Partyflock
 
Forumonderwerp · 720649

Onderwerp is gesloten!

Dit gebeurt meestal omdat een of meerdere personen het beleid hebben overtreden.
Het kan natuurlijk ook zijn dat er al een actieve discussie over hetzelfde onderwerp was.
Dit soort situaties zijn te voorkomen door op de hoogte te blijven van het beleid.

 
Inbreng begroting Justite met een eerste reactie op de moord op Theo van Gogh.

Geert (Groep) Wilders, 2 november 2004
Voorzitter. Het is vandaag inderdaad een zwarte dag voor onze democratie. Met de laffe moord op Theo van Gogh is niet alleen iemand die op creatieve wijze van het vrije woord gebruikmaakte ons ontnomen maar is ook de vrijheid van meningsuiting een mokerslag toegebracht. Het is te walgelijk voor woorden wat er vandaag is gebeurd en ik heb er eigenlijk ook geen woorden voor. Nooit zullen wij mogen capituleren voor mensen die geen argumenten maar kogels en messen gebruiken om andersdenkenden de mond te snoeren en zoals vandaag zelfs het leven te ontnemen. Ik ben niet alleen verdrietig maar ook heel kwaad over wat er vandaag is gebeurd. Ik kan het nog niet helemaal bevatten, maar ik weet wel met alle andere collega's dat mijn gedachten vooral uitgaan naar de familieleden en overige nabestaanden van de heer Van Gogh die ongetwijfeld een afschuwelijke tijd doormaken. Ik wens hun daarbij sterkte.

Voorzitter. Ik spreek vandaag een tekst uit bij deze begroting voor Justitie die ik de afgelopen dagen voor de dramatische moord op Theo van Gogh had geschreven. Een tekst die met name gaat over criminaliteit van niet-westerse allochtonen zoals Marokkanen, Turken en Antillianen, en over de onveiligheid in vele wijken en buurten in ons land, zoals de Diamantbuurt in Amsterdam. Ik heb zitten te twijfelen of ik die tekst nu al dan niet zou uitspreken, maar ik meen dat het vrije woord ermee is gediend dat ik die tekst gewoon ongewijzigd uitspreek. Dat zal ik nu dan ook doen.

Voorzitter. Bij de algemene politieke beschouwingen heb ik er reeds op gewezen dat het onaanvaardbaar is dat het aantal slachtoffers van geweldsdelicten nog steeds stijgt en dat ook de overlast in buurten niet is verminderd. In ons land zijn jaarlijks 3,3 miljoen mensen het slachtoffer van criminaliteit, zoals diefstal, vandalisme en geweld. De afgelopen weken hebben wij op verschillende plekken in ons land kunnen zien waartoe straatterreur kan leiden. In Honselersdijk en in de Amsterdamse Diamantbuurt werden mensen uit hun buurt weggejaagd na te zijn geterroriseerd door Marokkaanse jongeren.

Ik heb daar overigens Kamervragen over gesteld. Het advies van de politie was verhuizen. De reactie van de Amsterdamse burgemeester: wij weten wel wie het zijn, maar wij kunnen er niets aan doen. In Rotterdam, Ede, Haarlem en elders zijn de afgelopen tijd veel soortgelijke gevallen bekend geworden. De wereld staat op z'n kop. De Nederlandse burger snapt er niets meer van. Slachtoffers worden gestraft en daders gaan vrijuit. Nederland is te tolerant. Ook het cultuurrelativisme neemt perverse vormen aan. Ik zeg al jaren in dit huis: ook excessen in de islam -- of het nu gaat om moskeeën of om criminelen van Marokkaanse of andere afkomst -- moeten hard worden aangepakt. Niemand snapt dat het niet gebeurt. Mensen die daar boos over zijn, geef ik groot gelijk.

Niet-westerse allochtone jongeren zijn al jaren oververtegenwoordigd in de jeugdcriminaliteitscijfers. Sommige collega's hebben daar al naar verwezen. Uit het SCP-rapport 2004 blijkt dat het aantal verdachten van criminaliteit die niet in Nederland zijn geboren of niet de Nederlandse nationaliteit hebben, sterk is toegenomen. Hetzelfde geldt voor veelplegers. Het is duidelijk dat er sprake is van een serieus maatschappelijk probleem waar wij de ogen niet voor kunnen sluiten.

In hetzelfde SCP-rapport staat dat de meeste situaties waarin mensen zich onveilig voelen, te maken hebben met dezelfde groepen rondhangende jongeren. Vanuit brede lagen van de bevolking is er vraag naar een intensievere aanpak van de criminaliteit en van de onveiligheid en wordt er gevraagd om strengere straffen. In de effectiviteit van het overheidsbeleid heeft de bevolking steeds minder vertrouwen. Velen zien het nut van het doen van aangifte niet meer in. Dat is een trieste constatering.

