Partyflock
 
Forumonderwerp · 1087236
 
In rock, metal, klassiek etc gebruikt men al jarenlang dezelfde geluiden. De piano, de viool, de gitaar etc. zijn altijd hetzelfde gebleven qua klank. In rock/metal zal er hooguit van varierende distortions gebruik worden gemaakt waardoor het een subtiel beetje anders klinkt, maar in veel gevallen zijn de verschillen niet zo dramatisch groot dat je het idee hebt dat een compleet ander instrument wordt gebruikt.

Daarentegen heeft men vreemd genoeg de neiging om de mening erop na te houden dat bij elektronische muziekstylen de melodie of kickdrum regelmatig naar voren moet worden gebracht middels een compleet "nieuw" geluid omdat het anders on-origineel zou zijn, terwijl, naar mijn mening, de focus zou moeten liggen op de manier waarop de melodie is uitgewerkt.

Om maar een voorbeeld te noemen, als je de viool een mooi geluid vind voortbrengen, waarom dan moeilijk doen en een nieuw geluid gaan zoeken (vaak in naam van illusionaire originaliteit) terwijl je volledig content bent met het huidige geluid en ook totaal geen behoefte hebt aan zogenaamde vernieuwing.

Het valt mij vooral op dat dit een trend is binnen de elektronische scene terwijl mensen die rock, metal, klassiek muziek luisteren dit doen om de melodie of type zang. Men klaagt immers ook niet dat de zanger/zangeres al 4 albums lang hetzelfde stem geluid heeft.

Jullie zinnige mening achter deze amuziekale onlogica?

laatste aanpassing
 
ben t dr wel mee eens.

muziek gaat om ritme, dynamiek, en toonhoogteverschillen.

Sounds zijn bijzaak.
 
Uitspraak van actief op dinsdag 2 maart 2010 om 19:22:
Die foto :lol:


Humor idd :lol:



Maar ben 't voor de rest met Z405 eens. Is echt een beetje onzin...

Aan de andere kant wel begrijpelijk, aangezien je als electronic producer natuurlijk met gemakkelijk vervormbaar geluid werkt en het zelf creëren van de sound een beetje inherent is aan het type vak. Maar goed, voor de rest vind 't onzin dat alles vernieuwend moet zijn. Inhoud van de muziek is belangrijker. Beter een goede melodie en goed in elkaar zittend geheel.
laatste aanpassing
 
Artiest System
Uitspraak van permanent verbannen op zaterdag 6 maart 2010 om 19:46:
ben t dr wel mee eens.

muziek gaat om ritme, dynamiek, en toonhoogteverschillen.

Sounds zijn bijzaak.


Ik niet, da's grote onzin.
 
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 6 maart 2010 om 19:15:
Idd vet ja.



deze is denk ik zelfs vet voor dozart:)




Z405 dit is denk ik echt iets voor jou :)





vind dit trouwens ook vet:







tenslotte lekker trippen :vaag:
laatste aanpassing
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 01:31:
Ik niet, da's grote onzin.


toch is alle goeie muziek hierop gebaseerd. Prodigy, Altern8, Peter Slaghuis, Sven Vath allemaal de genieën uit onze favoriete muziekrichting maken slechts van die dingen gebruik, en kiezen geluiden die toevallig bruikbaar zijn om hun idee hoorbaar te maken.

Of je nu n standaard presetje van een juno pakt of je samplet n hele zooi traxx leeg (de Liam Howlett way) het maakt niks uit, zolang je maar snapt wat je kwa noten en kwa andere variabelen (volume etc.) kan bespelen om een track boeiend te houden.
 
Uitspraak van d-russo op dinsdag 2 maart 2010 om 19:19:


Mehmet :D


:respect:
Artiest {SHOWLIST artist 7148, 75201}
Uitspraak van verwijderd op woensdag 3 maart 2010 om 13:08:
Klinkt mooi en leuk, maar daar zijn we nog zo ver van verwijderd; de enige manier waarop wij vermoedelijk andere frequenties aan zullen kunnen horen is als we allemaal een gehoor stelsel operatie ondergaan?


ik zei ook niet dat het dichtbij was :P

ach ja, zo valt er toch wel iets te zeggen voor een chip in je oor ofzo.. ;)
de man die tig verschillende geluiden samen kan brengen . En geniale filmpjes erbij maakt :d


laatste aanpassing
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 06:57:
toch is alle goeie muziek hierop gebaseerd. Prodigy, Altern8, Peter Slaghuis, Sven Vath


Als die gasten hun muziek hadden gemaakt met alleen traditionele instrumenten, dan zou niemand er naar luisteren. Dus, volledig irrelevant.

