Partyflock
 
Forumonderwerp · 637640
290x bekeken
Waarschuw beheerder
Ik wil weten of je een boete krijgt wanneer je een auto na de vervaldatum van het keuringsbewijs voor keuring naar de garage brengt.

27. WAT GEBEURT ER ALS IK MIJN VOERTUIG TE LAAT AANBIED TER KEURING?

Ingevolge het art. 23 undecies 4° van het Koninklijk Besluit van 15 september 1968 dient een toeslag van 5€ te worden aangerekend wanneer een voertuig na de vervaldatum van het keuringsbewijs voor keuring wordt aangeboden. De referentiedatum op het keuringsbewijs blijft behouden.

bron: www.apk.pagina.nl (onderdeel APK informatie; Vragen, antwoorden apk keuring)



Kan iemand mij bevestigen of het bovenstaande artikel klopt?
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Ik weet niet of het bovenstaande klopt maar mijn auto was keertje week te laat en ik reed gewoon net naar garage toe...aangehouden :S
toen kreeg ik wel waarschuwing maar hij had het indd wel over boete als hij me zou pakken zonder keuring..
Maar hoe of wat precies...nopez sorry..
Waarschuw beheerder
een jaartje geleden ben ik aangehouden met mn auto die was anderhalf jaar over zn keurings datum heen.....opnieuw aangeboden voor de keuring
en nooit meer iets van weer gehoord.
misschien geluk gehad ???

maar als je maar 5 hoeft te betalen zou ik het wagen,je kan ook een boekje bij de R.D.W. aanvragen

mmm bekeuring is trouwens maar 180 euro....altijd goedkoper als een keuring
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
APK blijft natuurlijk wel voor (verkeers)veiligheid dus met keuringsplicht zal er toch vast wel iets meer aan vast zitten gok ik...
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Bedankt voor jullie reacties. Ik ga een halfjaar naar het buitenland dus gedurende deze periode gebruik ik mijn auto niet. De datum voor APK keuring van mijn auto valt tijdens deze periode. Ik kan mijn auto dus niet naar de garage brengen. Daarom is mijn vraag wat de consequenties kunnen zijn als ik de auto te laat naar de garage breng voor de APK.
Waarschuw beheerder
Ow op die manier, wacht ffies dan heb ik wat voor je..

Bekijk dit even, staat denk ik wel goeie info bij!
Suc6!
http://www.rdw.nl/ned/01_actueel/start.asp?pagina=inhoud.htm
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
je bent alleen verplicht apk te hebben als je rijd, dus hoe krijg je hem naar de garage ?? verder kan die ook wel uit de verzekering, maar belasting betaal je door omdat je eigenaar bent.
Waarschuw beheerder
Cherzana bedankt voor de info. Op de site die je hebt vermeld staat een goed artikel over de consequenties als je de auto na de vervaldatum van het keuringsbewijs voor keuring brengt.

Hoe voorkom ik een bekeuring voor een verlopen APK-keuring?

Het is niet mogelijk uitstel te verlenen voor de APK-keuring. Als u niet aan de keuringsplicht kunt of wilt voldoen, heeft u de mogelijkheid de geldigheid van het kentekenbewijs te laten schorsen op het postkantoor. Hieraan is echter de uitdrukkelijke voorwaarde verbonden dat gedurende die periode met de auto geen gebruik mag worden gemaakt van de openbare weg. Dit betreft zowel het staan als het rijden op de openbare weg.
De schorsing is geldig voor een periode van maximaal één jaar. U kunt de schorsing op elk gewenst moment opheffen. Aan het beëindigen van de schorsing zijn geen kosten verbonden. Vanaf het moment dat de schorsing is beëindigd bent u weer verantwoordelijk voor het nakomen van de voertuiggebonden verplichtingen, waaronder de keuringsplicht. De kosten die zijn verbonden aan het schorsen en het verlengen en opheffen van schorsingen vindt u in onze tarievenlijst.
In de RDW brochure "Uw auto of motor en het kenteken" staat meer informatie over de schorsingsprocedure vermeld. Deze brochure is verkrijgbaar op het postkantoor, maar is ook te bestellen via deze site.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
Als je een afspraak maakt bij een garage, mag je een maand over de keuringsdatum heen