Vroeger (is eigelijk aar 5 jaar terug) was het gaan met die banaan en maakte het nog geen flikker uit hoe en/of wat iemand deed. Lekker jezelf zijn dus.
En 5 jaar geleden noem jij al "vroeger"? Haha ga vliegen man. Ik ben rond 1995 op mn eerste technofeestje geweest en zelfs toen was het al niet nieuw meer. Techno bestaat al veel langer. De Zodiak Commune was een van de eerste organisaties die techno groter ging maken, al deden die ook veel met acid.
Tja het begon met grote raves en hardcore was eigenlijk de eerste muziekstijl die echt groot werd en waar tienduizenden mensen op afkwamen. Dat gebeurde rond 1997/1998 ook met de techno toen Awakenings begon in de Gas en daarna kreeg je dus ook de grote trancefeesten.
Op de eerste Shockers, de eerste Massive en de eerste Innercity in 1999 stond volop techno geprogrammeerd. Toen was er dus al een heleboel veranderd omdat de undergroundfeestjes nu plaatsmaakten voor grote parties.
Sowieso was het toen allemaal anders omdat alles nog nieuw was en mensen sneller verrast waren. Nu moeten ze zichzelf maar blijven overtreffen, er is veel meer concurrenmtie.
House is uitgegroeid van een underground fenomeen voor een groepje liefhebbers naar een supercommercieel product. Dance is een industrie geworden. Zet TMF maar aan en je weet het. Logisch dat er dus ook een veel diverser publiek op afkomt. Ik zie zelfs mn ouders nog wel naar een Tiesto in Concert gaan.
Alleen de hele experimentele muziekstijlen blijven vooral iets voor de liefhebbers. Maar zelfs dat wordt gehyped (zie minimal). Techno is ook iets voor de massa geworden. Dat zag je 5 jaar geleden al als je naar I love Techno ging en tja, het is alleen maar "erger" geworden.
Ik denk dat het allemaal wel meevalt met de enorme verschillen die jij noemt tussen een paar jaar geleden en nu. Je bent pas 20 joh, ga lekker genieten ipv je druk te lopen maken over een paar modepoppetjes. Die had je destijds ook al hoor.
