Partyflock
 
Forumonderwerp · 793040
 
Waarschuw beheerder
wat heb jij nou van audio in je wagen??
wat heb je precies in je wagen? en hoeveel daarvan
welke merken of merk heb je gebruikt???
of heb je een tv/dvd?????? in je wagen
of heb je internet in je wagen??
heb je een foto van je audio drop hem dan maar

[img width=500 height=375 cacheid=00095a90001a9af9c0a7a1901a00d82d09]http://www.soundcitycorp.com/Images/Car_Audio_display2.jpg[/img]

[img width=640 height=480]http://www.autohifi-w.de/users/Mpallstar11080%5Ckfz5%5Cbig%5CPICT0001.JPG[/img]

[img width=495 height=330 cacheid=00136dcc00046eaa24aee5541a00d82d09]http://bilder.autobild.de/bilder/1/60453.jpg[/img]

[img width=350 height=150]http://www.bosselaar.nl/sub-pages/car-audio/img/hoofd_a.jpg[/img]

[img width=390 height=250 cacheid=001373530004e9423167c9561a00d82d09]http://www.oxfordcaraudio.co.uk/images/audio/pic01.jpg[/img]

[img width=350 height=242]http://www.edmunds.com/edweb/editorial/tech/car_audio3/media/kenwood.kac-859.350.jpg[/img]
 
Waarschuw beheerder
Whehehe ;P
 
Waarschuw beheerder
dat gezoem dat heet dynamoruis

hou je voeding,m­assa en rca kabels gescheiden en zorg dat achter j­e Hu er nergens contact wordt gemaakt met bvb het ­chassis

hier alvast wat leesvoer voor op de woe­nsdag avond;
------------------------------------­--------------------------------------------

D­e bedoeling van dit topic is een stappenplan maken­ om dynamoruis en gerelateerde storingen uit de in­stallatie te krijgen. Ik heb vast het een en ander­ neergezet, mochten jullie nog meer tips hebben da­n zal ik ze in het stappenplan opnemen. Als we een­ compleet verhaal hebben dan vraag ik Ger om hem e­en plekje op de frontpage te geven


Dynamoruis­ is een lastige storing waar veel mensen last van ­hebben. Dynamoruis ontstaat door aardlussen. Je kr­ijgt een aardlus als je twee massapunten met elkaa­r verbind. Deze verbinding gaat dan als soort ante­nne werken en pakt storingen op. Aardlussen kunnen­ op veel plaatsen onstaan. Daarom is het belangrij­k om eerst te lokaliseren waar de storing wordt op­gepakt.

Stap 1
Om te beginnen halen we de RCA/­Tulp/signaalkabels (hierna noem ik ze signaalkabel­s) uit de versterker en starten de auto. Als de st­oring nu weg is, weten we dat de storing wordt opg­epakt voordat het signaal de versterker in komt. A­ls de storing blijft, lees dan verder bij stap 4
­

Stap 2
We bevestigen de signaalkabels weer te­rug in de versterker en halen ze nu los bij de hea­dunit.
Als de storing nog steeds weg is, lees dan­ verder bij stap 3.
Als de storing nu terug is, d­an wil dat zeggen dat de signaalkabel de storing o­ppakt.
We gaan nu controleren of de signaalkabel ­niet dicht langs de voedingkabel loopt. De voeding­skabel is namelijk een grote storingsbron waar de ­signaalkabel zo ver mogelijk (minimaal 16cm) uit d­e buurt moet blijven.

Het beste is om de voedin­gskabel via de ene kant van de auto te laten lopen­ en de signaalkabels langs de andere kant. Let er ­ook op dat de signaalkabels niet aan die kant lope­n waar ook de kabelboom van de auto zelf naar acht­eren loopt. Dit kan ook storingen veroorzaken.

­Mocht het niet anders kunnen en de voedingskabel m­oet de signaalkabel kruizen, zorg er dan voor dat ­dit gebeurd onder een hoek van 90 graden.

Laat­ de signaalkabels niet langs de zekeringenkast/rel­ais lopen. Dit geeft vaak storing.

Vaak zit de ­brandstof pomp van de auto ook ergens achter in de­ auto. Probeer de signaalkabels uit de buurt van d­e pomp te houden.

Mocht dit allemaal niet helpe­n, probeer dan een beter afgeschermde signaalkabel­.


