Partyflock
 
Forumonderwerp · 596351
Hoe werkt XTC?
Door het gebruik van XTC komt serotonine vrij.
Serotonine is opgeslagen in je hersenen.
Dit is de hoofdreden voor het verhoogd inlevingsgevoel, en dus ook de reden dat zoveel mensen XTC graag gebruiken.
In de meeste XTC-pil zit MDMA dat staat voor MethyleenDioxyMethAm­fetamine
Tegelijkertijd gebruikt MDMA ook serotonine.
Reden hiervan is dat, als serotonine vrijkomt, het tevens wordt afgebroken.
Je hersenen bevatten daardoor minder serotonine dan voor het gebruik van XTC en het kan best wel even duren voordat de voorraad weer bijgevuld is.
Gedurende deze periode kun je symptomen van depressie voelen, welke het gevolg zijn van een laag serotonine niveau, zeker als je vaak MDMA gebruikt.
Uiteraard is de lengte van deze periode afhankelijk van factoren als conditie, voeding, hoeveelheid MDMA etc.
Veel XTC-gebruikers die regelmatig gebruiken vertellen over zo'n "post-XTC depressie."


Voor het gebruik van XTC zitten je hersenen vol met serotonine.


Je hersenen direct na het gebruik van XTC, met nog maar weinig serotonine.


De volgende dag als je hersenen weer beginnen met de aanmaak van serotonine.


3-7 dagen nadat je gebruikt hebt is de meeste serotonine weer aangemaakt.


In 1 tot 2 weken moet je serotonine niveau weer normaal zijn.

De bovenstaande uitleg is erg eenvoudig.
Helaas werkt het allemaal een stuk ingewikkelder.

Hoe verminder ik het risico van een Post-XTC Depressie?



Eet goed.
Je lichaam maakt serotonine aan door een chemisch proces waarbij proteïnen nodig zijn.
Door gezonde voeding met voldoende proteïnes en de juiste vitaminen en mineralen kun je geholpen worden om gezond te blijven en sneller te herstellen van een serotonine tekort.

Slaap.
Veel herstelwerk aan je hersenen gebeurd terwijl je slaapt.
Als je niet genoeg slaap krijgt kan de hersteltijd van je lichaam belangrijk beïnvloeden.
Dit kan zelfs vervelende gevolgen hebben zoals prikkelbaar zijn, depressief worden, lusteloosheid ervaren en zelfs tot chronische aandoeningen leiden.

Gebruik een kleinere dosis.
En ga niet méér gebruiken als het effect van de XTC minder wordt.
Vergeet niet, Als het effect van de MDMA omlaag gaat, dan heb je al een sterk verminderd serotonineniveau.
Als je het dan nog verder afbreken zal de tijd die nodig is om het weer op te bouwen verlengt worden, met alle gevolgen van dien.

Waarom krijgen sommige mensen geen post-XTC depressie?
Iedereen heeft andere hersenen en dus ook het niveau aan serotonine en de psychische achtergronden zijn anders.
Hierdoor kunnen zij beter tegen het gebruik van XTC.
Toch is hier een kanttekening te plaatsen.
Het is niet alleen afhankelijk van het gebruik van, als je weet wat je gebruikt, maar zoals de meeste gebruikers zullen weten is de omgeving en de sfeer ook heel belangrijk voor het verloop van de avond en de ontnuchtering.
Ieder zijn hersenen zijn uniek en het serotoninesysteem is ook bij iedereen anders.
Het blijkt dat sommige mensen gewoon gevoeliger zijn voor MDMA dan anderen.

Moet ik medische hulp zoeken voor mijn post-XTC depressie?
Het is altijd goed om eens met een psychiater te praten als je last hebt van langdurige depressies, ongeacht de oorzaak.
Als je begint met antidepressiva, onthoudt dan dat XTC-gebruik vrijwel zeker de werking hiervan zal tegenwerken en zelfs gevaarlijk kan zijn als het medicijn van het MAOI-type is.
heeeeeeeeeeeeeeeel lekker :D
 
Pfff word al depressief van zo'n zeer informatief verhaaltje..
Ohjaa Joh...

Het zou me niets verbazen als deze info al 451
keer op PF gepost zou zijn...

