Partyflock
 
Forumonderwerp · 802250
Artiest {SHOWLIST artist 4319, 123131}
De (vriendelijke) discussie die Biz en ik al lang op allerlei topics voeren gaat over de RAD rassen en alle problemen daarom heen. We gaan maar een eigen topic openen omdat we overal de topics “off topic” maken :-)

Het dubbele is we zijn het met elkaar eens alleen denken we TOTAAL anders over deze zaak…..

Beide zijn we zéér gehecht aan honden van de RAD rassen...Hij Rottweiler, ik Am. Staff. Beide zijn we zéér serieus met onze rassen bezig in voorbereiding tot fok.

In grote lijnen hier de stelling:

Ik vind dat de RAD afgeschaft moet worden of in ieder geval sterk aangepast. De 'zgn' 2e kans honden, RAD-beessies zonder stamboom MOETEN een 2e kans krijgen van de regering vind ik. Het is een grof schandaal dat deze dieren van straat gehaald worden en doodgespoten worden op basis van hun uiterlijk en niet van hun gedrag (immers de RAD is in het leven geroepen om AGRESSIE uit de maatschappij te halen, niet grote gespierde honden)

Bizz vindt dat het –met hoe enorm veel begrip ook voor het verdriet dat de mensen aangedaan word maar vooral deze dieren- dat het terecht is dat de regering zo hard optreedt en deze stamboomloze honden af laat maken.
Dit omdat hij als zéér serieus hondenliefhebber vindt dat je even enorm on populaire maatregelen moet nemen ter bescherming van deze rassen omdat zolang er stamboomloze honden binnen deze club rondlopen te problemen zullen blijven bestaan en de fokreglementen alleen maar strenger zullen worden. Ook is hij van mening dat zolang er stamboomloze honden in deze groep rond zullen lopen het aantal bijt incidenten (waarschijnlijk) nooit naar beneden zullen gaan omdat de meeste hondenbeten gebeuren door stamboomloze honden. (ik hoop dat ik je mening goed vertolkt heb zo biz?)

LET OP: ZOWEL BIZ ALS IK PLEITEN ER ENORM HARD VOOR ALLÉÉN RAD-RASHONDEN TE KOPEN BIJ GOEDE FOKKERS NADAT JE JEZELF DAADWERKELIJK GOED VERDIEPT HEBT IN DE RAS EIGENSCHAPPEN.

KOOP NOOIT EEN HOND ZONDER STAMBOOM
je bespaart jezelf maar vooral je hond een hele hoop ellende!

De discussie kan weer verder gaan mensen!!!
laatste aanpassing
Een zeer goed idee, om hier een topic over te openen!!
:respect:
Artiest Bisbee
Uitspraak van Dee.D. op donderdag 11 augustus 2005 om 23:10:
De discussie kan weer verder gaan mensen!!!laatste aanpassing 11 augustus 2005 23:12


ja idd de biz is er en maak jullie borsten maar nat!!

en wel goed vertolkt!! alleen ben ik nu een boeman voor de meesten hierzo.. haha
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 00:16:
alleen ben ik nu een boeman voor de meesten hierzo


Dan ben ik hier pleite ;)
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 00:16:
alleen ben ik nu een boeman voor de meesten hierzo


Ik wil hier even het volgende over even zeggen:

BIZ IS ZEKER GEEN BOEMAN!!!

Hij heeft het beste voor met rashonden, en de door hem zo geliefde Rottweiler.
Geen boeman dus, maar iemand die uiterst serieus bezig is met honden!!!

WAS IEDEREEN DAT MAAR ZO SERIEUS MET HONDEN BEZIG!!!
(dan hoefde ik me niet zo hard in te zetten tégen de RAD wetgeving :-))

Ik ben het volstrekt met DIE mening van hem oneens, maar ik respecteer hem enorm voor de inzet die hij toont voor zijn ras!

Je kan beter die mening van Biz aan gedaan zijn dan
willens en wetens een stamboomloze RAD hond halen omdat je dan misschien een paar € goedkoper uit bent.

DAT is pas ECHT boeman zijn!

Waar ik echter enorm voor vecht is niet de honden afmaken, maar de lui die willens en wetens een stamboomloze RAD hond halen véél harder aan te pakken met geldboetes.

Pas op het moment dat zo'n hond gepakt wordt gaan de meningen van Biz en mij uit elkaar.

Mijn (misschien wel nutteloze) gevecht tegen de wetgeving mbt de stamboomloze RAD-honden is dat ik het volgende voor elkaar wil proberen te krijgen:

- De baasjes een enorme geldboete (want je maakt mij niet wijs dat je vandaag de dag niet meer weet dat de RAD wetgeving bestaat)
- De hond verplicht onderwerpen aan de MAG test. Faalt hij ...hoe pijnlijk dan ook....maar dan tóch een spuitje, maar slaagt hij...dan NIET AFMAKEN, maar steriliseren. Dit zelfde geldt voor herplaatsinghonden..
Op deze manier bereik je hetzelfde, maar hoeft een lieve hond niet een nutteloze dood te sterven …

Dat is mijn gevecht…er sterven zoveel lieve betrouwbare honden voor niks, honden die zéér goed in de huidige maatschappij passen, maar omdat ze geen stamboom hebben moeten ze dood.

Nogmaals…de RAD is in het leven geroepen om AGRESSIEVE HONDEN uit te bannen….waarom dat goede betrouwbare honden afmaken???

Dat druist aan alle kanten in tegen mijn rechtvaardigheidsgevoel en mijn liefde voor honden (of dieren in het algemeen)





Binnenkort komt mijn petitie tegen de RAD wet on-line....
Ik hou jullie op de hoogte!
laatste aanpassing
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 01:40:
- De baasjes een enorme geldboete (want je maakt mij niet wijs dat je vandaag de dag niet meer weet dat de RAD wetgeving bestaat)
- De hond verplicht onderwerpen aan de MAG test. Faalt hij ...hoe pijnlijk dan ook....maar dan tóch een spuitje, maar slaagt hij...dan NIET AFMAKEN, maar steriliseren. Dit zelfde geldt voor herplaatsinghonden..
Op deze manier bereik je hetzelfde, maar hoeft een lieve hond niet een nutteloze dood te sterven …


als dit bereikt kan worden dan had ik dat ook liever!!
alleen zoals het nu lijkt, gaat dat niet gebeuren...

het is niet zo dat ik als hondenliefhebber graag toezie hoe idd vele wel lieve honden worden afgemaakt, alleen wil ik wel alle rasRADhonden daar niet voor op het spel zetten!!

hoe raar het ook klinkt, maar ik ben van mening dat als alle mensen hier op pf of waar dan ook in nederland echt een dezer radrassen hadden aangeschaft, uitrespect en eer,
uit liefde voor het ras en om echte bewondering,
om zo hun bijdrage te leveren aan dat ras!
omzo die hond te promoten op een goede manier!!!
dan hadden wij vandaag de dag geen artikelen in de krant gehad dat er weer staffords of iets in die geest door de politie inbeslag is genomen om afgemaakt te worden.

als een ieder fokt uit liefde en als een ieder kocht uit liefde dan waren er ook geen stamboomloze staffies geweest en werden die dus ook niet afgemaakt!

