Partyflock
 
Forumonderwerp · 983665
 
Vrijdag 23 november 2007, 10:34 - DEN BOSCH/TILBURG - Op diverse middelbare scholen in Nederland zijn vrijdagochtend stakingen uitgebroken. Onder meer op het Bossche Jeroen Bosch College, het Rodenborg College in Rosmalen, het Jacob Roelandslyceum in Boxtel, het Odulphus-lyceum en het Willem II-college in Tilburg staakten scholieren uit protest tegen de nieuwe norm van 1040 lesuren per jaar. Op sommige plekken gaat dat gepaard met onrust, het goooien van eieren en vuurwerk. .

De leiding van het JBC wil dat de leerlingen de actie stoppen. De staking op het Rodenborgcollege brak uit rond half elf en duurde een half uurtje, maar verwacht wordt dat later opnieuw gestaakt zal worden.

bron: www.brabantsdagblad.nl



Bij ons op school was er ook een staking en ik zit op het Pierson College in Den Bosch. Het was echt één grote chaos op onze school. Het gerucht gaat dat er maandag weer van zulke stakingen zullen zijn. Ben benieuwd! :P
 
mooi om 10 uur al vrij vandaag, hele school liep leeg. :)
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 15:51:
mooi om 10 uur al vrij vandaag, hele school liep leeg.


Beter! (Y) Bij ons was het juist omgekeerd :/

Wij mochten de school niet meer verlaten en alle poorten werden dicht gegooid..
 
Zou ze stuk voor stuk afschieten, stelletje verwende pubers :[ :lol:
In Valkenswaard en Eindhoven moeten ze ook gestaakt hebben, maar niks van gemerkt dus :gaap:..
En trouwens onze VMBO en MBO school heeft niet eens mee gedaan uit Eindhoven:lol:
wij hadden vandaag een studiedag 8)
 
Artiest The Carcass
eerst zeiken dat ze te weinig les krijgen
en nu teveel

wat willen ze nu

ga gvd leren :P
en staan ze lachend voor de camera's, 15 jaar en maar klagen.
aanpakken die gasten!
 
kunnen ze nix tegne doen, staan echt honderden van die 15 jarigen op het schoolplein, ja wat moet een directeur van een school dan ondernemen :P
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 16:09:
kunnen ze nix tegne doen, staan echt honderden van die 15 jarigen op het schoolplein, ja wat moet een directeur van een school dan ondernemen


Breezerparty houden, worden ze wel rustig van, en zijn ze de aankomende jaren ook wat rustiger :lol:
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 16:09:
kunnen ze nix tegne doen, staan echt honderden van die 15 jarigen op het schoolplein,


wss weet de helft geeneens waar voor ze staken :9
 
:lol:
k vond het wel leuk,
werd met eieren op politie en leeraren gegoooid :lol:
http://www.telegraaf.nl/incoming/article2598287.ece
Whahaha kijk hoe stoer :roflol:

Veel scholieren in Nederland staken
AMSTERDAM - Leerlingen van diverse middelbare scholen in Nederland zijn massaal in staking gegaan. Het gaat om leerlingen in onder meer Amsterdam, Assen, Enschede, Apeldoorn, Arnhem, Middelburg, Breda, Rotterdam en Leiden. Ook scholieren uit Zaanstreek/Waterland hebben zich inmiddels aangesloten bij de staking, die steeds massaler wordt. Hier en daar lopen de acties uit de hand. In totaal zijn 21 aanhoudingen verricht, waaronder zeven in Drenthe en zes in Middelburg.

Er worden verschillende redenen gegeven voor de actie: de mogelijk lagere lesurennorm of juist het besluit van sommige scholen in het land om een extra, negende, lesuur in te voeren.

In Purmerend blokkeerde een groep van tweehonderd leerlingen het verkeer op straat. Scholieren gooiden met vuurwerk.

Scholieren uit Roosendaal zijn naar het Stadskantoor van de gemeente gegaan en hebben de centrale hal overhoop gehaald. Dat zei een woordvoerster van de gemeente. „De situatie was voor de medewerkers best bedreigend”, vertelde ze. Volgens haar ging het om een hele grote groep scholieren die stoelen en tafels omver gooiden. Ook werden informatiefolders uit rekken gehaald en op de vloer gestrooid.

In Assen zijn verschillende scholieren door de politie aangehouden tijdens hun protest tegen de 1040 uren-norm. Volgens Dagblad van het Noorden togen honderden leerlingen naar het Koopmansplein. Zij vinden de lesurennorm belachelijk, omdat ze op die manier per jaar veel te lang op school vertoeven. Tijdens de protestbijeenkomst werd er met eieren en vuurwerk gegooid.

