Partyflock
 
Forumonderwerp · 793040
 
Waarschuw beheerder
wat heb jij nou van audio in je wagen??
wat heb je precies in je wagen? en hoeveel daarvan
welke merken of merk heb je gebruikt???
of heb je een tv/dvd?????? in je wagen
of heb je internet in je wagen??
heb je een foto van je audio drop hem dan maar

[img width=500 height=375 cacheid=00095a90001a9af9c0a7a1901a00d82d09]http://www.soundcitycorp.com/Images/Car_Audio_display2.jpg[/img]

[img width=640 height=480]http://www.autohifi-w.de/users/Mpallstar11080%5Ckfz5%5Cbig%5CPICT0001.JPG[/img]

[img width=495 height=330 cacheid=00136dcc00046eaa24aee5541a00d82d09]http://bilder.autobild.de/bilder/1/60453.jpg[/img]

[img width=350 height=150]http://www.bosselaar.nl/sub-pages/car-audio/img/hoofd_a.jpg[/img]

[img width=390 height=250 cacheid=001373530004e9423167c9561a00d82d09]http://www.oxfordcaraudio.co.uk/images/audio/pic01.jpg[/img]

[img width=350 height=242]http://www.edmunds.com/edweb/editorial/tech/car_audio3/media/kenwood.kac-859.350.jpg[/img]
zo we zijn weer een stappie verder heb de ruimte tussen de 2 achterste woofers dichtgemaakt en daar de condensator opgemaakt( wordt volgende week vervange door een 5 fahrad met 500 w blauwe ledjes erin, dus dan hebbe we meteen neon achterin:)

ook komt volgende week de nieuwe versterker eraan met 2200 w rms op 2 ohm:D

ook heb ik zoals je ziet een 50 mm2 kabel in gezet met een 150 amp zekering

meer foto';s volgen

grtz
<a href="http://imageshack.us"><img src="http://img28.imageshack.us/img28/159/joeycar0413hx.jpg" border="0" width="640" alt="Image Hosted by ImageShack.us" /></a>
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 21 januari 2006 om 20:37:
heb zeer weingi verstand van auto audio, maar ik heb vanmiddag mijn versterker en sub aangesloten in mijn nieuwe auto.

maar als ik de radio zacht heb staan, en ik draai aan mijn stuur, dan hoor ik mijn stuurbekrachtiging erdoorheen zoemen

makkelijke oplossing is natuurlijk de radio hard zetten, maar dit vind ik niet de goed oplossing

weet iemand de oorzaak en nog belangrijker, weet iemand een oplossing

alvast bedankt


Lijkt meer op dynamoruis dan iets van je stuurbekrachtiging maar goed het zou kunnen.

Doe het volgende:

Pak een discman, doe hier een jack naar tulip plug aan (koptelefoon naar RCA), sluit deze aan op je versterker.

Laat hem gewoon op redelijk volume spelen, als je nu nog een verstoring hebt zit het in je voeding van je versterker.

Is het weg dan zit het in de signaalkabel van de radio naar de versterker of in de radio zelf.
 
Waarschuw beheerder
:cheer: Klaar! :cheer:

[img width=640 height=480]http://home.planet.nl/~elzen545/sub_1.jpg[/img]

[img width=640 height=480]http://home.planet.nl/~elzen545/sub_2.jpg[/img]

:)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Dan moet je er een spoel tussen zetten :) dat je op 4 ohm uitkomt :)

Veel mensen denk het te kunnen bereiken met een power resistor maar dat is dus niet zo.
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op dinsdag 24 januari 2006 om 22:52:
Dan moet je er een spoel tussen zetten


of gewoon een sub kopen met een dubbel spoels of zoals mijn vorige sub DLS die zijn 4 ohm (Y)
De CVR die ik nu heb zijn 2*2 ohm en ik speel ze allebij nu op 2 ohm, omdat me monoblok maar 700w RMS is op 2 ohm
Wat overings te weinig vermogen geeft aangezien me subs in gesloten kisten zitten :/

En subs in een gesloten kist hebben meer vermogen nodig dan een gepoorte.
Naar mijn eigen ervaring dan.
 
Waarschuw beheerder
luchtdruk is dan hoger he dus zal je meer kracht ofwel meer vermogen nodig hebben om de lucht beter te kunnen persen.
Waarschuw beheerder
Huub ga je nog andere kabels aan je sub monteren?
 
Waarschuw beheerder
Waarom?

Hij doet het gewoon hoor, het probleem was dat ik de stekker van die versterker kwijt was en dus de bekabeling eraan heb moeten solderen, tis niet anders maar als je er een connector tussen zet en die op de voedings, aardings en remotekabel aansluit werkt het ook :/

RCA kabel moet je dan uiteraard ook nog leggen voor het signaal.