Stap 3
De storing komt dus al uit de headu­nit. Als eerste moeten we de massa van de headunit­ controleren, soms hebben we hiervoor een slechte ­kabel gebruikt en pakt de headunit de massa via de­ antenne van de radio. Om dit te controleren halen­ we de antennestekker uit de headunit en controler­en we of deze nog aan gaat.

Als de massa goed ­blijkt, dan gaan we nu proberen om een ander massa­punt te gebruiken voor de headunit. Hiervoor legge­n we een massakabeltje aan van het centrale massap­unt van de versterkers naar de headunit.
Als de ­storing nog steeds niet verholpen is, dan kan het ­zijn dat de headunit niet goed is.
Dit zien we va­ak bij een installatie die is over gebouwd naar ee­n andere auto. Bij het uitbouwen van de installati­e is er dan iets misgegaan: als eerste is de massa­ van de versterker losgehaald. Hierdoor pakt de ve­rsterker zijn massa via de afscherming van de sign­aalkabels en daarbij brand het massaspoortje in de­ headunit door, met de bekende storing als gevolg.­


Stap 4
De headunit en signaalkabels zijn du­s goed, de storing begint pas in of na de versterk­er.
Meestal is de massa van de versterker de oorz­aak.

Vaak worden versterkers tegen de achterban­k geschroefd. De behuizing van de versterker zit i­ntern aan massa gekoppeld. Als de schroeven in het­ metaal van de achterbank zitten, heeft de verster­ker twee massapunten en dus een aardlus. Om dit te­ voorkomen schroef je eerst een houten plaat tegen­ de achterbank en schroef je de versterker in het ­hout (let op dat je niet door het hout heen schroe­ft en alsnog het metaal raakt…)

Zorg ervoor da­t als je meerdere versterkers gebruikt, deze een g­ezamenlijk massapunt hebben. Dit noemen we een cen­traal massapunt. Dit geldt ook voor andere apparat­en als een condensator, DSP, equalizer, tweede acc­u enz. Deze krijgen hun massa allemaal van 1 centr­aal punt.

Het kiezen van dit centrale punt is o­ok heel belangrijk. Pak bijvoorbeeld een dikke bou­t van de achterbank of achtergordels. Zorg ervoor ­dat er geen lak op de bout zit en schuur de lak we­g rond het gat waar de bout in gaat. Een goede ver­binding is erg belangrijk.

Pak nooit een bout v­an de achterlicht units als massapunt, je kunt dan­ hele rare storingen krijgen (niet eens zozeer met­ de Audio maar vooral met de verlichting)

Als d­e storing nog niet weg is, dan kun je nog een ande­r massapunt proberen of informeer even op het foru­m wat een goed massapunt is in jouw type auto.

­Laatste tip: hou de versterker(s) zo ver mogelijk ­uit de buurt van een eventuele gastank!
 
Waarschuw beheerder
als je het nu niet kan oplossen weet ikhet niet meer...

succes
 
Waarschuw beheerder
donateur
Bekijk mn pro maar :D
 
Waarschuw beheerder
Been there, done that....andere opties?
 
Waarschuw beheerder
andere auto kopen

zonder dolle,als je a l l e s van hierboven hebt gehad moet je toch serieus is met de inbouw specialist gaan overleggen,
want dan zal het probleem toch ergens inzitten
 
Waarschuw beheerder
@Janneke, ;)
 
Waarschuw beheerder
kan het niet gewoon zijn dat de dynamo rot is of er een relais niet goed zit o.i.d.
Waarschuw beheerder
vraagje, ik heb hier een Pioneer deh-2100R liggen. Wat is een normaal prijsje daarvoor om te verkopen? 30 euro? 40 euro?
Zit geen enkel krasje op ofzo en hij doet het goed.
[img width=250 height=195 cacheid=00138b38001e13b517dc41031a01021517]http://www.avtozvuk.com/az/Az_1200/magn/morda%20Pioneer.jpg[/img]
 
Waarschuw beheerder
meer ook niet denk :9 denk dat 30€ wel netjes is :9
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb nog even een vraagje: wat is het nut van high voltage (4V) RCA-preouts tov de normale 2V outputs? Geeft dat een beter signaal naar je versterker ofzo?
 