Het gaat om de combinatie. Er zijn ook succesvolle (of gewoon goeie) platen die maar een minimale melodie hebben (of helemaal geen) maar die door het gebruikte geluid zo succesvol zijn. Dus je lult maar wat.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Er zijn ook succesvolle (of gewoon goeie) platen die maar een minimale melodie hebben (of helemaal geen) maar die door het gebruikte geluid zo succesvol zijn.


:jaja: miro-purple moon :lief:
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 14:53:
miro-purple moon


Pull over?
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Als die gasten hun muziek hadden gemaakt met alleen traditionele instrumenten, dan zou niemand er naar luisteren.


Toch zijn ze gesampled van traditionele instrumenten, + van electronische apparatuur die gemaakt is om traditionele instrumenten na te apen met sound synthesis ;)
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Het gaat om de combinatie.


Das waar.
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Er zijn ook succesvolle (of gewoon goeie) platen die maar een minimale melodie hebben (of helemaal geen)


Het woord melodie gebruik ik niet hoor ;)

Dat maak JIJ ervan. Ik heb het over toonhoogteverschillen. Dat is samen met ritme en dynamiek 1 van de manieren om spanning op te bouwen en te ontladen met muziek. Dan hoef het nog geen melodie te wezen ;)
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
maar die door het gebruikte geluid zo succesvol zijn


Welnu, het ging toch om de combinatie? ;)
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Dus je lult maar wat.


Nou nee, aangezien ik prima kan uitleggen wat ik bedoel, en bereid ben om een weerwoord te geven als jij me tegenspreekt. Dat 'maar wat lullen' zal dus wel meevallen denk ik :)
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 16:12:
Dat maak JIJ ervan. Ik heb het over toonhoogteverschillen.


Tja, ook wel melodie. Want melodie maak je met toonhoogteverschillen. Hoe simpel ben jij nou eigenlijk?
 
Simpel genoeg om te beseffen dat toonhoogteverschillen niet over melodie hoeven te gaan. Een of andere pad sound die om de 8 maten verandert, is ook een toonhoogteverschil, maar je kan dat geen melodie noemen.

Alle waarneembare toonhoogteverschillen zijn toonhoogteverschillen, maar niet per definitie een melodie.

Een plaat die alleen een bassline heeft maar geen melodie, bevat ook toonhoogteverschillen.
 
pak em panda, pak em :D
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 16:49:
maar je kan dat geen melodie noemen.


Dat kan zeker wel, omdat het namelijk een melodie *IS*.

Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 16:49:
Een plaat die alleen een bassline heeft maar geen melodie


Melodie:

Opeenvolging van muzikale tonen in een afgeronde orde en logische ontwikkeling, in minder specifieke zin een opeenvolging van muzikale klanken met betrekking tot hun welluidendheid, meestal met positieve waardering.

Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 16:52:
pak em panda, pak em :D


Kneus.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 17:05:
in minder specifieke zin


Tsja, daar ga je al. Het woord heeft een engere en bredere betekenis, en als jij die 2 gaat omwisselen dan verdraai je dus in feite wat ik gezegd heb.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 17:05:
Dat kan zeker wel, omdat het namelijk een melodie *IS*.


Niet in de engere zin... een melodie is dan de lead van een plaat.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 17:09:
Tsja, daar ga je al. Het woord heeft een engere en bredere betekenis, en als jij die 2 gaat omwisselen dan verdraai je dus in feite wat ik gezegd heb.


Ik verdraai niks, ik zeg alleen dat melodie wordt gemaakt met toonhoogteverschillen, en dat georganiseerde toonhoogteverschillen in feite gewoon melodie zijn. Jij ontkent dat.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 17:24:
dat georganiseerde toonhoogteverschillen in feite gewoon melodie zijn


Niet per definitie.

Zelfs in een spreekstem zitten toonhoogteverschillen, en dat is geen melodie. Dus een plaat met alleen percussie, n bassline met 1 toonhoogte, en gesproken tekst erin heeft een melodie? Nee.

