Partyflock
 

Electro House

door , gepubliceerd op , waardering: 81/100
Genre: electro
Electro is voor mij een stijl die me doet verwachten. Er zijn maar een paar basis-samples die in veel nummers terugkomen en het is bij elk nummer weer afwachten wat er aan die basis wordt toegevoegd. Een beetje als tomatensoep: elke soep heeft tomaten en ballen, maar welke ingrediënten voeg je verder toe en welke smaak produceer je ermee?

Onlangs was ik getuige van een set van Sidney Samson waarin ik zeer veel electro-invloeden terughoorde. Bij praktisch elke plaat die hij de zaal in slingerde, steeg een gejuich op. Ik heb die nacht in de praktijk kunnen meemaken, voelen en zien hoe muziek uit dit genre een zaal compleet uit zijn dak kan laten gaan. En het enthousiasme werkt aanstekelijk! Veel van de releases die op die avond gedraaid werden, vond ik tot mijn plezier terug op ‘Electro House’.

David Amo & Julio Navas presenting Maroto lijken tomaten en ballen in een lege pan te hebben gedonderd en eigenlijk is hierbij alleen wat water aan de kook gebracht. Voor mijn gevoel is aan ‘Electronic Electro’ weinig zorg besteedt. In tegenstelling tot de voorgaande nummers van bijvoorbeeld Cliff Jones en The Eg. Dat zijn meer voorbeelden van met zorg bereide gerechten. In plaats van kokend water wordt bouillon gebruikt, het zout is grof zeezout en de kruiden zijn meer specerijen. Ook het nummer ‘Cochabamba’ spreekt me om deze reden aan. Het is een lekkere 'fusion-schotel' met exotische invloeden die de basis van tomaten en ballen meer dan prima aanvult.

H&G doen de titel van hun nummer duidelijk eer aan. Het is een ‘more catchy’ ding. Er wordt lekker veel variatie toegepast en er zitten lekkere en herkenbare sampletjes in. Van het soort waarmee je moet uitkijken dat hij niet te vaak gaat worden toegepast. Maar in dit geval is er prima afgemeten hoeveel nodig is om blijk te geven van goede smaak.

Voordat ik de cd in mijn autoradio drukte was ik bang dat ik bij een hele cd electro al snel een ‘DJ meets Super Mario’ gevoel zou krijgen, maar gelukkig is dat op deze cd eigenlijk maar bij één track van toepassing: Latin Lovers’ ‘My Favorite’. Het past op de cd, maar toch ook weer niet. Gebruik van electronische sampletjes is voor mij wat over the top, alsof ik om de honderd meter een bonusleven win door met mijn hoofd ergens tegenaan te springen. Het geeft het nummer een 'goedkope' feel als was het een in massaproductie klaargezette dagschotel.

Deze cd bevat een leuke weergave van het genre electro. Het begint met toegankelijke nummers die altijd en overal te waarderen zijn. Tegen het einde van de cd klinkt de muziek wat, bij gebrek aan een betere term, 'volwassener'. Wat minder olijke deuntjes door het inmixen van een voicesample en meer de diepte in met de daadwerkelijke muziek. Vooral de bijdragen van Abel Ramos, Hardwell & Franky Rizardo en Klaas groeiden pas na een paar keer luisteren en nu, na twee weken, kan ik ze waarderen. ‘Whipe your ass’ is een fijne afsluiter. Meermalen heb je het gevoel het einde van de cd bereikt te hebben, maar elke keer blijk je het mis te hebben en krijg je toch nog een stukje luistergenot ‘kado’.

Mixtechnisch, tot slot, is de cd een waar genot. Niets dan lof voor Dr. Goodvibes. Bij het beoordelen moest ik constant checken welke track mijn radio aan het afspelen was. De nummers lopen in elkaar over, het zijn geen op zichzelf staande tracks. In plaats van losse nummers combineren tot een playlist is dit lekker om aan te zetten en het geheel helemaal af te luisteren.