Waarschuw beheerder
:yes:

Minder verstoring van het signaal en je kan een langere signaalkabel gebruiken omdat signaal sterker is :)

je kan ook de gewone lengte blijven gebruiken, dan is ie gewoon beter qua signaal :)
Waarschuw beheerder
donateur
Ok, ben nl echt zwaar aan het twijfelen om m'n huidige Sony HU (met 2 2V outgangen) te vervangen door een Alpine met drie 4V outputs. Aangezien ik maar twee versterkers gebruik is het dus eigenlijk niet heel erg noodzakelijk, maar meer handig voor de functies en het uiterlijk. Toch nog maar even heel goed over nadenken dan :)
Waarschuw beheerder
Waaoow.. ok ieder zijn eigen ding
Werkzaam bij Hard Audio Events
Artiest {SHOWLIST artist 65376, 76174}
Waarschuw beheerder
keb nu in me eerste auto een beetje muziek dr in gedouwt.

-Sony X-plod (nieuwste type) cd/mp3 speler
-Axton dubbele subwoofer
-Axton versterker
-Axton speakers

moet alleen nog ff een condensator dr tusse knalle.
maar komt wel leuk geluid uit :D
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van MiQ!:cheer: op zondag 9 oktober 2005 om 20:03:
twijfelen om m'n huidige Sony HU (met 2 2V outgangen) te vervangen door een Alpine


sony :no: Alpine :yes: niet twijfelen gewoon doen (y)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van PluizeMuizert op zondag 9 oktober 2005 om 23:37:
Axton dubbele subwoofer
-Axton versterker
-Axton speakers


nog nooit van gehoord... hun i-net site ziet er netjes uit en de speaker ook....
Uitspraak van PluizeMuizert op zondag 9 oktober 2005 om 23:37:
maar komt wel leuk geluid uit


maare is leuk speelgoed of niet ?
nou mensen de installatie zit erin:d

wat een zuiver geluid he, goed spul dat lanzar

moet m nog wel ff goed inspelen, duzz de versterker staat nog maar op een kwart en t klinkt nu al hard:p
Waarschuw beheerder
oja hoe lang izz t beste om in te spelen volgens jullie en hoe doen jullie dat???


uurtje of 10. eerste uren maximaal 50% belasten en daarna kan je wel wat harder. gewoon de eerste tijd een beetje rustig aan doen en niet vol open gooien.
 
Waarschuw beheerder
inspelen hoeft niet man B) nog nooit gedaan.Heb al 10tallen nieuwe woofers gebruikt,nooit 1 kapot gegaan.
inspelen hoeft niet man nog nooit gedaan.Heb al 10tallen nieuwe woofers gebruikt,nooit 1 kapot gegaan

die gast waar k t had gekocht,die zei tog egt dat k m goed moet inspelen vooral omdat t zo een zware woofer izz,en het voor het behoud vd woofer izz.
 
Waarschuw beheerder
Da's gelul, tis wel verstandig niet meteen voluit gaan te draaien, maar om eerst een minuut of 10 op normaal volume te laten spelen voor je echt gaat blazen, dan is alles wat warmer (minder wrijving en soepeler bewegen)

in principe is het niet echt nodig of je moet echt met woofers draaien boven de 1000W rms :/
 
Waarschuw beheerder
donateur
Uitspraak van [ NL ]..... UbeRSnAcKeR .....[ NL ] op maandag 10 oktober 2005 om 14:30:
die gast waar k t had gekocht,die zei tog egt dat k m goed moet inspelen vooral omdat t zo een zware woofer izz,en het voor het behoud vd woofer izz.


Jaja, Joey loopt hier de boel wel weer ff voor te liegen hoor.. :nocheer:







;P
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van verwijderd op maandag 10 oktober 2005 om 15:19:
Da's gelul, tis wel verstandig niet meteen voluit gaan te draaien, maar om eerst een minuut of 10 op normaal volume te laten spelen voor je echt gaat blazen, dan is alles wat warmer (minder wrijving en soepeler bewegen)

in principe is het niet echt nodig of je moet echt met woofers draaien boven de 1000W rms


Ik ken geneen db-dragger die woofers inspelen :9 dingen blijven allemaal heel.

Maar zorg wel dat je een goede kist heb 8)
 
Waarschuw beheerder
Het hoeft ook niet per se :/ alleen bij grote vermogens is het eigenlijk wel aan te raden, er is ook niemand die het doet omdat de kans dat het misgaat zo nihil is dat je hem kan verwaarlozen.

Het is echter wel zo dat door het opwarmen van de spoeldraad en door versoepeling van de rand je wel met minder vermogen diepere en krachtigere klanken kan halen, en dat je kist goed moet zijn blijft altijd de hoofdzaak van het verhaal.


Als ik af ga stellen laat ik ook alles eerst even spelen met phase bursts.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Op dit moment Climax rommel van rommelmarkt remco car stereo.