Toonhoogteverschillen zitten er wel in. En bij gesproken vocals zijn toonhoogteverschillen net zo belangrijk om het vet of niet vet te maken, als in een melodie of bassline.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 17:33:
Zelfs in een spreekstem zitten toonhoogteverschillen, en dat is geen melodie.


We hebben het hier over muziek. Niet over een gesprek.
 
Spreekstemmen zijn anders een belangrijk onderdeel van veel platen.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 01:31:
Ik niet, da's grote onzin.


Onderbouwen is er verder niet bij. Dus waarom enig waarde hechten aan jouw mening?


Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Als die gasten hun muziek hadden gemaakt met alleen traditionele instrumenten, dan zou niemand er naar luisteren. Dus, volledig irrelevant.


Lijkt mij een redelijk onzinnige statement gezien er genoeg akoestische muziek is die goed heeft gescoord; en dan is er nog de klassieke muziek afdeling; weliswaar niet zo popijopi als de top40, maar veronderstellen dat niemand er naar zou luisteren is volstrekt onlogisch.

Een overige vergelijking die ik kan trekken zijn klassiekale remixes van 8bit computerspel melodieen en of die goed in de smaak vallen ! (uiteraard buiten het feit om dat computer muziek, ook niet in klassiekale vorm, een wereld bekende fan based muziek soort is, hoewel dat qua 8bit breakcore wel een beetje het geval (aan het worden) is.)

Het melos duidt de opvolging van toonhoogten aan welke in een melodie plaatshebben, los van de ritmische structuur. Men kan ook zeggen dat het melos bepaald wordt door de opeenvolgende intervallen van een melodie. Melos en ritme vormen in combinatie met elkaar dus de melodie.


Dat, en een melodie is altijd nog op MENING gebaseerd; niet op feiten. Muziek is als poezie; een uiting van gevoelens en gevoelens zijn nooit gebaseerd op algemene feiten, enkel persoonlijke.

Voor zover bekend hebben alle culturen in alle tijden muziek gekend, maar omdat deze kunst op verschillende plaatsen en in verschillende tijden steeds weer anders beoefend (en ervaren) werd en wordt, is er geen eensgezindheid omtrent de definitie van muziek: wanneer is iets muziek en wanneer niet? Het uiteindelijke antwoord op deze kernvraag verschilt bij de diverse muziektheoretici en filosofen. Dit verklaart wel de grote verscheidenheid aan muziekstijlen door de tijden heen, in diverse (sub)culturen.


laatste aanpassing
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 19:12:
Onderbouwen is er verder niet bij. Dus waarom enig waarde hechten aan jouw mening?


Verder lezen dan je neus lang is he? Niet stoppen bij een zinnetje en dan bijdehand proberen te doen. En de rest van je baggerreply lees ik niet.
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 22:27:
En de rest van je baggerreply lees ik niet.


Dwaas, wat een crybaby ben jij zeg. :cry:

En dat is dan ook nog bijna 40 en hangt nog rond op pf :roflol:

Mag je nog wel van je moeder zo laat op zijn? :aai:
laatste aanpassing
 
Oh die System101 kneus weer... Ik weet niet wat voor persoon er achter dat profiel zit, maar het is niet best waarschijnlijk. :lol:
laatste aanpassing
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 22:39:
En dat is dan ook nog bijna 40 en hangt nog rond op pf :roflol:


Da's bijna 30 en hangt nog rond op PF :roflol: :roflol: :banana: :banana:

Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 22:48:
Oh die System101 kneus weer... Ik weet niet wat voor persoon er achter dat profiel zit, maar het is niet best waarschijnlijk. :lol:


Ga je post aanpassen, sufkut :lol:
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 22:50:
Da's bijna 30 en hangt nog rond op PF


Gemiddelde leeftijd hangt eerder rond dat van mij, dan bij zo`n gamer-nerd opa als jij. Zeker in de WAO of niet dan, ja tok? Please gast, ga jezelf wanken met behulp van mammie :$ Failing that, suicide is zeker een goede 2e keus (K)
laatste aanpassing
 
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 22:50:
Ga je post aanpassen, sufkut


Ja er stond ±lol± :rot:
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 22:54:
Ja er stond ±lol±


Ja zomaar je post aanpassen is uit den boze. Maar let wel, deze ekte pf diehard is bijna 40, dus heeft aanzienlijk meer tijd gehad om zijn pf post gedrag te perfectioneren :rot:
 
maar wat vind je nou van die tracks? :D
 
Uitspraak van verwijderd op zondag 7 maart 2010 om 23:17:
maar wat vind je nou van die tracks?