dus mijn mening is hoe pijnlijk ook, het is je eigen schuld!
alleen het wel trieste is idd wat Dee.d al zei....
het is de hond die gestraft word! en de boosdoener veelste weinig.
ik snap dan ook al die mensen niet waar ik al eerder mee heb mogen discusseren over dit onderwerp dat zij dan ook het LEF hadden zich liefhebber te noemen, of dat ze hun hondje hadden aangeschaft uit liefde of uitdezelfde naam hadden gefokt!!!!!!!!!
BREEK ME DE BEK NIET OPEN..... liefde!!!! hebzucht bedoel je! liefde zal het zekers nooit of te nimmer geweest zijn, want wie zet zijn geliefde hond dan op het spel voor een paar honderd eurries meer, om zo dan een wel echte rasRADhond aanteschaffen!!!!
of te hebben gefokt omdat zij niet hun best wouden doen om de wel geldende rasreglemten te behalen!!!!!
uit liefde kun je alleen maar kopen na wel overwogen, en na veel uitgezocht te hebben van je ras!!
een goede fokker, de juiste combinatie en daarna de juiste opvoeding gaan geven!!

en anders zie ik het als een kwestie van oneerzaam en onrespectabel met je hond omgaan!!
jij als liefhebber!! als baasje zijnde neemt alle risico´s van dien om toch maar te fokken of te kopen zonder je te onderwerpen aan de ras zijn fokreglementen!
PUUR UIT GELD EN GEMAKZUCHT.... dat kan zich nooit ofte nimmer een liefhebber noemen.
en uit deze motief kan ik ook geen medelijden tonen!!!

ook ik vind het spijtig, maar nogmaals ik wil en zal mijn eigen daar niet voor op het spel!
wij hebben nu de kans gekregen om onze RADrassen te behouden, door middel van die MAGtest mits wij allemaal daarachter staan en ons aan die regels willen houden.
bedoel als een ieder uit emotionele redenen zich daar van afzet, dan is het voor de regering toch duidelijk!!

die zeggen dan, dat ze ons de kans hebben gegeven maar dat we er niets mee willen doen!! wat weer kan lijden tot een geheel fokverbod... want we weten hoe de LNV gehamerd is op deze laatste optie, maar door protest van andere partijen en instanties hadden ze die gehele fokverbod al teruggedraaid., want dat zoude eigenlijk de bedoeling zijn!
een fok en houdverbod op alle rassen die een vechtgeschiedenis hadden!!

dus hoe spijtig ik het ook vind, ik ben dankbaar voor wat we nog mogen en zal toen koste van alles dus ook het afmaken van stamboomlozen.... dat willen behouden!

ik ben zoals Dee.d al eerder zei een gemotiveerd iemand die een foktoekomst wil gaan hebben en die de ROTTWEILER op een gezonde en goede manier wil promoten!!
dat kan alleen als alle honden die een gevaar vormen voor deze behoud, afgemaakt worden of onvruchtbaar!!!

zo denk ik ook over het voortbestaan van de A-stafford..
waar ik ook een liefhebber van ben, wij als rasfokkers kunnen ons werk alleen doen en duidelijk overbrengen als wij geen medelijden tonen aan hun die geen respect hebben voor onzer rassen.. de zwartfokkers en kopers hiervan!!

dus ook geen medelijden met de gang van zaken de dag van vandaag!! mocht het anders willen, dan graag, maar anders zij het zo!!!

een ieder is verantwoordelijk voor zijn product die hij op de aarde zet, en ook verantwoordelijk voor de aanschaf!!

dus niet ik of de politie!!
laatste aanpassing
 
goh Dee.D wel raar dat je het van bisbee wel kan verkroppen dat hij geen medelijden heeft met de gang van zaken vandaag de dag, terwijl je tegen mij hele andere dingen zei.

Sommige mensen die een puppy kopen bij een of andere broodfokker die zijn honden uit het oostblok haalt en het geen reet uitmaakt wat die puppies voorheen hebben meegemaakt. Hij weet totaal niet wat voor voorouders erachter zitten en wat het karakter van deze is en verkoopt deze puppies gewoon lekker verder aan mensen die zich niet in het ras verdiept hebben. Deze mensen noem ik trouwens net zoals bisbee geen rasliefhebbers. Het zijn niet de mensen met de stamboomhonden en de mensen die zich eerst helemaal in het ras verdiepen voor ze een hond kopen die onder de RAD-regeling valt, maar de mensen die toch een stamboomloze kopen, of omdat hij goedkoop is, of omdat hij "zo lief uitziet".

Ook ik zie niet graag dat onschuldige stamboomloze honden worden afgemaakt, maar als dat ervoor zorgt dat we bij onze rashonden geen fok en houd verbod krijgen, dan moet dat maar. het is beter dan het verbieden van al deze honden, stamboom of niet.

Ik kan me echter ook wel vinden in Dee.D's mening dat het niet voldoende is om de hond in beslag te nemen. Geef de mensen met stamboomloze honden een FLINKE boete en fokkers/ verkopers een NOG vettere boete/fokverbod.

wij als rasfokkers kunnen ons werk alleen doen en duidelijk overbrengen als wij geen medelijden tonen aan hun die geen respect hebben voor onzer rassen.. de zwartfokkers en kopers hiervan!!


hier ben ik het helemaal mee eens!

wat me ook irriteert is dat iedereen die denkt dat omdat hij of zij een hond met stamboom heeft ook met die hond kan fokken. wat een bullshit! Die wildfok vind ik ook niks! Ik wil graag binnen nu en 10 jaar een goede basis voor mijn kennel opleggen, ik heb een bloedlijn uitgezocht die me aanspreekt en zal qua gedrag en schoonheid hoge eisen aan mn honden gaan stellen, daarom vind ik het ook zo sneu dat iedereen maar wat doet en dat veel mensen niet eens weten waar ze mee bezig zijn. Ik vind het aan de ene kant super dat sommige mensen fokken met hun hond die de mag test heeft gehaald, maar als je dan soms naar de hond kijkt en je je af kan vragen of dat wel een stafford is vraag ik me af of het gewoon een zaak van kennelblindheid is of willens en wetens toch een zaak is van "ik wil puppies, boeit me niet of mijn hond wel wat voor het ras kan betekenen".

Ik pleit dan ook voor verantwoord fokken. Om te beginnen Stambomen, Magtesten, goede showresulten, perfecte gezondheid en niet met minder genoegen nemen.

en nu ga ik weer wat kopieren van bisbee waar ik het helemaal mee eens ben
een ieder is verantwoordelijk voor zijn product die hij op de aarde zet, en ook verantwoordelijk voor de aanschaf!!


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
Ook ik zie niet graag dat onschuldige stamboomloze honden worden afgemaakt, maar als dat ervoor zorgt dat we bij onze rashonden geen fok en houd verbod krijgen, dan moet dat maar. het is beter dan het verbieden van al deze honden, stamboom of niet.


en zo bedoel ik het ook!! het is niet dat ik het met plezier zeg, maar de risico van een geheel fokverbod is mij te groot!!
dus idd dan maar liever alle raslozen dood, dan dat wij nooit meer mogen geniet van de wel rasRADhonden!!