Bij het scholierenprotest in Middelburg zijn vrijdag zes scholieren aangehouden. Leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren startten de actie en liepen in een rustige demonstratie richting openbare scholengemeenschap Nehalennia aan de Breeweg. Rondom die school liep het protest uit de hand. Ongeveer vijfhonderd leerlingen bezetten kruispunten, stalen winkelwagentjes, vernielden auto's en gooiden met eieren, blikjes en vuurwerk. Hoeveel auto's zijn vernield, kon de politie nog niet zeggen. Van de zes aangehouden scholieren zitten er nog vier vast voor verhoor.

Enkele honderden actievoerende scholieren in Amsterdam hebben zich vrijdag iets na het middaguur verzameld op het Museumplein. Veel jongeren zouden nog onderweg zijn. De scholieren staan bij het Amerikaanse consulaat en houden de weg daarlangs bezet. De politie is nog niet zichtbaar aanwezig.

Hoe de acties tot stand zijn gekomen is nog niet helemaal duidelijk. Er schijnt via msn over gesproken te zijn, maar de meeste leerlingen hoorden het gerucht pas deze ochtend via elkaar.

Volgens de politie verloopt de scholierenstaking in Midden- en West Brabant 'redelijk rustig'. In Tilburg zijn veel scholieren in kleine groepen naar het stadscentrum getrokken maar veroorzaken ze geen overlast. In Raamsdonksveer zijn drie scholieren opgepakt wegens openlijke geweldpleging. Zij zouden een bus hebben vernield, zo meldde de politie aldaar.

In Eindhoven zijn honderden scholieren aan het begin van de middag naar het Stadhuisplein gegaan om te demonstreren. In Valkenswaard zijn driehonderd scholieren van het Were Di college in een demonstratiestoet naar het centrum getrokken. Volgens de politie begonnen enkele jongeren op het stadhuisplein met eieren te gooien. Ook in Boxtel gooiden scholieren met eieren tijdens een demonstratie in het dorp. Verder verloopt het protest in de regio Zuidoost-Brabant rustig, aldus een woordvoerder.
www.telegraaf.nl


Uitspraak van :bounce: DaSanniej :bounce: op vrijdag 23 november 2007 om 16:10:
wss weet de helft geeneens waar voor ze staken


schapen zei je?
laatste aanpassing
Studenten? Op die foto's zie ik alleen kindertjes....... :x
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 16:09:
kunnen ze nix tegne doen, staan echt honderden van die 15 jarigen op het schoolplein


naja die brugjes konden bij ons nog wel vrij snel naar binnen worden gestuurd in hun pauze, maar de bovenbouw ging wat moeilijker :lol:

Maar als ik dat zo lees was Den Bosch nog maar niks vergeleken bij de andere steden.. :lol: Vond het vandaag bij onze school en de andere scholen in de buurt al een chaos..
Artiest Neo-C
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 16:11:
werd met eieren op politie en leeraren gegoooid


beetje jammer pannekoek..
alle leraren willen ook staken, maar dat werd tegengegaan door de bond ofzo..
m.a.w. de leraren hebben ook schurft aan die 1040 norm..
so do I.. :[
Verbazing over optreden van politie

----------­--------------------------------------------------­--------------------

Leerlingen van de CSW in ­Middelburg
zijn verbaasd over het harde optreden­
van de politie.

Een woordvoerder van de sch­olieren
geeft toe dat de actie uit hand is
gel­open. Zo werd er vuurwerk
afgestoken en zijn age­nten met eieren
bekogeld.

Maar er was volgen­s hem geen reden
voor agenten om met wapenstokke­n te
slaan. Zeker drie leerlingen zijn zo
hard­ geslagen dat ze ziek naar huis
zijn gegaan
ter­ug naar inhoud volgend bericht

---------------­--------------------------------------------------­---------------



--------------------------­--------------------------------------------------­----
23/11/2007
Politie:Openbare orde was in gev­aar

------------------------------------------­--------------------------------------

Volgens­ de politie begon de actie van
scholieren vrijda­g vreedzaam. Maar op
den duur liep de demonstrat­ie zo uit
de hand dat er sprake was van
versto­ring van de openbare orde.

Een groep van zo'n ­tweehonderd
scholieren is meerdere malen verzoch­t
om rustig terug naar school te gaan.
Die bev­elen zijn niet opgevolgd.

Scholieren bleven me­t vuurwerk, eieren
en blikjes gooien en ze verni­elden
auto's. Dat is, volgens de politie, de
r­eden dat er hard is ingegrepen
stelletje rotzakken! schorriemorrie! kut puberts
Uitspraak van Trizztan op vrijdag 23 november 2007 om 16:38:
schorriemorrie


:lol: dat is t woord idd
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 15:46:
nieuwe norm van 1040 lesuren per jaar.