Aanzienlijk boeiender en intelligenter dan System101 zijn opmerkingen :lol:
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 6 maart 2010 om 19:15:
Niet is, maar wordt "gevonden". Oude hardcore, met name de gefilterde juno gerichte tracks klonken ook allemaal hetzelfde; klaagde niemand over. Misschien omdat men toen nog niet zoveel praatjes had.


Nee heeft meer te maken dat de stijl toen nog niet zo lang roeleerde. Zulke stijlen zijn leuk voor een paar jaar en daarna moeten ze uitdoven. Dat is ook logisch aangezien de inspiratie snel ophoudt en de stijl ansich weinig andere keuze toelaat.
Uitspraak van permanent verbannen op zondag 7 maart 2010 om 14:52:
Dus je lult maar wat.


als je niet normaal kan praten zeg dan niks ouwehoer
laatste aanpassing
 
Uitspraak van Jantje trammelantje op maandag 8 maart 2010 om 14:58:
Nee heeft meer te maken dat de stijl toen nog niet zo lang roeleerde. Zulke stijlen zijn leuk voor een paar jaar en daarna moeten ze uitdoven. Dat is ook logisch aangezien de inspiratie snel ophoudt en de stijl ansich weinig andere keuze toelaat.


Ik moet eerlijk zeggen dat als ik zo`n plaat aanzet er nog steeds van kan genieten, mits de melodie entertainend genoeg is. Er waren in die tijd ook hoeveel copy-cat melodieen die lang niet zo geweldig uitgewerkt waren, waardoor die sound na een tijdje werd uitgekotst.

Bedoel, ook een piano/viool kan super crap klinken als een noob erop speelt :P
Ja natuurlijk kan je nog altijd van zo'n nummertje genieten maar dat staat los van dat zo'n stijl na verloop van tijd doodbloed. Het kan wel zo zijn dat de stijl jaren later weer opduikt.
 
Uitspraak van Jantje trammelantje op maandag 8 maart 2010 om 15:17:
Ja natuurlijk kan je nog altijd van zo'n nummertje genieten maar dat staat los van dat zo'n stijl na verloop van tijd doodbloed. Het kan wel zo zijn dat de stijl jaren later weer opduikt.


Maar dat doodbloeden is naar mijn mening eerder een commerciele keuze dan dat die stijl niet meer acceptabel is binnen de scene. Ik ben van mening dat als een paar goede muzikant diezelfde haperende juno sound (uiteraard incombinatie met nieuwe kickdrums, want die van vroeger vind ik dan wel weer wat saai) dat het een goede kans heeft weer aan te slaan.

Moet wel toegeven, ik vind ook sommige geluiden MOOIER dan andere geluiden. Maar neemt nog steeds niet weg dat ik altijd naar muziek luister in context van de andere sounds en als dat allemaal juist op elkaar is afgesteld qua sfeer en gevoel, dan boeien de geluiden mij aanzienlijk minder.
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op maandag 8 maart 2010 om 15:18:
Maar dat doodbloeden is naar mijn mening eerder een commerciele keuze dan dat die stijl niet meer acceptabel is binnen de scene. Ik ben van mening dat als een paar goede muzikant diezelfde haperende juno sound (uiteraard incombinatie met nieuwe kickdrums, want die van vroeger vind ik dan wel weer wat saai) dat het een goede kans heeft weer aan te slaan.


Zeg nou zelf, heb jij vanaf het begin der jaren altijd nog de oude oldskoolnummers geluisterd op een uitzondering na? Het is idd een commerciele keuze maar die keuze maken ze niet als ze merken dat er nog evenveel aan te verdienen valt. Dat is juist het kenmerk van commercie. Nou vind ik dat de commerciele wereld een veel te belangrijke rol speelt in Nederland. Nu ga ik ff zeiken trouwens. soms bijna walgelijk niet alleen op muziekgebied. Het vlakt onze wereld dramatisch af en maakt mensen simpel. Je moest eens weten hoe weinig mensen iets weten over essentiele zaken en elementaire dingen en hoe volgeladen we zijn met bullshit;) dat is eerder een kenmerk van de maatschappij van vandaag dan een uitzondering.
 