- Climax Phatt 2000 sub , 1450w rms (zeggen ze dan he ;) je moet niet alles geloven wat ze bij climax zeggen )
- Climax Bullet 1500 , 2x 750w rms @ 4 ohm ( yeah right.. maja staat in het boekje)
- Merk onbekend coaxiale deurspeakers 50w
- Kenwood 6031 ofzooiets.. headunit..
Het enigste fatsoenlijke :P



Ik ben aan het sparen voor :

- Rockford Fosgate power composetje.
- Team Rockford Fosgate subwoofer @ 2000w rms
- 2x TR3001 versterkers 1000w 4ohm 2000@2ohm 3000@1ohm (en dan op elke spoel 1 ;)
- 1 Yellowtop accu
- 25F condensator
laatste aanpassing
Artiest {SHOWLIST artist 71435, 34474, 42576}
Waarschuw beheerder
Ik moet het doen met een setje van dit...

Radio Jvc KD-G611
Compo Infinity Kappa 50.5cs
Sub Polk Momo 10"
Amp Macrom M2A.490
- 90x4 watts into 2 ohms load at 0,1% THD
- 60x4 watts into 4 ohms load at 0,1% THD
- TO3P transistor on amplifier stage
- Variable Low-High-Band pass x-over at18/12dB/oct on rear section
- Variable High pass x-over at 12dB/oct on front section
- In/Out mode selector (2/4 ch In)(ST/Dual mono Out)
- Adjustable x-over from 30Hz to 600Hz
- High level Input (booster In)
- Mos-Fet power supply



[img width=500 height=375 cacheid=00000045001e19668583af451a0102952c]http://www.mijnalbum.nl/Foto=HEN6GLXV[/img]
[img width=500 height=375 cacheid=00000045001e196b44cbcd9e1a0102952c]http://www.mijnalbum.nl/Foto=WRTBBGGQ[/img]
[img width=500 height=375 cacheid=00000045001e196fa7ef85301a0102952c]http://www.mijnalbum.nl/Foto=BJPCQWTE[/img]
[img width=300 height=232 cacheid=000a67f9001e19759c2aee891a0102952c]http://www.sonicelectronix.com/images/normal/505cs.jpg[/img]
[img width=180 height=180]http://www.yagma.com/online/catalog/pics/1813720052_det.jpg[/img]

dit was het wel zo'n beetje!! klinkt heel netjes in een 106:jaja:
wil alleen nog keertje goede achterspeakers!
Waarschuw beheerder
donateur
Wat een lege kofferbak voor een 106 :P Daar kan nog wel wat bij haha ;)

(Je versterker zit in een dubbele bodem?)
 
Waarschuw beheerder
Denk dat menig versterker die ik zou gebruiken aardig warm zou lopen als ik hem zonder enige koeling zo monteerde :/
Waarschuw beheerder
ja me versterker zit in dubbele bodem...
en ik krijg morgen een stuk plexiglas en daar maak ik een computer koeler in zodat ie genoeg koeling heeft!!
heb gisteren ongeveer 1u en 30min me muziek hard aangehad en de plaat werd maar beetje warm... mijn versterker werd nooit echt warm maar kga hem wel koelen.

en de ruimte vind ik ideaal want moet nog wel eens wat voor me werk meenemen.
Waarschuw beheerder
heb ik net alles in de auto zitten, gaat me ma andere auto kopen :s ( zit dus in de auto van me ma, alleen ik rij er veel meer mee hehe )
Maja van een station naar een vw polo, moet geluid iets beter van worden aangezien de ruimte niet zo groot is.
Waarschuw beheerder
donateur
Ok, heb zelf (of eigenlijk mijn moeder) ook een 106 en die kofferbak staat echt helemaal vol.

Heb mijn versterkers mbv mdf tegen de zij- en achterkant van de auto vast gemaakt, maar daar kan dus weinig meer bij zo. Heb je dan trouwens geen last van een springende versterker als je over een hobbel rijdt of houdt het gewicht het zo wel tegen de vlakte van je kofferbak?
Waarschuw beheerder
Nou als je goed naar de constructie kijkt zie je dat ik hem heb vast gemaakt aan de onderplaat
[img width=500 height=375 cacheid=001289bb001e19668583af451a01029b3b]http://www.mijnalbum.nl/Foto=HEN6GLXV[/img]

