Op het moment van aankomst op Curacao, met welke intentie dan ook. Ben je, voor de douane een Nederlands staatsburger welke voor zes maanden per jaar op het eiland in de vorm van toerist mag verblijven. In deze hoedanigheid wil de douane van Curacao te allen tijde zien dat je binnen deze zes maanden weer van het eiland vertrekt! Dit dien je dus aan te tonen, bij een eventuele controle door middel van een 'vertrek' ticket. Dit kan zijn je retourticket of een ticket naar een andere bestemming, bijvoorbeeld Bonaire.
Vertrek ticket van het eiland Curacao niet meer nodig:
Enkel als je in het bezit bent van de verblijfsvergunning welke je op Curacao aan dient te vragen heb je deze vertrek ticket niet meer nodig.
Oplossing:
Koop een flexibel retour-ticket bij een maatschappij waarvan je de datum kunt wijzigen.
Koop een enkeltje richting Bonaire voordat je aankomt op Curacao. Zodoende kun je bewijzen dat je na een bepaalde periode de intentie en mogelijkheid hebt om te vertrekken van het eiland.
Wauw
