Partyflock
 
Forumonderwerp · 704446
Werkzaam bij Horetha Events
Artiest Liquid-E
Waarschuw beheerder
donateur
LEEUWARDEN - De kloof tussen allochtone en autochtone jongeren in Leeuwarden wordt steeds groter. Volgens jongerenwerker Pieter ten Zijthoff van de Stichting Wijkwerk Leeuwarden hebben witte jongeren in ,,zwarten'' een nieuwe vijand gevonden. ,,Vroeger vochten buurten tegen elkaar, nu vechten groepjes jongens uit Huizum Oost met allochtone jongeren uit bijvoorbeeld de Vrijheidswijk.''
De jongerenwerkers maken zich zorgen over toenemend racisme. Ten Zijthoff: ,,Je ziet dat veel jongeren Lonsdale-kleding dragen, dat ze over zwarten praten, en soms dragen ze kettingen met een kruis in een cirkel eraan, als teken van 'white- power'. In Huizum Oost staan zelfs white-power-symbolen in ramen gekrast.''

De Stichting Wijkwerk Leeuwarden wil daarom samen met collega's van de Stichting Welzijn dat discriminatie onder jongeren in kaart wordt gebracht. ,,Vaak is het braniegedrag van vooral vmbo-jongeren'', zegt Ten Zijthoff. ,,Maar je kunt onderzoeken of jongeren zich uiteindelijk ook aansluiten bij clubs als Jong Rechts en de Nationale Alliantie.''

De inlichtingendienst AIVD liet eerder dit jaar weten dat georganiseerd extreem rechts in Friesland weinig aanhang heeft. Het openbaar ministerie (OM) in Leeuwarden meldt dat er ieder jaar slechts vijf jongeren worden vervolgd voor discriminatie. Wel komt het volgens het OM geregeld voor dat jongeren worden vervolgd voor openlijke geweldpleging ,,met een racistisch tintje''.

De Leeuwarder jongerenwerkers vermoeden tot nog toe dat er onder jongens en meiden vaak sprake is van stoerdoenerij. Volgens Ten Zijthoff klonteren in Leeuwarden Zuid ongeveer zestig jongeren samen in Lonsdale-kleren of met ,,kale koppen en kistjes''.

Ook in de omgeving van het Cambuursterpad en de Wielenpôlle signaleert de Stichting Wijkwerk zulke clubjes. Groepen allochtone jongeren wonen vooral in Leeuwarden Noord. Zij schelden de Lonsdale-jongeren uit voor ,,nazi's''.


BRON : http://www.leeuwarder-courant.nl
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Je ziet dat veel jongeren Lonsdale-kleding dragen, dat ze over zwarten praten, en soms dragen ze kettingen met een kruis in een cirkel eraan, als teken van 'white- power'


Das niet alleen in Leeuwarden hoor...
Artiest Lanz
Waarschuw beheerder
donateur
wat een sukkel, die pieter :/
Waarschuw beheerder
Ik heb in die buurt gewoond... kutbuurt, ordinair volk.... In Leeuwarden zuid omgeveer 60 van die etterbakken? Joh, volgens mij hebben ze nog meer blikken opgetrokken hoor.. het stikt ervan! :kots:
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
weg met die gasten
 
Waarschuw beheerder
,,Vroeger vochten buurten tegen elkaar, nu vechten groepjes jongens uit Huizum Oost met allochtone jongeren uit bijvoorbeeld de Vrijheidswijk.''


Huizum Oost en de Vrijheidswijk zijn toch 2verschillende buurten die dan tegen elkaar vechten :S
Waarschuw beheerder
donateur
Chrisje 6 september 2004 12:16
Ik heb in die buurt gewoond... kutbuurt, ordinair volk.... In Leeuwarden zuid omgeveer 60 van die etterbakken? Joh, volgens mij hebben ze nog meer blikken opgetrokken hoor.. het stikt ervan!


Gezellig daar heh? :P
Waarschuw beheerder
Gedeelte van Leeuwaren waar ik woon heb je juist veel blanke jongeren die zich "verkleden" als negers.

Maar in andere wijken is het idd de omgekeerde wereld, nah denk dat 90% gewoon een stel meelopers zijn, die al in hun broek schijten als ze een neger zien.
 
Waarschuw beheerder
denk dat het overal wel een beetje is
 
Waarschuw beheerder
prikkeldraad erom?


Afsteken en de zee in douwen, achterlijke provincie :S

denk dat het overal wel een beetje is


Wie heeft er tegenwoordig nou nog last van de "Zwarte" bevolking :S Die hebben in 10jaar toch wel een hele grote inhaalslag gemaakt wat betreft intergreren en gedragen :yes:
Ik woon naast de Bijlmer en loop daar liever diep in de nacht dan in West, waar de meer "Noord-Afrikanen" O:) wonen.....Al ben ik eigenlijk nooit bang B)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Simpele mensen die een gemeenschappelijke vijand zoeken om hun probleem aan toe te schrijven. Bekend fenomeen, deze poor whites. Maak ik me niet zo'n zorgen om, maak me meer zorgen om mensen met hersens die ditzelfde gedrag vertonen.
 
Waarschuw beheerder
ach ja..ga een avondje bij de fontein staan en je zult zien dat de witte dealers het heel goed kunnen vinden met de zwarte junks en omgekeerd :D
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Ik woon naast de Bijlmer


ja?

-Mars-L79-
Naam: Marcel
Woonplaats: Monaco



Dus je woont eigenlijk helemaal niet in Monaco? :P
Waarschuw beheerder
Ik werk dus op een benzinestation in de vrijheidswijk, maar ik moet zeggen dat die lonsdale lui zich vaak asocialer gedragen dan de allochtonen die uit de vrijheidswijk komen!
Waarschuw beheerder
ach ja..ga een avondje bij de fontein staan en je zult zien dat de witte dealers het heel goed kunnen vinden met de zwarte junks en omgekeerd


wat moet jij daar dan de hele avond :p
laatste aanpassing