daarna goed uitgetekende bovenplaat dr overheen gelegd zo heb ik veel ruimte bespaard en echt waar ik dacht eerst toen ik die Polk Momo sub zag van euh dat ding brengt niets in zo klein enz enz (kdacht altijd hoe groter hoe beter) maja mocht dus alles beluisteren en testen en kwam dr toch uit dat deze echt het mooiste klinkte!! en het hardste ging en het minste ruimte in nam!
Waarschuw beheerder
donateur
Ik bedoelde eigenlijk gaat de hele plaat (en niet de hele versterker) springen. Heb toen ik mijn eerste versterkertje net had deze namelijk aan stuk mdf vastgemaakt en los in de kofferbak gelegd en dat wilde nog wel eens gaan 'springen'. Heb jij dat zo ook?
Waarschuw beheerder
neej bij mij gaat het niet springen omdat het door het gewicht toch wel aardig blijft liggen maar ook omdat de vorm er echt precies inpast en met een beetje geweld voorbij een lasnaad is geduwd.. en daardoor kan ie niet meer naar boven springen:)

wat is jou instal??
 
Waarschuw beheerder
denk dat dat wel mee zal vallen en al het toch gebeurt, 4 stukken lood halen bij de betere hengelsportzaak of de loodgieter, op de 4 hoeken zetten en klaar (Y)
Waarschuw beheerder
donateur
Mijn install is deze:

[img width=638 height=481]http://images.fotopic.net/?iid=yb5tow&outx=800&quality=70[/img]

2 Rockford versterkertjes (301X en P2002)
Helix composetje
Rockford sub (P12S4)
Ovaaltjes van MBQuart (DTC 169)
en een Sony HU (CDX R6550), maar die wil ik dus gaan vervangen door een Alpine (liefst 9855r, maar dan moet ik nog even sparen....)
Klinkt voornamelijk mooi, maar wil ook best hard knallen als het moet :)


Zit nu echt te denken om ook een dubbele bodem aan te gaan leggen, met plexiglas, zodat ik mijn Rockfordjes :lief: nog kan zien, want zo moeilijk kan het niet zijn om zo'n constructie in elkaar te zetten. Hoeveel mm is de door jou gebruikte mdf dik?
 
Waarschuw beheerder
Plexiglas heeft wel het nadeel dat het resoneert als de tering, goed vastzetten
Waarschuw beheerder
donateur
Das wel minder, oppervlak zo klein mogelijk proberen te houden is dus wel een must eigenlijk en idd heel goed vastzetten. Het kleine beetje resonantie wat dan overblijft, wordt waarschijnlijk wel overheerst door het geluid wat de sub produceert :)
 
Waarschuw beheerder
Ik zet meestal in de bodemplaat op het stuk waar ze moeten komen zitten een aparte constructie om het resoneren tegen te gaan ik zal hem wel even in paint ruw uittekenen :)
 
Waarschuw beheerder
[img width=484 height=635]http://home.planet.nl/~elzen545/bdpl.jpg[/img]

succes ermee

grote versie
Waarschuw beheerder
donateur
Thanx, nu moet het helemaal goed komen :)(alleen nog even tijd vinden om het allemaal te gaan doen, maar dat komt wel goed denk ik)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
alpine dvd DVA-9860R
DVD / CD / MP3 / WMA-RECEIVER met scherm en 2 magnat versterkers+ een kenwood versterker nog 3 sub 4 mid en 4 tweeters maar ben nog niet klaar met ion bouwen helaas:s
 
Waarschuw beheerder
:bounce: PIONEER :bounce:
 
Waarschuw beheerder
wat vinden julie nou het beste audio merk?

maak eens een top 3

1....................

2....................

3....................
Waarschuw beheerder
donateur
Is niet zo 1,2,3 te zeggen, voor elk onderdeel is er een ander merk dat uitblinkt.
Voor Headunits schijnt Alpine ,voor redelijk betaalbaar, erg goed te zijn (vergeleken met Nakamichi dan ;)), voor speakers volgens mij Focal en voor woofers en versterkers hoor ik veel mensen over Rockford Fosgate en Kicker. Maar caraudio is zo subjectief, kan voor anderen weer totaal anders zijn. Gelukkig maar :D.
 
Waarschuw beheerder
Uitspraak van MiQ!:cheer: op maandag 17 oktober 2005 om 17:54:
Nakamichi


nog nooit van gehoord... gekeken op google maar hoe kan je dat nou in godsnaam vergelijken met alpine ???:vaag:
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb die dingen bij Ron de Vries op de site zien staan en das dus echt wel een kwaliteitje hoor. Als je die specs ziet :kwijl:

(heb ik het stiekem verkeerd gespeld dan...)