- XTC begint na een half uur tot een uur te werken. Na 3 tot 6 uur is het uitgewerkt.
-XTC is 24-72 uur aantoonbaar in de urine.
-XTC stimuleert de afgifte van een aantal stoffen in de hersenen waardoor je stemming verandert: je voelt je blij en wil contact met anderen (serotonine). Je voelt je actief (adrenaline). Een andere stof, dopamine, zorgt voor het genotsgevoel.
-Drugs worden via het bloed in de hersenen opgenomen. Vrouwen hebben minder bloed dan mannen waardoor de concentratie hoger wordt. Kleinere mensen kunnen ook meer effect verwachten
-Het bewustzijnsveranderend effect vermindert als je vaker dan één keer per maand gebruikt. De serotonine raakt door het gebruik van XTC op en moet eerst weer aangemaakt worden.
-Als je je hoofdzakelijk opgepept voelt en het bewustzijnsveranderende effect nauwelijks optreedt, is er te weinig serotonine en is de periode tussen het slikken te kort. Bijslikken heeft vanwege het tekort aan serotonine geen zin.
-Bij een gebruikershoeveelheid XTC (1pil) zal de politie niet optreden. Wel kan zij de XTC in beslag nemen.
RISICO’S
Korte termijn
-Je kunt aan de buitenkant niet zien welke stof er in de pil zit of hoe sterk het is.
-XTC verhoogt de lichaamstemperatuur. Door de combinatie van XTC, hitte, lang dansen en te weinig water kun je uitdrogen en oververhit raken. Dat kan dodelijk zijn.
-XTC kan schadelijk zijn voor nieren en lever. De nieren en de lever zijn de "grote schoonmakers" van het lichaam. De kans op orgaanschade en hersenschade neemt toe bij een verhoogde temperatuur.
-XTC verdooft pijn. Je voelt blessures minder en loopt er te lang mee door.
-Heel soms is iemand allergisch voor XTC. Dit kan ernstige gevolgen hebben.
lange termijn
-De trend in het wetenschappelijk onderzoek lijkt te zijn dat steeds meer schadelijke effecten worden gevonden. Er is nog discussie over de mate waarin de hersenen zich herstellen. De schade kan negatieve gevolgen hebben voor je geheugen, je vermogen je te concentreren en voor het ontstaan van depressies. Vooral het geheugen lijkt aangetast te worden. Er zijn aanwijzingen dat het geheugen zich niet herstelt nadat je gestopt bent met XTC!
-De risico's op hersenschade zijn groter bij een omgevingstemperatuur van meer dan 18 - 20 graden Celsius.
Sommige mensen raken geestelijk afhankelijk van XTC.
-Bij zwangerschap is XTC schadelijk voor het ongeboren kind.
-Uit recent onderzoek blijkt dat XTC gevaarlijker is voor vrouwen. Bij lage doseringen kan dan mogelijk al hersenschade optreden.
-Er zijn verdenkingen dat XTC ook lange tijd na het stoppen van het gebruik het risico op hersenbloedingen vergroot.
DOSIS
-Een veilige dosis is echt niet aan te geven. Zeker is dat de risico's toenemen naarmate je vaker en meer per keer gebruikt. Ervaren consumenten nemen een "gewone" dosis van 1-1,5 mg per kilo lichaamsgewicht. Dat is voor iemand van 70 kilo één pil van 70-75 mg. Beginnende gebruikers nemen meestal de helft van de dosis van ervaren gebruikers.
-Uit onderzoek blijkt dat hersenschade al kan optreden wanneer iemand van 70 kilo 3 pillen van 70 miligram slikt binnen een tijdsbestek van 12 - 24 uur. Dat komt overeen met 3 milligram XTC per kilo lichaamsgewicht.
-Schade kan ook optreden wanneer iemand van 70 kilo in een keer 140 mg XTX slikt.
-Uit recent onderzoek blijkt verder dat hersenschade in ieder geval aantoonbaar is na het slikken van ongeveer 50 pillen verdeeld over een periode van gemiddeld tweeënhalf jaar.