De overheid moet terug naar haar kerntaken. Eén daarvan is het garanderen van de veiligheid van haar burgers. Nu stelt men vaak de verkeerde prioriteiten. In plaats het uitschrijven van lucratieve boetes voor lichte verkeersovertredingen -- volgend jaar al voor 10,5 mln -- moet men zich meer richten op hinderlijke criminaliteit die het leefklimaat verziekt. Om de criminaliteit meer aan te pakken, is een mentaliteitsomslag bij politie en justitie nodig. Meer blauw op straat helpt als de agenten op de juiste manier worden ingezet.

Ter bestrijding van de (jeugd)criminaliteit doe ik een aantal voorstellen. Het meest eenvoudig, maar zeer hard nodig is meer politie. Bij de financiële beschouwingen heb ik een amendement ingediend om hiervoor 0,5 mld extra structureel uit te trekken, waarvan 400 mln voor meer politie en 100 mln voor extra AIVD-personeel in het kader van terrorismebestrijding. Door deze investering kan de politiesterkte vanaf 2005, zo heeft het departement van Binnenlandse Zaken mij voorgerekend, geleidelijk groeien met 5500 tot 6000 fte's. Deze investering is gedekt door dit bedrag te bezuinigen op de begroting voor Ontwikkelingssamenwerking. Door de extra politiemensen kan er meer tijd worden besteed aan de problemen in de buurten in het land.

Daarnaast pleit ik voor een zero-tolerancebeleid, zeker met betrekking tot overlast in de buurt. Pleinverboden en samenscholingsverboden kunnen zeker wenselijk zijn, maar het blijven uiteindelijk lapmiddelen die gemakkelijk ontdoken kunnen worden. Jongeren die zich misdragen, dienen onverbiddelijk te worden opgepakt en vastgezet. Het adagium moet zijn: liever vijf criminelen in één cel dan vier op straat.

Ik pleit er ook voor om jongeren boven de 16 jaar die ernstige geweldsmisdrijven hebben gepleegd standaard te berechten volgens het volwassenenstrafrecht.

Het is zinvol om de vervroegde invrijheidstelling af te schaffen. Een straf is een straf. Een straf betekent niet dat je eerder vrijkomt. Dit kan betekenen dat er een cellenprobleem ontstaat, maar ook daarvoor geldt het adagium: liever vijf criminelen in één cel dan vier op straat. Zet maar wat stapelbedden in die cellen, dan komt het wel goed.

Een persoon die een (tijdelijke) verblijfsvergunning heeft en veroordeeld wordt voor een misdrijf, moet zijn verblijfsvergunning inleveren. Na het uitzitten van zijn straf moet hij onmiddellijk het land worden uitgezet. Dit moet ook gelden voor mensen met een dubbele nationaliteit. Mensen die naast de Nederlandse nog een andere nationaliteit hebben -- bijvoorbeeld de Turkse of de Marokkaanse -- moeten hun Nederlandse paspoort verliezen als zij een misdrijf hebben gepleegd, zeker als het gaat om ernstige geweldsmisdrijven. Deze mensen moeten gedenaturaliseerd worden. Na het uitzitten van hun straf dienen zij –ontdaan van hun Nederlandse nationaliteit– Nederland uitgezet te worden. Ik hoop dat de minister dit wil toezeggen. Ik zal anders overwegen om hier een Kameruitspraak over te vragen.

Voorzitter. Een andere methode is de Engelse methode. Als een jongere volhardt in crimineel gedrag, dan zal hij met het hele gezin waarvan hij deel uitmaakt het huis moeten worden uitgezet. De filosofie is dat de ouders verantwoordelijk zijn voor een minderjarig kind. Op het moment dat het kind niet luistert en in criminaliteit vervalt, moeten ook de verantwoordelijke ouders daarvoor de prijs betalen. Als ik goed geïnformeerd ben, heeft het gemeentebestuur in Breda eerder besloten om samen met het Openbaar Ministerie de mogelijkheden te gaan onderzoeken om dat in te voeren. Ik ben ontzettend benieuwd of de minister al kan vertellen of dat succesvol is in Breda en of dat eventueel landelijk kan worden ingevoerd.

Wij steunen ook het initiatiefwetsvoorstel van collega Eerdmans om te komen tot wettelijke minimumstraffen.

Ik sluit af. Wij moeten bij al deze maatregelen niet vergeten dat de oorzaken van de criminaliteit uiteindelijk ook samenhangen met de doorgeschoten en veel te vrijblijvende immigratie en integratie. Ik vind dat het, om de integratie van de op dit moment in Nederland verblijvende allochtonen te bevorderen en de criminaliteit tegen te gaan, zinvol is om de immigratie van niet-Westerse immigranten fors verder te beperken. Ik heb eerder bij de algemene beschouwingen een helaas verworpen motie ingediend die zegt dat er een stop moet komen voor vijf jaar voor de gezinsvorming en de gezinshereniging van niet-westerse allochtonen. Ik vind dat we de immigratie zeer fors verder moeten beperken. Het blijft anders dweilen met de kraan open en dat kunnen we niet hebben.