Score: 81/100


www.digidance.cc

Tracklist

  1. Intro
  2. Nari & Milani pres. Dek 31 - Gnuk!
  3. Cliff Jones - Rock It!
  4. The Egg - Walking Away
  5. Mr. Sosa & The Yayo - Cochabamba (Cubain Electric mix)
  6. David Amo & Julio Navas pres Maroto – Electronic Electro (Andrea Bertolini Remix)
  7. H&G - A Bit More Catchy
  8. Axwell feat. Steve Edwards - Watch The Sunrise (Chris Lake mix)
  9. M.A.N.D.Y. vs. Booka Shade - Body Language
  10. Antoine Clamaran - Take Off (Dave Spoon Remix)
  11. Dhany - Miles Of Love (Dr. Goodvibes Remix)
  12. Timmy Vegas & Andy Daniell - Disco Shit
  13. Mync Project - Something On Your Mind (Switch Remix)
  14. Jesse Garcia - I'll Make You Feel
  15. Latin Lovers - My Favorite (Eclectic Mix)
  16. Adran Bahil - Kemikals
  17. Antoine Clamaran - Keep On Trying (Electro Mix)
  18. Abel Ramos - Electrofun
  19. Hardwell & Franky Rizardo - Soca Funk
  20. Klaas - Whipe Your Ass

62 opmerkingen

 
Waarschuw beheerder
donateur
Nette recensie Kar, lekker vlot geschreven (Y)
Waarschuw beheerder
kvind dit niet echt een playlist om een huis over te schrijven.
Artiest Mr Tom
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 11 november 2006 om 16:34:
kvind dit niet echt een playlist om een huis over te schrijven.


Idd :s Weinig echte lekkere electro-house nummertjes en teveel commerciele rotzooi
Waarschuw beheerder
Dit ziet er toch uit als een interessante snack.

Het proberen waard lijkt me.
Waarschuw beheerder
veel oudere tracks
 
Waarschuw beheerder
dit is geen electrohouse, goedkope shizzle...
 
Waarschuw beheerder
nee volgens mij is dit eclectic house...
Waarschuw beheerder
mixed bij mitchel a.k.a. Scandleless a.k.a. Looney Tunez :worship:
Waarschuw beheerder
donateur
Om te huilen (Y)
Waarschuw beheerder
Ondertussen wel een beetje uitgemolken, 'electro-house'...
Waarschuw beheerder
leuk voor in de buurtkroeg/skihut
Waarschuw beheerder
Uitspraak van -STATE- op zaterdag 11 november 2006 om 21:47:
Ondertussen wel een beetje uitgemolken, 'electro-house'...


Ik had het niet anders kunnen verwoorden.
Waarschuw beheerder
En digidance heeft weer een stijl ontdekt om geld mee te verdienen, maar waar is de échte electrohouse. Grappig dat Bookashade ook opeens electrohouse is trouwens :P
 
Artiest Roy Habets
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 11 november 2006 om 16:34:
vind dit niet echt een playlist om een huis over te schrijven.


Inderdaad. Beetje nep dit.
Echte electro en electrohouse is heel iets anders trouwens. :)

Review is wel prima geschreven overigens, maar helaas maakt dat de cd niet beter. (F)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Typische digidance cd. Hoef je nu niet over te gaan klagen, want dat weet je gewoon als zij iets uitbrengen. Ieder zijn ding zeg maar...en zij willen gewoon zo snel en makkelijk mogelijk geld.

Sydney Samson past idd ook in deze stijl.
Waarschuw beheerder
leest lekker vlot weg ben nu wel benieuwd.
leuk die vergelijking ( soep met ballen).
Waarschuw beheerder
Recensent snapt er inderdaad helemaal niets van, dit is echt goedkope rommel.. Het is een schande voor nummers als Body language en Electronic Electro dat ze op deze cd staan.. Voorderest is deze cd voor mensen die leuk mee willen doen met de electrohype maar er weinig van begrijpen ;)
Waarschuw beheerder
je gaat me toch wel wat te diep de soeppan in...
Waarschuw beheerder
Uitspraak van R.Baggio op zondag 12 november 2006 om 15:08:
Recensent snapt er inderdaad helemaal niets van


Het gaat hier om de cd zelf; niet om hoe jullie het hokje zien en/of het liefst willen zien... :/
 
Waarschuw beheerder
FLUT CD!!!
laatste aanpassing
Artiest Pep-e
Waarschuw beheerder
idd dit is geen echte electro.. jammer voor de echte electro helden zoals tyrel en dave clarcke misskittin enz. maja je weet je leeft in holland en als iets een hype is zal et uitgemolken worden tot op de boden jamma maa helaas!:("(
Artiest {SHOWLIST artist 88298, 33705}
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Vage Nico op zondag 12 november 2006 om 18:39:
Het gaat hier om de cd zelf; niet om hoe jullie het hokje zien en/of het liefst willen zien...


