ik geloof dus niet in deze onzin.
Kan me voorstellen, ik was zelf ook skeptisch, totdat ik zelf metingen in een praktijktest heb meegemaakt en waar bleek dat er niks meer detecteerbaar was.
Omdat dit RF circuit ALTIJD een bepaalde straling afgeeft wordt dit door de radar detector detector altijd opgevangen en 250 euro is het resultaat.
En dat is nou precies wat het detectiefilter doet: filteren van straling. Sinds kort heeft 'Enerby' dus nu zelfs een dual band pass filter ontworpen: hierbij wordt ALLE ingaande en uitgaande straling gefilterd, op 2 frequenties na, die van de Multinova en die van de Gatso

Kortom, met dat ding kunnen ze je op geen enkele manier nog pakken.
Met de 'oudere' versies van het filter werd gewoon alle straling beneden de gatos frequentie gefilterd (in dit bereik meet de Spectre II RDD, die momenteel hier in gebruik is bij de politie), zodat je voor de HUIDIGE apparatuur ondetecteerbaar bent. Echter, de Spectre III (nieuw type, nog niet in gebruik door Nederlandse justitie) meet ook op andere frequenties straling en dan zul je toch echt een dual band pass filter nodig hebben, wil je ondetecteerbaar blijven.
Optie twee betekent dat de radar detector wanneer deze een laser straal ontvangt dit sneller moet doorgeven om de bestuurder te laten remmen tot de max snelheid dan de weerkaatsing van deze straal tot aan de meetapparatuur er over doet. Je bent dus altijd te laat.
Hier ben ik 't ten dele mee eens. Tegen laseren bestaat niet echt een hele goede bescherming. Op 't moment dat de politie jou correct heeft gelaserd, dan is de meting dus al gebeurd en is 't te laat om af te remmen. Echter, blijkt het uit de hand laseren een vrij lastig spelletje en zijn er vaak een stuk of 3 metingen nodig voor dat de laser gun een correcte snelheid kan weergeven. En dan is het dus WEL handig, aangezien je detector al bij de eerste meting een signaal afgeeft.
Maar als de laser op een statief staat, ben je vrijwel kansloos. Een waterdichte bescherming tegen laser bestaat er idd momenteel niet, echter heb ik uit betrouwbare bron vernomen dat hier binnenkort verandering inkomt, m.b.v. 100% legale apparatuur
