Uitspraak van verwijderd op woensdag 5 november 2008 om 14:15:
Ik vind het maar een hoop gegoochel. Je moet ook verdomd lang trainen om een beetje effectief te kunnen wezen.
Heb je helemaal gelijk in! Voordat je Aikido enigszins effectief kunt toepassen moet je echt flink wat jaren en trainingsuren achter de rug hebben. Iedere techniek moet tot in de perfectie uitgevoerd worden. Bovendien train je niet eens zozeer het technische, maar vooral het gevoel. Aikido moet in je systeem komen. Je moet het bij wijze van kunnen dromen.
Inderdaad een heel verschil ten opzichte van Krav Maga, wat destijds ook is ontwikkeld om een techniek snel meester te kunnen zijn. Alleen het grappige daarvan is wel weer dat Krav Maga voor het grootste gedeelte uit door ontwikkelde Aikido en Jiu Jitsu technieken bestaat.
Bovendien ben ik het helemaal met je eens wat betreft die demonstraties. Die zien er vaak niet realistisch uit. Maar daarom zijn het ook demo's
Probleem met het Aikido in vooral Nederland, is dat het volledig verkeerd geïnterpreteerd is. Veel scholen en sensei's hebben van Aikido een edele "bewegingsvorm" gemaakt. Die hebben geprobeerd letterlijk de grondlegger (Morihei Ueshiba) te kopiëren. Echter vergeten veel mensen dat Aikido de jongste Budo sport is die er bestaan, en dus ook lang niet uitontwikkeld is.
Sensei's als Christian Tissier (zie filmpje openingspost), Shoji Nishio proberen Aikido naar een hoger, en vooral effectiever niveau te tillen. Bovendien verschilt het ook per stijl, bijv. Yoseikan, of Tomiki Aikido. Die stijlen neigen meer naar realisme.