Partyflock
 
Forumonderwerp · 760796
Waarschuw beheerder
Hoi :)

Ik twijfel of ik na de opleiding die ik nu doe (SPW), SPH of maatschappelijk werk en dienstverlening moet doen.

Ik weet het verschil ook niet echt. Ja, SPW schijnt meer met groepen te zijn, en MWD meer individueel met cliënten.


Ik wil later misschien (relatie)therapie (bijv. bij Spatie) geven of mediater worden, welke opleiding kan ik dan het beste kiezen??

Iemand een tip of info???

:)

ps. Ik heb al boekjes en folders thuis liggen met info, maar het is mij gewoon niet echt duidelijk wat het verschil is.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
Social Work !!!! Van alles een beetje !
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb het eerste jaar een algemene opleiding Social Work en ik moet het tweede jaar kiezen voor MWD of SPH.

Je krijgt tijdens dit eerste jaar veel info over beide richtingen (ik zit dan op inholland)

Kort gezegd..

MWD is meer zakelijker, 1 op 1 gesprekken, meer regelen met instanties en wetten enzo (voorbeelden jeugdzorg, algemeen maatschappelijk werk, brijder, reclassering)

SPH zit je meer in de leefsituatie van mensen, die zichzelf niet kunnen redden in de maatschappij. (bv sociowoningen, jeugdgevangenissen, enz.)

Als je relatietherapie wilt geven zou ik MWD gaan doen..dat doe je namelijk niet in een leefgemeenschap van mensen met problemen.
Waarschuw beheerder
Bedankt, dat geeft al veel meer duidelijkheid! (Y)

Ik vind allebei wel leuk, die verschillende dingen die je dan kan doen, dus ik ga nu eerst maar eens bepalen met welke doelgroep ik het liefst wil werken, en dan een opleiding kiezen :)

Ik vind namelijk verstandelijk gehandicapten eigenlijk ook wel heel leuk :bloos:

Tnx iig. :)
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb ook getwijfeld tussen SPH en MWD

Uiteindelijk gekozen voor SPH, nu afgestudeerd, omdat ik groepen leuker vond, en mij werd verteld dat je met SPH meerdere kanten op kon.

Als je relatietherapeute wilt worden kom je er met zowel SPH als MWD denk ik, met een aanvullende opleiding als relatietherapeut
 
Waarschuw beheerder
mail is verstuurd..;)
Waarschuw beheerder
Ja dat is natuurlijk ook zo ja, je kan altijd nog aanvullende opleidingen doen, of cursussen enzo! :yes:

Met SPH kun je denk ik met meer doelgroepen werken of niet?

Maar ik wil toch niet met een heleboel doelgroepen.

Die ik wel leuk vind zijn:
- jongeren (maar niet in de gevangenis ofzo)
- 'normale' volwassen met relatieproblemen
- verstandelijk gehandicapten



Kinderen en ouderen en criminelen vind ik niks :no:
Waarschuw beheerder
Bedankt! (F) Ik ga het zo lezen, eerst effe GTST ;) :P
Waarschuw beheerder
donateur
Ik heb met mijn SPH iig met ouderen (psychogeriatrie), jongeren (gedragsproblemen), kinderen (psychiatrie), volwassenen (chronische psychiatrie) en verstandelijk gehandicapten (meervoudig complex gehandicapten) gewerkt

Therapieën mag je naar mijn idee niet geven met alleen SPH of MWD behalve sociale vaardigheidstraining of sociotherapie

SPH is naar mijn idee breder wat doelgroepen betreft
 
Waarschuw beheerder
dit is wat ik weet over MWD:

als maatschappelijk werker ben je niet bezig met andermans problemen op te lossen, maar help je mensen zelf de problemen op te lossen. denk bijvoorbeeld aan:

- financieele problemen
- drankverslavingsproblemen
- praktische administratieve problemen
- directe ondersteuning nabestaanden bij sterfgevallen
- begeleiding moeilijk lerende kinderen
- drugsverslavingsproblemen
- vluchtelingenbegeleiding
- begeleiding van niet goed functionerende gezinnen
- ouderen begeleiden bij zelfstandig wonen
- begeleiding van overspannen cliënten
- door de rechter opgelegde begeleiding probleemgezinnen
- begeleiden chronisch psychiatrische patiënten
- begeleiding langdurig werklozen
- bemiddeling tussen ouders en kinderen

de functie hangt verder af van de beleidsuitgangspunten van de instelling waarbinnen je werkzaam bent. cliënten kunnen opgelegde begeleiding van een mwd'er krijgen of er op vrijwillige basis terecht.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Maatschappelijk werkers zijn werkzaam in veel sectoren. Je kunt aan de slag bij een instelling voor maatschappelijk werk. Die kan algemeen zijn, voor allerlei soorten problemen, of meer gespecialiseerd. Specialisaties kunnen bijvoorbeeld liggen op het gebied van algemeen maatschappelijk werk, kinderbescherming, reclassering, verslavingszorg, medisch maatschappelijk werk of bedrijfsmaatschappelijk werk.

Je kunt ook gaan werken in instellingen die naast maatschappelijk werkers ook andere beroepsbeoefenaren in dienst hebben. Bijvoorbeeld een ziekenhuis, school, bedrijf, RIAGG, afdeling Sociale Zaken bij een gemeente, een verpleeghuis of een psychiatrische kliniek.

Ook zijn er verschillende maatschappelijk werkers met een eigen praktijk.

Mogelijke instellingen:

· instellingen voor algemeen of gespecialiseerd maatschappelijk werk
· ziekenhuis
· school of bedrijf
· verpleeg- of verzorgingstehuis
· psychiatrische kliniek
· eigen praktijk

Aandachtsgebieden
· (Seksueel) Geweld / mishandeli· Financiën· Homoseksualiteit· Methodieken· Psychiatrie· Religie/Geloof· Suicide· Verlies en rouw· Verslaving· Vluchtelingen en allochtonen· Ziekten en beperkingen· Zwanger- en ouderschap
Instellingen / organisaties
· Jeugdzorg· Maatschappelijk Werk· Opvang· Ouderenwerk· Reclassering· Vrijwilligerswerk
Waarschuw beheerder
Ik ga maatschappelijk werk en dienstverlening doen. :D
Waarschuw beheerder
Ik zou als ik jou was, niet teveel twijfelen want je kan met MWD ook SPW functies doen. Ik ben zelf vierdejaars MWD, en het is zo dat het heel individualitisch is. je hebt veel gespreksvoering, je krijgt geen les in hoe je groepen moet begeleiden, maar je oefent veel met clienten en ouders en kinderen enzo. het is een hele leuke opleiding. maar als je toch graag groepen wilt begeleiden leer je daar op de SPW ook veel over en dan kan je met MWD ook wel solliciteren op groepswerk.
Succes met je keuze
Waarschuw beheerder
Bedankt! :)

Wen en Zweef: Als die die dingen zo lees denk ik echt "Ja, dat is het!" Niet bij ALLE dingen natuurlijk, maar ik denk toch dat MWD het beste voor me is!
Een eigen praktijk is trouwens al jaaaaren een droom van mij :) Misschien bekijk ik dat teveel door een roze bril, maar het lijkt me geweldig om een eigen praktijkje te hebben, je kan lekker veel werken en bent niet afhankelijk van anderen.
Nadeel is dan wel dat je geen directe collega's hebt.

Josientje: Ja precies! Dat bedacht ik me ook al. Voor een baan vragen ze meestal gewoon een HBO'er die een relevante opleiding heeft gedaan (zo noemen ze dat toch?) en ze vragen meestal niet specifiek naar een opleiding.
 
Waarschuw beheerder
donateur
Zo WOW!