(y)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van R.Baggio op zondag 12 november 2006 om 15:08:
Recensent snapt er inderdaad helemaal niets van


Thanks (L)

Hoewel ik dat voor mezelf toch anders zie :) Of het nu 'echte' electro is of niet zal me jeuken. Ik vond het een lekkere plaat die ik graag opzet.... en das genoeg :)
laatste aanpassing
 
Werkzaam bij Nieuw Vuil
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Karian op maandag 13 november 2006 om 09:13:
Uitspraak van Roberto Banner op zondag 12 november 2006 om 15:08:
Recensent snapt er inderdaad helemaal niets van



Thanks (L)

Hoewel ik dat voor mezelf toch anders zie :) Of het nu 'echte' electro is of niet zal me jeuken. Ik vond het een lekkere plaat die ik graag opzet.... en das genoeg :)


Joehoe.. in je recensie zeg je het volgende:
"Deze cd bevat een leuke weergave van het genre electro."

Dus je spreekt jezelf behoorlijk tegen.
Anyway... waardeloze troep maar je mag het leuk vinden hoor :lol:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 09:41:
leuke weergave


Is dat hetzelfde als 'deze cd bevat de essentie van electro wat iedere persoon als electro zal bestempelen'?

Ohw wacht....dat kan helemaal niet 8) :9

Geef mij eens een beschrijving in woorden, zonder artiesten of titels van releases te noemen, van het genre electro?
 
Waarschuw beheerder
Het zijn wel degelijk de artiesten zelf die een hokje afbakenen. Dus tja als bepaalde muziek als eerste het stempel 'electro' krijgen is het niet vreemd dat muziek vergelijkbare elementen moet hebben om hetzelfde stempel te krijgen.

Verder lijkt het me duidelijk dat bepaalde geluiden en bepaalde apparatuur typerend zijn voor een stijl.

Maar goed je moet natuurlijk zelf weten hoe jij het noemt maar erg geloofwaardig kom je niet over wanneer je Mozart 'pop' vindt of dj jean hardcore.
Net zo min als je deze goedkope clubhouse 'electro' vindt :lol:
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 10:35:
et zijn wel degelijk de artiesten zelf die een hokje afbakenen.


Dat is volgens mij iets dat het voor de luisteraar makkelijk maakt ;) Luna draait hardstyle, ik hou van groove, dus ik hoef niets te luisteren dat Luna maakt.


Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 10:35:
Verder lijkt het me duidelijk dat bepaalde geluiden en bepaalde apparatuur typerend zijn voor een stijl.


Ik lees nog steeds geen duidelijke definitie van het genre 'electro'.
Jij hebt duidelijk een zeer uitgesproken mening dat deze cd geen electro bevat.... is ok, maar dan had ik op zijn minst verwacht dat je mij kunt leren wat electro dan wel exact is :) Of op zijn minst het verschil tussen eclectic en electro :)

Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 10:35:
dj jean hardcore.


Dj jean kun je vast mooi remixen naar een hardcore nummer :9
 
Waarschuw beheerder
vraag je nou serieus wat het verschil is tussen eclectic en electro.
Eclectic is juist een term om aan te geven dat het niet 1 ding is. maar een verzameling aan stijlen.
ook wel in het Nederlands 'eclectisch' genoemd.

Verder bepalen de eerste electro tracks wat nu tot electro behoort.
dus denk aan de geluiden en de tracks gemaakt met de Roland TR-808 (net als de 303 bij acid hoort)
Vocoders om robotachtige stemmen te imiteren.
Het is gewoon de directe afgeleide van de minimalistische electro-pop van Kraftwerk. Vnl amerikaanse artiesten die elementen van KW overnamen maar op den duur wel zo ver afweken dat electro ontstond. (afrika bambaataa)

Een stijl wordt bepaald door de verschillen met wat het niet is. Dus zeggen wat het niet is kom je een heel eind met de definitie van een stijl.
Sterker nog, het is met zulke vage grenzen de beste methode.

Maar net als Mozart duidelijk geen rock muziek is en dj jean duidelijk geen hardcore maakt is deze cd duidelijk geen electro.

Cheesy Clubtracks Voor In De Kroeg is een betere titel voor deze cd. :)
Waarschuw beheerder
Nee sorry, je hebt me nog steeds niet overtuigd :no:
 
Artiest {SHOWLIST artist 20378, 31299}
Waarschuw beheerder
electro is zeker niet hetzelfde als electrohouse. gebruik deze termen dan ook niet door elkaar. Zou een hoop gediscussieer in dit topic overbodig maken.
Artiest M4rv
Waarschuw beheerder
mensen moeten altijd zeuren!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 11:50:
electro is zeker niet hetzelfde als electrohouse.


