Partyflock
 
Forumonderwerp · 631237
 
Je huid een paar tinten opbleken is een risicovolle bezigheid. De crèmes die ervoor worden gebruikt zijn in Nederland dan ook verboden, maar toch blijken nogal wat vrouwen ze hier te gebruiken, zo concludeert het Nederlands instituut voor onderzoek van de gezondheidszorg (Nivel).

In landen zoals Nigeria en Mali gebruikt 60- tot 70% van de vrouwen deze middelen. Dat is niet zonder gevaar, want er zijn veel bijwerkingen: smeer je te lang door dan kunnen knobbels in de huid ontstaan. Ook kan de crème bij langdurig gebruik het tegenovergestelde effect hebben. Dan onstaan juist donkere plekken, die niet makkelijk meer weggaan.

Het Nivel hield in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid een onderzoek in Nederland. Het zijn voornamelijk vrouwen uit Ghana die de huidverblekers gebruiken. Bijna de helft van hen, 44%, zegt de crèmes op de huid te smeren. Turkse (2,5%), Marokkaanse (1%), Antilliaanse en Surinaamse (3,5%) vrouwen gebruiken ze nauwelijks.

De reden dat vrouwen de crèmes gebruiken ligt in het feit dat een aantal mannen een lichtere huid mooier/aantrekkelijk­er vindt, en dat de vrouwen menen met een lichtere huid hoger op de maatschappelijke ladder te (kunnen) staan.

bron: fok.nl
 
huid bleken?????
k wou dat ik een kleurtje kreeg...
k ben zo wit en zelfs de zonnebank helpt niet :(
 
Artiest Sentinel
Die creme's ga ik verkopen aan alle wazi's en bounty's :yes:
 
Als ik me zou gaan bleken dan ziet niemand me meer.
 
idd GUPCORE k ben echt wit en heb owk nog eens een huidziekte waardoor me pigment weg gaat. wou dat k wat meer kleur had
Whaha allemaal Michael Jackson wannabeessss :9

Ik zou dat dus nooit doen ... whehe ben liever zo bruin als ik in de zomer altijd ben!!! :D
laatste aanpassing
 
wou dat k wat meer kleur had


:yes: Ik ook....
 
ja idd.
 
waarom wilt iemand zijn huidbleken want ik zou niet weten waarom iemand dat zou doen ?
Mensen die iets minder donkerzwart willen zijn :)
 
hummm jah oke dat is waar mensen die echt maar dan ook echt zwart zijn jah dan snap ik het wel ja
 
te wit is lelijk:s
k ben zo wit en zelfs de zonnebank helpt niet


mooooi... steekt mooi af bij mij :p

ik ben gelukkig gewoon bruin, er zijn mensen die nog donkerder zijn! echt gewoon pikzwart. Kan heeeel mooi zijn, vooral als ze atletiek doen, hardlopen ofzo! schitterend!
 
Ik mag niet eens lang in de zon lopen :( Lichtallergie