Laten we klassiek als vergelijking pakken. Die muziek doet het sowieso niet goed in de top40 hitjes scene, maar voor de liefhebber en mits het goed en muzikaal gezien VOL is geproduceerd, doet klassiek het altijd goed en zal de piano, viool etc mij nooit vervelen.

Zo zie ik dat ook met elektronische muziek; alleen bij deze (meer hit gerichte) muziek, zullen het slechts een klein groepje echte muziek/melodie fans zijn die minder problemen hebben met een bepaalde sound aan te horen, ookal is het niet meer zo commercieel als voorheen.

Dat, en je zegt het zelf, de commerciële scene speelt een belangrijke rol; ik ben van mening dat als een belangrijk figuur binnen de scene zal zeggen, dit dat zus zo, deze sound is vet, dat het binnen no time weer een hype is; yes no?
 
Uitspraak van verwijderd op maandag 8 maart 2010 om 15:18:
Maar dat doodbloeden is naar mijn mening eerder een commerciele keuze dan dat die stijl niet meer acceptabel is binnen de scene. Ik ben van mening dat als een paar goede muzikant diezelfde haperende juno sound (uiteraard incombinatie met nieuwe kickdrums, want die van vroeger vind ik dan wel weer wat saai) dat het een goede kans heeft weer aan te slaan.


Nah, het geluid is op een gegeven moment gewoon uitgekauwd. Kijk naar de zagende Juno in de hoogtijdagen van de hardcore. Zowat iedere plaat die er uitkwam had hetzelfde geluid. Op een gegeven moment heb je het allemaal wel gehoord en dan komt iemand met een nieuw geluid (tada) en die maakt het vervolgens weer interessant.

En dan jaren later, met een totaal andere muziekstijl, dan haalt iemand weer eens zo'n oud geluid van stal en kan het zomaar ineens weer bon ton worden om dat weer te gebruiken. Kijk bijvoorbeeld naar de revival van de eerste digitale synthesizers zoals de DX-7 enzo. Of hoe de TR808 elke keer weer ergens anders opduikt. Tja en zelfs de oude Juno sound wordt nu gebruikt in producties van Lady Gaga.
 
Uitspraak van permanent verbannen op maandag 8 maart 2010 om 16:43:
Op een gegeven moment heb je het allemaal wel gehoord en dan komt iemand met een nieuw geluid (tada) en die maakt het vervolgens weer interessant.


je doelt op Bloody Beetroots e.d.?

Dat geluid komt btw nie uit de Juno maar is n preset uit de Sylenth1 :9
 
Uitspraak van permanent verbannen op maandag 8 maart 2010 om 17:45:
je doelt op Bloody Beetroots e.d.?

Dat geluid komt btw nie uit de Juno maar is n preset uit de Sylenth1 :9


Nee, ik bedoel gewoon in het algemeen. Er kan altijd zomaar weer eens een geluid wat ooit heel populair is geweest opduiken in iets anders. Puur vanwege het geluid zelf. Niet zozeer vanwege de composities.
 
Ik denk dat het heel erg af hangt van het concept wat je naar voren draagt in een nummer.
als het concept van je track(s) aansluit met de geluiden in je nummer(s), dan kan je overal mee wegkomen.
Uitspraak van verwijderd op maandag 8 maart 2010 om 16:29:
Dat, en je zegt het zelf, de commerciële scene speelt een belangrijke rol; ik ben van mening dat als een belangrijk figuur binnen de scene zal zeggen, dit dat zus zo, deze sound is vet, dat het binnen no time weer een hype is; yes no?


Ja dat is ook zo. Wat ik persoonlijk raar vind is dat de muziekstijlen die ik eerder had gepost in Nederland niet van de grond willen komen. Blijkbara is de commerciele kracht in Nederland zo sterk dat bij voorbaat allerlij diepgaandere stijlen geen kans krijgen. daarbij heb ik het over Jazz, Ambient, Psybient.

Ik was een paar maanden geleden in Bologna (Italie). en als je eens zag wat ze daar allemaal in de cdwinkel haddne liggen dat is ongelofelijk. zo groot en zo veel.

En niet alleen cd's maar ook complete boekslagwerken van artiesten met alle noten en maten erin zodat je het zelf thuis na kon spelen. en daar lagen honderden boeken. zoiets zi eje in Nederland niet meer. Misschien één.