De Groep-Wilders pleit dan ook voor een hardere aanpak van de criminaliteit in het algemeen, van de jeugdcriminaliteit in het bijzonder, voor adequaat ingrijpen en zwaarder straffen. Het komt er voor politie en justitie op aan om de juiste prioriteiten te leggen. Streng en daarmee sociaal. Kernpunten zijn: meer politie -- ik heb daar een half miljard euro voor gevonden -- een zero-tolerancebeleid, het einde van het afschuwelijke en perverse cultuurrelativisme, ook in het strafrecht en ten slotte, voorzitter, een aanzienlijk verdergaande beperking van de immigratie dan nu het geval is
 
dat is ook zo all1 het word verkeert begrepen

ik vin alle punten goed
laatste aanpassing
 
Ok pogo barreltje, zal ik je dan even alle punten uitleggen? kijken of je t dan nog eens bent met de "punten" van Wilders(Waarschijnlijk wel want jij hebt geen "poep in je ogen" ;)

In ons land zijn jaarlijks 3,3 miljoen mensen het slachtoffer van criminaliteit, zoals diefstal, vandalisme en geweld. De afgelopen weken hebben wij op verschillende plekken in ons land kunnen zien waartoe straatterreur kan leiden. In Honselersdijk en in de Amsterdamse Diamantbuurt werden mensen uit hun buurt weggejaagd na te zijn geterroriseerd door Marokkaanse jongeren.


3,3 miljoen mensen slachtoffer van geweldsdelicten, zegt hij erbij hoeveel er zijn gepleegd door welke groep van de samenleving? misschien is maar 1/1000ste gepleegd door mensen die niet de nederlandse nationaliteit heeft, wat wil je hier voor conclusie uittrekken? is onvolledige info

hij noemt twee gevallen, 2 op de 3,3 miljoen: zegt mij NIETS!

Niet-westerse allochtone jongeren zijn al jaren oververtegenwoordigd in de jeugdcriminaliteitscijfers. Sommige collega's hebben daar al naar verwezen. Uit het SCP-rapport 2004 blijkt dat het aantal verdachten van criminaliteit die niet in Nederland zijn geboren of niet de Nederlandse nationaliteit hebben, sterk is toegenomen.


Ok cijfers:) mooi! maar wat hebben we eraan? het aantal verdachten is toegenomen, het percentage?? dat staat er niet bij, er komen ook meer mensen van een andere nationaliteit nederland in in de loop der jaren! en hoe zit het met de criminaliteit van nederlanders? waarom word die niet vermeld?

In plaats het uitschrijven van lucratieve boetes voor lichte verkeersovertredingen -- volgend jaar al voor 10,5 mln -- moet men zich meer richten op hinderlijke criminaliteit die het leefklimaat verziekt.


Wat is volgens wilders hinderlijke criminaliteit? en als iedereen 190 rijd op de snelweg, of 100 door woonwijken, dat is geen hinderlijke criminaliteit? dus moet politie maar marrokanen, of moslims jagen, terwijl iedereen mekaar kapotrijd?

Bij de financiële beschouwingen heb ik een amendement ingediend om hiervoor 0,5 mld extra structureel uit te trekken, waarvan 400 mln voor meer politie en 100 mln voor extra AIVD-personeel in het kader van terrorismebestrijding. Door deze investering kan de politiesterkte vanaf 2005, zo heeft het departement van Binnenlandse Zaken mij voorgerekend, geleidelijk groeien met 5500 tot 6000 fte's. Deze investering is gedekt door dit bedrag te bezuinigen op de begroting voor Ontwikkelingssamenwerking


Goh zowaar een oplossing! en wat voor 1, pluk daar maar ff 0,5 miljard, kunnen we 5000 a 6000 man politie werven! dat zal helpen, ineen land waar een agent niks te zeggen heeft, hij met een kogelvrij vest moet lopen, en er dus ook echt geen 6000 man voor dat schamele loontj hun leven elke dag op t spel zetten om agentje te zijn voor de overheid van Wilders! en 1 keer 0,5 miljard, nee elk jaar natuurlijk! Wilders rekent zich rijk met al dat geld, maar waar haalt hij t vandaan? ontwikkelingssamenwerking? Eigen land eerst? goh waar ken ik die leus toch van??

Daarnaast pleit ik voor een zero-tolerancebeleid, zeker met betrekking tot overlast in de buurt. Pleinverboden en samenscholingsverboden kunnen zeker wenselijk zijn, maar het blijven uiteindelijk lapmiddelen die gemakkelijk ontdoken kunnen worden. Jongeren die zich misdragen, dienen onverbiddelijk te worden opgepakt en vastgezet. Het adagium moet zijn: liever vijf criminelen in één cel dan vier op straat.