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
Ik pleit dan ook voor verantwoord fokken. Om te beginnen Stambomen, Magtesten, goede showresulten, perfecte gezondheid en niet met minder genoegen nemen.


ook iets waar ik helemaal achter sta!! en dat kan alleen maar door te beginnen met het steunen van je RAShond
laatste aanpassing
iig had ik dus veel meer bezoekers verwacht!!
hebben wij een topic puur om je mening te mogen verkondigen met betrekking tot onze zo geliefde radrassen...
wil niemand reageren!!! op een paar na??

nou leuke liefhebbers!!!
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
Dee.D wel raar dat je het van bisbee wel kan verkroppen dat hij geen medelijden heeft met de gang van zaken vandaag de dag, terwijl je tegen mij hele andere dingen zei.


Wat bedoel je hier mee? Ik kan het absoluut niet verkroppen ..deze gang van zaken. Dáár verschillen Biz en ik juist heel erg in van mening. Wat ik aangeef is dat ik zijn beweeg redenen kan begrijpen, maar dat betekent niet dat ik er achter sta! Ben benieuwd wat ik tegen jou gezegd heb dan???

Ik ben juist een enorme voorvechter tégen de RAD wet... en dan niet alleen op Partyflock met een hoop geschreeuw zoals ik zoveel zie doen, maar daadwerkelijk bijna dagelijks actief.

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
maar de mensen die toch een stamboomloze kopen


voorbeeld... een man vlak bij ons heeft een stamboomloze Staff. Bijna 11 jaar oud. (heb je misschien wel in de krant gelzene dit verhaal) Reken even met me mee.

1993 is de RAD wet ingevoerd. (Hij kreeg de hond dus in '94) Toen wisten idd. een hoop mensen niet van het bestaan van deze wet omdat hij gewoon sneaky is ingevoerd. Niet met grote campagnes om mensen te waarschuwen zoals ze dat met alles wél doen, maar nee... BOEM ... ineens was die wet er...... Heb jij op tv wel eens aankondigings spotjes gezien??/ Pas op beste honden bezitter, vanaf dan-en-dan mag u geen hond meer hebben van die-en-die rassen zonder stamboom??

Helemaal NIKS......

De man heeft de hond al bijna 11 jaar. Heeft nog nooit iets gedaan, heeft nog nooit agressie vertoond niet naar mens en niet naar dier, maar zo'n NSB'er in de buurt heeft hem verraden .... De hondennazi's die ze de AID noemen kwamen ( in totaal met 18 man sterk want o o o wat hebben we het druk bij de politie)de hond na dik 10 jaar op halen om hem een spuitje te geven.....

Normaal? Jullie mogen het vinden, maar ik vind het een zeer grof schandaal!

Net zo als ik het afspuiten van alle Stamboomloze honden een grof schandaal vind.
Nogmaals ... straf de eigenaar, steriliseer de hond en het probleem is in no time opgelost!

Ik vind het te gek voor woorden dat niemand aggeert tegen deze wet...maar ja ... dat is Nederland. De bek altijd open, maar als het er op aan komt zit iedereen stil op zijn stoel.
laatste aanpassing
He jezus jongens.......hoe kunnen jullie nu al beginnen zonder de scheids (moi :D) erbij????
Doen we dus niet meer he!!

Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 14:37:
De man heeft de hond al bijna 11 jaar. Heeft nog nooit iets gedaan, heeft nog nooit agressie vertoond niet naar mens en niet naar dier, maar zo'n NSB'er in de buurt heeft hem verraden .... De hondennazi's die ze de AID noemen kwamen ( in totaal met 18 man sterk want o o o wat hebben we het druk bij de politie)de hond na dik 10 jaar op halen om hem een spuitje te geven.....


Walgelijk verhaal!!!

Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 14:37:
straf de eigenaar, steriliseer de hond en het probleem is in no time opgelost


Helemaal mee eens!
Ik heb al eerder in een ander topic gezegd dat het mogelijk zou moeten zijn om de in beslag genomen honden idd te steriliseren....te onderwerpen aan de MAG test en dan de tijdelijke opvang (gedeeltelijk gesubsidieerd en gedeeltelijk afhankelijk van giften)in te doen tot dat er een nieuwe baas(dit moet uiteraard een honden kenner zijn) gevonden is voor de hond en dan krijgt de nieuwe baas een document mee waarin staat dat de hond dus "gedoogd" is .

Dit lijkt me allemaal niet zo heel moeilijk te realiseren!!
laatste aanpassing
Bof ... niks anders dan :respect: voor deze mening.

Zo simpel is het idd.

Heel makkelijk in te voeren zo'n wet.

Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:20:
alleen zoals het nu lijkt, gaat dat niet gebeuren...


.........omdat niemand zijn/haar bek opentrekt! Moet je eens kijken als heel Nederland hier tegen zou ageren.....maar nee.... "het zal toch wel niet helpen" dus waarom zouden we het proberen? Liever gewoon die diertjes afspuiten, dan hebben we er ook geen drukte van.......

O ... en Bof...:bloos: sorry dat we zonder jou begonnen zijn :D
laatste aanpassing
Ja toch.....iedereen maakt het allemaal zo verdomde moeilijk terwijl dat volgens mij helemaal niet hoeft.:frusty:
Er zijn in Nederland echt heel veel mensen te vinden die giften willen doen hiervoor en ook heel veel mensen die vrijwilligerswerk zouden willen doen in zo'n tijdelijke opvang!!
Ik ken er hier op flock al genoeg!

Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 14:53:
sorry dat we zonder jou begonnen zijn


Nou het is je vergeven......maar nou niet meer doen he ;).
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:20:
een fok en houdverbod op alle rassen die een vechtgeschiedenis hadden


Daar zit je mi. dus ook behoorlijk mis. Een Rottweiler heeft nooit een vechtgeschiedenis gehad!

ROTTWEILER:
Waak - en verdedingingshond, gezinshond./De Rottweiler is genoemd naar de Zuid-Duitse stad waar hij geboren werd. In Rottweil waren de honden slagershonden, die de kudde opdreven, hoeden en beschermen. Een Duitse stad gelegen aan de Neckar deze stad vervulde vanaf de middeleeuwen de functie van `doorvoerstad` omdat er veel handelswegen samenkwamen. Er werd gehandeld in goederen, maar ook in vee. Koeien en schapen werden van grote afstand naar de stad gedreven en hiervoor gebruikte men drijvershonden vaak werd hun beurs met geld aan de halsband van de hond bevestigt zodat ze niet beroofd konden worden.
(jij weet dit natuurlijk maar voor diegene die twijfelen)

Jouw ras is nu ook aan de beurt. Ik begrijp niet dat je dat niet inziet.

Straks is het de de Dobermann, de Duitse Herder, de Mechelaar, dan de teckel want die blaft teveel, dan de New Foundlander want die verhaart teveel........ straks mogen we alleen nog met Labradors of Golden Retreivers lopen "want dat zijn van die lieve gezinshonden" .....

