Hilvarenbeek stelt beslissing Decibel uit
Zaterdag 1 september 2007 - HILVARENBEEK - De gemeente Hilvarenbeek weet niet of dancefestival Decibel Outdoor volgend jaar nog welkom is in de Beekse Bergen. De gemeente zal pas een beslissing over het evenement nemen nadat organisator Back2School (B2S) een vergunning aanvraagt. Het gemeentebestuur heeft wel te kennen gegeven dat B2S rekening kan houden met verscherpte eisen ten aanzien van het geluid.
In totaal hebben 350 Midden-Brabanders tijdens het vorige festival geklaagd over geluidsoverlast. Dat is beduidend meer dan de 150 van vorig jaar. De klachten komen uit Hilvarenbeek, Goirle, Tilburg, Oisterwijk, Moergestel en zelfs Haaren. Bij de evaluatie van het evenement bleek dat vooral de lage tonen van de housemuziek erg ver dragen. Daardoor kon de muziek ver te horen zijn zonder dat de geluidsnorm werd overschreden. Bijkomend probleem, bleek na evaluatie, vormde het feest van studentenvereniging Vidar de nacht ervoor. Daardoor ontstond er bij veel omwonenden het idee dat Decibel al midden in de nacht begon. Het bestuur van Vidar geeft te kennen dat het feest niet afweek van eerdere TIK-afsluitfeesten. Wel heeft Vidar toegezegd volgend jaar met geluidsmeters te werken.
Het gemeentebestuur gaf in 2006 ook al te kennen dat er over Decibel beslist zou worden na aanvraag van de vergunning. Toen speelde geluidsoverlast ook een rol. Wat Libéma, de eigenaar van het terrein, betreft kan Decibel volgend jaar weer gewoon bij de Beekse Bergen terecht, zo liet manager marketing Frank Mimpen eerder weten. Ook de 67 bezoekers die zijn aangehouden voor drugsbezit zijn geen reden om het festival in het vervolg te weren.