Deze informatie had ik nou net nodig!

Dat MWD, weet iemand waar je dat kunt volgen?
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ik ga ook mwd doen..ik hoor zelf vaak dat mensen die sph gedaan hebben toch vaak doorstromen naar een MBO functie omdat je met SPW hetzelfde kunt gaan doen..dan is t zonde van je hbo opleiding toch ;)
Waarschuw beheerder
donateur
Ik ga ook mwd doen..ik hoor zelf vaak dat mensen die sph gedaan hebben toch vaak doorstromen naar een MBO functie omdat je met SPW hetzelfde kunt gaan doen..dan is t zonde van je hbo opleiding toch


Dat is dus echt niet waar :nee:

Ten eerste zijn SPH'ers duurder en is er weinig werk, vandaar dat veel SPH'ers eerst op MBO niveau aan de slag gaan....
Maar de banenmarkt verbeterd weer...

Komt bij...de functies lijken misschien hetzelfde...SPH is veel meer coordinerend, meer leidend dan uitvoerend in vergelijking met SPW, bovendien krijg je te maken met veel ingewikkeldere zorgvragen

SPW-ers zie je in de kinderopvang, gehandiacptenzorg

SPH'ers meer in de psychiatrie of de complexere problematieken.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
La Salina: Ik ga dat dan waarschijnlijk in Enschede doen, ik weet niet waar het nog meer kan.
Maar dat is een beetje te ver voor jou denk ik :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Ja ik weet het verschil wel..maar ik heb veel meisjes gesproken die doorstromen naar een mbo-functie. Maar als de banenmarkt verbeterd is t geen probleem toch?

SPH lijkt me ook erg boeiend trouwens het is gewoon een moeilijke keuze. Maar ik heb ook gehoord dat je bijvoorbeeld als je je SPH diploma hebt dat je daarna nog een jaar MWD kan doen en ze dan alletwee hebt dat zou helemaal te gek zijn.;)
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
donateur
La Salina: Ik ga dat dan waarschijnlijk in Enschede doen, ik weet niet waar het nog meer kan.
Maar dat is een beetje te ver voor jou denk ik



Dat word lang op de step inderdaad ja! :S

Moet toch ook wel ergens in rotterdam te doen zijn ofzo?

INFORMATION PLEASE!!!


Hmz met welke vooropleiding kun je daar trouwens terecht?
Waarschuw beheerder
donateur
MWD kan je gewoon in Rotterdam doen hoor, doet een vriendin van mij ook

gewoon zoeken via google naar hogescholen lijkt me


Ik ga per Oktober nog een opleiding gedragstherapeutisch medewerkster doen :) HBO + is dat :)
 
Waarschuw beheerder
donateur
Dat lijkt me ook leuk!

Jeetje hey...:)
 
Waarschuw beheerder
haha ik zit met hetzelfde dillema!

heb al eens een SPW opleiding niet afgemaakt, dat maakt me een beetje huiverig voor SPH...

maar ik ben er nog helemaal niet uit dus! ervaringen zijn leuk om te lezen geeft toch een andere kijk op de opleidingen als zo'n standaard folder:)
 
Waarschuw beheerder
donateur
MWD kan je gewoon in Rotterdam doen hoor, doet een vriendin van mij ook

gewoon zoeken via google naar hogescholen lijkt me


Ik ga per Oktober nog een opleiding gedragstherapeutisch medewerkster doen HBO + is dat



Welke scholen zijn dat precies?
 
Waarschuw beheerder
Ahhhhh pff ik wil meer de kant op van MWD (jeugdzorg t liefst, jongeren met gedragsproblemen) maar dan liever WEL met naaste collega's, of werken in groepsverband

:vaag: twijfel twijfel :S
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
@ la Salina
de Hogeschool rotterdam *daar zit ik momenteel ook MWD eerste jaar*, en vandaag is er een open dag. Dus kom langs zou ik zeggen ;)

En het kan ook aan de hogeschool inholland

@sjaap: Een aantal hogescholen bieden tegenwoordig de mogenlijkheid om het 1e jaar een breed vakkenpaket te volgen waarmee je gelijk door kan stromen naar het 2e jaar. Dat houd in dat je alle sociale richtingen wat van leerd zodat je je keuze beter kan maken.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
wordt advocaat of econoom. ken je meer verdienen denk ik.
 
