Partyflock
 

Verslag van Riot!, 14 september 2003

door , gepubliceerd op
FeestRiot! · Filthy House for Dirty Dropouts
Datumzondag 14 september 2003
LocatieThe End
Ik ben afgelopen zondag in Londen naar een club geweest die RIOT! heet, een club met filthy house for dirty dropouts. Line-up: BK, Ed Real, Guy McAffer Live, EJ Doubell, The Sharp Boys, Danny Gilligan & The Ignition Crew.

Ben altijd al een groot fan geweest van UK hardhouse. Ben vanaf het midden van de jaren '90 regelmatig naar het legendarische Trade geweest, waar de legende Tony De Vit zijn sets draaide. (Ik noem UK hardhouse ook liever gewoon hardhouse. Het is namelijk ontstaan in de UK, en je noemt Edammer kaas ook geen Nederlandse Edammer kaas als men in Engeland ook Edammer gaat maken. Anyway . )

RIOT! vindt plaats twee keer per maand op zondag avond van 3 uur 's middags tot 10 uur 's avonds (dus je kunt daarna gewoon op tijd naar bed . of naar een andere club). De lokatie is The End. The End is een chique club, intiem en ondergronds en op de rand van de West End. Als ik me niet vergis is het de club van Mr C, de voorman van de Shamen. Toegangsprijs was slechts £8, ongeveer 12 euro. Daar kunnen ze in Nederland nog wat van leren.

De club zelf bestaat uit 2 dansvloeren, waarvan de ene een stuk groter is dan de ander. Ik denk dat de grote dansvloer ingeveer van het formaat isvan de Max in de Melkweg, maar de zaal heeft vanwege het lage dak en de vele muren veel meer een underground gevoel. In de grote zaal draaiden de hardhouse DJ's, in de andere zaal draaiden de Ignition Crew en de in London razendpopulaire Sharp Boys wat 'lichtere' house.

Toen ik binnen kwam was EJ Doubell aan het draaien. Waarschijnlijk de hardst draaiende vrouwelijk hardhouse DJ. Ik had haar al eerder aan het werk gezien in de club FIST, maar deze set was nog harder. Goede interactie met het publiek trouwens, want de DJ in The End staat tussen het publiek in.

Daarna was Ed Real aan de beurt. Ed Real is de man achter RIOT!, en 1 van de belangrijkste mensen achter het Nukleuz label. Zijn set was zo hard als Nederlandse hardcore, maar veel dansbaarder - hardhouse is gewoon veel dansbaardere (en in mijn ogen betere) muziek.

Vervolgens was het de beurt aan een live act: Guy McAffer. Wat die vent uit zijn computer in andere electronica toverde was ongelofelijk. Monotoon, en steeds harder. En hij leek maar niet te willen stoppen. De energie die hij voortbracht was niet te beschrijven. Absoluut een naam om in de gaten te houden.

De afsluiter van de avond was BK. Een grote naam in de UK hardhouse, en om hem dan te kunnen zien draaien in zo'n intieme club, is geweldig. Strakke set, die - zoals het een echte hardhouse club betaamt - werd afgesloten met de beste hardhouse plaat aller tijden Are you ready? van Tony De Vit. Ik heb die plaat vaak gehoord in Trade, maar nu leek ie harder te klinken dan ooit. Geweldige afsluiter van een geweldig avond.