Partyflock
 

Verslag van Loudness, 15 november 2014

door , gepubliceerd op
Loudness 15-11-2014 Maassilo Rotterdam

Na een ochtendje werken en een middagje voetballen was het weer tijd voor een nieuwe editie van Loudness, in de Maassilo te Rotterdam. Het zou mijn 6e editie van Loudness worden, waar de vorige editie in het Klokgebouw de eerste in de serie was waar ik afwezig was, omdat ik toen in Australië vertoefde.

Jasper zou iets later op Utrecht Centraal aankomen, waardoor we rond 22:45 bij de Maassilo zouden aankomen. Helaas gooide NS en een buitenstaander roet in het eten, want eerst was er een bommelding op Utrecht Centraal en later was er geen machinist voor onze trein. Uiteindelijk kwamen we rond 00:00 (het is een keer wat anders dan om stipt 10 uur binnen zijn) aan in de Maassilo, waar de rij te verwaarlozen was en alles lekker vlot doorliep. Kluisjes huren en muntjes kopen was ook zo gefixt, dus het feest kon beginnen. Eigenlijk heb ik nergens langer dan 3 minuten hoeven te wachten op mijn biertjes/cola’tjes dus een compliment richting het barpersoneel!

We bleven als eerst in de main zaal bij Exit Mind. Deze gast mixt altijd vlot door, speelt altijd wel een paar oude vergeten tracks en zijn producties zijn ook van onderschat niveau. We kwamen binnen bij Warphole, ongelofelijk wat een dikke track is dat toch. Vervolgens kwamen The Shade, Loudness Tool, Blame Society, Get Down, Church of the Dark Side en een remix van The Chief nog langs.

Een uitermate goed begin dus. Na Exit Mind hebben we even een flink rondje gelopen door deze bijzondere locatie. Al ben ik nuchter, ik krijg het altijd voor elkaar om flink te verdwalen. We liepen even langs elke stage en, ook al was het mijn 4e keer Loudness in de Maassilo, het blijft een fantastische underground locatie, elke keer dat je er komt. Het geluid in het Klokgebouw vind ik een stuk beter, maar de uitstraling van de Maassilo vind ik ook geweldig, dus het combineren van beide locaties voor Loudness vind ik nog altijd een goeie zet.

Uiteindelijk waren we bijtijds aanwezig om The Machine te zien in zaal 3. Het is en blijft een heldige producer, al vind ik de originaliteit van zijn tracks nu iets minder dan vroeger. Different Kind of Therapy, Godcore, Don’t Touch That Stereo edit, Within Each of Us en nog een stuk of 3 oude klappers kwamen onder andere langs. Leuk setje uiteindelijk en het was ook mooi om te zien dat The Machine meer moeite doet om er niet als een zoutzak bij te staan. Hij ging zowaar 2x op het podium staan en, zij het een beetje ingetogen, probeerde toch een beetje mee te gaan met het publiek, wat in zwaar contrast staat met eerdere filmpjes die ik van hem gezien had waar hij gewoon met zijn mobiel stond te klooien tijdens zijn optreden. Positieve ontwikkeling!
Na The Machine zijn we gewoon lekker in zaal 3 blijven hangen voor Phuture Noize, die ik op dat moment het interessants vond. We vermeden B-Front een beetje, omdat ik de drukte in zaal 1 in de Maassilo altijd een beetje vervelend vind en van tevoren is duidelijk dat bij B-Front / Crypsis en E-Force het bizar druk zal zijn omdat zij toch de bekendere DJ’s zijn die zouden draaien.

Phuture Noize draaiden heerlijk afwisselend, zoals ik op Q-Base ook al merkte: goeie afwisseling tussen eigen producties, populaire tracks van nu en oude tracks, die allemaal toepasbaar waren voor een concept als Loudness. The Heat, Burnin’ remix, Oblivion remix, Arise, Sloopvergunning remix en Fire in the Hole draaiden ze zeker van zichzelf. FTP, Up Top en Psycho waren bekendere tracks van nu, of net iets ouder, en Torture, Shiverz, Proud to be Loud, Voice of Conscience, Midnight en Thugs waren de geniale oude tracks die ze onder andere draaiden. Dit was een heerlijk anderhalf uurtje vertoeven. Zaal 3 heeft altijd de leukste sfeer naar mijn mening, omdat ik altijd wel mensen tegenkom die de kicks in elk liedje ‘meetrommelen’, mee blèren of iets vergelijkbaars. Verder is iedereen vriendelijk tegen elkaar, als je bijvoorbeeld een keer tegen iemand opbotst, iets waar menig buitenstaander met een wat subjectievere mening over hardstyle (of over het algemeen EDM) toch een lesje van kan leren. Tijdens deze set viel me het trouwens op dat ik 2 keer bewaking zag langslopen en mensen erop wezen dat ze hun shirt moesten aandoen (ik snap dat je het warm hebt in een disco, en al helemaal als je drugs gebruikt, maar ik vind het zelf redelijk vervelend als een hele zaal hun shirt uit heeft, dus vond dit wel een goeie zaak).