Dit is de norm van nu, althans bij ons al jaren :/

alleen die wordt gelukkig bij lange na niet gehaald :D
laatste aanpassing
 
Uitspraak van Tokkie.. op vrijdag 23 november 2007 om 16:29:
alle leraren willen ook staken, maar dat werd tegengegaan door de bond ofzo..


Ja klopt maar dat had niet met dit te maken en anders was dat volgende week dinsdag gebeurd dat de leraren gingen staken.


Uitspraak van Auke_MBG op vrijdag 23 november 2007 om 16:37:
Zeker drie leerlingen zijn zo
hard­ geslagen dat ze ziek naar huis
zijn gegaan


Uitspraak van Auke_MBG op vrijdag 23 november 2007 om 16:37:
Scholieren bleven me­t vuurwerk, eieren
en blikjes gooien en ze verni­elden
auto's. Dat is, volgens de politie, de
r­eden dat er hard is ingegrepen


:O Kunnen ze ook op een andere manier aan pakken ZONDER geweld te gebruiken :S
whahaha heel schoolgaand nederland in staking :rot:
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 15:46:
Rodenborg College in Rosmalen


Mijn ouwe schooltje. Maar die kutjong moeten niet zeiken. Met hun grote bek. Moeten ze maar normaal praten en schrijven.

In mijn tijd kreeg je er nog met de lineaal van langs of moest je in het kolenhok. :[
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 16:58:
Kunnen ze ook op een andere manier aan pakken ZONDER geweld te gebruiken


En terecht. Hard aanpakken die kutjong.
maak er maar 1100uur van omdat ze zo lopen te zeiken
 
Haha precies. En voor straf 2x de grote bordrij overschrijven. En een extra coopertest. :[
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 15:55:
Wij mochten de school niet meer verlaten en alle poorten werden dicht gegooid


en terecht

ze moeten van een middelbare school gewoon een internaat maken dan leren ze zich wel te gedragen
 
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 17:24:
En een extra coopertest


:cheer: dat waren goeie tijden
Haha, idd beetje overdreven met dat eieren gooien, maar wel handig dat ik niet tot half 6 naar school hoefde.. ;)

Voor het eerst ooit is het odulphuslyceum een x iets aan het doen ipv beetje slijmen bij elke leraar mogelijk.
 
Uitspraak van waus in je aus op vrijdag 23 november 2007 om 17:23:
maak er maar 1100uur van omdat ze zo lopen te zeiken


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 17:24:
En voor straf 2x de grote bordrij overschrijven. En een extra coopertest.


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 17:26:
ze moeten van een middelbare school gewoon een internaat maken dan leren ze zich wel te gedragen


Snap niet helemaal waarom jullie zo over scholieren praten. Jullie hebben zelf ook op school gezeten en zullen ook heus wel eens rottigheid hebben uitgehaald of het ergens niet mee eens zijn geweest.

Het zijn gewoon maar een paar uit de hand gelopen stakingen.. wil het eigenlijk nog niet eens stakingen noemen, maar eerder opstandige leerlingen :P

Bovendien zijn er ook scholieren geweest die het alleen maar hebben aangekeken en zich er verder niet bij hebben betrokken (zoals ik O:) )
Dus vind niet dat jullie alle scholieren over één kam kunnen scheren ;)
 
Tjonge jonge... stakende leerlingen :loser:
Wees blij dat je hier naar school kan!
Werkschuw links tuig.... en 'stakende' leerlingen... hebben die een CAO dan? :roflol:
Tja, we hebben er iig wel omgelachen denk, maken we ook weer eens wat mee he! ;) En ik hoorde dat het maandag weer ging gebeuren om11 uur.
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 15:46:
Op sommige plekken gaat dat gepaard met onrust, het goooien van eieren en vuurwerk. .


Kreeg ineens een flash back van zo`n 16 jaar geleden :$ :lol:
laatste aanpassing
 




Dit was bij ons op school toen het er nog vrij rustig aan toe ging.. :vaag: gemaakt door een meisje uit me klas. :lol:
laatste aanpassing door een beheerder
 
Uitspraak van DANCE-AFTER-EVERY-STORM op vrijdag 23 november 2007 om 17:43:
En ik hoorde dat het maandag weer ging gebeuren om11 uur.


klopt.. hier in Den Bosch is het de bedoeling dat alle scholen gaan staken op het marktplein om 11 uur.. :/


Uitspraak van Rampestampertje :sadrose: op vrijdag 23 november 2007 om 17:45:
Kreeg ineens een flash back


:lol:
Haha ja, maja, gaat zo overal rond, en dan zitten de deuren van onze school straks weer op slot kank weer geen sigaretten halen net als vanmiddag:P Wask eenmaal weer terug op school na ee nwandeling door heel tilburg die eigenlijk niet echt ergens op sloeg, konik daarna gewoon NIET meerweg
 
Dan ben je echt stoer, hoor...staken omdat je naar school mag, daar komt het eigenlijk een beetje op neer. Wat een SUKKELS! Ik zou zeggen: ME, de knuppel er overheen en rossen! :rot:
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 23 november 2007 om 17:54:
Ik zou zeggen: ME, de knuppel er overheen en rossen!