De wijze waarop ze agressie uit de maatschappij willen halen bij honden WERKT ZO NIET!!!
laatste aanpassing
Uitspraak van Bof (L) Bert op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:00:
maar nou niet meer doen he


HAHAHA .... NOOOOOOOIT MEER!!! Dat is beloofd!
laatste aanpassing
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 14:53:
.........omdat niemand zijn/haar bek opentrekt! Moet je eens kijken als heel Nederland hier tegen zou ageren.....maar nee.... "het zal toch wel niet helpen" dus waarom zouden we het proberen? Liever gewoon die diertjes afspuiten, dan hebben we er ook geen drukte van.......


nee!! de regering zegt heel simpel dat de kynologie zelf verantwoordelijk is voor de bijtincidenten, dat die het dus maar moeten oplossen, die magtest is een oplossing gegeven door de regering om toch maar de goeden eruit zien te halen!!
het was immers al de bedoeling geweest om er een totale fokverbod op te gaan geven!!!

iig ook ik vind dit meer dan krom, hoe de regering erover denkt.. want de grootste gros is buiten de kynologie gefokt, en de enigste met sanctie´s oa de magtest zijn de kynologische honden.
iig zijn de rasverenigingen wel druk bezig met de
Raad van beheer, maar wil de regering er gewoon geen moeite voor doen!

en andersom! zie ik ook geen tekens van medelijden.....
de zwartfokkers gaan lekker door met hun product en de grote massa blijven die honden toch wel kopen, bedoel moet ik daar symphatie voor gaan voelen!!
zij maken onze rassen kapot, dus kan echt geen medelijden tonen!
wel verdriet om de honden, maar dat hou ik voor mijzelf...
ik ga niet toegeven, want daar word massale misbruik van gemaakt en zitten we zo met nog een grotere probleem!!
als wij medelijden gaan tonen, dan geeft dat alleen maar meer hoop aan die rasbedervers!!!!!

Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:07:
Een Rottweiler heeft nooit een vechtgeschiedenis gehad!


Ja ik zie dat in, maar helaas zijn er te vaak bijtincidenten geweest met de rottweiler vandaar dat die dan ook de magtest moet doen! om zo de goeden wel te behouden van een ondergang.

iig als je straks wel actief bent, dan kun je idd op mijn steun rekenen!
nogmaals ik had ook liever dat de honden niet werden afgemaakt, maar zie dat niet als mijn of de rasvereningen hun verantwoordelijkheid...
ons verantwoordelijkheden zijn het behoeden van de wel raszuivere radrassen, en dat kan nu nog steeds!
doordat wij er elke dag moeite voor willen doen.....

ik ben al dankbaar genoeg dat wij die kans hebben gekregen, dus kan ik niet klagen..?

en als deze maatregelen mijn ras en die van jou en alle andere RADrassen bespaart van een ondergang.....
dan zij het zo!!
ik snap jou heel erg... !!
alleen ben ik dankbaar dat de wel echte liefhebbers vandaag de dag wel mogen genieten van de mooiste paar rassen op de wereld, dat wij nog steeds mooie honden weten vortte brengen op show´s en werkvelden.....
dat is mijn verantwoordelijkheid, en niet die van zwartfokkers en hun klanten & co
laatste aanpassing
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:18:
de regering zegt heel simpel dat de kynologie zelf verantwoordelijk is voor de bijtincidenten, dat die het dus maar moeten oplossen,


Dat is toch he-le-maal te gek voor woorden?

De regering is overkoepelend voor HEEL Nederland!! (zou moeten althans)

Straks vinden ze het terreur probleem te moeilijk en dat laten ze dan maar aan de politie over,

Oorlog? Nee...te ingewikkeld...laten we dat maar aan het leger over,

Branden?? Nee weet je wat, de meeste branden ontstaan door de mensen zelf, dus laat dat maar aan de mensen en de brandweer over...trekken wij onze handen vanaf.... etc....


Nee..veel te gemakkelijke gedachtengang van onze 'regering'..

Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:18:
om er een totale fokverbod op te gaan geven!!!


Dat hadden ze NOOIT hard kunnen maken....waarom denk je dat dit niet doorgezet is??


Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:18:
mijn verantwoordelijkheid, en niet die van zwartfokkers en hun klanten & co


Dat klopt ... maar ik vind dat we als mensen WEL verantwoording hebben over de levende DIEREN! Ik vind het veel te gemakkelijk om alles wat maar lastig is dood te spuiten, dan ben je er maar vanaf....wat denken ze nou....dat dit echt zal helpen??? Natuurlijk niet!! Ze proberen het al 12 jaar, en nog dagelijks worden er honden afgemaakt..... Hebben deze ambtenaren geen evaluatie gesprekken tussen het koffiedrinken door?
laatste aanpassing
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:39:
Dat is toch he-le-maal te gek voor woorden?
De regering is overkoepelend voor HEEL Nederland!! (zou moeten althans)


de nederlandse rottweiler club (NRC)
die al heel wat jaren goede contacten heeft met de RVB nodigt ook altijd mensen van de RVB uit op gelegenheden!!
ook komen er vaak mensen van de LNV-fractie en die zeggen dat echt nadrukkelijk......
met de woorden van er is jullie een kans gegeven red jullie ermaar mee..? met andere woorden!!!

het lullige is dat er idd veel rottweilers wel aan bijtincidenten deden, maar heel weinig rasrottweilers die binnen de NRC zijn gefokt, dus word de nrc gestraft voor iets wat zij niet kunnen controleren of waar zij macht over hebben!!

Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:39:
Dat hadden ze NOOIT hard kunnen maken....waarom denk je dat dit niet doorgezet is??laatste aanpassing 12 augustus


Denk dat het geluk is dat de andere partijen er anders over dachten en ze niet steun genoeg konden krijgen, maar weet wel dat het kantje boord was!!!
en daarom ben ik heel dankbaar....
dus ik zie de regering niet als boosdoenders maar eerder de mensen zelf, die ondanks dat zwartfokken of zwartgefokte dieren blijven kopen
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:39:
Dat klopt ... maar ik vind dat we als mensen WEL verantwoording hebben over de levende DIEREN! Ik vind het veel te gemakkelijk om alles wat maar lastig is dood te spuiten, dan ben je er maar vanaf....wat denken ze nou....dat dit echt zal helpen??? Natuurlijk niet!! Ze proberen het al 12 jaar, en nog dagelijks worden er honden afgemaakt..... Hebben deze ambtenaren geen evaluatie gesprekken tussen het koffiedrinken door?laatste aanpassing 12 augustus 2005 15:43


heb je helemaal gelijk in, het is idd makkelijk,
maar hoe kan zoiets mijn verantwoording zijn?? ik heb ze niet gefokt en heb er ook niet om gevraagd om maar massaal deze rassen zwart te gaan fokken, en heb er ook niet om gevraagd dat er mensen zijn die ze weer kochten!!
hoe kan het dan ook mijn verantwoording zijn!!!
ik kan er niets aan doen, kon ik het maar......

ik heb mijn verantwoording over mijn honden en hun gedrag en hun nakomelingen....!!
dat alleen is mijn verantwoording, daar heb ik om gevraagd!!
heb mijn verantwoording jegens de maatschappij dan ook netjes gedaan door met eer en respect een paar fantastische honden te hebben gekocht met stamboom en een fijn karakter.
waar ik zonder problemen van kan genieten!!

en als een ieder dat deed hadden de politie´s en aid ook geen honden kunnen afmaken!!!
laatste aanpassing
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:55:
en als een ieder dat deed


Leuke theorie, maar vooralsnog is het de realiteit dat dit niet zo is. Dáár moeten we naar handelen, niet naar de wens dat het anders zou zijn. We zitten met deze toestand, hoeveel we ook zouden wensen dat dit anders was....we moeten nu eens om kijken naar 1993, en dan eens kijken of deze belachelijke hondenmoord zin heeft gehad tot nu toe...