Uitspraak van permanent verbannen op maandag 8 maart 2010 om 16:43:
Nah, het geluid is op een gegeven moment gewoon uitgekauwd. Kijk naar de zagende Juno in de hoogtijdagen van de hardcore. Zowat iedere plaat die er uitkwam had hetzelfde geluid. Op een gegeven moment heb je het allemaal wel gehoord en dan komt iemand met een nieuw geluid (tada) en die maakt het vervolgens weer interessant.


Dat zal dan ook wel de reden zijn waarom ik zelf niet meer naar die uitgekauwde hardcore luister. Gelukkig heb je in de Hardcorescene nog andere hardcorevariaties die me nog heel af en to ekunnen bekoren.
Maar goed...,,, ???


:S
 
Uitspraak van Jantje trammelantje op dinsdag 9 maart 2010 om 13:08:
Ik was een paar maanden geleden in Bologna (Italie). en als je eens zag wat ze daar allemaal in de cdwinkel haddne liggen dat is ongelofelijk. zo groot en zo veel.


De Free Record Shop kan je ook niet vergelijken met een grote breed georienteerde platenzaak.

Als je in Venlo bent moet je is de Sounds checken, ook zo'n zaak. Verkopen dr wel 538 Dance Smash en dat soort kut CD's maar ook de meest vage shit in al die stijlen die jij op noemt.

Maar das n indie platenzaak en geen onderdeel van een keten. DAS namelijk het verschil ;)
Uitspraak van permanent verbannen op dinsdag 9 maart 2010 om 14:53:
De Free Record Shop kan je ook niet vergelijken met een grote breed georienteerde platenzaak.

Als je in Venlo bent moet je is de Sounds checken, ook zo'n zaak. Verkopen dr wel 538 Dance Smash en dat soort kut CD's maar ook de meest vage shit in al die stijlen die jij op noemt.

Maar das n indie platenzaak en geen onderdeel van een keten. DAS namelijk het verschil


Daar hebt gij helemaal gelijk in maar mijn ogen detecteerden afgelopen jaren failliesementen van allerlij platenspeciaalzaken in Nederland en zo blijven dadelijk alleen de grote ketens over.:cry:

Maar ik zal Venlo eens in mijn gedachte houden.

In eindhoven had je eerst de Rare records en was (Y) Maar helaas is ook deze naar de kloten. Internet he:no:
laatste aanpassing
 
Ik ben t helemaal eens met de stelling van Z405
Die discussie had ik met iemand die net afgestudeerd was van een audio opleiding.
Ik had net een nieuwe workstation gekocht en hij had t met een nogal arogant gezicht over dat alles voorgekauwd was.
De percussie uit dit apparaat vind ik meesterlijk en van een belachelijk hoge kwaliteit en daar valt weinig aan te disignen lijkt me
Als ik een conga nodig heb heb ik een conga nodig klaar daar ga ik geen uren op zitten vogelen totdat ik iets heb wat op een conga lijkt....
En als ik een leadsynth uit dat ding pak pas ik een preset net zolang aan tot dat ik t gene heb dat ik zelf goed vind.
Das ook gelijk t verschil tussen een sounddisigner en iemand die gewoon muziek wil maken denk ik ,een beetje zoals de gitaar bouwer en de gitarist
De bouwer streeft naar een bepaalt geluid in zijn nieuwe gitaar en de gitarist wil gewoon spelen op zijn nieuwe gitaar .... muziek maken
Ik heb al 100den tracks gemaakt en hij doet een jaar om 1 track te maken om dat hij zijn eigen geluidjes wil hebben met geluiden die imo net zo goed in een sample pakketje hadden kunnen zitten.
Ieder zijn ding natuurlijk ,maar zo zal ik nooit werken.

Maar goed,das mijn mening :)
 
Tsja, is inderdaad ook een trend bij producers: zelfs je synths maken, want anders ben je een commerciehoer.

Ik ben het hier compleet mee oneens: het gaat er niet om waarmee je je muziek maakt, het gaat erom of je muziek goed is. Beter een goede track met een onoriginele synth dan een slechte track met een unieke synth. Uiteindelijk wil je inderdaad ook wel weer eens wat nieuws horen, maar daar zorgt een goede producer vanzelf wel voor. :)