Goh gezellig een week met nog een paar straatschoffies in een cel! en erna met ze vijfen op de criminele toer verder, want je had zon leuke tijd, in de cel met ze allen! zal echt helpen! liever vijf in een cel dan 4 op straat, allen komen ze alle vijf net zo vertyfd weer terug op straat, wat doen we daaraan? weer opsluiten? yeah! good thinking:D zet maar wat stapelbedden neer, alles komt goed, nietwaar meneer Wilders :)

Een persoon die een (tijdelijke) verblijfsvergunning heeft en veroordeeld wordt voor een misdrijf, moet zijn verblijfsvergunning inleveren. Na het uitzitten van zijn straf moet hij onmiddellijk het land worden uitgezet. Dit moet ook gelden voor mensen met een dubbele nationaliteit


Dus mensen die hier zijn geboren, waarvan toevallig hun ouders uit een ander land komen, die een keer op het criminele pad geraken, moeten maar t land uit? waarom zijn die minder nederlands dan ik? omdat ze een kleurtje hebben? dus we gaan twee strafwetten opstellen, 1 voor met een nederlands paspoort, en 1 voor iemand die eventueel ook nog een ander paspoort heeft? goh, komt erg professioneel over ! en wie heeft er ook alweer voor gezorgd dat die generaties hier zitten? toen er mensen nodig waren om het vuile werk op te knappen in dit land en iedereen zich te goed voelde voor de meeste kutbanen?


Een andere methode is de Engelse methode. Als een jongere volhardt in crimineel gedrag, dan zal hij met het hele gezin waarvan hij deel uitmaakt het huis moeten worden uitgezet


er is in nederland geen goede jeugdzorg, en als die kinderen nou van lager wal raken? er zijn gevallen bekend dat mensen dingen doen vanwege een ziekte, worden niet opgenomen, ouders kunne het kind niet hanteren, dus gooie we ze allemaal maar op straat? en dan? wonen ze op straat..! dat zal ze goed vergaan, daar zullen ze vast van leren!! :)

Tot slot moeten we de grenzen maar dichtgooien, want zo sluiten we alle troep van buitenaf uit, niet waar meneer Wilders? met 0,5 miljard weg uit de ontwikkelingshulp zal het al een stuk moeilijker worden voor de 3de wereld landen om een chaos te voorkomen in die streken, en die mensen zullen juist moeten vluchten om hun leven voort te zetten, er zal dan een NOG grotere stroom asielzoekers op gang komen, maar meneer wilders wil liever 5000 agenten op straat, maar niet met de kraan open dweilen!! Fresh thinking!
laatste aanpassing
Hij heeft helemaal gelijk....!!!
Wil graag reageren maar zie nix door al dat stront in mijn ogen!!!
Tot slot moeten we de grenzen maar dichtgooien, want zo sluiten we alle troep van buitenaf uit, niet waar meneer Wilders? met 0,5 miljard weg uit de ontwikkelingshulp zal het al een stuk moeilijker worden voor de 3de wereld landen om een chaos te voorkomen in die streken, en die mensen zullen juist moeten vluchten om hun leven voort te zetten, er zal dan een NOG grotere stroom asielzoekers op gang komen, maar meneer wilders wil liever 5000 agenten op straat, maar niet met de kraan open dweilen!! Fresh thinking!


haha ja sure.. fresh thinking! meer geld aan ontwikkelingshulp, veeeel meer:S volgens mij kunnen we beter eerst de problemen hier oplossen voordat geld aan de rest van de wereld gaan geven! krijg je op het moment denk ik ook veel steun van het volk voor..not
dj s-te-fan helaas zit je er op een aantal punten er echt helemaal naast maar het kost me teveel tijd om tekst en uitleg te geven en ik moet zo nog leren...

Wilders heeft in mijn ogen wel een heleboel punten die mij aanspreken of hij een oplossing ervoor heeft dat moet nog blijken maar ik vind het wel dat hij een kans moet krijgen. Hij praat er tenminste over. De rest van den haag heeft over 3 weken haar oogkleppen weerop en gaat weer verder met de dagelijkse dingen.

over die geweldsdelicten heeft wilders wel gelijk. In mijn familie zit marechaussee, gevangenisbewakers en politie en als ik hoor hoevaak allochtonen (zowel NL geboren als later gekomen) dan is dit schrikbarend hoog en dan is het maar beter dat niet het werkelijke percentage naar buiten wordt gebracht.
 
het gaat er niet om of hij wel of niet gelijk heeft in deze ik wil alleen maar aangeven dat zijnverhaal op dit moment geen indruk maakt en hij niet met feiten komt waardoor ik zou kunnen zeggen: joh die wilders, die doet t zo gek nog niet :)

misschien heeft ie wel gelijk, maar laat hem het onderbouwen en niet met lose verhalen komen :) is te makkelijk :)
Neuh, Wilders gaat nergens van profiteren.
Probleem is namelijk dat hij geen goede partij heeft, als Eerdmans erbij zou komen en eventueel van Ast (daarom slijmt hij ook zoveel bij hen) word het een ander verhaal.

Daarbij zijn er al zat partijen aan de rechterkant geweest die eigenlijk alleen meer problemen veroorzaken, dan dat ze oplossen.

En als laatste komt Wilders alleen op tegen allochtonen en dat is ook niet echt een breed pakket.

PvdA zal het waarschijnlijk erg goed gaan doen, omdat deze partij als enige ECHT de zere vinger op de plek heeft weten te leggen en gezamelijk met de vakbonden die mega-demonstratie heeft opgezet.

