Partyflock
 
Forumonderwerp · 731987
17 volgers · 56234x bekeken
 
Waarschuw beheerder
Hebje iets gemaakt of gewoon gevonden, met betrekking tot webdesign... Post het hier dan.

Als je kritiek hebt op sites, post ze dan.

Ben je trots op je site, post ze dan.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DeCo op woensdag 18 mei 2011 om 09:37:
HTML5 audio en video player met de audio en video tags?


Omdat de formaat specs daar niet van bekend zijn en elke browser een ander formaat gebruikt :) Liever dan toch een MP3 uploaden ipv 4 formaten zeg maar.
Waarschuw beheerder
precies waar ik op wilde doelen :P

HTML5 maakt het niet leuker met dat betreft..
Waarschuw beheerder
Precies maar wel leuk om te met tijd mee te gaan :)

Sowieso is het goed te doen met wat externe JS libs die IE8< ondersteunen.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op woensdag 18 mei 2011 om 11:31:
Sowieso is het goed te doen met wat externe JS libs die IE8< ondersteunen.


Modernizr <3 ... alleen bugged Selectivizr dus om 1 of andere reden met ons systeem waardoor dus die css selectors niet gebruikt kunnen worden. Alhoewel vrijwel alle browsers dit wel ondersteunen... IE doet dat natuurlijk pas vanaf 9.0 :/
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Qre8ive op donderdag 19 mei 2011 om 08:59:
Selectivizr


Ondersteund geen init on DOM changes (ajax).
 
Waarschuw beheerder
Misschien rare vraag maar:
Als je voor SEO een h2 zo styled en dus strak wil houden door een width en height toe te voegen icv een overflow:hidden, dit geen effect heeft op de vindbaarheid?

In principe is het verboden belangrijke woorden weg te stoppen, hoe kan google dan zien welke woorden er dan weg zouden vallen omdat een klant teveel text zou gebruiken?
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 19 mei 2011 om 10:41:
In principe is het verboden belangrijke woorden weg te stoppen, hoe kan google dan zien welke woorden er dan weg zouden vallen omdat een klant teveel text zou gebruiken?


Een bot kan precies zien wat er wel en niet zichtbaar is, zo spannend is het niet om te maken wat dat betreft. Maar waarom zal je dit weg willen stoppen dan?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op donderdag 19 mei 2011 om 10:49:
Maar waarom zal je dit weg willen stoppen dan?


Omdat de structuur dan stabiel blijft en dus je site niet uit ze verband schiet bij te lange zinnen in een width dat beperkt moet blijven.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op woensdag 18 mei 2011 om 11:31:
Sowieso is het goed te doen met wat externe JS libs die IE8< ondersteunen.


Ik ben zelf geen voorstander van allerlei externe js-libs zoals Selectivizr.. afhankelijk van ontwerp en opzet, zou dit bijvoorbeeld performance kunnen kosten in IE, als je gebruik maakt om dit soort js-libs om toch geforceerd gebruik te kunnen maken van CSS3 shizzle in oudere browsers.
Nu ken ik Selectivizr eerlijk gezegd niet, maar zo heb ik wel even gekeken naar PIE.htc om rounded corners te maken in IE8. Werkt prima tot het moment dat een element steeds verandert qua vorm. Dan is de site niet vooruit te branden, weg ermee: back to the drawing board! Het ontwerp werd niet minder met vierkante hoeken, dus dan maar vierkante hoeken in IE en ronde hoeken in de browsers die het wel aan kunnen.

Het voornaamste bij ontwikkeling mbv. nieuwe technieken is, dat je altijd "progressive enhancement" in je achterhoofd moet houden. Wat Modernizr ook eigenlijk doet, maar die lib heb ik ook nooit gebruikt, dus daar kan ik ook niet veel zinnigs over zeggen.
Waarschuw beheerder
Nja hij werkt goed en performance is ok perfect :) En het faseert zich vanzelf uit naarmate de render engine verdwijnt dus opzich zie ik daar niet zo'n probleem.

Ik snap uiteraard je huiverigheid. Vandaar ook dat het van ons uit ook het eerste "experiment" is. Zoals ik al aangaf ben ik ook nog voorzichtig, neem bijv de keuze voor HTML 5 audio/video etc.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DeCo op donderdag 19 mei 2011 om 10:56:
Nu ken ik Selectivizr eerlijk gezegd niet,


selectivizr is a JavaScript utility that emulates CSS3 pseudo-classes and attribute selectors in Internet Explorer 6-8.


http://selectivizr.com/
Werkt op mootools, jquery, enz dus als je jquery al gebruikt dan is het vrij weinig extra performance wat nodig is.