Laten we dat inderdaad als eerste vaststellen... Ga maar eens vette shit van Steve Angello, Sebastian Ingrosso, Axwell en Prydz luisteren, dat is lekkâh!
Waarschuw beheerder
Uitspraak van ramoz op zondag 12 november 2006 om 17:05:
bookashade is neo-trance


Zolang digidance maar van dat genre afblijft en geen Pokerflat-dingen gaat uitbrengen, vind ik het best :P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van [MOH-Radio] Mercenary op maandag 13 november 2006 om 16:35:
Zolang digidance maar van dat genre afblijft en geen Pokerflat-dingen gaat uitbrengen, vind ik het best


pokerflat doet het ook goed anders :p .. lekkere releases op dat label
 
Waarschuw beheerder
Wat een oude nummers ook allemaal :S
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 13 november 2006 om 11:50:
electro is zeker niet hetzelfde als electrohouse. gebruik deze termen dan ook niet door elkaar. Zou een hoop gediscussieer in dit topic overbodig maken.


Wat is in godsnaam Electrohouse?

Ik ken Italo,New Beat,Electro,Disco...
Maar electrohouse???
Ja ik heb het stuk gelezen, maar ik begrijp er nog weinig van. Weer een stijl ala urban, om een reeks cd's te verkopen cq op de commercie in te spelen?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Da Phool op maandag 13 november 2006 om 22:11:
Ja ik heb het stuk gelezen, maar ik begrijp er nog weinig van. Weer een stijl ala urban, om een reeks cd's te verkopen cq op de commercie in te spelen?


www.beatport.com en dan genres aanklikken en dan electro house, have fun(y)
Waarschuw beheerder
donateur
af en toe een overkill aan metaforen in de recensie, een paar vergelijkingen met tomaten is prima, maar 4 alinea's vind ik wat ongezouten overkomen ;)

verder vind ik de playlist een half jaar te oud...
Waarschuw beheerder
donateur
oeps..
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
stoerrrrrrrrrrrrr
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Da Phool op maandag 13 november 2006 om 22:11:
Uitspraak van BRAM DE WINTER op maandag 13 november 2006 om 11:50:
electro is zeker niet hetzelfde als electrohouse. gebruik deze termen dan ook niet door elkaar. Zou een hoop gediscussieer in dit topic overbodig maken.

Wat is in godsnaam Electrohouse?

Ik ken Italo,New Beat,Electro,Disco...
Maar electrohouse???
Ja ik heb het stuk gelezen, maar ik begrijp er nog weinig van. Weer een stijl ala urban, om een reeks cd's te verkopen cq op de commercie in te spelen?


je snapt het helemaal. Overigens geldt dat voor alle benamingen voor dance-muziek. Electrohouse is in mijn ogen een combi van house en electro. Clubmuziek dus met electro-invloeden. Vrij makkelijk te beredeneren toch? Zelfde geldt in mijn ogen voor techhouse, combi van....nou, vul zelf maar in. Ach, als het beestje maar een naam heeft. Dat gezeur altijd over stijlen. Think out of the box!! Je hebt gewoon goede en slechte muziek. Maar bij het schrijven van recensies VOOR EEN BREED publiek ontkom je er niet aan om van dit soort marketingtermen te gebruik te maken. Mensen willen toch een referentiekader hebben; weten om wat voor soort muziek het ongeveer gaat.
Werkzaam bij Kant & Klaar
Artiest {SHOWLIST artist 39082, 41330}
Waarschuw beheerder
Laat de baasjes gewoon een cd-uitbrengen als ze dat willen. Lekker toegankelijk voor aapjes die er geen verstand van hebben om te kopen. Je kunt ze niet kwalijk nemen dat ze gewoon geld willen verdienen. Als ze een cd zouden compileren met onbekende shit wat wij vet vinden, dan verkopen ze geen ruk omdat menig boer niet eet wat ie niet kent. Zelfs niet aan mij omdat ik alles on-line koop en ik neem aan dat het voor de liefhebbers het zelfde is. Eindstand: Commerciele crap op cd's voor de mensen die er niet in verdiept zijn, de rest koopt lekker on-line wat ie zelf vet vindt. Ik zou er zelfs van balen als erg vette nummers uitgebracht werden op zo'n commerciële cd, zodat ik ze niet meer kan draaien.
Waarschuw beheerder
Waar gaat het nou over ! dan ben je toch geen liefhebber van muziek ! Je maakt het alleen maar kapot. Die gasten moet je kicken ! Je kan de radio niet aangooien of je hoort weer zo'n nummer voorbij komen. Neem een voorbeeld aan FLG - Put your hands up for detroid. gewoon helemaal kapot gedraaid terwijl het een lekker nummer is

Toch vind ik het kut dat het weer een grote commerciele kkzooi word.Sorry voor de taal maar ja baal er echt van, als ze er een sla-tje uit kunnen slaan zullen ze het echt niet laten , trouwens al die nummers zijn al oud. De tijden herleven zich weer , 1996/97 hardcore is ook verpest door supergabber en zijn vriendjes en de commercie !
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
zitten wel wat leuke tracks in, maar over t algemeen zijn t toch "net-niet-tracks"...
 
