Waarschijnlijk heb je dan slaap verlamming gehad! Komt bij 20% van de mensen wel eens voor!
Heb het zelf ook wel eens meegemaakt toen ik wakker werd!
http://nl.wikipedia.org/wiki/Slaapverlamming
Daar kan je er alles over vinden!
Tijdens de REM-slaap zijn alle spieren in het lichaam verlamd, behalve de oogspieren en het hart. Deze verlamming is normaal en zelfs noodzakelijk: het voorkomt dat we onze dromen echt zouden uitvoeren. Soms treedt deze verlamming echter op wanneer men nog wakker is, meerbepaald net voor het in slaap vallen of na het ontwaken. Deze slaapstoornis noemt men slaapverlamming of slaapparalyse. Het is een nog relatief onbekend begrip waar nog maar recent wetenschappelijk onderzoek naar gedaan wordt. Om die reden is er nog geen zekerheid over de oorzaak van dit verschijnsel. Men vermoedt dat minstens 20 % van de mensen ooit al slaapverlamming gehad heeft.
Bij REM is het dus zo, dat je wakker word en dat de spieren nogsteeds verlamd zijn. Normaal gesproken als je wakker word gaat de verlamming automatisch weg, maar het gebeurd wel eens dat mensen bij het wakker worden en net voor het slapen gaan wakker de REM verlamming meemaken!
Je bent dus wakker (of denkt dat je nogsteeds in een droom zit) en kan niet praten of bewegen vaak duurt het enkele minuten!
Best eng maar voor zover ze weten niet echt schadelijk!