Maar toch (y)
laatste aanpassing
:xtc::xtc:
tja, lex heeft gelijk nelles, weer achterhaalde info! maarja, toch tnx for the effort :D
gewoon veel :zuipen: zuipen!
 
Zo dat is dus al 30 jaar of nog langer bekend en staat op zeker 300 sites maar ok dank je!
Ik had liever gelzen welke proteïnes, welke vitamines, welke mineralen etc de nadelige effecten tegengingen (staat ook al op een aantal sites maar ok das tenminste nog enigsinds informatief...)

Chris
ja weet ik veel, ik was mijn cpu aan het cleanen kwam toen een hele boel presentaties van een paar jaar geleden tegen... waaronde 1 over house-feesten en drugs
dacht misschien wel even intressant!
heb wel wat gelezen hier over drugs en xtc maar van een "post-XTC-depressie hebben denk ik maar weining mensen van gehoord.

naja ik wilde gewoon iets posten...
greetz
ik vond et wel informatief hoor..
 
Volgens mij hebben bijna alle mensen die MDMa gebruiken (heel partyflock dus) al vaker een dip gehad na gebruik....
 
Ikke niet hoor:D
heeft dat serotonine ook iets te maken met het gevoel wat je van X krijgt of niet als er bijv niet meer zo veel serotonine in je pan zit is het gevoel dan ook minder of ligt het daar niet aan ?
en zou je dus 2 weken moeten w88 tot alles weer op het goede peil zit ?
To Inge&Chris: denk dat je zelf ook wel weet dat je lichaam behoefte heeft aan Tryptofaan om de hoeveelheid vrijgekomen serotonine weer aan te vullen. Dat vindt je o.a. in bananen en warme melk. DFaarnaast is het erg belangrijk te zorgen dat je voldoende mineralen en zouten binnenkrijgt (isotone drankjes), en dat je ook tijdjes je trip, zeker als je danst, zorgt dat je voedingsstoffen binnekrijgt. Zo beperk je de schade die het middel toericht ana je lichaam.

Maar dat het vaststaat dat xtc hersencellen vernietigt weet je dan vast ook al. Dat je op zn minst 6-8 weken moet wachten voor je het middel nog eens neemt, en dat het geen zin heeft om bij te slikken, omdat je de schade alleen maar vergroot staat ook op alle sites vermeld. Vrouwen lopen veel grotere risico's en bij hen zijn al na een enkele dosis tekenen van hersenschade aangetoond. Gebruik je verstand en gebruik een middel als dit echt maar een paar keer per jaar en niet vaker. Ik heb nog steeds geen onderzoek gevonden wat aangetoond heeft dat die afgestorven hersencellen (die dus geen serotonine meer kunnen afvuren waardoor je dus steeds minder van deze stof kunt vrijmaken, met alle risico's vandien: depresiies, psychoses, lusteloos gevoel) weer aangroeien na verloop van tijd.

Bij onderzoek op dieren bleek na 1 jaar nog steeds niet dat die cellen weer aangergoeid waren. Nu is het brein erg plastisch en bedenkt vaak zelf oplossingen voor "foutjes" die er ontstaan maar vooralsnog worden er steeds meer gevallen gemeld die te maken hebben met een verminderde serotonine-voorraad. realiseer je ten allen tijde dat het middel xtc, hoe onschuldig zo'n pilletje ook lijkt, een absolute harddrug is waar je veranwtoord en verstandig mee om moet gaan.

Vooralsnog lijkt het te helpen als je na een nachtje MDMA'en 5-HTP of een anti-depressiva als Prozac gebruikt, de schade wordt zo beperkt. maar ook die middelen hebbenw eer allemala risizo's en zkeer antidepressiva mogen NOOIT zomaar geslikt worden. Dan loop je nl. kans op het serotonine-syndroom en dat is een erstige gevaarlijke aandoening. Daarnaast krijgen je nieren en lever hierdoor grotere klappen.

Bedenk je dus een tweede keer voor je begint aan een middel als xtc. En zodra je begint te merekn dat je last krijgt van slapeloosheid, steeds moeilijker op gang komt na het weekend en ook van de xtc zelf steeds minder merkt, STOP ER DAN MEE!!!!
 