Antwoord NEE.

Hoe kun je dan in dit idee blijven geloven. Ik vind, en dat heb ik je al eerder gezegd, dat jij op een enorme manier je kop in het zand steekt.
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 15:55:
dat alleen is mijn verantwoording, daar heb ik om gevraagd!!


Dit vind ik een heel erge egoïstische instelling. We hebben ook niet gevraagd om de Tsunami, om hongersnood om weet ik veel wat voor problemen in de wereld.
Ik vind dat 'leed' in het algemeen de verantwoording is voor alle mensen.... ook al kies je er niet voor!
Als je in een positie bent dat je moet/kunt helpen .... dan moet je er zijn. Voor mens én dier.

Heel simpel........
laatste aanpassing
 
Op het staffordsNL en Mystafford forum is voor zo ver ik weet ook een actie begonnen.

In duitsland moet een eigenaar van een stafford een test afleggen en de hond moet er ook een af leggen, haalt hij dat ? geen probleem, stamboom of niet. ( in bepaalde bondsstaten)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
terwijl je tegen mij hele andere dingen zei


Heb nog geen antwoord van je? Wat bedoel je hier mee dan?
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 16:58:
Ik vind dat 'leed' in het algemeen de verantwoording is voor alle mensen.... ook al kies je er niet voor!
Als je in een positie bent dat je moet/kunt helpen .... dan moet je er zijn. Voor mens én dier.

Heel simpel........laatste aanpassing 12 augustus 2005 17:08


kijk.... ik wil zekers wel helpen!! alleen men wil niet geholpen worden!!
zij blijven toch doorgaan met zwartfokken en dan zullen er steeds meer honden bijkomen, en steeds meer bijtincidenten!
net zolang tot het wel einde verhaal is.....

daarom kies ik voor mijn eigen!
ik heb een keuze gemaakt dat ik in de toekomst iets wil gaan betekenen voor mijn ras!
het is al zo erg dat ik eral aan denk om naar Duitsland te verhuizen!!

kortom ja echt het doet mij ook zeer veel verdriet dat die beesten vaak onterecht worden afgemaakt, maar dat is mijn schuld niet!
met mij word er ook niet rekening gehouden van de tegenpartij of ik wel of niet de magtest haal strakjes!!

bedoel die lachen mij uit!! hahaha MAGTEST..hahaha!!

waarom zou ik dan enige medelijden moeten gaan tonen voor hun!!
nee van mijn leven niet..... en ja heb medelijden met die hondjes, maar ondanks dat vind ik dat van mijn eigen en hun voortbestaan en alles erom heen te belangrijk!!

ik wil mij best ervoor inzetten als jij die petitie klaar hebt, heb er net ookal 1 van een kennis rottweilerfokker op PF gezet, hopelijk tekenen jullie die ook allemaal
dat zegt dat ik mij best wil inzetten voor onnodige dierenleed, maar in dit geval kan ik tot het zover is geen medelijden tonen!!!

mijn ras(sen) zullen niet zwichten omdat er mensen zijn die de imago verpesten van deze SuperRADrassen!!!!
laatste aanpassing
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 17:12:
In duitsland moet een eigenaar van een stafford een test afleggen en de hond moet er ook een af leggen, haalt hij dat ? geen probleem, stamboom of niet.) ( in bepaalde bondsstaten


Vind t heel goed dat niet alleen de hond, maar ook de eigenaar een test af moet leggen!!!
 
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 19:17:
Heb nog geen antwoord van je? Wat bedoel je hier mee dan?


ik kan het niet meer vinden :( mijn excuses, maar volgens mij had jij toen de link gelegd ( want je teefje had geloof ik flappers ) dat jij zei dat ze daardoor als "gevaarlijk" werd beschouwd. Maakt ook niks uit, wat gezegd is is gezegd, maar ik ben blij dat we nu hier open kunnen discussieren op dit forum over dit onderwerp. ik merk ook dat jij en bisbee alletwee ook openstaan voor de mening van anderen (Y). ik ga helaas 12 dagen op vakantie dus ik kan helaas niet alles op de voet volgen, want ik vind dat hier veel interessante dingen worden gezegd. dingen waar een ieder die zich met deze rassen bezighoudt eens over zou moeten nadenken.

Dat verhaal over die 10jarige pit is vreselijk, in die tijd was het nog niet zo dat iedereen een computer met internetverbinding had en als hij of zij een hondje wilde even wat informatie kon inwinnen ( doet nu nog altijd niet iedereen, maar toch wel meer mensen ).

Mensen die nu een 10/11 jaar oude pit hebben vind ik dat je het niet zo zwaar kan aanrekenen als mensen die nu eentje van 4/5 jaar hebben zitten.
 
Uitspraak van ..][\/][iekos.. op vrijdag 12 augustus 2005 om 19:49:
Vind t heel goed dat niet alleen de hond, maar ook de eigenaar een test af moet leggen!!!


ja vind ik ook! en bepaalde mensen gewoon uitsluiten voor een RAD-ras, zoals mensen die al eens gepakt zijn voor mishandeling ofzo.


maar aan de andere kant krijg je dan ook weer een rijbewijseffect :S, tijdens je examen doe je het netjes maar daarna bega je toch een paar keer een overtreding. Misschien is het wel een idee om dan je "bewijs" in te trekken en je hond bij andere gekwalificeerde mensen te plaatsen.
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:00:
maar aan de andere kant krijg je dan ook weer een rijbewijseffect , tijdens je examen doe je het netjes maar daarna bega je toch een paar keer een overtreding. Misschien is het wel een idee om dan je "bewijs" in te trekken en je hond bij andere gekwalificeerde mensen te plaatsen.


Die mensen zouden gewoon tijdelijk onder toezicht gezet moeten worden. Als ze t goed willen doen, laat ze t dan gelijk aanpakken... Laat ze een cursus volgen (dan moet met de agressieve mensen toch ook?), waarin ze leren hoe ze met dieren om moeten gaan.
 
Uitspraak van ..][\/][iekos.. op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:04:
Die mensen zouden gewoon tijdelijk onder toezicht gezet moeten worden. Als ze t goed willen doen, laat ze t dan gelijk aanpakken... Laat ze een cursus volgen (dan moet met de agressieve mensen toch ook?), waarin ze leren hoe ze met dieren om moeten gaan.


ja dat zou ook nog kunnen. zijn er meteen weer wat banen gecreëerd voor al die werklozen in NL. zou zo een slecht idee nog niet zijn!
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:06:
ja dat zou ook nog kunnen. zijn er meteen weer wat banen gecreëerd voor al die werklozen in NL. zou zo een slecht idee nog niet zijn!


Ik vind t echt de moeite waard.
Waarom kunnen mensen op een topic op PF wel zulke dingen bedenken en de mensen die het moeten waarmaken niet?? :frusty:
 
Uitspraak van ..][\/][iekos.. op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:10:
Ik vind t echt de moeite waard.
Waarom kunnen mensen op een topic op PF wel zulke dingen bedenken en de mensen die het moeten waarmaken niet??


dan maken ze zichzelf nuttig en volgens mij is dat de bedoeling niet. of dan kunnen ze niet genoeg uren schrijven ( van onze belastingcenten :@. of onze hondenbelasting, hier in mijn gemeente 3 of meer honden 990 euro, stelletje gekken..)
Ja daar zeg je wat... Stelletje eikels zijn t ook!
Ze willen de "gevaarlijke" rassen weghebben, dus geven ze maar een spuitje, zodat het niet veel geld kost en ze nog een extra potje kunnen kaarten!
Hé meis.....(Y) super vakantie hoor!!!
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 19:57:
ik ga helaas 12 dagen op vakantie


:D ik wil GRAAG met je ruilen hoor!!!


Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:13:
€ 990 euro


??? Zijn ze helemaal debiel daar joh???
Ik woon vlak bij Heerenveen en wij betalen hier in de gemeente € 0,00....

Ik woonde eerst in Drachten, maar daar was het ook héél duur!
laatste aanpassing
 
ja zuidlimburg hier... 990 euro en nog wat losse centen voor 3 of meer honden !!! ze gaan er ook van uit dat iedereen met 3 of meer honden een kennel heeft. en chihuahua eigenaars hoeven niks te betalen. wat een discriminatie.
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:39:
ik wil GRAAG met je ruilen hoor!!!


haha ik wil wel met haar mee!!!!!!
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:46:
en chihuahua eigenaars hoeven niks te betalen. wat een discriminatie.


haha liever 990,- dan dat een echte hond word geasocierd met die opgepompte hamsters!!!!
laatste aanpassing
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:50:
haha liever 990,- dan dat een echte hond word geasocierd met die opgepompte hamsters!!!!


Moet ik je ff uit je droom helpen... t zijn echt honden hoor... ;)
Uitspraak van ..][\/][iekos.. op vrijdag 12 augustus 2005 om 20:56:
Moet ik je ff uit je droom helpen... t zijn echt honden hoor...


haha ik wist gewoon dat er wel een op zou gaan happen!!!!
ok sorry Miekos het zijn ook honden haha.....
Uitspraak van Bisbee op vrijdag 12 augustus 2005 om 19:22:
kortom ja echt het doet mij ook zeer veel verdriet dat die beesten vaak onterecht worden afgemaakt, maar dat is mijn schuld niet


Nee Bis...natuurlijk is het jouw schuld niet....neemt niet weg dat ik vind dat er ook nog zoiets als een morele plicht bestaat (maar dat zal mijn linkse inslag wel wezen ;))
Alles wat ik had willen zeggen is eigenlijk al gezegd. Ik ben het voor 100% met Bof (en Bert) eens! Ik vind dat de honden een 2de kans verdienen, maar de eigenaren niet! Straf die mensen zo zwaar dat ze het nooit meer in hun hoofd halen een stamboomloze hond aan te schaffen!

Ook zou er veel harder moeten worden opgetreden tegen de zogenaamde broodfokkers, al weet ik dat dit lastig is want deze zitten vaak net over de grens in Belgie, waar veel meer mag!
Uitspraak van Kaatje24:cheer: op vrijdag 12 augustus 2005 om 21:59:
al weet ik dat dit lastig is want deze zitten vaak net over de grens in Belgie, waar veel meer mag!


Dat is wat ik in een ander topic ook al aangaf.

Dat is wat ik in een ander topic ook al aangaf.

Er zijn niet eens gestandaardiseerde formats voor de RAD rassen. In het ene land is een hond levensgevaarlijk terwijl ze in een ander land geprezen worden. Dit geldt niet alleen voor België en Nederland, maar Duitsland, Amerika, Engeland, Zwitserland, waar dan ook...... overal andere normen. Dat is toch ook heel raar!
neemt niet weg dat ik vind dat er ook nog zoiets als een morele plicht bestaat

Ik vind dat 'leed' in het algemeen de verantwoording is voor alle mensen.... ook al kies je er niet voor
andere woorden...zelfde gedachte!

Los van het feit of het je schuld is of niet... de keuze om te helpen is wél de beslissing van de mens zelf! Linkse gedachte? Nee denk het niet .... gewoon common sence!
laatste aanpassing
Uitspraak van Dee.D. op vrijdag 12 augustus 2005 om 23:03:
Los van het feit of het je schuld is of niet... de keuze om te helpen is wél de beslissing van de mens zelf! Linkse gedachte? Nee denk het niet .... gewoon common sence!


maar dat helpen houd een keer op!!

mijn manier van helpen is.....

ben lid van 2 rottweilerverenigingen zowel in NL als in Dld
ben lid van de rottweilerwerkgroep en een kynologenclub
dit puur alleen als financiele steun voor een stabiele voortbestaan van de rasvereniging!!

Heb 4 raszuivere rottweilers aangeschaf met een goede lijnen die ik wil inzetten voor mijn eigen kennel,
hiermee dien ik de nieuwe generatie aan rottweilers en de kopers ervan door goede nakomelingen op de wereld te zetten.
en heb ik bij deze dan ookal direct de raspopulatie in het geheel een dienst bewezen.

ik voer mijn honden uitsluitend topvoer,
daar dien ik de fabrikant mee en mijn honden.

ook doe ik aan tentoonstellingen,
daar dien ik mijn geliefde ras de ROTTWEILER mee om hun op een gezonde en goede manier te promoten

en zo zijn er nog vele dingen meer!!!!!
ik ga 4 keer per week naar de clubs om te trainen, om zo te proberen een gezonde en stabiele rottweiler te vormen en te behouden!!

bedoel dit vind ik mijn morele verplichting!!
ik als rasliefhebber van de Rottweiler steun mijn geliefde ras op deze manier, en neem het mondeling ook altijd op voor de andere RADrassen
dat is steunen en morele verplichtingen hebben,
want dit is mijn verantwoordelijkheid!
niet de rotzooi van een ander opruimen, zie jij een van die ZWARTFOKKERS enige spijt tonen tegenover hun product of klanten??
of dat die het toch beter probeert te doen, door zich toch maar aan de reglementen te houden voor die een 2e keer de fout ingaat??
nee.. die zorgen dat wij alleen maar meer moeten doen om de rassen te behouden!

Dat zeg niet dat ik het niet wil, maar kan gewoon niet!
ik zelf zet mij voor de 1000% in voor de mijn wel geliefde ras.
en doe dat met plezier, daar leef ik voor.....

ik vind jou Dee.d een super kerel met een hart van goud
en de wereld mag dankbaar zijn dat jij erbent!!

maar ik brand me de vingers niet aan iets wat ik niet aangestoken heb, mijn morele plicht is om ervoor te zorgen dat door mijn hulp en steun de rottweiler weer een mega geaccepteerde hond word!
dat ben ik als rasliefhebber ervan verplicht, dat is mijn doel als toekomstige fokker!

en aangezien wij al zelf genoeg problemen hebben, kan ik die van een ander missen.

ik zit constant te denken aan die verdomde MAGTEST die ik in september waarschijnlijk ga doen!
wat als ik het voor de 2e keer niet haal??
wat dan, dan ben ik kapot en meer dan gebroken.....
een paar jaar lang leefde ik puur voor het moment.
al mijn vrije tijd en veeeeel geld en energie heb ik in mijn honden gestoken.
en dat kan kapot gaan omdat er mensen zijn die door hun nalatigheid de ministers die MAGTEST hebben laten invoeren!
hoe denk jij dat ik ooit enige sympatie voor die of hun producten kan gaan voelen???
laatste aanpassing
Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
ik vind jou Dee.d een super kerel met een hart van goud


:D dank je wel kerel, en dat is zeker wederzijds.

Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
niet de rotzooi van een ander opruimen, zie jij een van die ZWARTFOKKERS enige spijt tonen tegenover hun product of klanten


Hier zit denk ik het crusiale nuance verschil in de gedachten die we naar elkaar toe ventileren.

De zwartfokkers kunnen wat mij betreft aan alle kanten gestolen worden.
het zijn ook niet de ZWARTFOKKERS WAAR IK ME ZO HARD VOOR MAAK --ZÉÉR BESLIST NIET-- maar het nutteloze sterven van dieren......dáár ligt mijn zwaartepunt.

Ik ben zéér erg de mening aangedaan dat wat de mens ook fout doet, DIEREN MOGEN DAAR NOOIT DE DUPE VAN WORDEN!!!!

De huidige wet straft de dieren, niet de mensen die dit leed veroorzaken.

Zolang dit niet verandert zal ik blijven vechten. Ik weet...dit is vechten tegen de bierkaai, want in een land als deze waar een moordenaar maar 5 jaar krijgt met proefverlof en weet ik veel wat voor andere privileges, wat voor straf moeten ze zo'n zwartfokker dan geven??
2 weken met aftrek van voorarrest??

Maar mijn hele leven heb ik al partij gekozen voor ‘de underdog’ en in dit geval is dat dan ook nog eens letterlijk. Mijn moeder zei altijd al dat ik 2 harten had. Een mensen hart en een dieren hart.
===========================================
Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
wat als ik het voor de 2e keer niet haal??
wat dan, dan ben ik kapot en meer dan gebroken.....


en op zulk soort 'angsten' reageerde ze altijd met de zin: een mens lijdt dikwijls het meest door het lijden dat hij vreest....maw, waarom je nu al zo zorgen maken terwijl het waarschijnlijk allemaal goedkomt :-)
======================================

Ik kan dierenleed niet verkroppen, in welke vorm dan ook. Je moet je voorstellen, ik zet letterlijk ALLE diertjes in mijn huis buiten ipv ze dood te slaan. Moet je nagaan hoe ik me voel als ze een volkomen lieve en betrouwbare hond doodspuiten om dat ze te eigenwijs zijn om te erkennen dat hun wet niet werkt.

Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
hoe denk jij dat ik ooit enige sympathie voor die


helemaal mee eens….. sympathie??? Ik voel alleen maar afschuw voor deze groep dierenmisbruikers!

Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
of hun producten kan gaan voelen


vind ik een heel ander verhaal. Producten?? Een pak melk en een krat bier….dat zijn producten.

Stamboomloze honden die er niet voor gekozen hebben geboren te worden, maar louter uit winstbejag van broodfokkers geboren zijn die noem ik géén producten. Dit zijn OOK levende wezens met gevoel, liefde, trouw, eerlijkheid, vergevingsgezindheid, karakter etc…… die moet je beschermen als mens zijnde (ook tegen mensen), die moet je koesteren. Geen trouwere vriend immers dan een hond?

Tuurlijk … (en daar val ik weer in mijn herhaling) … afpakken, onderwerpen aan een MAG test etc..etc… dat verhaal ken je inmiddels :-)…… maar doodspuiten moeten ze absoluut afschaffen!

tenslotte:
Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 00:41:
maar ik brand me de vingers niet aan iets wat ik niet aangestoken heb


denk maar zo: als de brandweer ook zo zou denken, dan werd het ook een catastrofe… die helpen ook altijd .. overal waar ze nodig zijn, en die hebben NOOIT wat aangestoken!!
laatste aanpassing
Precies zoals Ella al eerder zei....... zo denk ik er ook over, het is idd een tegenstrijdig gevoel, maar ik kies voor dat wat ok lief heb! en dat is zekerheid voor het vortbestaan van de wel echte rasRADhonden!!

Uitspraak van verwijderd op vrijdag 12 augustus 2005 om 09:57:
Ook ik zie niet graag dat onschuldige stamboomloze honden worden afgemaakt, maar als dat ervoor zorgt dat we bij onze rashonden geen fok en houd verbod krijgen, dan moet dat maar. het is beter dan het verbieden van al deze honden, stamboom of niet.


van de ene vind ik het zeer zekers niet leuk, maar als dat de manieris dat ik wel mijn rashonden mag houden en er ook mee mag fokken, dan zij het zo.

maar heb vandaag ook iets anders gehoord!!!!!!!
ik ga niets bevestigen, maar een kennis van mij had ergens in een bladje gelezen (de hondewereld??)dat de magtest waarschijnlijk volgend jaar eruit gaat!!

waarom en wanneer was onduidelijk, maar het werkte niet zoals gehoopt?
iig heb ik dus nu al een mail gestuurd naar de RVB en zal maandag wanneer ik een antwoord heb, het hier bekend maken.

dit kon wel is een verband zijn met het nieuwe fokbeleid die eraan zit te komen!!
ze willen 1 fokbeleid voor alle rassen?

hier wat info erover:
Fokbeleid in ontwikkeling
De minister van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit vindt dat de verantwoordelijkheid voor het welzijn van honden nadrukkelijk bij de sector zelf ligt. De Raad van Beheer is bezig invulling te geven aan deze verantwoordelijkheid door een fokbeleid voor alle rashonden te ontwikkelen. Ze doet dit samen met de rasverenigingen om zo gezamenlijk de gezondheid het gedrag en het welzijn van rashonden te bevorderen.



Veel rasverenigingen werken zelf ook al aan de bevordering van gedrag, gezondheid en welzijn van het eigen ras. Ze hebben een fokreglement dat is toegesneden op de situatie binnen het ras. Maar per ras zijn de fokreglementen erg verschillend qua opzet en omvang.



De Raad van Beheer is samen met de rasverenigingen bezig hierin meer eenduidigheid aan te brengen door een raamwerk te ontwikkelen. Voor de invulling van dit raamwerk en dus het rasspecifieke fokreglement blijft elke rasvereniging wel afzonderlijk verantwoordelijk.





Het fokbeleid van de Raad van Beheer stoelt op twee pijlers:

BasisReglement Stambomen (BRS): dit zijn algemene regels van de Raad van Beheer voor het fokken van rashonden. Ze gelden voor alle fokkers van rashonden. Deze regels worden ingebed in het Kynologisch Reglement. Overtreding ervan levert een sanctie voor de fokker op.
Rasspecifiek Fokreglement (RFR): dit is een fokreglement dat elke rasvereniging voor het eigen ras maakt. Deze fokreglementen zijn toegesneden op de specifieke situatie binnen het eigen ras. De Raad van Beheer gaat samen met de rasverenigingen fokkers stimuleren zich aan het rasspecifieke fokreglement te houden.


BasisReglement Stambomen

De voorwaarden in het Basisreglement Stambomen (BRS) hebben betrekking op het welzijn, de gezondheid, het gedrag en het exterieur van de rashonden waarmee wordt gefokt.



Welzijn

De welzijnsparagraaf van het BRS heeft de Algemene Vergadering van de Raad van Beheer eind 2004 vastgesteld. Momenteel bereidt de Raad van Beheer de invoering ervan voor.

