Partyflock
 
Forumonderwerp · 646424
Gisteravond ben ik begonnen met t maken van n electrotrack, alleen ik weet niet zo goed hoe de electro nou in elkaar steekt.. ken iemand mij vertellen waar ik op moet letten, wat essentieel is is n nummer, waar ik goeie voorbeelden ken horen etc.
ik denk dat je gewoon moet maken wat je mooi vind en wat je gevoel je ingeeft en niet een standaard productie proberen te maken
Daar geef ik je helemaal gelijk in, maar dat doe ik normaal ook wel hoor, maar ik wil graag wel n beetje weten hoe electro loopt.. en daarin ken ik dan weer mijn eigen 'ding' stoppen.. kheb zelf helemaal geen electro cd's en hoe ik dingen moet downloaden heb ik de ballen verstand van dus ken wel wat help gebruiken :)
gewoon proberen en dan kijken of mensen het electro gaan noemen..

anders een nieuwe stroming: Relectro ofzo
 
Mars!!! is je nummertje nou al es af???
Mars je kunt wel wat electro cd'tjes van mij lenen (y)
Hmm, okee, ik ga gewoon lekker aan de slag en zie wel wat t word.. en anders vind ik strax misschien wel n nieuwe muziekstroming uit :p

Ghisje!! Jij komt deze weet toch weer naar nederland? Of haal ik nou 2 datums door elkaar?

Ja, kheb dat technonummer waar'k t over had bijna af.. moet nog paar kleine dingetjes doen en dan is ie eindelijk klaar! :D

Heel lief van je Marloes, maar kben nu bezig met die track en heb nu dus muziek nodig.. en kgeloof nie da'k de komende tijd in A'dam kom..
op 3voor12vpro.nl kun je nog wel wat dj-setje luisteren van Tiga of Dr. Lektroluv..
Dr. Lektroluv draait de eerste kerstdag geloof ik in NL.. en dat moet ik gewoon gaan missen!! :(

Bedankt voor de tip! (y)
Je moet wat vaker naar de Tivoli in Utrecht gaan, daar komen vaak Electro-optredens.

:D:D
 
Ik snap het niet zo goed??
Je wilt een electro track maken, maar je ken de muziek helemaal niet.
Waarom wil je het maken dan??
**zucht**
Fransje B >> kijk jij nooit verder dan je neus lang is dan? :s
Artiest {SHOWLIST artist 41854, 77572, 8086}
een advies:maak gewoon een vette track en ga ermee naar een label.laat er wat dj,s naar luisteren en een keer als try out draaien dan kun je altijd nog beslissen in welke catogerie je plaatje valt maar maak voral iets wat je zelf helemaal tegek vindt want als je bv van hardstyle houdt kun je nooit een goeie 2step plaat maken!! succes en we horen binnenkort wat van je greetzz djtony
laatste aanpassing
 
Techno Junk-> sterker nog...ik kijk ALTIJD verder dan mijn neus lang is.....
Maar ik ga me pas verder in een muziekstijl of artiest verdiepen, als ik het gaaf vindt.
Ik vindt het gewoon een beetje simpel dat je een electro track wilt gaan maken (omdat het nu een populaire sound is??), terwijl je de muziek helemaal niet kent.
Of...verdiep je ZELF in die muziek...
Of...maak gewoon iets wat je ZELF mooi vindt...
Ben ook wel van plan om iets van mezelf te maken, iets dat van mij is, maar dat is nie eens zo eenvoudig, zeker ie als je nie precies weet hoe iets in elkaar steekt. Misschien word ik verkeerd begrepen, ik hou wel degelijk van electro, maar kheb t nog nie zovaak gehoord. Zou t wel willen en ga'k ook wel doen, maar ik begin er nu pas n beetje in te rollen, vandaar..

Verder bedankt voor de tips (Y) kga ermee aan de slag en ga gewoon maken wat ik zelf mooi vind en wie weet komt er iets vets uit.. kben verslaafd aan produceren, dus t moet wel goedkomen :)

Fransje B >> ik sta open voor verschillende muziekstylen en ik wil van alles wat proberen.. kheb ook hardcore geprobeerd te maken en trance, maar das mij nie zo goed bevallen.. vind t veel leuker om techno te maken en omda'k steeds meer van electro begin te houden wil ik daar eens wat mee doen.. kdoe dit nog nie zolang en verdiep me graag in dit soort dingen.. t is n uitdaging voor mij
 
als ik electro maak dan gebruik ik meestal deze beat als basis....en ga daaromheen werken.

tis een hele simpele maar klinkt wel koel..:D

kick(808 of iets anders analoogs) op de 1e, 4e en 11e step (als je een stepsequencer gebruikt van 16 steps zoals de tr-808, 909 of 707)

en de snare houd ik dan gewoon op de 5e en de 13e step.....

tis heel simpel.....maar wel electro achtig:D
voor de rest er wat duistere pads bij of hele punchy basslines ala moog
 
Gebruik inderdaad 808 samples (inclusief die cowbel!!!) plaats geen beats op elke tel, alleen snares op de 2de en 4de en je kick op de eerste en iets voor (of na) de derde , zodat je beats gebroken worden, analoge oude synth geluiden en vocoder stemmen en het allerbelangrijkst, je eigen creativiteit!!!
n Breakbeat maken is t probleem nie, met behulp van n kick, n snare en n handclap kom ik al n heel eind.. verder heb ik n hoop hoge tonen (hi-hats enzo) erin gezet en n paar trommelachtige geluiden en wat vage sounds.. en kheb gebruik gemaakt van de ts404, waardoor t geheel heel vet klinkt.. t begint al aardig op gang te komen :)

Maar tr808 909 en 707? Geen idee wat dat moet wezen :bloos: heb er wel eens van gehoord maar wat t nou is..? Misschien heb ik t wel eens gebruikt, maar zonder te weten dat t zo heet.. dus ken iemand mij vertellen wat dat is?
Dan zou ik voordat je verder gaat met electro maken eerst deze machines maar eens uitpluizen.

De 808 is namelijk de drumbak voor pure electro breaks. :D

(Y)
 
ik denk niet dat je met een tr-808 ,909 of 707 hebt gewerkt zonder dat je ut wist..;)

dit zijn ze...de beroemde drummachines van roland.....


808


909

707
 
Dus TechnoJunk die wilt een ElectroTrack maken maar...
Hij weet niet wat Electro is, en hoe het in elkaar steekt, en vraagd dat hier.
Hij kent de benodigde apparatuur niet, en weet dus niet hoe ze werken.




***zucht***
advies..spaar ff door en koop een pulsar kaart!!zit alles in wat je hartje begeert!alleen wel prijzig..
t Is niet mijn bedoeling om n productie uit te gaan brengen hoor, doe t puur voor de lol, dus t hoeft allemaal niet zo super professioneel te worden..

Dus Fransje B, je ken wel commentaar geven, maar laat t mij nou ff lekker proberen en als t ech nie lukt dan ga'k er heus niet mee verder.. wil graag mijn horizon verbreden en dat wil ik op deze manier gaan doen :)

Ik ken al die apparatuur toch nie betalen dus kblijf t op deze manier proberen en mocht t nie lukken, pech gehad.. ga'k weer lekker verder met techno.. zelfs met eenvoudige programma'tjes ken je al n eind komen, dus op dat soort commentaar zit ik eigenlijk niet te wachten..

Alpha Centauri >> Bedankt :)
 
er zijn tegenwoordig erg veel 808,909 klonen en plugins!
maar het orgineel is toch net even wat lekkerder, alleen al hoe het eruit ziet
beetje prijzig tegenwoordig!