Hierna was het tijd voor verdiende rust, want de beentjes begonnen toch wel zwaar te worden. Er werd even een broodje hamburger gehaald en gechilld op de daartoe behorende banken/stoelen. Toch moeten er altijd erg veel mensen staan, maar de helft die ik hier tegen kwam had er al moeite zat mee om alleen te ademen hahaha.

Toen was het nog tijd voor 20 minuten Dark Pact; de enige keer dat ik, op Exit Mind en afsluiter Main Concern na, een tijdje in zaal 1 bleef. We hadden de hoop dat de drukte te doen was, in vergelijking met bijvoorbeeld B-Front. Extermination, Abyss, Hollow, River of Souls en Fuck You! onder andere gehoord. Deze set pakte me niet helemaal helaas. Leuk om te zien dat Dark Pact een 2e B-Front is met de hoeveelheid en complexiteit van zijn handbewegingen, voornamelijk tijdens screeches.

Toen was het tijd voor het laatste half uur Regain, wat er weer lekker op klapte. I Am God, Bitcrusher/Psycho mashup en Grim Reaper zeker gehoord. Verder kwamen er toen al 4 hardcore tracks waar ik niks van snapte (Chronic Disorder, Chronic Counter, Raging in the Dancehall (TOA remix) en nog 1) aangezien Delete hierna de Maassilo volledig mocht slopen. Toch was de sfeer wel aardig. Het blijft grappig om te zien dat ¾ van de zaal geen flauw benul heeft wat ze aanmoeten met Industrial Hardcore, hoewel Raging in the Dancehall remix naar mijn mening niet het allerbeste voorbeeld is voor Industrial Hardcore.

Vervolgens begon de avond alweer flink op te schieten en mocht Delete optreden. Precies 2 jaar geleden was het niet normaal hoe vet optreden hij toen had, ook in zaal 3 overigens, en sinds hij definitief in Nederland is gaan wonen en dus ook vaker in Nederland optreedt, heb ik het idee dat hij een flinke hoeveelheid fans heeft gewonnen. De gehele zaal kende tracks als Formula (2012 edit) en Syndrome vanzelfsprekend, maar het viel me echt op hoeveel Spoontech/Theracords tracks werden meegetrommeld (de kicks/kickrolls zijn hier perfect voor). Dismissed, Proximity to Extinction, Punishment, Street Movement, Hollow, Ghetto, Connected, One by One, Precious Pain, Seven, Bring it to them Raw remix, Misbegotten, The End (WÁT EEN GENIALE PLAAT), Where’s Your Heat At (Main Concern Bootleg) en nog veel meer kwam langs. De sfeer was echt goud tijdens deze set, het was echt de hardste set die ik ooit heb gehoord denk ik. Die lompe kicks kwamen echt goed door in zaal 3, waardoor de benen het wederom flink zwaar te voortduren kregen.

Vlak voor het einde van Delete zijn we naar Thera gegaan, die zijn laatste nummer draaide en toch nog even wat leuke dansmoves tentoonspreidde. Hierna was het tijd voor Main Concern: ik vond het een wat vreemde keuze dat Delete de main zaal niet afsloot, maar dat er voor deze mannen werd gekozen. Ik klaag niet, want ik kon dit zeer zeker waarderen, maar het is toch net allemaal nóg iets minder toegankelijkere muziek dan Delete. Nummers als Machinery (2014 edit), Nacho (Delete remix), Time Has Come, Advocating Violence, Sympho en The Rush heb ik onder andere gehoord, voordat we naar huis vertrokken. Ik had niet echt het idee alsof mensen dit heel goed konden waarderen, maar misschien lag dit aan het feit dat op stuk waar we stonden erg veel mensen flink de weg kwijt waren.

Het was iets over half zeven, de benen waren kapot dus het was tijd om naar huis te gaan. Nouja, we moesten nog 45 minuten wachten op de eerste metro en ik lag pas om 10 uur in bed, maar het was het uiteindelijk natuurlijk weer volledig waard.
Hoe de avond nogal tegenvallend begon met het gedoe op het spoor en de vertraging die dit tot gevolg had, zo vet was deze 6e editie van Loudness alweer. Het was niet mijn beste editie, maar zeker weer één waar ik een

‘zeer goed’ als beoordeling voor kan geven.

1 opmerking

Waarschuw beheerder
leuk verslag!