Waarschuw beheerder
donateur
geld is leuk ja, maar het is nog leuker om het ook naar je zin te hebben
 
Waarschuw beheerder
donateur
en om iets te doen waar je goed in bent..
 
Waarschuw beheerder
MWD, ik zit nu in het vierde jaar van deze opleiding. Met mwd heb je meer contact met je clienten, vooral één op één. Ik heb echt veel over mijzelf en de maatschappij geleerd en ben heel tevreden over deze opleiding.
Als je creatief bent ingesteld zal ik meer voor sph kiezen.
 
Waarschuw beheerder
(permanent verbannen)
van die sociaal werkers daar heeft bijna iedereen een hekel aan in de praktijk, al hebben die lui dat zelf niet door......

ik zou er niet aan beginnen
Waarschuw beheerder
Ik doe zelf SPH in Enschede!
Het bevalt me wel..je maakt veel opdrachten in groepsverband en je steekt op die manier ook veel van de stof en van elkaar op! Wat wel heel fijn is, is dat je vooral jezelf ook goed leert kennen! :jaja:

Als je van aard graag mensen helpt enzoow, dan is deze opleiding wah een goeie keuze :jaja:
Maar dan moet je er wel van houden om niet alleen individueel te werken, maar ook in teamverband!

Je kan echt heel veel verschillende kanten op met SPH en ik heb mn 1e jaar meer voor de snuffel gebruikt voor de doelgroepen die er zijn! Wat voor een kant ik meer op wil gaan!
Maar ik vin ut allemaal wah interessant wat we moeten doen voor de opdrachten...soms lijkt het wat onzinnig, ma er zit toch vas wah een bepaald doel achter bij elke opdracht!
(daar doe je het soms dan maar weer voor he? :/ :P )

Ik weet nu al dat ik niet met gehandicapten wil werken..en nog met een bepaalde doelgroep niet, maar wegens eventuele reacties wat ik daarop kan verwachten, laat ik die maar ff achterwege ;)
Maar dat is hoe ik er tegenover sta! :)

Je moet gewoon de dingen tegen elkaar afwegen en dan kiezen wat jij het meest bij jezelf vind passen! En waar jij bij denkt dat je je ding kwijt kan! Jij doet namelijk een opleiding om een beroep te kunnen doen, die je wel ontzettend lang moet uitvoeren he? ;)

Mja..laat je nog wel ff weten waar je uiteindelijk voor kiest of voor gekozen hebt?? :D
 
Waarschuw beheerder
donateur
oh dat kan je wel zeggen hoor. doelgroep allochtonen? je hoeft er toch niks racistisch mee te bedoelen..ik heb hetzelfde hoor ik zie mezelf ook niet met bijvoorbeeld vluchtelingen werken..
Waarschuw beheerder
donateur
doelgroep allochtonen kom je overal tegen en dat gaat steeds meer worden...

Vluchtelingenwerk lijkt niet aantrekkelijk, maar het is juist heel boeiend en dankbaar werk :jaja:
 
Waarschuw beheerder
Ik ga zelf MWD doen..
Ik vind groepswerk leuk, maar ben toch liever bezig met 1 op 1 begeleiding. daar zit gewoon het verschil. en met SPH ben je veel bezig met projecten etc.

vluchtelingenwerk is trouwens ook niet altijd dankbaar hoor.
laatste aanpassing
Waarschuw beheerder
donateur
vluchtelingenwerk is trouwens ook niet altijd dankbaar hoor.


