had namerlijk 4 s-ata en 4 s-ata read wat het verschil is weet ik ook niet.
Met RAID ,dus niet read, kun je meerdere harde schijven koppelen.Korte uitleg: als je iets opent in windows dan gaat je harde schijf er naar zoeken, stel je dat voor als de toonarm+naald van een draaitafel, het kost tijd om heen en weer te gaan.
Als je nu een RAID opstelling hebt gemaakt dan kan je de informatie verdelen over twee harde schijven, ga je dan wat opzoeken, dan kan de ene "toonarm" deel één zoeken, terwijl de andere al bezig is met het volgende stukje te zoeken.
Die wissel werking zorgt ervoor dat er een veel constantere data stroom opgang komt, en dat je dus sneller bestanden kan verwerken!!
(Het werkt het beste met twee identieke schijven trouwens)
En zo zijn er nog diverse varianten van RAID, je kan ook gaan voor "snelheid" en/of "betrouwbaarheid" ,bij de laatste verdeel je de informatie over twee harde schijven precies het zelfde, valt er dan een schijf uit, dan schakeld hij over op de andere schijf en je bestanden zijn veilig boven water.
Dit geeft dus zekerheid, maar geen extra ruimte en geen extra snelheid !!
Jij hebt nu één schijf op een RAID controller, het werkt, maar je maakt geen gebruik van de mogenlijkheden.