Ik heb die kabels nog wel ergens rondslingeren maar ik gebruik het ding nu niet (Staat ook te koop op marktplaats (auto's diversen/ subwoofers en versterkers)) dus zitten er nu verder geen kabels aan als de constante puls, de min en de remote :)
Waarschuw beheerder
Ik d8 dat me accu dat wel zou trekken me subjes :|

dus niet :x

als hij hard aanstaat de radio dan dimmen de koplampen een btje O:)
 
Waarschuw beheerder
Yellowtop erin gooien (Y)

Hoop voor je dat je aarding 100% procent goed is anders is het je accu niet :)
Waarschuw beheerder
aardign zal wel goed zijn het was in het begin niet zo namelijk :)
Heb een benzine motor dus de accu is niet echt zwaar ;) in ampere.

aarde zit op het carrosorie :yes: zodner verf ertussen ofsow ;)
 
Waarschuw beheerder
Dan moet het in principe niet uitmaken :)

Kan altijd zijn dat je een potentiaalverschil hebt omdat je niet op de directe min zit van de auto (die zit meestal geaard op het blok) maar dat is nooit veel meer dan enkele milivolts :)

Ik zou gewoon een lichte yellowtop halen en die eraan knopen, zo sluit je in ieder geval veer risico's uit :)

en een ampere meter kan ook nooit geen kwaad :)
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 16:37:
yellowtop


:O
nooit van gehoord?
Is dat een merk van een powercap ?
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 22 januari 2006 om 19:18:
Lijkt meer op dynamoruis dan iets van je stuurbekrachtiging maar goed het zou kunnen.


het is echt mijn stuurbekrachtiging. dynamoruis hoor ik ook wel, maar dat is minimaal.

ik heb er net dus een mp3-speler op aangesloten en toen had ik idd nergens last van.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 21:24:
ik heb er net dus een mp3-speler op aangesloten en toen had ik idd nergens last van.


Dan is het dus in ieder geval al niet de voeding of aarding van je versterker. |

Het probleem is eerder te zoeken in de radio of in de aarding en voeding van de radio.

Doe het volgende (misschien veel moeite maar dat moet je er maar voor over hebben :[

Haal je radio even uit de plek waar ie in de auto zit.
Haal een meter of 2 kabel tevoorschijn en sluit deze aan op de aarding van de radio, de andere kant van de kabel zet je op het massapunt van de versterker (gewoon ff dwars door de auto leggen is toch maar om te testen).
Als het nu weg is is het je aarding :)

Is het niet weg dan moet je er toch even mee naar de winkel want dan zal hoogstwaarschijnlijk de aarding van je RCA stekkers naar de knoppen zijn.
Dit is iets in de radio en daar moet je er echt voor naar laten kijken.

Succes ermee :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tha_RaveBeast op vrijdag 27 januari 2006 om 21:23:
nooit van gehoord?
Is dat een merk van een powercap ?


Een yellowtop is een gelaccu :/

Die noemen ze zo omdat de bovenkant geel is ;)

[img width=269 height=254]http://store1.yimg.com/I/yhst-6122897076971_1880_12871854[/img]

Ik zou je een yellowtop van de optima aanraden, zijn misschien moeilijk te krijgen en wellicht prijzig, maar het is altijd goedkoper dan je installatie naar de gvd helpen of iets anders aan je auto :)

Amperemetertjes kan je zo bij conrad o.i.d. bestellen (www.conrad.nl)

(F)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 21:59:
Als het nu weg is is het je aarding


ze hebben mijn aarde gemeten en er was 0.0 weerstand, ik weet niet of je dit bedoelt
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 22:02:
Een yellowtop is een gelaccu


ahhh die kosten zeker wel 300 pleuro.
Condensator zou toch ook de stroom tekort op peil moeten houden ??
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 22:24:
ze hebben mijn aarde gemeten en er was 0.0 weerstand, ik weet niet of je dit bedoelt


Dat bedoel ik ook.

Hebben ze de aarding van je versterker gemeten of die van je radio?

Als ze die van je radio ook hebben gemeten en de weerstand 0 Ohm was dan heb je denk ik toch wel iets kapot op de signaaluitgang van je radio :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tha_RaveBeast op vrijdag 27 januari 2006 om 23:10:
ahhh die kosten zeker wel 300 pleuro.
Condensator zou toch ook de stroom tekort op peil moeten houden ??


Laat me allereerst dit duidelijk maken.

Een condensator is een capacitief element, dit wil zeggen dat het een medium is waar energie (tijdelijk) in opgeslagen kan worden.
De capaciteit (aangeduid in Fahrrads) geeft aan hoe groot deze capaciteit is, hoe groter de capaciteit, hoe langer het element de energie op kan slaan.