CDA en VVD gaan zetels verliezen, waarschijnlijk CDA meer zetels vanwege mensen als balkenende en donner.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~­~~~
wat een bullshit allemaal zeg!!

en dan ook nog eens beweren dat de pvda de enige is die de vinger op de zere plek legt.juist mede de struisvogel politiek van hun hebben we nu veel onopgeloste problemen,met name met allochtonen!!

en dat gelul over die rechtse partyen......
de lpf is geen pim fortuyn,daar is iedereen nu wel achter.
maar er is gelukkig nog steeds behoefte aan een rechtse volksparty.en die behoefte kan wilders vullen.
als hij het goed aanpakt teminste, en ook eerdmans en nawijn over kan halen zich bij zijn/een nieuwe party aantesluiten.
ik heb er veel vertrouwen in dat dit ook zal gebeuren!!
mijn stem hebben ze!!

de pvda mag van mij in de stront zakken!!!
 
Ik heb stront in mijn ogen en Wilders een dooie cavia op zijn kop.....het gaat goed met Nederland..

we zijn zo gek als een deur...
Neuh, Wilders gaat nergens van profiteren.
Probleem is namelijk dat hij geen goede partij heeft, als Eerdmans erbij zou komen en eventueel van Ast (daarom slijmt hij ook zoveel bij hen) word het een ander verhaal.


Eerdmans??? Van Ast??

Wat hebben die nou ooit gepresteerd??

Eerdmans praat alleen andere na en is gewoom popie onder de jongeren omdat hij een leuk kan kletsen over allochtonen meer niet

van Ast tja wat hij gedaan heeft weet helemaal niemand!!
 
:no: wilders :no: stomme vent, met zn rare ideeen. ik ga gewoon voor jan marijnessen!
 
Jan Marijnessen? SP?

Hoewel ik die vent wel sympathiek vind...kan ik toch maar één ding zeggen:
Wat een waardeloze partij is dat zeg!
Goed zo lekker op de sp stemmen :frusty:

Daar worden we een stuk wijzer van :no:
 
wat een bullshit allemaal zeg!!


Want?

en dan ook nog eens beweren dat de pvda de enige is die de vinger op de zere plek legt.juist mede de struisvogel politiek van hun hebben we nu veel onopgeloste problemen,met name met allochtonen!!


Het is de enige partij die aangeeft dat 70% van de bevolking word vergeten door de overheid, terwijl hier het grootste gedeelte van het belastinggeld vandaan komt.
En sjah, ze zijn de enige die echt actief met de vakbonden hierin samenwerken, kan ik ook vrij weinig aan doen.

LPF, Groenlinks, SP, SGP,CU hoor je ook af en toe es een scheet laten maar verder niets.

maar er is gelukkig nog steeds behoefte aan een rechtse volksparty.en die behoefte kan wilders vullen.
als hij het goed aanpakt teminste, en ook eerdmans en nawijn over kan halen zich bij zijn/een nieuwe party aantesluiten.


Dat zei ik ook, maar jij vond het bullshit en nu zeg je hetzelfde :s :s :s

de pvda mag van mij in de stront zakken!!!


Ik denk dan eerder aan Wilders, Donner, Balkenende en de Geus.

Wilders -> had die zetel moeten afstaan aan de VVD
Donner -> is absoluut niet geschikt voor de functie en maakt fouten aan de lopende band
Balkenende -> sjah normen en waarden :s
de Geus -> verklaart dat hij zn broekriem ook moet aantrekken, terwijl hij 3x zoveel verdient als jan modaal.
 
Eerdmans??? Van Ast??

Wat hebben die nou ooit gepresteerd??

Eerdmans praat alleen andere na en is gewoom popie onder de jongeren omdat hij een leuk kan kletsen over allochtonen meer niet


De LPF is een soort van kleuterschool waar een paar goeie inzitten en veel rommel.

Eerdmans is een van de weinige van de LPF die kritisch kan zijn en dit ook goed kan verwoorden.

Daarnaast hebben beide aangegeven met Wilders samen te willen werken, maarja..ze werken ook samen met de PvdA.
laatste aanpassing
 
Nederland geeft procentueel gezien het dubbele aan ontwikkelingshulp, en ja Wilders heeft gelijk op dat punt, dat kan makkelijk minder als ze efficienter met het geld omgaan. Dat gebeurt nu ook in de zorg niet waar?

Het zou goed zijn als Wilders de mensen voorstelt met wie hij een partij gaat oprichten.
Het zou goed zijn als Wilders de mensen voorstelt met wie hij een partij gaat oprichten.


Hij moet zowieso een kapper in zijn team hebben!!
 
Het zou goed zijn als Wilders de mensen voorstelt met wie hij een partij gaat oprichten.


Inderdaad en dan minimaal 4 prominente figuren en een programma wat breder is dan allochtonen eruit.
 
Ik zou op dit moment op wilders of op nawijn stemmen

maar zijn plannen zouden alleen werken bij een kamermeerderheid in beide kamers

en zoals altijd zal blijken

nederland is te soft

zijn idee over terugdringen ontwikkelingshulpbudget ben ik tegen bye the way. Een beetje sociaal zijn t.o.v. de minder bedeelde mensen in deze wereld vind ik een goede zaak!

betere bezuining zou ik infrastuctuur vinden
 
In ons land zijn jaarlijks 3,3 miljoen mensen het slachtoffer van criminaliteit, zoals diefstal, vandalisme en geweld. De afgelopen weken hebben wij op verschillende plekken in ons land kunnen zien waartoe straatterreur kan leiden. In Honselersdijk en in de Amsterdamse Diamantbuurt werden mensen uit hun buurt weggejaagd na te zijn geterroriseerd door Marokkaanse jongeren.

--------------------------------------------
3,3 miljoen mensen slachtoffer van geweldsdelicten, zegt hij erbij hoeveel er zijn gepleegd door welke groep van de samenleving? misschien is maar 1/1000ste gepleegd door mensen die niet de nederlandse nationaliteit heeft, wat wil je hier voor conclusie uittrekken? is onvolledige info

hij noemt twee gevallen, 2 op de 3,3 miljoen: zegt mij NIETS!


Het is algemeen bekend dat allochtonen erg veel vertegenwoordigd zijn in de statistieken over criminaliteit. Sla er maar eens grafiekjes van CBS e.d. op na. Daarnaast zegt Wilders dat daarna zelf ook nog:

Niet-westerse allochtone jongeren zijn al jaren oververtegenwoordigd in de jeugdcriminaliteitscijfers. Sommige collega's hebben daar al naar verwezen. Uit het SCP-rapport 2004 blijkt dat het aantal verdachten van criminaliteit die niet in Nederland zijn geboren of niet de Nederlandse nationaliteit hebben, sterk is toegenomen.


Dat is dus geen onvolledige info.


In plaats het uitschrijven van lucratieve boetes voor lichte verkeersovertredingen -- volgend jaar al voor 10,5 mln -- moet men zich meer richten op hinderlijke criminaliteit die het leefklimaat verziekt.

-----------------------------------------------------
Wat is volgens wilders hinderlijke criminaliteit? en als iedereen 190 rijd op de snelweg, of 100 door woonwijken, dat is geen hinderlijke criminaliteit? dus moet politie maar marrokanen, of moslims jagen, terwijl iedereen mekaar kapotrijd?


Lezen: lichte verkeersovertredingen, mensen worden hier bekeurd omdat ze 3km/u te hard rijden. Omdat ze 5 seconden te lang ergens geparkeerd staan, omdat ze net ff iets te dicht bij dat zebrapad staan, terwijl de rest van de straat vol staat. Kijk ik ben het met je eens dat scheuren door woonwijken en 190 op de snelweg absoluut bekeurd moet worden, maar heb je nou echt nooit gehoord (of meegemaakt) dat mensen voor de lulligste dingen vaak bekeurd worden?



Daarnaast pleit ik voor een zero-tolerancebeleid, zeker met betrekking tot overlast in de buurt. Pleinverboden en samenscholingsverboden kunnen zeker wenselijk zijn, maar het blijven uiteindelijk lapmiddelen die gemakkelijk ontdoken kunnen worden. Jongeren die zich misdragen, dienen onverbiddelijk te worden opgepakt en vastgezet. Het adagium moet zijn: liever vijf criminelen in één cel dan vier op straat.

---------------------------------------------
Goh gezellig een week met nog een paar straatschoffies in een cel! en erna met ze vijfen op de criminele toer verder, want je had zon leuke tijd, in de cel met ze allen! zal echt helpen! liever vijf in een cel dan 4 op straat, allen komen ze alle vijf net zo vertyfd weer terug op straat, wat doen we daaraan? weer opsluiten? yeah! good thinking zet maar wat stapelbedden neer, alles komt goed, nietwaar meneer Wilders


Waarom zou je niet meerdere criminelen in 1 cel zetten? Samenscholen onderling gebeurt toch wel, zowel in de lik als erbuiten. Ik vind 1 cel per crimineel toch vrij luxe, voor zover ik weet zijn die cellen ook niet zo klein ook, dus wat is het probleem dan? Zo ga je wel het cellentekort tegen.


Een persoon die een (tijdelijke) verblijfsvergunning heeft en veroordeeld wordt voor een misdrijf, moet zijn verblijfsvergunning inleveren. Na het uitzitten van zijn straf moet hij onmiddellijk het land worden uitgezet. Dit moet ook gelden voor mensen met een dubbele nationaliteit

---------------------------------------------------
Dus mensen die hier zijn geboren, waarvan toevallig hun ouders uit een ander land komen, die een keer op het criminele pad geraken, moeten maar t land uit? waarom zijn die minder nederlands dan ik? omdat ze een kleurtje hebben? dus we gaan twee strafwetten opstellen, 1 voor met een nederlands paspoort, en 1 voor iemand die eventueel ook nog een ander paspoort heeft? goh, komt erg professioneel over ! en wie heeft er ook alweer voor gezorgd dat die generaties hier zitten? toen er mensen nodig waren om het vuile werk op te knappen in dit land en iedereen zich te goed voelde voor de meeste kutbanen?