Waarschuw beheerder
Zeker een mindere release op dit gebied.
Ik geef het een 5.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Karian op maandag 13 november 2006 om 09:13:
Of het nu 'echte' electro is of niet zal me jeuken


Het is Electro-house, wat heel anders is als echte pure electro. Ikzelf hou meer van Electro-house, en deze cd pakt daarin een aantal bekende platen van het afgelopen half jaar...

Niets mis mee toch? Ik heb er best een aantal van die tracklist in mijn collectie. Als je dit combineert in je stijl met onbekendere platen, kun je nog best een leuk geheel krijgen. Elke DJ draait wel eens hits, ook jullie mega underground favorieten! (y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 14 november 2006 om 10:48:
Wat is in godsnaam Electrohouse?


Die term bestaat toch al wel weer een tijdje hoor!

House gecombineerd met invloeden uit de Electro-scene... Ik vind dat geen slechte ontwikkeling, want het is lekker af te wissel met de meer melodieuze en ritmische stromingen binnen de House. Dat houd het ook lekker afwisselend..

Helaas wordt zoiets dan wel weer ontzettend uitgemolken, maar dat is met elke 'nieuwe' substijl... (tech-trance, jumpstyle, etc)


------------------

Bovendien hebben we toch wel door dat deze CD's (bijna alle cd's die tegenwoordig uitkomen op grote schaal) ook helemaal niet voor 'ons' als 'muziekfreaks' bedoeld zijn? Het is wel weer heel stoer om dan met opmerkingen te komen als 'goedkope rotzooi' of 'kut-cd want het zijn allemaal ouwe tracks' maar ja dat vind ik dan ook maar simpel...

Bijv die plaat Electronic Electro is uitgebracht op het Armind label, werd enkele maanden door vele grote DJ's gedraaid, en nu is hij ouder en is het ineens commerciele rotzooi..
Heb dat nooit zo goed gesnapt, waarom CD's ineens niet meer goed gevonden worden, als de tracklist wat ouder is... Naar mijn mening is de beste housemuziek jaren geleden al gemaakt! Als er dan een CD uitgebracht wordt met muziek van jaren oud, is het dan ook een kut cd?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
100% reclame, platte meuk is het
Waarschuw beheerder
Minpunt: Ouwe zooi. Te vaak gehoord allemaal.

Pluspunt: Klaas - Whipe your ass knalt er toch nog altijd heel erg hard in :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van R.Baggio op zondag 12 november 2006 om 15:08:
Recensent snapt er inderdaad helemaal niets van, dit is echt goedkope rommel.. Het is een schande voor nummers als Body language en Electronic Electro dat ze op deze cd staan.. Voorderest is deze cd voor mensen die leuk mee willen doen met de electrohype maar er weinig van begrijpen


Ben ik het toch wel mee eens
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Dr Gonzo. op woensdag 15 november 2006 om 00:51:
Pluspunt: Klaas - Whipe your ass knalt er toch nog altijd heel erg hard in


Dat is best een vet label waar die op uitgekomen is ook... Scream & Shout Records (y)
De plaat van Micha Moor is ook erg goed!
 
Waarschuw beheerder
platte pannekoeken noemen we dit
 
Waarschuw beheerder
Vergelijk het eens met de verzamelaar "Acquaholic" van John Acquaviva op Great Stuff Records.
Waarschuw beheerder
kep m gehad van iemand.. en kep m zo t raam uit geflikkerd!! wat nou electro-eclectic?!

alleen klaas-whipe your ass is relaxt
Waarschuw beheerder
soca funk. wat een bagger nr,. echt neppe zooi
Waarschuw beheerder
Ik vind het zeker geen verkeerde cd. Relaxed voor in de auto...
 
Artiest D-Vine
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 14 november 2006 om 20:51:
Het is Electro-house, wat heel anders is als echte pure electro. Ikzelf hou meer van Electro-house, en deze cd pakt daarin een aantal bekende platen van het afgelopen half jaar...


Deze compilatie is eerder Clubhouse dan electro-house. Electro-House is gewoon een "hip" woord.
Artiest E-rik
Waarschuw beheerder
WAT EEN STRAKKE CD !!

TOP