Partyflock
 
Forumonderwerp · 861101
292x bekeken
Waarschuw beheerder
Ik zit met het idee om deze zomer op vakantie te gaan naar Cambodja. Prachtige natuur, Ankor, Pnom Penh, Killing Fields, etc. Op www.greenwoodtravel.nl staan ook leuke tours ernaartoe.

Maaaaaaaaarrrrrrrrrrrrrrrrrr natuurlijk hoor ik graag persoonlijke ervaringen.
Wie is hier wel eens geweest en hoe beviel dit?
Of wie weet nog interessante sites met nuttige informatie?
Greenwoodtravel is namelijk meer gespecialiseerd in Thailand, dus extra info over Cambodja is er niet zoveel te vinden...
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ~ Sissy ~ :sadrose: op dinsdag 28 maart 2006 om 11:22:
Wie is hier wel eens geweest en hoe beviel dit?
Of wie weet nog interessante sites met nuttige informatie?


Ik zou ff een Amerikaans forum opzoeken. In de jaren '70 was het een favoriete bestemming voor veel Amerikanen. Toen hadden ze alleen wel allemaal een groen pakje aan en een wapens bij hun om te kunnen jagen. Dus het ging wel op iets andere vakanties.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 28 maart 2006 om 11:27:
Toen hadden ze alleen wel allemaal een groen pakje aan en een wapens bij hun om te kunnen jagen. Dus het ging wel op iets andere vakanties.


:[

Jachtvakanties op de rode khmer
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ~ Sissy ~ :sadrose: op dinsdag 28 maart 2006 om 11:31:
rode khmer


Inmiddels wel een bedreigde diersoort.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Chrisje op dinsdag 28 maart 2006 om 11:32:
raag het eens aan Tish, die weet er alles van! Ze zit vaak in dit topic:


Tnx :D

PB sent. ;)
Waarschuw beheerder
Ik ben er ook geweest, zeer indrukwekkend! Ik ben er toen maar een week geweest in combinatie met drie weken Thailand, Ankor was heel mooi, super mooie tempels en Killing Fields was hard, maar indrukwekkend... als je naar Cambodja gaat, moet je daar geweest zijn.
Waarschuw beheerder
OO haha.. ik zie nu pas dat het bericht van jou is Paula! Als je meer wilt weten hoor ik het wel!
Waarschuw beheerder
donateur
Zal een vriendin van me wel ff op dit topic wijzen, die is er geweest.
Waarschuw beheerder
donateur
Hey sis!

Zal even hier reageren ipv in PB, dan hebben misschien meer mensen er nog wat aan..

zal wel een beknopte versie doen, kan echt úren erover praten namelijk haha!

Kan sowieso Cambodja zeker aanraden! Het is nog veel minder toeristisch dan andere oosterse plaatsen, behalve bij de tempels van Angkor, daar zie je wel echt het massa toerisme opkomen..

Ik zou een vlucht nemen naar Bankok of Singapore, en vanaf daar een vlucht naar Phnom Penh..
Een hotel wat ik je in Phnom Pehn kan aanraden is het Scandinavia Hotel.. ( http://www.scandinavia-hotel-cambodia.com/ )
Super centraal, en heel gezellig, het ligt in de eerste zijstraat als je de rotonde bij het Monument of Independance afkomt.
Tis een klein hotel, dus niet van dat massa spul, m'n vader woont er ook, en er zijn vaker andere nederlanders ook die in andere hotels zitten maar daar aan de bar wat komen drinken, velen wonen in Cambodja, en kunnen je dus allemaal ins en outs vertellen over wat wel en niet te doen, en weten precies te vertellen hoeveel je overal voor moet betalen op de marktjes om niet afgezet te worden ;)
De staf is ook waanzinnig aardig, en ze halen je met de auto op bij het vliegveld, dus je hoeft je qua vervoer met je koffers/tassen daar ook niet druk om te maken.
Plus aangezien wij er dus ook al 7 jaar komen en het menu op een gegeven moment wel kenden hebben ik en mamma vorig jaar zomer een dag daar in de keuken gestaan ze allemaal nieuwe dingen te leren haha!

Ik zou eerst een paar dagen Phnom Penh doen, naar het koninlijk paleis, naar de Russian Market (sieraden en fruit), naar Central Market (met de mooie grote gouden koepel, daar kan je shirtjes, trainingsbroeken, schoenen, sieraden, you name it kopen), en zeker naar het Thoul Sleng museum gaan..