Modernizr is een eigen library, maar ook niet al te groot :)

Qua gebruik van HTML5 is er zoveel mogelijk, maar spelen we het nu inderdaad nog 'safe' door alleen de basis te gebruiken met js-libs als backup voor oudere browsers. Bij m'n Minor zijn we al wel bezig met geolocatie etc... maar daar hoeven we geen rekening te houden met oude browsers xD
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op donderdag 19 mei 2011 om 10:55:
Omdat de structuur dan stabiel blijft en dus je site niet uit ze verband schiet bij te lange zinnen in een width dat beperkt moet blijven.


Zorgen dat de website verticaal vloeiend is ;). Of anders een scrollbar gebruiken en eventueel mooi afwerken met een custom scrollbar scriptje
Werkzaam bij N201
Artiest Jor-D
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Qre8ive op donderdag 19 mei 2011 om 11:36:
Bij m'n Minor zijn we al wel bezig met geolocatie etc... maar daar hoeven we geen rekening te houden met oude browsers xD


Yeh.

Moeten we alleen rekening houden met irritante docenten die de web app opfucken :9
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
stuur ff zo'n docent naar mij, pls!
Ik heb onlangs nog een web-app gemaakt met geolocatie en heel de mik mak.. ik heb 't zelf nog niet kunnen opfucken
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DeCo op donderdag 19 mei 2011 om 13:34:
Ik heb onlangs nog een web-app gemaakt met geolocatie en heel de mik mak.. ik heb 't zelf nog niet kunnen opfucken


Viewport stond bij ons blijkbaar niet goed ingesteld, dus inzoomen (pinch zoom) in de kaart (Google Maps API) zorgde bij zijn telefoon er ook voor dat je inzoomde in de pagina. Waardoor alles groter werd en de interface elementen buiten het scherm vielen :P (terwijl het op m'n iPhone wel correct werkt)

Maargoed, wel handig zo'n test moment met andere personen. Er komen altijd wel dingen naar boven waar je niet aan hebt gedacht, ook al denk je aan alles gedacht te hebben.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Gister Fear.FM verhuisd van Apache naar Nginx :)
 
Waarschuw beheerder
-1
Hey mensen :) Ik heb een vraag:
Omdat klanten verschillende formaten afbeeldingen kan koppelen en wij het enerzijds de breedte of hoogte belangrijk kunnen maken ziet het visueel nog lekker strak uit. Echter als de afbeelding gekoppeld word in het beheer kleiner als het formaat dat het strak houd dan gaat dit er wat gaar uitzien.

Wat ik dus wil is een soort div.imgWrapper met vaste hoogte en breedte die iets wat kleiner is in het midden houd. Nu krijg je een probleem want vertical-ailgn werkt niet met div's en toevoeging van de css display: table-cell; word voor ie6 en 7 niet ondersteund.

Wie heeft een oplossing zonder een gare table om een plaatje te bouwen.
Waarschuw beheerder
serverside scriptje gebruiken, die 'm resized, centreert en naar de browser parsed.
Je krijgt dan zoiets: <img src="image.php?file=afbeelding.jpg&w=500&h=500" />
Dan is ie altijd goed en geen CSS getover :)
Waarschuw beheerder
Maar wel heel zwaar? Ik had hem ook zo op dat formaat op filesystem opgeslagen.
Waarschuw beheerder
Niet zwaar als je een cache-mechanisme inbouwt. Eenmaal geresized is het natuurlijk onzin om 'm nog een keer te resizen voor elke bezoeker ;)
Het scheelt je zoveel Photoshop-werk bij het updaten van afbeeldingen :)
En nog mooier wordt het als je url-rewrite gebruikt.. /afbeelding/500/500
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DeCo op dinsdag 24 mei 2011 om 12:27:
Niet zwaar als je een cache-mechanisme inbouwt


Das waar maar vrij nutteloos om foto's fysiek te cachen vandaar dat ik zei, store het op filesystem :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op dinsdag 24 mei 2011 om 12:50:
store het op filesystem


dat gebeurt uiteindelijk ook.. ? of wat bedoel je met "store het op filesystem".. Dan sla je het toch fysiek op?

je hebt een bak met te groten platen > gebruiker vraagt een plaatje op van een bepaalde afmeting, omdat dat zo bijvoorbeeld is ingesteld in de template oid. > plaatje wordt geresized en opgeslagen op de schijf > elke volgende gebruiker zal dat plaatje krijgen, indien aanwezig.. anders weer met script resizen, opslaan, etc..
Dan heb je een aardig hufter-proof apparaat, waar elke klootviool mee om kan gaan in het CMS.. die hoeft alleen maar een plaatje te uploaden, niet meer dan dat :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van DeCo op dinsdag 24 mei 2011 om 16:28:
dat gebeurt uiteindelijk ook.. ? of wat bedoel je met "store het op filesystem".. Dan sla je het toch fysiek op?


