Wereld van FTP
FTP is een protocol om bestanden mee te versturen over een internet of extern netwerk.
Hoe werkt het?
Om het maar heel simpel te houden,
Een gebruiken wil bv een bestand van zijn PC op zijn/haar webspace zetten:
1)Met bv een programma als WS-FTP, kan je conecten met jouw webspace. Standaard wordt port21 gebruikt voor FTP dus dat kan je laten staan. dan vul je jouw Username en Wachtwoord in.
2)Voila conectie met jouw webspace op de server van jouw Internet Provider... nu selecteer je de bestand(en) die je wilt oversturen van jouw pc naar webspace, klik op Send
3) En nu staan de files openbaar op jouw webspace, zoals bv: http://www.planet/~jouwusername/
-----------------
Nu kan je ook files van een FTP server naar jouw computer halen... meestal moet je dan ook inloggen op port 21. En soms een andere port en soms mag je ook anomynous.
Zo zie je bv dat DRIVERS van videokaarten die je download van bv NVDIA op hun EIGEN FTP server staan... die kan je zo downloaden en daar hoef je niet voor in te loggen... en zoals je ziet kan dit ook heel simpel met Internet Explorer.
Ook is het mogelijk om op jouw eigen PC een FTP server te draaien, waardoor mensen van buitenaf op een bepaald gedeelte van jouw PC kunnen inloggen en door middel van RULES bestanden vandaar te downloaden en ook mogelijk te uploaden