Partyflock
 
Forumonderwerp · 621292
Nou, ik vroeg me toch eens af hoe de DJ's onder ons het allemaal hebben geleerd?

Ben je bij een vriend langsgeweest die het al een tijdje deed, heb je een cursus gedaan of heb je het jezelf gewoon aangeleerd?

Ik probeer het mezelf aan te leren maar het gaat nog steeds best kut :)

Practice makes perfect (Hoop ik ;))
Artiest D-Tec
Gewoon zelf aan de slag gaan.
 
Artiest Frank B
je eigen technieken ontwikkelen
Artiest {SHOWLIST artist 46032, 2217}
I am a complete product of me, myself and I! :D
Artiest {SHOWLIST artist 61045, 646, 98523}
Me 2...

*** sniff vinyl ***
 
Ik heb het mezelf aangeleerd, heb ook nooit van iemand uitleg gehad over hoe het werkte of zo. Op de een of andere manier ging dat vanzelf.
Artiest R2B
Ik heb het geleerd van en ouwe vriend. Hij draaide al bijna 10 jaar toen..... maar je ontwikkeld toch wel je eigen techniek!

En als je op een feestje bent waar grote namen draaien. Goed kijken hoe zij het doen (als je het kunt zien tenminste)

Daar heb ik veel van geleerd (en verbeterd:P)
Ja. Mij leek het gewoon kicken om te draaien. Mijn eigen tafeltjes gekocht, voor ik uberhaupt een tafel aan had geraakt, plaatjes gekocht, en gewoon kutten :D

Het ging me toen nogal beter af als ik gedacht had, en daarom ben ik er mee door gegaan :)
Gewoon zelf aangeleerd.
 
alles zelf idd
 
Draaien zelf geleerd, samen met een vriend die toen een drive inn show had, eerst met cd spelers leren beatmixen, toen over op technics SL1200's(back in 1994).

Produceren jammer genoeg ook allemaal zelf uit moeten zoeken, maar op die manier krijg je wel een beter basis dan dat alles in hapklare brokken wordt aangeleverd .....

Beste advies is, zelf proberen, gewoon uren maken, zowel voor draaien als produceren.
Artiest {SHOWLIST artist 10553, 74453, 70844, 71694}
handmade product of myself :)

wel leuker als je alles zelf hebt uitgezocht dan kan je ook trots zijn op wat je zelf bereikt hebt
 
of een tegenvaller voor wat je nog niet behaald hebt :D
laatste aanpassing
idd als je het op die manier bekijkt

maar ik ben van nature een optimist :)
 
ach ik mag ook niet klagen over wat ik tot nu toe al gedaan heb in het dj-wereldje... ik ken nog zat gasten die thuis in hun kamertje staan.
En dat allemaal zonder contacten etc!!!
Werkzaam bij Dynamo GBBR
Artiest {SHOWLIST artist 3658, 81459, 1576}
ook zo'n saaie antwoord maar heb het me ook helemaal zelf geleerd en ben door de jaren heen geinspireerd door bepaalde dj's om dingen uit te proberen en dergelijke. mensen als vince, panic & akira hebben het draaien een stuk interresanter gemaakt!
Draaien doe je niet zomaar even. Een plaat heeft een rode draad. Opzich zou die altijd hetzelfde moeten zijn. Je kunt een plaat dus ook maar op weinig plaatsen instarten zodat het fatsoenlijk klinkt! Veel dj's hebben hier nog nooit van gehoord en DOEN maar wat. tsjaaa soms klinkt het leuk en soms belabberd:s

Hier haal je wel de talenten uit!
ik heb vantevoren wat websites gelezen over hoe je het zou kunnen doen... dingen zoals de principes van beatmatching, low/med/hi, etc.

voor de rest heb ik alles zelf uitgevogeld, alhoewel ik graag eens van anderen zou zien hoe zij het precies doen, welke trucjes en dingetjes zij zichzelf hebben aangeleerd. op feesten kijk ik onbewust ook altijd naar de mixer, om te kijken wat ie er mee doet ;)
 
LEZEN VAN EEN WEBSITE??? haha! je moet wel muziek begrijpen... je moet het gevoel hebben voor de muziek die je draait... Net als R2B al zegt zit er een rode draad in, de 4/8/16/32 stappen.
Met techno kan je lekker chaoss maken als je je niet aan houd! :P
Werkzaam bij {SHOWLIST organization 182, 681, 1669}
Artiest Dynamike
Practise makes better ... not perfect ... nobody is perfect ... but you can always try to be better ...

:)

:hm:
Pcies frank. Ik let altijd op die rode draad, dus als een plaat kwa telling niet klopt dan erger ik me al groen en geel (owja het is Qwa:P)

Bij comerciele blije muziek kun je er dan ook zo een mooie puinhoop van maken. 2 melodielijnen die door elkaar vlammen. De een majeur en de andere mineur. Nouw dan ken je lachen. Heb het al te vaak gehoord:S

Majeur en mineur????? Ja daar moet je conservatorium voor gehad hebben. leer je niet met reason:P:P:P:P:P
Jong geleerd is oud gedaan ... op n ouwe fiets moet je t leren ...