Je hebt het over cache. Meestal cache je in het geheugen en niet op je filesystem/hd :P

Maar plaatjes gewoon op je HD proppen ja
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Nee hoor.. cache hoeft niet persé alleen in geheugen te gebeuren. Principe van cache is, dat je iets ergens opslaat om het direct en snel te raadplegen om zodoende resources te besparen (queries naar database bijv.)
Een beetje CMS systeem met caching (ik noem bijv. GX) slaat zijn cache keihard op de schijf op.

beetje basis over caching: http://nl.wikipedia.org/wiki/Cache
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Daarom ook 'meestal' :)

Snap het principe ja :D
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Nja DeCo, hoe jij het aangeeft is gewoon fysieke storage en noem ik geen cache. Cache is tijdelijk en dat zijn die foto's die jij noemt niet echt :)

Maar we weten wat er bedoeld wordt laten we het zo zeggen. Ben je nog met wat leuks bezig?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op dinsdag 17 mei 2011 om 20:49:
Nieuwe site online (in HTML 5 voor groot gedeelte).

www.djzany.nl


Damn held! (Y)
 
Artiest Killerbase
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 1 juni 2011 om 14:04:
ttp://theoatmeal.com/comics/design_hell


Al vrij oud maar inderdaad geniaal!

Heb 'm op werk aan de muur hangen! B)
Waarschuw beheerder
Sorry voor de bump maar ik moet hier in gepost hebben. :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Chagrijnige Appel op maandag 13 juni 2011 om 18:27:
Sorry voor de bump maar ik moet hier in gepost hebben. :)


Als je dan onnuttige posts gaat plaatsen, zeg dan ook waarom. Krijgt het misschien iets meer nut ;)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Qre8ive op maandag 13 juni 2011 om 18:46:
Als je dan onnuttige posts gaat plaatsen, zeg dan ook waarom. Krijgt het misschien iets meer nut


Een bump in de hoop dat er weer iets interessants voorbijkomt :$

Om het dan toch maar wat inhoud te geven:
Wat vinden jullie van mijn website? :$
http://www.deltafaction.com/
Waarschuw beheerder
Een portfolio/projecten website met Google Adsense. Bad idea :P
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Jor-D. op maandag 13 juni 2011 om 20:28:
Een portfolio/projecten website met Google Adsense. Bad idea :P


I know, heeel bad. :')
Heb al bijna de minimumgrens te pakken :jaja:
En dan gaat ie eraf.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Chagrijnige Appel op maandag 13 juni 2011 om 20:20:
Wat vinden jullie van mijn website?


- Check je menu even, wordt gek van dat verspringen bij hover. :)
- Er missen afbeeldingen in je lightbox
--- Je overlay klopt ook niet, komt bij mij op de helft van het scherm (misschien omdat ik op 22" zit)
--- Vertaal het naar NL, de rest van je site is ook nederlands dan lijkt het mij handig dat de rest ook zo is.
- Probeer wat meer feeling te geven op je "webdesign" en "photography" pagina.
- Persoonlijk ben ik meer van het links uitlijnen, vind het centreren van tekst nogal ouderwets.
- Ik zou echt dat google adsense erafhalen of onderaan zetten, op het moment dat ik een pagina open, zie ik ads.
- Check even je w3c (http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.deltafaction.com%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0),
er zitten aardig wat dingen in wat je héél snel kan oplossen.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
www.chipbuddy.nl voor mijn broer's HVA school project gemaakt.
P.s. 3e jaars MBO'r :P
Waarschuw beheerder
Total nube hier,

Ik ben bezig mijn eigen website te maken waar ik mijn portfolio op zet. Na wat surfen leek mijn een template van joomla wel erg handig.
Het eerste stuk is gelukt maar ik krijg nu
FATAL ERROR: CALL TO A MEMBER FUNCTION GETCFG() ON A NON-OBJECT IN /HOME/DEB14572N2/DOMAINS/******.NL/PUBLIC_HTML/JOOMLA/TEMPLATES/CARTION/SUCKERFISH.PHP ON LINE 763

Ik denk dat het probleem zit in een script of het template dat ik gebruik, kan iemand me een beetje helpen?
Waarschuw beheerder
welk eerste stuk?

mysql doet het? php draait?
je kan / kon wel inloggen in admim module van joomla?

en wat heb je willen aanpassen?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op woensdag 22 juni 2011 om 17:20:
www.chipbuddy.nl voor mijn broer's HVA school project gemaakt.
P.s. 3e jaars MBO'r :P