Een condensator geeft uit zichzelf geen spanning af!

Wat doet een condensator dan wel?

Een condensator vlakt de piekspanningen af van een voedingsspanning.

Of een voedingsspanning nu wissel of gelijkspanning is er is altijd een piekspanning die wellicht schadelijk kan zijn voor de daarop aangesloten apparatuur omdat deze instabiel gaat werken.

Een condensator krijgt de spanning binnen in een rimpelvormige rechte lijn (om het maar even voorstelbaar te maken) de condensator vlakt dan de rimpels die boven de gewenste spanning (12V dus) uitkomen af en geeft een uitgangssignaal dat nagenoeg als een rechte lijn loopt.

Die rechte lijn is een zeer constante spanning die dus zorgt voor een constant signaal en dus beter voor de apparatuur die eraan hangt.

Er wordt dus geen tekort begevuld maar gewoon een constante spanning afgegeven, indien de spanningsbron minder krachtig wordt, wordt de spanning uit de condensator ook lager.

Een condensator heeft zoals ik al eerder zei de eigenschap, energie tijdelijk op te slaan, mocht de spanningsbron enkele milisecondes lager zijn dan 12V dan heeft de condensator nog een beetje spanning over om een constant signaal af te geven.
Dit kan de condensator ook maar een bepaalde tijd (afhankelijk van de capaciteit) vasthouden.

Het is voor de levensduur van je spullen wel aan te raden er een tussen te zetten.

En yellowtops zijn inderdaad zeer prijzig maar ik heb het idee dat 300 euro uitgeven om wellicht 2500 euro te beschermen en de levensduur te verhogen nog wel renddabel is :)
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 23:45:
2500 euro te beschermen


wat gaat er stuk dan :|
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tha_RaveBeast op vrijdag 27 januari 2006 om 23:46:
wat gaat er stuk dan


Je versterker

Je versterker krijgt bij iedere piek een tik op het gehele apparaat (stel je sluit een 12V apparaat aan op een 230 bron dan is deze dus praktisch meteen kapot) hoe vaker en hoe krachtiger de tikken zijn hoe meer de versterker slijt, hoe sneller deze de geest kan gaan geven.

Het is gewoon een extra veiligheidje, het is geen must maar als je redelijke vermogens draait is het geen overbodige luxe
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 27 januari 2006 om 23:54:
redelijke vermogens


en 2 x 400w rms is wel redelijk dus :cheer:

mjahhh ik weet niet of ik er een gelaccu in kan zetten heb namelijk een leasewagen en dan mag dat soort dingen niet zomaar :/
Daarom d8 ik eerder aan een powercap
 
Waarschuw beheerder
Je kan er wel een condensator tussen zetten maar dat verzekert niet dat je van je dimmende lichtjes afbent omdat je toch het vermogen weghaalt van dezelfde bron.

Hoe meer verbruikers, hoe lager het beschikbare verbruik per verbruiker
Waarschuw beheerder
[img width=800 height=295 cacheid=000b1867002031c709af18d71a01336070]http://image2.showyoursound.nl/Superfreak/SyS_2005_12_16_23_35_19.jpg[/img]
mijn audio

en heb nog 2x speakers in me deur achter
[img width=670 height=459 cacheid=000b2cac00206564d4b5f0961a01336070]http://image2.showyoursound.nl/Superfreak/SyS_2005_12_16_23_36_3.jpg[/img]
 
Waarschuw beheerder
Dat bont :X

Maarreh wat zijn de specs van je installatie?
 
Waarschuw beheerder
pimp ride
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zondag 29 januari 2006 om 00:49:
Dat bont


past prima in een calibra :x:X:X
Waarschuw beheerder
Het is misschien niet het juiste topic, maar zit toch met een brandende vraag over de bedrading in mijn nieuwe Seat Leon.

[img width=450 height=299 cacheid=000b8a88002154bfc8ea99d31a01340c06]http://www.petrol-head.com/images/seatleon_1.jpg[/img]

Ik heb de auto qua audio kaal gekocht, dat wil zeggen dat er wel bedrading is gelegd maar er geen radio en boxen bij geleverd worden.

Ik ben dus van het weekend mee begonnen, maar toen ik het roostertje van me voor boxen weg haalde en het 1 en ander had weggeschroefd kwam er vanuit mijn deur een raar universeel stekkertje met vier draden erin tevoorschijn.

nou heb ik dat stekkertje er vanaf geknipt, en de + en - draad van die vier draden erbij gezocht en aangesloten.

Maar wie kan mij vertellen waar die andere 2 draden voor zijn?