COMBINATIES
-Wees voorzichtig met alcohol. De combinatie XTC+alcohol kan je hoofdpijn, misselijkheid of een kater bezorgen.
-De combinatie van XTC+alcohol overbelast je hart en droogt je lichaam uit (risico oververhitting). Ook de kans op psychische problemen wordt groter.
-Combineer XTC niet met speed. Je overbelast je hart en je krijgt de dagen erna eerder een leeg en uitgeblust gevoel. Combinerenb met speed is schadelijk voor de hersenen. Je geeft de hersenen dan een dubbele tik.
-Cocaine remt de afbraak van XTC in de lever. Daardoor nemen de schadelijke effecten van XTC voor de hersenen en lever toe.
-Het combineren van XTC en cocaine geeft extra kans op overbelasting van organen en lichamelijke uitputting.
-XTC+teveel blowen kan ook onaangenaam worden. Wacht in ieder geval met blowen tot je de werking van de XTC voelt.
-Let op de signalen van je lichaam.
-Combineer XTC nooit met medicijnen zoals anti-depressiva. Je kunt dan een fatale serotoninevergiftiging krijgen. XTC maakt serotonine vrij en de medicijnen remmen de afbraak. De gevaarlijke aandoening ontstaat meestal als je 's ochtends al weer thuis bent. Het gaat vaak sluipend, je merkt het niet meteen.
TIPS
-Laat je XTC testen. (www.drugs-test.nl)
-Gebruik alleen als je je lichamelijk en psychisch goed voelt.
-Neem XTC bij speciale gelegenheden en niet meer dan 1 keer per 2 - 3 maanden.
-Zorg tijdig voor afkoeling. Rust af en toe uit.
Vul vocht- en zoutverlies aan. Als je danst heb je ieder half uur een glas water of zoete frisdrank nodig. Nog beter is isotone drank ("sportdrank"). Eet eventueel een zout koekje of wat chips. (Zout houdt vocht vast).
-Let op de dosis. Als je meer gebruikt omdat je het effect niet meer voelt raak je aan XTC gewend en is de periode tussen het slikken te kort.
-Niet aan het verkeer deelnemen. Je veranderde stemming en verminderde vaardigheden om te rijden, verhogen de risico's.
-Zorg voor herstel van je lichaam door goed te eten en te rusten. Neem na XTC- gebruik vitamine C (fruit, frisdrank, sinaasappelsap). Dit is een anti-oxidant en gaat gifstoffen tegen die schade aan weefsels en organen veroorzaken.
-Wees voorzichtig want je voelt onder invloed van XTC minder pijn. Je kunt gewond zijn zonder dat je het merkt.
-Houdt Dextro Energie bij de hand, mocht je ''te hard'' gaan helpt druivesuiker neutraliseren.
- Minimaal 4 dagen van te voren zorgen voor 8 uur slaap per nacht. Drink minimaal 4 dagen van te voren 2 - 2,5 liter vocht. (Koffie, alcohol en energiedrank uitgesloten)
- XTC werkt het beste als je 4 uur van te voren niets heb gegeten.
- Serotonine is een van de belangrijkste neurotransmitters in de hersenen die betrokken zijn bij emotie en gedrag. Serotonine is een stof die lichaam aanmaakt als je wakker bent. Als het potje 'vol' is ben je moe en heb je behoefte aan nachtrust. Het zorgt voor je biologische klok. Mensen met depressies hebben vaak dan ook een laag serotonine peil. De invloed van XTC op je serotonine peil is groot. Dat verklaart ook het 'down' effect na het gebruik van XTC. L-Tryptofaan (After E) helpt dit herstellen. De neurotransmitter serotonine wordt gesynthetiseerd uit tryptofaan.
- 6% procent van de ingenomen MDMA word door het lichaam omgezet in MDA.
BRON: www.alcoholinfoteam.nl
Ik heb dit ook aangevuld met eigen toevoegingen.
laatste aanpassing





















![[img width=286 height=461]http://www.ebaumsworld.com/forumfun/negative5.jpg[/img]](http://www.ebaumsworld.com/forumfun/negative5.jpg)