En je wilt hier commentaar op ofzo, mr "iPartyflock"? Begin eerst eens met die spelfaudten, daarmee scoor je geen punten bij de HVA :).
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Chagrijnige Appel op maandag 13 juni 2011 om 20:20:
Om het dan toch maar wat inhoud te geven:
Wat vinden jullie van mijn website? :$
http://www.deltafaction.com/


- Je header... Mooi abstract maar op mijn 13" MacBook Pro is maar 80% van de paginabreedte gebruikt... Gebruik dan de volle breedte (Div plaatsen en deze afbeelding als background gebruiken) of laat 'm subtiel naar je background faden. Ik krijg nu het idee dat je een reeds bestaande wallpaper hebt misbruikt...
- Ik krijg op enkele pagina's het idee dat je het afgeraffeld hebt. Iets meer vulling en eyecandy ajb!
- Haal width:90px; even weg onder a.menu:hover in je style.css, dan is dat verspringen ook verleden tijd.
- Pages met zulke content waren leuk in 1995, met zo'n animated gif'je erbij. We leven nu alleen in 2011...
- Je lightbox doet raar, de images (Buttons etc) werken niet en de overlay is verkeerd gepositioneerd.
- Gebruik ajb geen Scriptaculous meer maar stap over op jQuery of Mootools. Ook hier geldt weer "we leven in 2011"?
- Tekst naar links uitlijnen.
- Ik zie dat je <h3>-tags gebruikt terwijl ik geen <h1> of <h2> tegenkom. Als je wilt scoren op Google zou ik hier ook wat verandering in brengen. Google naar "SEO tips" om je erin te verdiepen.

Zomaar wat puntjes. Have fun :)...
 
Waarschuw beheerder
nm
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Wat zijn datums in PHP toch kut geregeld zeg sjezus haha :P
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van actief op zondag 3 juli 2011 om 02:08:
Uitspraak van Skinbitten op maandag 13 juni 2011 om 20:20:
Om het dan toch maar wat inhoud te geven:
Wat vinden jullie van mijn website?
http://www.deltafaction.com/


Jermaine heeft al wat toevoegingen gegeven, wellicht dat je eff kan googlen wat nu standaard meest gebruikelijk is als je structureel kijkt hoe je een site laat overkomen op je bezoeker. Ik bedoel je text centreren in je content leest gewoon verschrikkelijk en ziet er onprofessioneel uit. Je design capaciteiten is zeker niet slecht...

Er valt hier en daar echter wel wat te halen
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op vrijdag 15 juli 2011 om 13:45:
Wat zijn datums in PHP toch kut geregeld zeg sjezus haha :P


Je haalt ze door elkaar? Leve de cheatsheets! :) => http://www.digilife.be/quickreferences/qrc/php%20cheat%20sheet.pdf
Waarschuw beheerder
Uitspraak van actief op woensdag 20 juli 2011 om 12:37:
Je haalt ze door elkaar?


Nee werkt gewoon kut. Enkele dingen:

PHP functie "Date" kan niet overweg met datums voor 1970 en niet NA 2038. Als je dat evengoed doet krijg je "null" terug. Daarnaast heeft PHP het DateTime object geintroduceerd wat dit probleem moet oplossen.

10-12-2010 stop je erin en je krijgt netjes het object terug
10-12-200 => exception, waarom... niemand die het weet
10-12-0200 = >netjes een datum toch?
200-12-10 => geeft netjes het datum object terug

Het ergste is het volgende. Je stopt er 31-02-2010 in... Het datum object maakt dr zomaar 02-03-2010 van.

Hoezo een malloot die dit gemaakt heeft haha :P
Waarschuw beheerder
http://www.addedbytes.com/blog/if-php-were-british/

(H)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Pjom :honger: op dinsdag 23 augustus 2011 om 14:43:
http://www.addedbytes.com/blog/if-php-were-british/


Ik zou daar gek van worden als het die syntax wordt. :S
 
Waarschuw beheerder
Van de week is er een webshop live gegaan. Bedoeling was dat het een herkenbaar huisstijl in te vinden is.
Voornamelijk een speelse site geworden met veel kleur dat past bij de klant...

Design is mijn verantwoording, ontwikkeling bij collega en invulling is voor de klant

Ben benieuwd wat jullie er van vinden en suggesties/opmerkingen hebben :)

http://www.notenkraam.nl/
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 2 september 2011 om 16:48:
Ben benieuwd wat jullie er van vinden en suggesties/opmerkingen hebben

http://www.notenkraam.nl/


Lekker strak en simpel.
Kijk nog wel even naar je validatie in je checkout. Die staat nog erg scheef, daarnaast is alert boxes met javascript nogal uit de mode :)
Bij de checkout kan je het aantal stuks misschien wel met een html5 element invoegen zodat je met simpele knoppen het aantal kan aanpassen.