moet met een hoofdletter, verder staat het beter als in deze 'ik' voor de zin zet. Als laatste kun je in één regel al concluderen dat je typt in spreektaal en niet in schrijftaal. ''soort van opbouwende kritiek'' --> ''Dat is bedoeld als opbouwende kritiek''

Ik wil hierover verder niet zeiken, maar zeik dat ook niet over een reactie van een ander.
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 19:49:
voor controle komen, ipv op controle

En nu stop ik, anders ga je je minderwaardig voelen ten opzichte van anderen


Het is ook niet mijn bedoeling dat jij jezelf minderwaardig gaat voelen hoor. Hopelijk leer je er wat van!


Goed verhaaltje! Alleen mis ik in deze column, net zoals in de vorige, een clue. Dat is wat een column een column maakt.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 19:55:
het is: leuk column ipv leuke


Das echt onzin? >_<
 
Waarschuw beheerder
Met mijn haren sexy geföhnd


Kan iemand mij vertellen hoe je je haren sexy föhnd want na het föhnen zit het bij mij alles behalve sexy :P

Verder aardig geschreven maar ik mis inderdaad een clue :)
 
Waarschuw beheerder
pff ik wou dat mijn tandarts zo leuk was, zou het een beetje meer dragelijk maken! :[
Waarschuw beheerder
ik wou dat ik er zo vrolijk heen ging. :(
Waarschuw beheerder
Je 2de collum in 2 weken miss moet je eens vragen om een eigen rubriek :D
 
Waarschuw beheerder
Leuk verhaaltje :P
Waarschuw beheerder
leuk :D
mijn tandarts is ook jong,
maar niet lekker.
vorig jaar door een ongeluk een half jaar om de week geweest..
maar op een gegeven moment gewoon persoonlijk praten met m..
best wel lachen..
en nu ook niet meer zenuwachtig als ik heen moet :cheer:
 
Waarschuw beheerder
"het is altijd lente in de ogen van de tandarts assistente ?"
Waarschuw beheerder
donateur
1e helft van t verhaal: sterk!
2e deel tegenvallend...

Maar wél met een glimlach gelezen (y)
 
Waarschuw beheerder
Hahaha leuk geschreven! Ben benieuwd wat wij voor tandarts krijgen zodra 'onze ouwe zak!' met pensioen is :P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Jtech op woensdag 2 april 2008 om 21:16:
Je 2de collum in 2 weken miss moet je eens vragen om een eigen rubriek


Nee, dat laat ik aan 'Full spectrum' over.

Die weet het allemaal beter en kan heel goed en leuk schrijven.

Ik ben in ieder geval benieuwd!!! :D (Y)
 
Waarschuw beheerder
hmm zal wel niet over mij gaan dit:x
 
Waarschuw beheerder
:D Mijn vorige tandarts was jong, blond en stralend in alles, :lol: jarenlang hoor :yes: van lollie toe en aai over de bol tot *hoe gaat het meiske* tot op het moment toen ik hem in onze supermarkt doodgewoon zijn eigen boodschappen zag doen.
Donders andere voorstellingen had ik van deze stralende lachende Godheid gehad al die tijd, maar hij was gewoon aards en helemaal niet hemels. Ook de simpelste tandpasta die ik dagelijks gebruikte, lag ook in zijn boodschappenmandje. Zielig en treurig vond ik ook zijn eenzaamheid en onzekerheid - mijn mening na - bij de keuzes die hij deed .. en dan de meest ongezonde troep..met respect.. die hij in zijn winkelwagen nonchalant en gedachteloos min of meer erin neergooide...godogod wat een grote-kleine-jongen die zijn moeder verloren heeft dacht ik nog - toen ik hem stiekum achteraan sloop tot aan de kassa.
Dus, MIJN-God in wit-en-gebit kookte zijn eigen avondmaaltijd met de meest absurde en mij vreemdkomende :yes: omdat ik het niet kennende combinatie!! :rot: En toch zielig. ..En toch en toch...duvelinmij...:D En tegen mij steevast zeggen met de opgeheven vinger en schoolmeesterblik :*Goed doen hoor!! :rot: Wat een nare vent!! :rot:

Dus de volgende keer zei ik tegen hem :yes::lol: dat hij naar mijn mening een verkapte vorm van SM had volgens de theorie van Freud, omdat hij schijnbaar vreugde beleefde aan de pijn van zijn patienten. Hahaha. :lol: Een Godheid in mijn ogen die boodschappen doet en zijn eigen ratjetoe fabriceren moet, is toch een stumpertje of niet??!!
Hij vond het alles behalve grappig en hij staarde mij aan alsof ik van een andere planeet kwam en hij en zijn assistente lieten van schrik nog NET niet het bestek op de grond donderen, zoals je dat vaak in de movie ziet!! :yes::yes: :lol: en zijn antwoord aan mij psycho-analyse van Internet *Learning to be your own Doctor in 5-Minutes - was dan ook prompt daarna de vette gepeperde rekeningen!! :yes: Ja, dat was voor mij minder leuk. Jammer dat hij mijn teleurstelling en de humor er niet van inzag...dus ik heb toen daarna een leger-tandarts opgezocht en die zag er ook verdomd goed uit :yes::lol: . Heb hem gelijk gezegd dat hij zijn SM-plezier mocht hebben, maar dat ik niet van plan was zijn hypotheek op zijn praktijk af te lossen en jahoor, die lulde mij niet naar de bek, pakte aan en iedere handgreep zat verdomd goed, want zijn hypotheek op praktijkruimte/woonhuis waren al afgelost en zijn kinderen waren ook al afgestudeerd!!
Maar ja, dat zijn mijn tandartservaringen. Maar ..op de column van HD terug te komen, want ik was een beetje afgedwaald :yes::lol: Mijn advies aan jou zou zijn, wil je dat die gozer van een tandarts een intense belangstelling voor jou krijgt, dan moet je een halfjaar nooit meer je tanden poetsen, kilo-wijze en tussen haakjes en vertrouwen dat dagelijks consumeren en kats-ongezond eten van dropjes, dus alles wat plakt in je bek en chocolade en keiharde noten doorbijten en dan ook al de bierflesjes van alle feestjes en voetbalevenementen graag en vrijwillig met je tanden opendoen!! :yes: :lol: Meid, en dan zie je hem elke dag tenminste 1 keertje!! :cheer: Hahaha. Of hij jou dan nog wil zien ..anders.. ???!! :cheer: :no::no: Maar dan ben je tenminste genezen van je Verliefdheidswaanzin. :D
PS. En toch, achteraf denk ik dat ik mijn vorige aardige tandarts onrecht heb aangedaan. :yes: Bij deze ook mijn verontschuldigingen voor het door mij aan u gedane onrecht. SORRY!! Het spijt mij. :yes: En dat wat ik zeg meen ik uit de grond van mijn hart. :flower:
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Leuk geschreven(Y)
Artiest {SHOWLIST artist 32918, 41985, 56916}
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 2 april 2008 om 21:09:
Kan iemand mij vertellen hoe je je haren sexy föhnd


het laten doen door een pro, zoals och kijk nu ikzelf xD