Alvast bedankt.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op zaterdag 28 januari 2006 om 13:16:
Je kan er wel een condensator tussen zetten maar dat verzekert niet dat je van je dimmende lichtjes afbent omdat je toch het vermogen weghaalt van dezelfde bron.

Hoe meer verbruikers, hoe lager het beschikbare verbruik per verbruiker


en als ik ereen zwaardere dynamo in laat zetten zou dat de truuk ook doen :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van Tha_RaveBeast op maandag 30 januari 2006 om 16:06:
en als ik ereen zwaardere dynamo in laat zetten zou dat de truuk ook doen


En een zwaardere accu, anders kan je die kapot laden :)
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van WauZR op maandag 30 januari 2006 om 14:52:
raar universeel stekkertje met vier draden erin tevoorschijn.

nou heb ik dat stekkertje er vanaf geknipt, en de + en - draad van die vier draden erbij gezocht en aangesloten.

Maar wie kan mij vertellen waar die andere 2 draden voor zijn?

Alvast bedankt.


Waarschijnlijk ook gewoon een + en een - denk dat seat orgineel of DVC speakers heeft of het is een stekker waarin de filtering gescheiden uitkomt.

1 x +/- voor woofer
1 x +/- voor tweeter

Ik zou gewoon even contact opnemen met de seatdealer die kan je er vast wel meer over vertellen :)
 
Waarschuw beheerder
ik heb een pioneer radio,die met twee frondjes....kicker subwoofer750rms..........pioneer speakers 300watt..4 weg.....en pioneer speakers voor....180watt..aangesloten op 2versterkers...cd wisselaar..en ja...het beukt....
iemand nog interesse in een lanzar opti 1234D versterker??

hij s pas 3 maandjes oud maar doe hem weg vanwege een andere versterker omdat ik nu met 4 woofers ga spelen, inplaats van 2:p

specificaties zijn 800 rms op 2 ohm en 1000 w rms op 1 ohm, k heb hem op 2 emphasers gezet gepoort 500 rms per stuk en dat ging zeker lekker te keer

hier de foto

[img width=550 height=394 cacheid=000b915c0021652a66cb4a771a01356306]http://www.rwcaraudio.nl/pics/1400d_big.jpg[/img]

alles zit er nog bij ook remotecontrol en de houtenkist met cijferslot

doe hem weg voor 300 euro

grtz
Waarschuw beheerder
donateur
Als het nou een Audison of Brax was dan....:P Heb zo'n ding niet nodig, ga voor SQL denk ik en moet eerst maar eens een echt goede HU bij elkaar sparen.......
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van [ NL ]..... UbeRSnAcKeR .....[ NL ] op woensdag 1 februari 2006 om 20:23:
alles zit er nog bij ook remotecontrol en de houtenkist met cijferslot

doe hem weg voor 300 euro

grtz


Wil je er 50 euro voor geven :)

Blijft Lanzar :)
Blijft Lanzar

kijk over de woofer was ik niet echt te spreken kwa hoeveelheid watts, maar de versterker izz dus egt goed, had m op 2 woofers gezet 1000 rms gepoort had m nog geen eens op 3 kwart staan en knalde als de ziekte:D

ik doe m ook weg omdat ik er 2 woofers bij koop,anders had ik hem gehouden zeker weten:D
 
Waarschuw beheerder
50 euro (Y)
Waarschuw beheerder
niemand een gepoorte kist van 50 L :(
12"
40€ heb ik er wel voor over :)
 
Waarschuw beheerder
Ik heb net een caliber kist gekocht en cd speler met mp3.
Niks bijzonders eigenlijk maar t is voor mij genoeg.
Zometeen ff de boel inbouwen.
 
Waarschuw beheerder
[img width=500 height=375 cacheid=000000450021708f18d96b9b1a01364ef3]http://www.mijnalbum.nl/Foto=6TQ6DZXF[/img] ...inside....
Waarschuw beheerder
donateur
Leuk subje en leuke HU ook :) Is die p9600 zeker? Wilde dat ik het geld ervoor had.....
Waarschuw beheerder
Heeft iemand nog een leuke versterker voor mn zusje? Budget ongeveer 50 Euro, mag iets meer zijn. Hij moet een 500W (max) Climax baskist aansturen. Als iemand iets heeft hoor ik dat graag.
Waarschuw beheerder
donateur
Ook al eens op marktplaats gekeken? Staat echt genoeg in alle prijsklassen :)
Waarschuw beheerder
2bajjerstyle,

Dat is die S12L7 toch die kicker sub?
Heb je hem nou in een gesloten kist zitten?

Ik heb hem in een gesloten kist gehad en vond hem zwaar tegen vallen :(
In de gepoorte kist is hij bangelijk hard :|