Mineur ... dat woord ken k nog van Stratego :P
Sjonge wat een rukker!!!:P
 
Ah met trance en hardstyle is het heel makkelijk, met techno maakt het nooit zoveel uit, als het maar 1 grote bende wordt :P maar 2 melodietjes door elkaar vind ik ook 3x nix!

ik ken al die termen en benamingen niet hoor voor elke stijl en stap en maat en weet ik veel allemaal :S (kan je echt zien dat ik er nooit les in heb gehad) zolang we maar kletsnat blijven draaien en blijven produceren vind ik alles best!

zoals barry stevens gezegt zou hebben... "Vooral Doorgaan" :D
Ja ik kreeg al muziekles toen ik 8 was...... ben er dus ook al ffies mee bezig.

Barry rullezzzzz vooral dat accent:P:P:P
 
ah ik heb eigenlijk nooit muziek les o.i.d. gehad maar ik heb jaren lang op de computer lopen mixen en daardoor had ik de "theorie" van mixen al dik onder de knie, en nu mix ik ook alweer bijna 3 jaar met tafels
Met tafels ? Doet me aan iets denken uit Groep 4 :P

Barry houdt zich overigens wel nie aan zn uitspraak ... where the hell is this dude ???

Anywayz ... back 2 topic :)
Frank B 25 juli 2003 20:38
LEZEN VAN EEN WEBSITE??? haha! je moet wel muziek begrijpen... je moet het gevoel hebben voor de muziek die je draait... Net als R2B al zegt zit er een rode draad in, de 4/8/16/32 stappen.


tuurlijk begrijp ik de muziek en heb ik er gevoel voor. logisch dat ik snap hoe een plaat in elkaar zit.

wat ik vantevoren alleen niet kan weten, zijn specifieke dingen van bijvoorbeeld apparatuur, zoals een crossfader, gain control, dat soort shit. dát heb ik op websites gelezen.

:S
 
ohhhh, maar dat heb je in een middagje aankloten door hoor... het enige waar je op moet letten is dat je geen meuk aanschaft

2 Dynamike > Hoe wil je het hebben?
Decks, Turntables... we hoeven niet altijd maar de professionele uitspraken te gebruiken :P
PICK-UPS ... nog meer alternatieven ? :D
 
SHIT! die was ik vergeten :D volgens my zijn er verder niet echt namen voor :P
PLatenspeler:P
wheels of steel :)
 
Me'n eerste draaitafels kocht ik om het gewoon zelf onder de knie te krijgen, een Cintronic (zoiets) met draaipitch en een soundlab, lekker iedere dag kutten en irriteren aan het feit dat het maar niet gelijk wou lopen, op een gegeven moment valt het kwartje (idd gewoon uren maken) en sinds die tijd is het toch wel een soort van uitlaatklep geworden. Had toen iig geen mensen om me heen die ook draaide, heb maaanden geoefend met iets van 10 plaatjes.
Artiest {SHOWLIST artist 4437, 24087, 37624}
op een ouwe fiets!! :)
Artiest {SHOWLIST artist 101845, 4176}
Ja gewoon zelf prutsen.
Ik begon met een hele ouwe houten pick up, eentje met 33, 45 en 78 toeren en een pitchcontrol van +1 en -1. Whaha!
En als je een scheet liet, sloeg ie al over!
Zeerrrr flexwiebel :P
 
En als je een scheet liet, sloeg ie al over!


PPK scheet? :P
Ja ik moet altijd schijten onder het draaien..
Mic er tegenaan en gaan! ;) Ghehe
het leek we vet om te mixen en kocht 2 draaitafels en en een mixer. heb het draaien van niemand geleerd ofzo, heel veel proberen/oefenen en op een gegeven moment had ik het door (heeft echt wel een tijdje geduurd) en je blijft jezelf daarna gewoon verbeteren.

blijven oefenen en niet opgeven! strak draaien heb je gewoon niet 1, 2, 3 onder de knie.
laatste aanpassing
 
Ja ik moet altijd schijten onder het draaien..
Mic er tegenaan en gaan! ;) Ghehe


TOEEEEEEEEEET!!!
en samplen die boel :D

ik heb wel altijd dat ik gewoon moet schijten onder een set :P en dan maar wachten tot het eind hé! :P
Hey Frank... daar hebben ze al lang wat voor uitgevonden hoor:P:P:P
Goeiendagschotels !
Goeiendagschotels !


Met macaroni !
Dan kan k me wel voorstellen dat je n partij wilt baggeren tijdens t " draaien "

:P
laatste aanpassing
 
Hey Frank... daar hebben ze al lang wat voor uitgevonden hoor


ah meestal is het gewoon even spanning of adrenaline (<<zo was het toch?)...

POEP IN JE HOOFD! POEP IN JE HOOFD!
ZAL IK FF LEKKER IN BEK SCHIJTUHH!!!! :P
tsjaa als je dan toch bezig bent.....:d
DJ kun je niet worden.. DJ moet je zijn... Vanaf je geboorte!!

en stelen met je ogen!! :)
laatste aanpassing
Ben k t nie mee eens maargoed das ieder zn eigen mening ... en daar is niks mis mee :)
Helemaal mezelf aangeleerd. Met mn eerste draaitafels. 2 soundlabs,snaaraange­dreven dingen :D had ik het zonder grappen,binnen 5 min. helemaal onder de knie.

Met technics had ik wel effe moeite,omdat het toch een wereld van verschil is.