Om iets over 22:00 stapten we uit op het metrostation 'Maashaven'. En gelijk als je uitstapt zie je dan die gruwelijke locatie liggen. Klein stukje lopen en we konden gecontroleerd worden. Stond totaal geen rij, dus we konden zo doorlopen. Ook het kaartje scannen kon gelijk gebeuren.
Vanaf buiten gezien is de Maassilo al een gruwelijke locatie.
Eenmaal binnen gelijk eventjes een kluisje gehuurd en daarna doorgelopen. Het viel me op dat je niet eerst langs een muntenbalie of iets dergelijks kwam, maar gewoon in een gang die leidt naar de zalen. In het begin liepen we een beetje heen en weer tussen de early en de industrial/terror. In de eerstgenoemde zaal was The Rizzler aan het draaien, in de kelder was Dissolvement de plaatjes aan het draaien. The Rizzler draaide wat tragere early hardcore, met platen als Trigga Finga van The Viper & Isaac. In de kelder draaide Dissolvement echt moeilijk vet! Lekkere zware, trage industrial platen die langskwamen, de één nog dikker dan de ander. Een klein missertje van de organisatie vond ik wel dat er nergens stond aangegeven in welke area je stond. Zeker omdat het de eerste keer maassilo was voor ons, was het in het begin eventjes een beetje zoeken.
Verder nog een -1 voor de debiel die heeft besloten om de brandkraan in de kelder open te zetten. Wel top dat het personeel daarop gelijk de boel ging droogmaken
Tymon aan het werk. Hele toffe set
Verder schreef ik bij het verslag over Icon al dat op steeds meer feesten stroboscopen op ooghoogte worden geplaatst. Wat in mijn ogen echt een absolute misser is. Bij B2S hebben ze het volgens mij gewoon gedaan om te pesten. Ze stond nét iets onder ooghoogte en dan schuin naar boven gericht. Ik werd er echt compleet gestoord van
Na Tymon was het de bedoeling om even naar boven te gaan, voor een stukje JDA en Sequence & Ominous. In 5 minuten tijd hebben ongeveer 5 mensen geprobeerd DOOR me heen te lopen, dus ik had het al weer snel gehad. Ook was het hier een stuk warmer en hing er een apart sfeertje. Verder had JDA de hitjesmachine aangegooid, dus maar weer snel naar beneden 'gevlucht'. Daar was S'Aphira begonnen aan haar set. Tot mijn grote verbazing was zij gewoon lekker frenchcore aan het draaien! Platen als Hitting Jack van Marcus Decks, Dr. Peacock - A Trip To Bulgaria en D.O.M. - Voodoo-Kore kwamen langs. Blijft echt een gruwelijke plaat, die laatste! Na een tijdje ging ze een beetje á la Partyraiser gewoon hardcore platen omhoog pitchen, wat ik toch iets minder vond. Maar ach, het ging lekker los, dus wie ben ik dan om te zeggen dat het niks was. Het blijft trouwens een doodzonde om Todesvögel van Stormtrooper op 200 BPM te draaien. Die plaat is zo geniaal op de normale snelheid. Ook nog de nieuwste track van Partyraiser kwam langs, Witnie. De laatste 20 minuten kwamen er gelukkig nog wat echte terror platen langs, zoals Henkie Lives On van Drokz.
Het was inmiddels al 2:30, dus alweer tijd voor de tweede live-act: Igneon System Live. Hier keek ik echt onwijs naar uit! De man heeft heerlijke producties en ook zijn setjes zijn heerlijk. De belg stelde absoluut niet teleur, heerlijke tracks met een hoop drum 'n bass, dubstep en 'trommel' invloeden. Ook heel veel lekkere kicks en dan eindigen op een gruwelijke snelheid. Wat mij betreft absoluut dé set van de nacht! Maar 1 plaat herkend; zijn eigen Crisis Situation.
Igneon System live, voor mij het hoogtepunt van de nacht
Na deze Goddelijke 90 minuten was het tijd voor de laatste live-act van de avond: Sirio Live. Deze Italiaan kwam Dr. Peacock vervangen. Helaas was Dr. Peacock er dus niet, maar dat had wel als voordeel dat het beneden niet achterlijk druk werd. Hoop trouwens wel dat dokter Pauw er weer snel bovenop komt
SRB was de man die de Industrial & Terror area mocht afsluiten. Om eerlijk te zijn was dit niet helemaal mijn ding; elke keer een bekende sample die langskwam gevolgd door een lekkere lompe kick. Maarja, het was wel een fijne manier om de laatste energie kwijt te kunnen. Een hoop platen van zijn album Solid Rocket Boosters kwamen langs, waaronder: Bankok Booster, Good Morning, Wat Is Het Toch Een Engel, Everything Is Fucked, The Mouth Of Hell, Headbooster. Ook kwam nog Not So Smooth langs en SRB eindigde met Shaddap. Prima bak herrie die laatste plaat
De dikste area van de nacht! Lekker sfeertje en heerlijk gedraaid, alleen helaas een uur te vroeg dicht
En dan na verwachten ze bij B2S dat je daarna na Art Of Fighters gaat. Beetje jammer. Ik hoef absoluut geen mainstream nadat ik net zo een rammelset achter de rug heb. Rond 06:15 stonden we dus weer buiten. Eenmaal buiten m'n oordopjes uitgedaan en dan merk je totáál geen piep of ruis. heerlijk! Absoluut de investering waard dus!
Als beoordeling komt er een Zeer goed uit uitrollen bij mij. De minpuntjes waren toch wel dat de area's niet duidelijk werden aangegeven, de matige sfeer boven, de stroboscopen op ooghoogte en het feit dat zowel de early als de industrial & terror een uur eerder dicht gingen. Maar de sfeer in de kelder heeft absoluut een hoop goed gemaakt. De locatie zelf ook, want wat een vette locatie is dit zeg! Ook echt heel erg dik geluid, want zelfs met oordoppen die 25 dB (! ) dempen was het geluid nog keihard.
En dan zoals gebruikelijk nog alle filmpjes:
Dissolvement:
Counterfeit:
Tymon LIVE:
S'Aphira:
Igneon System LIVE:
Sirio LIVE:
SRB:
Bedankt voor het lezen, sorry voor eventuele spel/stijl/grammatica fouten. De foto's komen van PF, behalve de van die Maassilo. Die komt gewoon van Google afbeeldingen.