In de Welzijnsparagraaf van het BRS zijn de volgende regels opgenomen:

De teef moet bij de dekking minimaal 16 maanden oud zijn.
De teef mag bij de dekking voor haar eerste nest niet ouder dan 60 maanden zijn.
De teef mag bij de dekking nog geen 96 maanden oud zijn.
De teef mag in een periode van 24 maanden maximaal twee nesten voortbrengen, waarbij de periode tussen de dekking van het eerste nest en van het tweede nest minimaal 10 maanden moet zijn. De periode van 24 maanden start op de datum waarop de dekking voor het eerste van de twee binnen deze periode geboren nesten heeft plaatsgevonden.
De teef mag in Nederland maximaal vijf nesten voortbrengen.
Tegen fokkers die de regels van de Welzijnsparagraaf van het BRS overtreden, legt de Raad van Beheer een sanctie op.



De komende periode gaat de Raad van Beheer de invoering van de Welzijnsparagraaf voorbereiden door:

Aanpassing van het Kynologisch Reglement.
Aanpassing van het automatiseringprogramma DARWIN.
Informeren van de fokkers over de aanpassingen.
Het ontwikkelen van een sanctiebeleid voor fokkers die zich niet houden aan de regels.


Gezondheid

De voorwaarden die op het gebied van gezondheid in het BRS komen, stelt de Raad - op voorstel van de rasvereniging, of op eigen initiatief - vast.

Dergelijke voorwaarden kunnen uitsluitend worden opgenomen als een ernstig bewezen gezondheidsprobleem in een ras voorkomt dat een aanpak voor het totale ras noodzakelijk maakt.

Voorbeelden van gezondheidsproblemen die voor een dergelijke aanpak in aanmerking komen, zijn

Skeletafwijkingen (bijvoorbeeld heupdysplasie, elleboogdysplasie, patella luxatie of Calvé Legg Perthes);
Doofheid;
Oogafwijkingen (zoals PRA en cataract);
Epilepsie.



Gedrag

De voorwaarden die op het gebied van gedrag in het BRS komen, stelt de Raad van Beheer - op voorstel van de rasvereniging, of op eigen initiatief – vast.



Dergelijke voorwaarden kunnen uitsluitend worden opgenomen als er een bewezen gedragsprobleem in een ras voorkomt dat een aanpak voor het totale ras noodzakelijk maakt.



Voorbeelden van gedragsproblemen die voor een dergelijke aanpak in aanmerking komen, zijn:

extreme angst;
extreme nervositeit;
agressief bijtgedrag.



Exterieur

De voorwaarden die op het gebied van het exterieur van de ouderdieren in het BRS komen, moeten nog worden ontwikkeld.



Een voorbeeld van een mogelijke voorwaarde is:

"de ouderdieren hebben op een tentoonstelling of op een clubmatch van een door de Raad erkende rasvereniging minimaal de kwalificatie 'goed' onder een Nederlandse keurmeester behaald."
en heb jou ook direct een gunst gedaan, door te eisen dat zij samen met de Fractie-LNV!!!

de magtest moesten verbannen, daarintegen de wel echte rasfokkers is meer moesten steunen in de strijd tegen de zwartfokkers....
door die veel harder aan te pakken ipv van de honden!

dus de hond inbeslag nemen, een magtest laten doen, haald die het dan deze onvruchtbaar laten maken, zo niet dan naar de regenboogbrug sturen!!!

maar de bezitter of zwartfokker wel zo hard aanpakken dat die nooit een hond durft aan te kijken!!!

nou heb ik een goede daad begaan of niet!!!!
laatste aanpassing
Allermachtig Bizzzz....... Ben trots op je man :D
Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 22:25:
maar de bezitter


kunnen we nog over discussieren,
Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 22:25:
zo hard aanpakken dat die nooit een hond durft aan te kijken


beter had ik het niet kunnen formuleren.....

Uitspraak van Bisbee op zaterdag 13 augustus 2005 om 22:08:
maar het werkte niet zoals gehoopt


....I hate to say I told you so .... but I told you so :-) ... Fijn dat ze dit na 12 jaar honden dood spuiten ook eindelijk door hebben!!!

Zie je Biz... we komen er wel :D
Ben door Bis uit genodigt om deel te nemen aan deze discussie...

ik ga me hier niet in mengen want ik vind dat er actie ondernomen moet worden en niet alleen geluld moet worden....

dus waneer er mensen zijn met goede actie ideeen , doe ik mee met de discussie maar er alleen over lullen word al te veel gedaan..
Uitspraak van Maula op zondag 14 augustus 2005 om 14:00:
dus waneer er mensen zijn met goede actie ideeen , doe ik mee met de discussie maar er alleen over lullen word al te veel gedaan..


Nou zeg dan hoe te handelen, daarvoor is de topic ook geopend!
als wij genoeg ideen hebben, zouden we een mail daarvan naar de LNV sturen met een boel handtekeningen.


als niemand zich ermee wilt mengen schiet het ook niet op, toch?
Uitspraak van Maula op zondag 14 augustus 2005 om 14:00:
want ik vind dat er actie ondernomen moet worden en niet alleen geluld moet worden


Als mensen zo reageren, is de eerste vraag die bij mij op komt: wat voor actie zou zo iemand allemaal al ondernomen hebben. (vaak blijkt dan dat het antwoord: niets)

Ik denk dat als je de inspanningen van Biz op zijn manier en die van mij op mijn manier alléén al meer dan reden genoeg zou moeten zijn om jou deze stelling te laten herzien. ... je moest eens weten wat ik allemaal al voor actie ondernomen heb. Ik ben hier dag en nacht mee bezig!

Binnenkort ook zichtbare actie: Ik krijg zéér binnenkort een petitie on-line waar je je antipatie tegen deze wet uit kunt spreken....

Uitspraak van Maula op zondag 14 augustus 2005 om 14:00:
dus waneer er mensen zijn met goede actie ideeen


Opnieuw... wat zijn jouw goede ideeën dan?

Voorals nog zie ik iemand die alleen een loze kreet neer gooit en zich vervolgens weer in de anonimiteit stort zonder een constructief iets.

Vertel...vertel... ik ben razend benieuwd naar jouw goede idee... laat ik het zo zeggen... een idee dat ook daadwerkelijk uitvoerbaar is. Ik vecht al een paar jaar tegen deze wet IN DAADWERKELIJK ACTIE, tot nu toe allemaal zinloos.....

Sta héél erg open voor jouw goede realiseerbare idee!!

Dus kom maar op.......
laatste aanpassing
en nou niet te negatieve maar er zijn er idd velen die op iedere topic doen net of zij de beste bedoelingen hebben met onze radrassen!!
geloof ik ook veel van, maar als je ze dan een bericht stuurd van hij reageer ook is en je krijgt een antwoord van..... ja was al op de hoogte, maar was voor mij teveel aan text om het te lezen.....!!

dan maak je mij niet wijs dat je ook echt een liefhebber bent!

juist iedere liefhebber moet zich aangesproken voelen en darom juist reageren met hun ideen en gedachtes...

met 100 sta je sterker dan wij met zijn 2en, toch?
laatste aanpassing
Uitspraak van Bisbee op zondag 14 augustus 2005 om 19:18:
juist iedere liefhebber moet zich aangesproken voelen en darom juist reageren met hun ideen en gedachtes...


en daar al scheidt het kaf zich van het koren....

Zo snel gaat dat nou .... :-)

:gaap: ... liefhebbers ... jaja...