Thoul sleng is een oude school, die tijdens het rode Khmer regime gebruikt is als gevangenis, en nu een musuem en oorlogsmonument is, zodat niemand ooit kan en mag vergeten wat er daar is gebeurd al die jaren..
De muren vol foto's van mensen die vermoord zijn.. uberhaupt het systematische vastleggen van alles en iedereen die je doodmaakt is al zo ziek..
de bloedvlekken op de grond, de plaatjes van martelingen, de martelwerktuigen..
gewoon echt heel erg bizar allemaal..
en dan al dat draadhek voor de verdiepingen..
dit was zodat mensen niet naar beneden konden springen..
niet omdat ze bang waren dat ze konden ontsnappen, maar omdat zelfmoord een makkelijkere dood was dan wat zij met de van plan waren..

verder gewoon paar dagen daar blijven chillen, leuke kroegjes zijn bijv heart of darkness, veel buitenlanders, leuk voor contacten voor verder reizen..

heel leuk om te doen ook is 1 keertje vroeg opstaan en meedoen met de ochtendgymnastiek in de opkomende zon aan de rivier!

uhm.. dan richting Siem Riep voor Angkor.. je kan dit vliegen, of met de bus doen, maar heel leuk is ook met de boot te gaan!
je kan dan een soort speedboot luxe achtig ding nemen (is even duur als een aircobus), en dan ga je heel de mekong af, het Tonle Sap meer over, en kom je zo aan in Siem Riep..
Het leuke daarvan is dat je heel het leven langs het water kan bekijken, hoe de mensen leven die nooit in de stad zullen komen, hoe ze bezig zijn op hun rijstvelden, en met vissen, hutjes op het water, kinderen die aan het spelen zijn erin
bovendien word je op het water bruiner dan in een bus b)
misschien een leuk weetje ;) de mekong rivier stroomt twee kanten op, de ene helft van het jaar stroomt hij richting zee, de andere helft precies de andere kant op.. het is de enige rivier in de wereld die twee kanten op stroomt..

Angkor zou ik een 3 dagen kaart kopen, het is té groot om in 1 dag te doen als je alles echt goed wil bekijken..
gewoon daar een jochie op een scooter aanspreken en inhuren voor heel de dag, want de afstanden tussen de verschillende tempels zijn best ver..

Angkor Wat is natuurlijk de bekendste, iedereen kent het van de plaatjes, maar je hebt ook Angkor Tom, die grote tempel (tom betekent groot in het Khmer), de tempel die helemaal is overgroeid door de bomen, en nog zóveel meer..
Een groot deel van de burgeroorlog is ook uitgevochten in Angkor, en je ziet ook op zóveel plaatsen nog de kogelgaten zitten in de muren..
Voor de rest zijn de uitgehouwen tekeningen in de muren van Angkor Wat natuurlijk prachtig.. dit is 4 kilometer lang het verhaal van de overwinningstocht van de koning van toen over ik geloof de mongoliers..
Wat ook heel mooi is, maar je moet dan wel vroeg op.. de tempel van Angkor Wat is precies zo gebouwd, dat als de zon opkomt je hem op ziet komen over precies het hoogste middelste punt van de tempel..echt waanzinnig mooi!!

Uhm, verder nog de killingfields natuurlijk, en qua strand zou ik naar Sihanoukville gaan.. maar weet niet of je naast Cambodja ook nog naar andere landen wilt.. want dan is het misschien leuk om ook daar nog wat mee te pakken..

oke, dit is ff alles wat me zo te binnen schiet.. voor vragen kan je uiteraard altijd bij me terecht!!

(K)!
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tish op dinsdag 28 maart 2006 om 13:52:
oke, dit is ff alles wat me zo te binnen schiet.. voor vragen kan je uiteraard altijd bij me terecht!!


Alles wat je zo te binnen schiet??? Dit is een volledige reisgids! :yes: Leuke info trouwens.
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 28 maart 2006 om 15:10:
Alles wat je zo te binnen schiet??? Dit is een volledige reisgids! Leuke info trouwens.


haha, ja sorry.. ben zó verliefd op dat land.. :lief:

weet nog zoveel meer, kan echt uren erover praten..

maar zo krijgt ze tenminste niet het standaard verhaaltje uit de lonely planet, maar ook wat leuke feitjes van iemand die er zelf veel komt haha!
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 28 maart 2006 om 15:10:
Leuke info trouwens.


Inderdaad, zou bijna zelf op het vliegtuig stappen :P
Waarschuw beheerder
donateur
Ik ben in 2003 in Cambodja geweest. Heb er in totaal 2.5 week doorgebracht en heb het erg naar mijn zin gehad daar.

Ik heb van Sihanoukville naar Phom Phen gereisd en vandaaruit via Battambang naar Siem Riep.

Zoals Tish al zegt is het nog veel minder drukbezocht als bijv. Thailand (en in minder mate ook Vietnam).
Als je gaat, zou ik dan ook zeker de wat minder toeristische plekken opzoeken, omdat je anders alsnog alleen maar tussen de toeristen zit. Je krijgt toch vaak een betere indruk van een land als je ook naar plaatsen gaat die wat minder voor de hand liggen.

Zo kwam ik in Battambang (waar eigenlijk niks te doen was) op een Cambodjaans bruiloftsfeest terecht :D Heel erg leuk om door die mensen uitgenodigd te worden om mee te feesten terwijl ik ze helemaal niet kende!

Je mag altijd een pb'tje sturen als je nog specifieke vragen hebt.
Waarschuw beheerder
Wow! klinkt allemaal wel heel gaaf idd. Wil zelf ook nog een keer die kant uit :respect: