Partyflock
 

Thunderdome 2006

anoniem gepubliceerd op , waardering: 85/100
Thunderdome 2006
Thunderdome: een naam die na al die jaren nog steeds staat als een huis. In de jaren negentig van de vorige eeuw was de frequentie van de feesten en het verschijnen van de cd’s een stuk hoger, maar na een mindere periode is Thunderdome de afgelopen jaren weer bezig aan een opmars. Zo vind er elk jaar weer een feest plaats en verschijnt er in diezelfde periode ook een bijbehorende compilatie-cd, met daarop losse tracks, zoals we dat van Thunderdome gewend zijn. Eén feest en cd per jaar is wellicht niet veel, maar men gaat duidelijk voor kwaliteit in plaats van kwantiteit.

Laten we om te beginnen maar eens kijken wat de eerste cd te bieden heeft. Allereerst zien we een goede mix van gevestigde namen en opkomend talent. Tevens zijn de stijlen die ten gehore gebracht worden zeer divers; melodieuze tracks, meer duistere of juist industrielere nummers, het staat er allemaal op. Aan het begin van de cd is ‘Broken Rules - Bring it live’ (track drie) één van de nummers die opvalt. Het nummer kent een lekker ‘rollende’ kick, die goed dreunt en bovendien loopt als een trein. Ook het ‘Hot in here’ van oudgediende DJ Rob, mag er zijn. Prima kost voor de liefhebber van het meer melodieuze werk, voorzien van een harde bass. Zo staan er op de cd nog meer melodieuze mainstream tracks, zoals ‘Nexes - Dedicated to dancers’ (track zeven) en ‘DJ D feat. MC Justice - Embrace the mystery’ (track dertien). Maar melodieus of niet, knallen doen deze nummer zeker wel!

Andere oudgedienden zijn Cixx vs The The Vinyl Junk. Hun ‘Obsessed’ gaat lekker los van begin af aan. Wat het hem echter vooral doet is de geweldige, snerpende melodie die er na iets meer dan anderhalve minuut in komt. Deze melodie wordt ondersteund door een lekkere snelle kick en werkt haast hypnotiserend, heerlijk nummer! Het laatste nummer komt voor rekening van Outblast & Negative A, die met ‘Scumworld’ de eerste cd rossend afsluiten. Een prima eerste cd dus, waarbij alleen een kanttekening geplaatst kan worden bij de nummers van T-junction & Osiris (‘Adrenaline shotz’, nummer twee) en D-Passion (‘Change history’, nummer zeventien). Beiden zeker lekkere tracks, daar niet van, maar wel al bijna een half jaar oud en daardoor eigenlijk niet geschikt voor een nieuwe compilatie-cd als deze.

De tweede cd is iets minder mainstream georiënteerd, maar richt zich wat meer op de donkere en industriële tracks. Met de eerste track van =Xtrecist= & The Relic begint deze cd meteen uitstekend. Het nummer begint duister en vrij rustig, het bouwt de spanning goed op en werkt toe naar een climax, waarna het nummer lekker losgaat. Na onder andere het industriële gepiep en gekraak van ‘[c.ORP] - Allocation’ en het flink rossende ‘DSTR’ van DaY-már komen we aan bij track vijf, afkomstig van Ritchie & Marciano Gambino (aliassen van Drokz & Tails). De doffe basslines doen wellicht een beetje monotoon aan, maar brengen wel een origineel geluid ten gehore. Overweldigend is het woord dat goed van toepassing is op ‘Eternitee is oblivion’ van Moleculez. Daar waar het daarop volgende ‘Audio hazzard’ (nummer negen, afkomstig van Deimos & 100 Kilo Maarten) het best omschreven kan worden als hard-techno met hardcore-invloeden.

Ook op de tweede cd treffen we een track van Nexes aan, ‘Project 2501 merge’, één van de uitschieters van dit schijfje. ‘My codename is project 2501, industrial espionage and intelligence manipulation’. Met deze duistere woorden opent deze track, die zeker wat melodieuze kanten kent, maar bovenal flink losgaat, heerlijk! Na het lekker raggende en onregelmatige ‘KaasSucker’ van Bryan Fury, komen we aan bij een track uit de Enzyme-stal. ‘All the way down’ van Ruffneck & Ophidian opent boven verwachting melodieus. Het nummer kent een lekker tempo en is behoorlijk opzwepend. Richting het eind van de track wordt het allemaal wat steviger, meer zoals we van beide heren gewend zijn. De afsluiter van de tweede cd is in goede handen bij Partyraiser & Scrape Face. Met ‘Dirty dance whores’ laten zij horen wat beuken is en daarmee sluiten ze de cd waardig af. Maar wacht even, laten we de cd doorlopen, dan blijkt dat er nog een verborgen track volgt. Deze is afkomstig van 567482, een onbekende en nieuwe naam. Achter deze naam gaat Joshua Dutrieux schuil, beter bekend als Thalamus, een bekende hardtrance producer. Hij kreeg dit jaar de eer de anthem van het Thunderdome feest te mogen produceren en bewijst hiermee ook prima op hardcoregebied uit de voeten te kunnen.

De nieuwe Thunderdome is een gevarieerd schijfje geworden en mag er zeer zeker wezen. Met een combinatie van nieuwe talent en gevestigde namen, wordt de goede weg die met de vorige cd werd ingeslagen voortgezet. Voor de liefhebber die af en toe een cd koopt geeft het een goed overzicht van de hedendaagse hardcore. Voor de verzamelaar is deze cd natuurlijk een must om de collectie compleet te houden.