Voor zover ik weet was dat het linkse beleid wat destijds in het parlement zat. Daarnaast ben ik het er half mee eens, mensen met een verblijfsverguning mogen van mij ook teruggestuurd worden wanneer ze crimineel gedrag vertonen. Je bent op eigen initiatief naar Nederland gekomen, gedraag je je niet, geef dan 1 goede reden wat het nog voor zin heeft om in Nederland te blijven? Uiteraard vallen asielzoekers hier niet onder. Mensen met een dubbele nationaliteit kan je niet zomaar terugsturen vind ik, wat dat betreft ligt het net iets gecompliceerder.


Al met al heeft hij wel een paar puntjes, sommige beter dan de rest. Maar om mijn stem te winnen zal hij toch met een fatsoenlijke partij moeten komen, want ik zie het nu als een partij die net de mist in zal gaan als de LPF.
Al met al heeft hij wel een paar puntjes, sommige beter dan de rest. Maar om mijn stem te winnen zal hij toch met een fatsoenlijke partij moeten komen, want ik zie het nu als een partij die net de mist in zal gaan als de LPF.


(Y) helemaal mee eens. Het is nu makkelijk stemmen te winnen met rechtse uitspraken! Omdat de mensen het zat zijn! Maar mensen die je het vertrouwen geven dat ze het kunnen waarmaken is een moeilijkere opgaaf!
 
zou het dan echt waar zijn worden de mensen eindelijk wakker dat ze het zo zat zijn dat ze er wat tegen doen?
Ik geloof dat mensen met de Marokkaanse nationaliteit daar geen afstand van kunnen/mogen doen, ook al willen ze.

Dus deze mensen zullen dus altijd een soort tweede rangs burgers blijven, ook al zijn ze al tien jaar niet in Marokko geweest en willen ze ook helemaal de Marokkaanse nationaliteit niet meer.
 
ik ben effe egoistisch maar het kan me echt geen biet uitmaken wat er met die mensen gebeurt als die kloothommels maar opgerot zijn met hun fundamentalistische cultuur.

niet vanwege hun cultuur maar omdat die nogal botst met de vrijheden in dit land. en het gewoon niet kunnen laten anderen ermee lastig te vallen!!!!!!!!!!!
laatste aanpassing
 
daar ben ik volkomen met je eens Draskovic jij snapt het tenminste
laatste aanpassing
 
niet vanwege hun cultuur maar omdat die nogal botst met de vrijheden in dit land. en het gewoon niet kunnen laten anderen ermee lastig te vallen!!!!!!!!!!!


Noem dan eens 5 voorbeelden.
 
meiden die worden verkracht in zwembaden omdat ze er niet tegen kunnen dat meiden zo bloot zijn zoals in het tikibad in duinrell

meiden die worden uitgescholden omdat ze te strakke kleren dragen over straat en geen interesse in hun hebben

gasten die inmekaar gebeukt worden met z'n allen omdat ie een seconde te lang naar hun keek

een jood die inmekaar geschopt wordt omdat ie joods is

een gast die in mekaar werd gebeukt omdat ie voor zijn vriendin opkwam (in groningen)

maar goed, om dit echt bij te zetten moet ik met bronnenn natuurlijk komen want daar is iedereen zo geil van maar daar heb ik nog effe geen tijd voor

vanavond misschien
 
OWJA

AWA uit leeuwarden of die gasten die hun nichtje in de brand staken bij nijmegen in de buurt
 
Jij noemt wat strafbare incidenten op, maar ik zou graag 5 voorbeelden willen zien waar hun cultuur botst de nederlandse vrijheid.

Je hebt eigenlijk 1 punt opgenoemd : weinig respect voor vrouwen.

Maar dat is dan ook weer niet bindend aan hun cultuur, aangezien de SGP net zo erg is.
 
alleen van de lui van sgp kan je negeren of zeggen dta ze gek bij hun hoofd zijn

bij die islamieten krijgen die wijffies meteen een klap op hun bek
 
alleen van de lui van sgp kan je negeren of zeggen dta ze gek bij hun hoofd zijn


Dat kan je doen, maar met 2 zetels vertegenwoordig je toch al een boel mensen hoor.

bij die islamieten krijgen die wijffies meteen een klap op hun bek


Jij denkt dat vrouwen het bij extreem-gereformeerden het beter hebben??
Weet wel zeker van niet...
 
Het is misschien ook wel zo mega irritant dat "ze" gewoon niet normaal overweg kunnen gaan met nederlanders

ps: zijn natuurlijk ook zat moslims die wel geintegreerd zijn en dat wel kunnen
laatste aanpassing
 
Veel mensen halen de 'kutmarrokaantjes' door elkaar met de fundamentalisten. Ze hebben niks met elkaar te maken. Kut-marrokaantjes gebruiken gewoon drugs, alcohol en ze roken en in een moskee komen ze (bijna) nooit, laat staan dat ze de koran lezen. Het zijn gewoon pubers, een boel meelopers en een paar crimineeltjes. Maar die doen niks uit Allah. ik denk dat het gevaarlijk is als veel mensen zo gaan denken, want mensen kunnen dan uit protest wel radicaliseren.