:gaap:
 
Nog harder rossen dus!!! :rot:
Wat denken ze nu helemaal te bereiken met die urennorm? Zelfstandige jeugd? Laat me niet lachen zeg! Laat die gasten toch lekker hun eigen tijd indelen, verdwijnen die moeilijkheden die je tegenkomt tussen middelbaar en vervolgonderwijs tenminste ook eens een keer. Lijkt me ook niet geheel onbelangrijk dat dat ook eens wordt aangepakt. Vergelijk: op vervolgonderwijs heb je bijna nooit met verplichte uren te maken, tenminste niet een bepaalde hoeveelheid per jaar. Vaak krijg je daardoor veel vrije tijd en als je de jeugd nu dwingt lange dagen op school te zitten, kunnen ze daar straks niet mee omgaan. Gevolgen: verminderde motivatie en lagere cijfers of stoppen met de studie in ergste geval. Willen ze dat? Ja? Moeten ze vooral zo doorgaan.....Dit kabinet is echt zó raar bezig....:S

Laat ze dus maar lekker hun gang gaan, als ze willen praten wordt er toch niet naar ze geluisterd...
laatste aanpassing
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 23 november 2007 om 17:56:
Nog harder rossen dus!!!


:gaap: :z :gaap:
 
Uitspraak van permanent verbannen op vrijdag 23 november 2007 om 17:54:
Ik zou zeggen: ME, de knuppel er overheen en rossen!


Nee dat helpt :/


Uitspraak van MiQ!:cheer: op vrijdag 23 november 2007 om 17:57:
Wat denken ze nu helemaal te bereiken met die urennorm? Zelfstandige jeugd? Laat me niet lachen zeg! Laat die gasten toch lekker hun eigen tijd indelen, verdwijnen die moeilijkheden die je tegenkomt tussen middelbaar en vervolgonderwijs tenminste ook eens een keer. Lijkt me ook niet geheel onbelangrijk dat dat ook eens wordt aangepakt. Vergelijk: op vervolgonderwijs heb je bijna nooit met verplichte uren te maken, tenminste niet een bepaalde hoeveelheid per jaar. Vaak krijg je daardoor veel vrije tijd en als je de jeugd nu dwingt lange dagen op school te zitten, kunnen ze daar straks niet mee omgaan. Gevolgen: verminderde motivatie en lagere cijfers of stoppen met de studie in ergste geval. Willen ze dat? Ja? Moeten ze vooral zo doorgaan.....Dit kabinet is echt zó raar bezig....

Laat ze dus maar lekker hun gang gaan, als ze willen praten wordt er toch niet naar ze geluisterd


:respect: eindelijk eens iemand die "de scholieren" begrijpt!
laatste aanpassing
ps. had deze net ff in een ander topic gezet:

Snap het ook allenmaal niet, vorig jaar zat iedereen nog te zeiken dat ze te weinig lessen kregen, en nu is het "opeens" te veel?
Als je nu 4 dagen stage zou mogen lopen van 08:30 tot 17:00/18:00 en dan die ene dag ook nog van 08:30 tot 18:00 (netzoals bij ons op school) dan mogen ze best wel wat soepeler zijn met de schooluren.
Maar als je gewoon 5 dagen les hebt in de week? ik zat op het VMBO ook van half 9 tot 4 half 5 op school hoor. en geen uitval ..
En als ik nu door het dorp hier rij om een uur of 2, zie ik alleen maar leerlingen :vaag:
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 23 november 2007 om 18:01:
eindelijk eens iemand die het "de scholieren" begrijpt!


Het was vroeger niet anders :lol: hier werd ook het gemeentehuis bekogeld met eieren door scholieren omdat we er het er niet mee eens waren :/
Het heeft volgens mij wel geholpen O:):roflol:
laatste aanpassing
Mwoa, waarschijnlijk rellen die gastjes alleen maar omdat ze het leuk vinden en hebben ze geen idee waarom die urennorm (op de lange termijn) slecht voor ze is. Dus de scholieren begrijpen is het van mijn kant niet, het is meer het NIET begrijpen van de regering ;)