Score: 85/100


www.thunderdome.com
www.universalmusic.com

Tracklists

CD1
  1. 567482 - Thunderdome Intro
  2. T-Junction & Osiris - Adrenaline Shotz
  3. Broken Rules - Bring It Live
  4. DJ Rob - Hot In Here
  5. Nitrogenetics - Hit Me
  6. N-Corruptor - I See The Dark
  7. Nexes - Dedicated To Dancers
  8. Cixx vs The Vinyl Junk - Obsessed
  9. Art Of Fighters & Tommyknocker - Follow Me
  10. DJ Kristof & Tieum - Reality Breakdown
  11. DJ D - Going
  12. DJ Niel - Deeper Sound
  13. DJ D feat. MC Justice - Embrace The Mystery
  14. Day-Mar - Embrace The Night
  15. Promo & Lenny Dee - Down With Nothing
  16. Obscurity - Screaming Impact
  17. D-Passion - Change History
  18. Outblast & Negative A - Scumworld
CD2
  1. =XTRECIST= & The Relic - Melody Remedy
  2. [c.ORP] - Allocation
  3. Promo - Original Thinker
  4. Day-Mar - DSTR
  5. Ritchie & Marciano Gambino - JFC
  6. Mental Wreckage - Audial Anarchy
  7. Hamunaptra - Knowledge Of Death
  8. Moleculez - Eternitee Is Oblivion
  9. Deimon & 100 Kilo Maarten - Audio Hazzard
  10. Nexes - Project 2501 Merge
  11. Broken Rules - Can't Break Me
  12. The Outside Agency - Sithspawn
  13. Bryan Fury - KaasSucker
  14. Ruffneck & Ophidian - All The Way Down
  15. DJ Partyraiser & Scrape Face - Dirty Dance Whores
  16. 567482 - Thunderdome Anthem 2006

177 opmerkingen

 
Waarschuw beheerder
donateur
moet em echt hebbe was een top feest(L)
 
Waarschuw beheerder
heb hem al een tijdje, vind hem zeer goed. Heb ook vinyl van thunderdome 2006, daar staat die anthem gewoon op
Waarschuw beheerder
Zeer goed :yes:

Nexes - Project 2501 Merge
Moleculez - Eternitee Is Oblivion
Ruffneck & Ophidian - All The Way Down
DJ Partyraiser & Scrape Face - Dirty Dance Whores

:yes: :respect:
Waarschuw beheerder
Jaah erg mooie cd! Zeker een aanrader.
Waarschuw beheerder
Ben benieuwd...!!!
 
Waarschuw beheerder
goed geschreven recensie (Y)

maar goed, wat een top cd. CD 1 om er lekker in te komen en cd 2 is te lekker :)

Je moet er wel natuurlijk van houden. Verwacht geen mooie melodie hardcore.

Meteen binnengehaald.
Waarschuw beheerder
vette cd heb em net geluisterd,
en fock die shit van "wat moet een hard trance dj nou met een hardcore anthem" het is gewoon een vette plaat!
Waarschuw beheerder
01. =XTRECIST= & The Relic - Melody Remedy

:D GO =X= :D
Waarschuw beheerder
had 'm al een week of 3 maar het is weer een lekker cd'tje hoor:D

iig beter als die van vorig jaar!
Waarschuw beheerder
goeie cd opzich :)
Waarschuw beheerder
T-Junction & Osiris - Adrenaline Shotz
Cixx & Vinyl Junk - Obsessed
Art Of Fighters & Tommyknocker - Follow Me
D-Passion - Change History
=XTRECIST= & The Relic - Melody Remedy
Ruffneck & Ophidian - All The Way Down

(Y)
 
Waarschuw beheerder
matig maar gaat er nog net door :)
Waarschuw beheerder
heb hem al en tijdje in huis al voor het feest was.
zeker een lekker cdtje ragt en knalt goed

tommyknocker&art of fighter- follow me
day mar - embrance the nighte
promo& lenny dee- donw with nothing
d-passion - change history
brayn fury - kaas sucker zijn lekkere nrtjes
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Heerlijke 2e cd :respect:
01. =XTRECIST= & The Relic - Melody Remedy
02. [c.ORP] - Allocation
07. Hamunaptra - Knowledge Of Death
09. Deimon & 100 Kilo Maarten - Audio Hazzard
10. Nexes - Project 2501 Merge
11. Broken Rules - Can't Break Me
12. The Outside Agency - Sithspawn
13. Bryan Fury - KaasSucker
 
Artiest Pitchswitch
Waarschuw beheerder
relaxe cd (Y)
Waarschuw beheerder
Lekker CD'tje :D
Waarschuw beheerder
overduidelijk cd 1 voor mij!(y) :yes: die idustriele meuk op cd2 is niet echt men ding.
 
Waarschuw beheerder
Thunderdome en ID&T nog altijd een koppel?
Aangezien ID&T hier en op de cd niet te vinden is... zelfs niet een inimini logootje.
 
Waarschuw beheerder
Kvind wel redelijk, maar is al een tijdje uit...
Waarschuw beheerder
donateur
Ziet er erg goed uit die gaan we halen :yes:

Sowieso stelt thunderdome mij niet gauw teleur.
Waarschuw beheerder
Het geheel is aardig goed
CD2 vind ik duidelijk het beste =)
 
Waarschuw beheerder
Het is een lekker cdtje ja!! :yes:
Uitspraak van inactief op donderdag 14 december 2006 om 21:08:
maar is al een tijdje uit...


Idd ik had hem ook al even. :)
Waarschuw beheerder
cd van het jaar!
Waarschuw beheerder
vette cd gewoon:d precies mijn muziek smaak(Y)
Waarschuw beheerder
donateur
cd2:D
 
Waarschuw beheerder
donateur
17 november (1e dag toen ie te koop was) had k gelijk aangeschaft, super ! :D