Formule-1 aan de Maas
door Eric de Brouwer
ROTTERDAM, woensdag
Rotterdam wordt komende zomer een dag lang omgetoverd tot ’Monaco aan de Maas’. De stad zal dan het toneel zijn van gierende banden en ronkende motoren van echte Formule-1-raceauto’s en topcoureurs.
Burgemeester en wethouders hebben gisteren het groene licht gegeven voor een enorm racespektakel op zondag 7 augustus in de Rotterdamse binnenstad. ’Racing Rotterdam 2005’ moet een van de grootste autosportevenementen worden die ooit in ons land zijn gehouden.
Op een afgezet stratencircuit in het hart van de stad zullen topcoureurs, onder wie onze eigen Christijan Albers, hun kunsten vertonen. Behalve een demonstratie van Formule- 1-wagens krijgt het publiek een show voorgeschoteld van auto’s en motoren uit de belangrijkste raceklassen.
Het parcours heeft een lengte van 3,5 kilometer. De route loopt vanaf het stadhuis aan de Coolsingel via het Hofplein, de Pompenburg, de Goudsesingel en de Mariniersweg naar Blaak. Daar scheuren de racemonsters onder de kubuswoningen door in de richting van het Churchillplein, waar ze weer afslaan naar de Coolsingel. Langs het parcours zullen tribunes en grote beeldschermen verrijzen. De gehele route is gratis toegankelijk voor het publiek.
De verwachting is dat zeker 300.000 autosportliefhebbers langs de kant zullen staan. Een vergelijkbaar evenement, afgelopen zomer gehouden in Londen, trok eveneens honderdduizenden toeschouwers.
Volgens Rotterdammer Robert Heilbron, die samen met rallyrijder Herman Vaanholt de initiator is van de stratenrace, is Rotterdam niet zomaar gekozen als de plaats voor de happening. „Rotterdam is dit jaar uitgeroepen tot sporthoofdstad van Europa. Het is daarmee de ideale locatie voor dit ongekende evenement.”
De Rotterdamse sportwethouder Nico Janssens (VVD) toonde zich gisteren uitermate tevreden met het binnenhalen van het racespektakel. „Het is een zeer populaire sport, in zowel binnen- als buitenland. Daarom ben ik trots op dit prachtige evenement. De stad Rotterdam wordt hiermee internationaal op de sportkaart gezet.”
Het geld dat nodig is om de happening te bekostigen, zal worden opgehoest door een groot aantal sponsors en de gemeente Rotterdam. Voor de bedrijven en hun relaties wordt op de Binnenrotte (het grote marktplein) een speciaal vip-dorp ingericht.
Op hetzelfde plein zullen op de zogeheten paddock-presentaties worden gehouden van historische en nieuwe raceauto’s en -motoren. Ook diverse automerken presenteren daar hun nieuwste modellen.
Er zijn in de paddock, die alleen toegankelijk is met een speciale pas, ook demonstraties gepland van onder meer het verwisselen van banden. De coureurs houden er signeersessies.
De Formule-1-’renstal’ van Minardi, waar de Nederlander Christijan Albers onder contract staat, heeft al toegezegd acte de présence te geven. Met diverse andere bekende coureurs en renstallen wordt nog overleg gevoerd.