Alleen KvK is tegenwoordig niet meer genoeg...
FEESTVUURWERK
Het feestvuurwerk, ook consumentenvuurwerk genoemd, is nauwkeurig omschreven in een KB van 1/2/2000 en in een ministerieel besluit van 3/2/2000.
Het is vuurwerk dat door zijn aard aan particulieren vanaf 16 jaar mag worden verkocht.
De maximale hoeveelheid poeder van elk soort vuurwerk is duidelijk vastgesteld.
Feestvuurwerk wordt onderverdeeld in ¡°ontploffend¡± en ¡°niet-ontploffend¡± vuurwerk.
Het knallend (ontploffend) feestvuurwerk kan door een Belgische inwoner enkel gekocht worden wanneer hij of zij een schriftelijke toelating kan voorleggen van de burgemeester van zijn of haar woonplaats.
Deze regel geldt niet voor particuliere klanten die in het buitenland wonen en dit vuurwerk meenemen over de grens.
Een particuliere klant mag een maximale hoeveelheid vuurwerk in zijn bezit hebben van 1000 gram erin vervat pyrotechnische sas (poeder).
Dit soort van vuurwerk is het ganse jaar verkrijgbaar en mag enkel afgeschoten worden mits een toelating van de plaatselijke autoriteiten.
SPEKTAKELVUURWERK
Onder deze categorie vallen alle soorten vuurwerk waarvan de poederinhoud groter is dan die van het feestvuurwerk, omschreven in de wet van 1/2/2000.
Dit soort vuurwerk mag niet verkocht worden aan particulieren en aan winkels.
Het mag uitsluitend verkocht worden aan :
Belgische en buitenlandse vuurwerkmakers die daarvoor vergund zijn
Buitenlandse ¡°niet-particuliere¡± klanten wanneer zij voldoen aan de verplichtingen.
Vervoer volgens 1.1.3.6 ! SPEKTAKELVUURWERK Belgisch grondgebied ! VERPLICHTINGEN WAARAAN U DIENT TE VOLDOEN !
1. Alvorens u spektakelvuurwerk (klasse 1.4G) kan kopen moet u de volgende documenten kunnen voorleggen:
a. Uittreksel van de Kamer van Koophandel (In NL bekend als KVK)
b. Omzetbelastingformulier (Zeer recent)
c. Paspoort en rijbewijs van de vervoerder van de goederen.
d. Inschrijvingsbewijs van het voertuig waarmee het vuurwerk naar het buitenland wordt vervoerd.
Indien een persoon, die een buitenlands bedrijf vertegenwoordigt, geen kopie van deze vier documenten kan voorleggen op het ogenblik dat hij dit soort vuurwerk wenst aan te kopen, kan er GEEN spektakelvuurwerk worden verkocht.
2. U moet eveneens gedurende het ganse transport in het bezit blijven van:
a. De vrachtbrief van ALPECO Fireworks n.v.
b. De transportvergunning van ALPECO Fireworks n.v.
3. De goederen die u bij ons koopt, zitten verpakt in kartonnen dozen die voorzien zijn van de juiste markering en etikettering volgens 5.1 en 5.2 van het ADR.
Het spektakelvuurwerk moet bijgevolg in onze verpakkingen blijven gedurende de ganse duur van het transport. Het mag onderweg NIET uit de verpakking worden gehaald.
4. Tijdens het vervoer volgt u een opgelegde volgweg. U gebruikt de verplichte grensovergangen die vermeld staan op de transportvergunning. (Putte, Meer, Postel, Boorsem of Zandvliet)
5. De goederen moeten voldoende gestuwd zijn tijdens het transport. Ze mogen zich niet kunnen verplaatsen ten opzichte van elkaar of ten opzichte van de wanden van het voertuig.
6. De vervoerder moet minstens 21 jaar oud zijn .
7. De vervoerder moet in het bezit zijn van een mobiele telefoon die functioneert.
8. Het voertuig waarmee de goederen worden vervoerd moet uitgerust zijn met een blustoestel van ¡Ý 2 kg.
9. Het voertuig mag geen zichtbare gebreken vertonen.
Door het ondertekenen van de vrachtbrief en van de transportvergunning verklaart u dat u aan alle bovengenoemde voorschriften voldoet.
Als uit een controle op Belgisch grondgebied blijkt dat u NIET voldoet aan de bovengenoemde voorwaarden, kan ALPECO Fireworks n.v. op geen enkele manier aansprakelijk gesteld worden.
Om te kijken of aan al deze voorwaarden wordt voldaan zal een medewerker van ALPECO FIREWORKS een controle uitvoeren aan de hand van een checklist. (Checklist verkrijgbaar op aanvraag)