Dat is naar mijn idee geen enkele doelgroep

Overal is wel wat, tis maar net waar jij naar kijkt
 
Waarschuw beheerder
ik ben bijna klaar met mijn opleiding MWD. leuke opleiding, ik zit in Eindhoven. maar daar heb je komend jaar ook het 1e jaar Social Studies. Ik heb stage gelopen bij de sociale dienst en in mijn afstudeerproject met multi-problem veteranen gewerkt. Het leuke vind ik de afwisseling die je hebt, je ontmoet zoveel mensen en dat doorvragen om problemen duidelijk te krijgen is ontzettend leerzaam en leuk om te doen als je t goed kan.

Maatschappelijk werk is leuk, maar je moet er wel tegenopgewassen zijn. je wordt werkelijk met je neus op de feiten gedrukt, situaties en gedachten van mensen zijn shokerend. Het hebben van collega's waar je mee kan praten en overleggen is erg belangrijk. Een eigen zaak zou ik dan ook nooit beginnen. Maar om relatietherapeut te worden moet je denk ik wel psychologie gestudeerd hebben. wil je dat ook nog gaan doen?

Ik ga nu nog een 1-jarige opleiding doen tot lerares omgangskunde in Tilburg.

succes met kiezen! xxjes
Waarschuw beheerder
Ik doe SPH in Amsterdam.
Waar ik net informatie heb gekregen over vakken kunnen volgens van een andere opleiding. Ik zou dus enkele vaken van het MWD kunnen volgen en dan weer terugstappen naar SPH. Zo kun je je opleiding in principe vormen hoe je em wil.
 
Waarschuw beheerder
Hi,

ik ga aankomend schooljaar MWD doen, ik krijg in juni diploma voor spw en sph sluit daar heel erg op aan...wat ik persoonlijk heel vervelend vind daaraan is dat alles bijna op gehandicapten gericht is..heb daar niks op tegen maar t is niet mijn doelgroep. ik loop nu stage in de psychiatrie, wel in groepsverband..later wil ik ook 1 op 1 gesprekken gaan houden dan is MWD beter...ik vind t leuker bovendien verdient t ook meer!! :D qua keuze uit doelgroepen maakt t niet heel veel uit want je kan met beide diploma's op de meeste banen solliciteren enzo. Het scheelt ook heel erg of je voltijd of deeltijd gaat doen, ik ga deeltijd doen en dan wordt de stof al heel erg toegepast op je werkveld..bij voltijd is t veel breder..
hoop dat je dr iets mee kan!
Waarschuw beheerder
donateur
ik krijg in juni diploma voor spw en sph sluit daar heel erg op aan...wat ik persoonlijk heel vervelend vind daaraan is dat alles bijna op gehandicapten gericht is


Ik heb nauwelijks gehandicaptenzorg in mijn studie gehad, aangezien je veel vakken zelf mocht kiezen.

Dan ging ik altijd voor psychopathologie o.i.d.

vind t leuker bovendien verdient t ook meer!!

Da's waar, over het algemeen verdiend een MWDér meer dan een SPHér uitzonderingen daargelaten.

je kan met beide diploma's op de meeste banen solliciteren enzo.


Das niet helemaal waar :nee: SPH is wat breder, MWD dus beperkter, maar daardoor wel weer meer afgebakend
Je moest eens weten hoevaak ik moet uitleggen wat SPH precies is....het is niet zoals een tandartsassistente, of logopedist, tis zo breed...en dat heeft dus nadelen
 
Waarschuw beheerder
donateur
Hoe is bij jullie het tweede jaar ingedeeld qua stages/lessen

Wij moesten in het eerste jaar namelijk al stage lopen 3 periodes lang 1 middag in de week. Maar les hebben we echt heel weinig, maar 2 ochtenden in de week, alleen dan nog wel best veel dingen thuis doen en in projectgroepen. Hoe is dat eigenlijk in het tweede jaar.

