Mijn naam is haas, witte haas voor intimi. Ik bezoek de Nederlandse zomerfestivals. nou ja, vooral omdat ik van een feestje houd, maar ook omdat ik een bad trip heb gehad en anderen daar nu voor wil behoeden.
Wat is je verhaal?Ik heb een keer een ongeluk gehad, op de terugweg na het stappen. Ik mag als haas natuurlijk niet zelf rijden – ze zien me al aankomen bij het CBR – dus ik reed mee met iemand. Maar deze bestuurder had gebruikt. Nou ben ik ook niet heilig hoor (ik ben niet voor niks vernoemd naar een liedje van Jefferson Airplane...) maar goed, toen heb ik wel geleerd dat drugs en het verkeer dus echt niet samen gaan. De reis eindigde namelijk in een ongeluk en ik, ja, was dus het haasje. Gelukkig ben ik er goed vanaf gekomen met m'n blauwe oog, geknakte oor en gekreukelde snorharen, maar het had een stuk erger kunnen aflopen.
Kut dat dat jou is overkomen, maar dat hoeft toch niet te zeggen dat iedereen dat doet...Nou ja, ik dacht eerst ook dat je wel achter het stuur kon gaan zitten na een avondje gebruiken. Daarom ben ik toen ook ingestapt. Misschien herken je dat wel van verhalen of uit ervaring? Nou, ik weet nu wel beter. Kijk, iedereen weet nu wel dat je een Bob moet hebben als je gaat drinken. Maar wist je dat er jaarlijks duizenden mensen onder invloed van drugs achter het stuur stappen? Echt bizar. Want geef nou toe: je concentreren, risico's inschatten, multitasken. dat gaat toch een stuk beter als je geen pilletje op hebt.
Eens. Dus je gaat het gesprek aan en dan?
Met mijn bekendheid hoop ik feestgangers te laten inzien dat ze beter met het openbaar vervoer kunnen gaan als ze van plan zijn een pilletje te nemen, om gewoon weer heel thuis te komen. En als ze toch liever met de auto gaan, maar een jointje boven een wortel verkiezen, dat ze dan een nuchtere bestuurder regelen. En in ieder geval niet instappen bij iemand die onder invloed is. Want de kans om héél thuis te komen is maar liefst 90% groter zonder drugs op achter het stuur.
Een belangrijke boodschap dus. Maar wie maakt het mogelijk dat je nu al die festivals kunt aflopen?De mensen van TeamAlert hebben ervoor gezorgd dat ik mijn boodschap op de festivals kan verspreiden. Zij voeren jaarlijks de campagne De Witte Waas om feestgangers te herinneren aan het plannen van een veilige reis. Ik ga met hun mee naar feesten in heel Nederland om mijn boodschap te verspreiden. Loop je mij tegen het lijf, dan voer ik graag het gesprek over je trip van en naar het festivalterrein. Ik wil iedereen ook belonen voor een veilige reis, dus onder de mensen die met me op de foto gaan verloot TeamAlert prijzen.
Waar vinden we meer informatie?
Kijk op www.teamalert.nl/wittewaas. Hier zie je ook wat je moet doen om een limousinerit van en naar een feestje naar keuze te winnen.
Wil je nog iets anders kwijt?
Voorkom een bad trip, rij drank- en drugsvrij!