Inge
laatste aanpassing
 
owjaaaa, veel van de gasten zijn gewoon haantjes

en daarvan ontsporen er een paar
 
Hoeveel oudere Marrokanen zijn nog crimineel? Juist, het zijn meestal de jonkie's.

Inge
 
Het is alleen een probleem als die kut-marokkaantjes het illegale circuit in gaan naar terrorisme.

Maar ik ben het met je eens dat dit nog geen 1% zal zijn.
 
mwahhh dat zou ik niet te hard roepen want ik weet dat gewoon niet

wij zien in elk geval wel de pubers MEGA puberen, HELAAS!
laatste aanpassing
 
Dat bedoel ik, vooral ze allemaal als terroristen bestempelen en je jaagd ze in de armen van juist...

Vrees dat DAT het probleem zal worden hier. En niet alleen in NL.

Inge
 
Dat is ontstaan vanaf het moment dat Bush riep "of je bent bij ons, of je bent tegen ons" en balkende daarin meeging.

Vanaf dat moment was het een Nederlands probleem geworden.

Er is helemaal geen voedingsbodem in Nederland voor terrorisme en ik vind het ook een beetje overtrokken om de moord op Theo "terrorisme" te noemen.

De enige die het nederlandse volk continue terroriseert is de overheid zelf en dat is exact wat figuren als Osama zeggen.
 
mwah, ik vind dat als je ergens voor staat dat je er ook naar handelt. en dat past niet in iedermans straatje

maar inderdaad

de moslims haten amerika vanwege israelisch steun, niet wetende dat als ze dat niet zouden doen het midden oosten allang een nucleaire krater zou zijn.

en nederland steunt hun satan ook dus kan ik me voorstellen dat er velen dat er niet mee eens zijn en ertegen in verzet willen komen.

lang leve het steeds kleiner worden van de wereld. Kunnen we steeds meer aan elkaar irriteren
wat een lap tekst zeg daar ga ik mooi niet aan beginnen ;)
 
Wilders is een enge populist, die in mijn ogen precies het verkeerde moment heeft gekozen om een partij op te richten, nu het gros van Nederland op dit moment eerder emotioneel dan rationeel is... Die gast gaat echt geen oplossingen brengen, alleen maar nog meer haat en verdeling... Beter kruipt ie weer lekker terug in zijn limburgse grot met zijn Mozart kapsel...

:kots:
 
Ontwikkelingssamenwerking: Nederland betaalt 0,8% van haar BNP oftewel zo’n 4 miljard euro per jaar aan Ontwikkelingshulp terwijl de andere Europese landen gemiddeld niet meer dan zo’n 0,2% van het BNP aan OS uitgeven. De Groep Wilders stelt voor het Nederlandse OS-budget geheel te schrappen. De 3.8 mrd Euro die hier jaarlijks aan wordt besteed zal niet meteen geheel maar in de loop van de komende jaren vrijkomen, gelet op reeds aangegane verplichtingen. De Groep Wilders pleit er derhalve voor geen nieuwe verplichtingen aan te gaan met bijvoorbeeld medefinancieringsorganisaties en ook bilaterale OS-relaties zo snel mogelijk te beëindigen. Hulp aan Afrika is prachtig maar problemen met veiligheid en zorg in ons eigen land verdienen voorrang.

Bron: geertwilders.nl
 
En wat wil Wilders aan Sociale Voorzieningen gaan doen eigenlijk?
 
4 / 8 *1000= 500 miljard is dus het BNP

das best veel

jammer dat zoveel opgaat aan rente
 
De Groep Wilders pleit er derhalve voor geen nieuwe verplichtingen aan te gaan met bijvoorbeeld medefinancieringsorganisaties en ook bilaterale OS-relaties zo snel mogelijk te beëindigen. Hulp aan Afrika is prachtig maar problemen met veiligheid en zorg in ons eigen land verdienen voorrang.


Er staat echter niet bij welke relaties exact gestopt moeten worden, aangezien meer dan de helft van al het OS geld naar bedrijven als Shell en Princess gaan.
 
Westerse landen sturen al jaren geld naar ontwikkelingslanden, dat is goed maar ik betwijfel of de gewone burger in Afrika er iets van merkt.
 
Het geld word bijna altijd gebruikt om westerse bedrijven op te kunnen zetten in 3de wereld landen.

Voorbeeldje is de Shell raffinaderij in Parimaribo (nee dat ligt niet in afrika), die vervuilt het gebied heel zwaar, werknemers hebben nauwelijks rechten en zijn al blij dat ze kanker mogen oplopen voor een paar centen.

Nou, dat soort "geweldige" projecten gaat OS naartoe.

En een veel kleiner deel hiervan word gebruikt bij rampen en hongersnood.
 
aangezien t al een tijdje niet meer gaat over de reaktie van Wilders op de dood van van Gogh en er voldoende andere topics over beide onderdelen zijn, gaan we er hier maar ff een slotje op doen vanwege de overzichtelijkheid he? ;)