2wack, hey! :)
Ten eerste helpt tryptofaan je niet echt uit de brand omdat het enzym dat tryptofaan omzet in 5-hydroxytryptofaan wordt vernietigd door MDMA.

Ik mis helaas ALFA LIPONZUUR in je verhaaltje. Dit is een van de sterkste anti-oxidanten die de natuur rijk is (ook zeer goed werkzaam in je hersenen!!) en kan de radicalen die vrijkomen in de serotegene neuronen afvangen (en zodoende dus hersenbechadigingen voorkomen).

2party crashed. Het is beetje tweezijdig. Aan de ene kant heb je de psychische ervaring. Als je voor het eerst sinds een paar maanden weer in een achtbaan zit, is het vet heftig. Als je het na 1 uur weer doet, beleef je het veel minder.
Daarnaast heb je inderdaad nog de lichamelijke veranderingen in je lichaam. Zo is er inderdaad minder serotine (en andere overdrachtsstoffen). Deze kunnen dan dus minder zorgen voor de heftige effecten.
(Bij veelvuldig of herhaald gebruik (niet uitgesloten dat het al gebeurt na 1 maal);
Neuronen die afsterven of beschadigen.
De receptors waar overdrachtsstoffen aan binden worden inactief, doordat het lichaam wil compenseren en zo dus een ander evenwicht in werking stelt (evt depressiviteit)).
waar kan je dat ALFA LIPONZUUR ergens kopen dan of zit het door wat anders heen??
 
Alpha Lipoic Acid=Alfa Liponzuur.
Eentje (300mg) net voor dat je gebruikt, eentje op het einde van je trip en één voor het slapen gaan. Ook de volgende dag(en) gezond eten en hierbij nog 1 nemen (MDMA kan nog tot z'n 2 dagen na gebruik schade toebrengen).
In theorie beschermt het je hersencellen! Kijk voor jezelf of het je waard is en probeer het eens.
Is XTC slecht voor je??????
 
Ik heb dat verhaal van die antidepressiva inderdaad gelezen vandaag... Het zou de afvalstoffen van xtc (die zo schadelijk zijn) de toegang blokkeren tot de kwetsbare delen van de hersenen...

Je zal toch niet zomaar antidepressiva kunnen krijgen.. maar t zou mooi zijn als je na n heftige avond feesten met 1 zo'n pil schadelijke effecten kan voorkomen...
 
^^ Het is geen antidepressiva.
Alfa Liponzuur is een lichaamseigen stof! Je lichaam maakt het in kleine hoeveelheden aan om vrije radicalen te neutraliseren.
ksi, ik heb ook zomaar een klein stukje geschreven hoor, voor ik strax weer te horen krijg dat een reply van 2 blz. te lang is om te lezen! ;-)

Ik heb wel neergezet dat je tryptofaan moet nemen NA je MDMA-trip geloof ik, dat lijkt me logisch. Je serotonine voorraad komt daardoor sneller als andrs were op peil. Mara het is geen wondermiddel en dat denken veel mensne wel. uit onderzoeken is de werking van proza, seroxat en andere modernde antidepressiva wel aangetoodn, maar dan ook geldt weer dat deze worden ingenomen na de xtc-trip.

Ik ben niet zo bekend met alfa-liponzuur, wara heb je die info vandaan? Is mij nooit ter ore gekomen nl!
 
^^ Heb nu een topic in dit forum geplaatst met de basics dacht ik zo. Maarja het probleem met tryptofaan -> serotine is dat het eerst moet worden omgezet in 5-htp en daarna na 5-ht (serotine). Het enzym (tryptofaan hydroxylase) dat zorgt voor de omzetting tryptofaan->5-htp, is in verminderde concentraties aanwezig in MDMA gebruikers. Zodoende heeft meer tryptofaan eten dus minder nut en is 5-htp een beter alternatief.
laatste aanpassing
 
denk dat je zelf ook wel weet dat je lichaam behoefte heeft aan Tryptofaan om de hoeveelheid vrijgekomen serotonine weer aan te vullen. Dat vindt je o.a. in bananen en warme melk.


En de banaan is nu aan het uitsterven! :'(