mn vraagtekentoets doet t niet haha
 
Waarschuw beheerder
ik wil nog de opleiding MWD gaan doen denk ik, zit er ook nog verschil scholen? iemand een mening wáár de beste MWD opleiding is?
Waarschuw beheerder
Ben nu bezig met mijn laatste jaar MWD. Ik zou zeggen, als je relatie therapie wilt gaan geven later, of mediation, dan moet je toch echt voor MWD kiezen. SPH richt zich meer op groepswerk en kom je toch vaak terecht in functies als groepsleidster bij Jeugdzorg óf verstandelijk gehandicapten.

MWD richt zich meer op individuele hulpverlening, wil je toch ook met groepen gaan werken: in de toekomst wordt er steeds meer groepsmaatschappelijk werk aangeboden! Heb zelf tijdens mijn stage met groepen én individuen gewerkt, psychosociale hulpverlening aangeboden (gespreksvoering) én speltherapie, heel veelzijdig dus!

Ik zou dus zeggen: kies voor MWD!

(K)
Waarschuw beheerder
Beste school: "uit onderzoek" zegt men dat het Windesheim in Zwolle een hele goede is. Dit merkte ik ook heel erg bij het zoeken naar een stage-plek, in veel instellingen ging de voorkeur uit naar iemand van het Windesheim. Ook de Hogeschool van Leeuwarden heeft een hele goede MWD opleiding.
De Hanzehogeschool zou ik zelf afraden.... zit zelf op deze school en ben er niet erg positief over.

(Dit zijn allemaal suggesties voor een hogeschool in "het Noorden", hoe het in de rest van NL zit weet ik niet precies)

SUCCES!!
Waarschuw beheerder
donateur
Ik snap niet dat iedereen ervan overtuigd is dat je met SPH vaak in de gehandicaptenzorg terecht komt...

Dat is naar mijn weten toch vooral een SPW functie, ik heb nauwelijks gehandicaptenzorg gehad op school :/

Vooral psychiatrie, volwassen/kinder/jeugd, gedragsproblematiek, opvoedingsproblematiek etc etc

Hebben de andere SPH-ers hier dat dan anders gehad?
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Beste school: "uit onderzoek" zegt men dat het Windesheim in Zwolle een hele goede is. Dit merkte ik ook heel erg bij het zoeken naar een stage-plek, in veel instellingen ging de voorkeur uit naar iemand van het Windesheim. Ook de Hogeschool van Leeuwarden heeft een hele goede MWD opleiding.
De Hanzehogeschool zou ik zelf afraden.... zit zelf op deze school en ben er niet erg positief over.

(Dit zijn allemaal suggesties voor een hogeschool in "het Noorden", hoe het in de rest van NL zit weet ik niet precies)

SUCCES!!


dank u wel voor d moeite! :)
zwolle is inderdaad wel een goede optie!

(K)
 
Waarschuw beheerder
ik ga MWD doen...ik ga meteen door naar t 2e jaar :D
Ik ga naar de horst..volgens mij geeft de hogeschool van utrecht t ook, inholland geeft t en de hogeschool van amsterdam volgens mij ook!
Waarschuw beheerder
ik kan je iig zeggen, na 6 maanden ervaring met SPH....

doe het niet :no:
het is de meeste vaaage opleiding!!
 
Waarschuw beheerder
Ik ga voor de MWD!! :jaja:
Waarschuw beheerder
Ik ook ;) :D

Ik denk er ook over om naar Zwolle te gaan. Het is wel een Christelijke school, maar dat vind ik opzich niet erg, want daar heb je verder geen last van toch??

Ik twijfel ook over het Saxion Enschede. Iemand daar ervaring mee?

Wendy waarom vind je SPH vaag??

Bedankt voor de reacties mensen!!

Ohja en ik zag ook nog dat je op de MWD ook sportles krijgt, klopt dat? En hoe lang krijg je dat?