wat ik je sowieso alvast kan aanraden:
1. wees HÉÉL gedisciplineerd wat betreft eten. GEEN tussendoortjes, en twee keer per dag niet teveel droge brokken (nu nog puppy brokken natuurlijk). beagles hebben een enorme aanleg voor dik worden, en zijn dwangmatige eters. dat betekent dat ze zichzelf letterlijk dood kunnen eten. trap niet in die lieve smeek-oogjes, en geef geen tussendoortjes. af en toe een lekker kauwbotje kan geen kwaad, maar kijk niet vreemd op als hij het in één keer opvreet (in plaats van er af en toe een beetje aan te sabbelen en het zo nu en dan weer weg te leggen, zoals andere honden). kijk er óók niet vreemd van op dat, als je hem een knuffeltje geeft om lief mee te spelen ofzo, dat hij het binnen een half uur kan hebben opengescheurd om de vulling op te vreten.
zorg dat je je "mensen-eten" altijd hoog hebt staan, en leer hem vanaf het begin dat het TEN STRENGSTE VERBODEN is om op de eettafel te springen in een onbewaakt moment, en dat soort streken. leer hem desnoods vanaf het begin dat de eetkamer/plek waar jullie eten een zone is waar hij niet mag komen zolang jullie eten. geef hem ook altijd pas zijn brokken als jullie klaar zijn met eten.
pas op buiten, dat hij tijdens het uitlaten alles maar dan ook werkelijk ALLES, uit de bosjes kan vissen om op te vreten. takken, plastic zakjes, gemaaid gras, papieren zakdoekjes/servetjes... mijd plekken als het marktplein, waar mensen kippenbotjes en halve vissen neerpleuren.
paardenpoep schijnt wél gezond te zijn voor pups om te eten, maar pin me d'r niet op vast...
2. beagles zijn spoorzoekers. zorg dus dat je op puppy cursus veel aandacht besteedt aan het leren bij jou blijven. niets is zo leuk als je hond gewoon los te kunnen laten buiten, maar hij moet wel leren dat 'ie er niet vandoor mag gaan.
3. word lid van de
beagleclub nederland. dan krijg je af en toe het blad 'de beagle bode' en kan je veel ervaringen van andere gezinnen met beagles lezen. echt supergrappig!
bovendien organiseren zij af en toe wandelingen, waar je dan dus bijvoorbeeld meemaakt hoe er 120 beagles over een strand racen en over elkaar heen duikelen... geweldig grappig is dat, en hartstikke leuk voor je hond!
4. als je op vakantie gaat en je beagle kan echt niet mee, stop 'm dan niet in een normaal asiel maar breng hem naar een speciale beagle kennel. er zit er bijvoorbeeld een in haren waar gopher het altijd fantastisch naar zijn zin heeft. hij komt er altijd doodmoe van thuis. al die beagles slapen (als in de natuurlijke roedel) bij elkaar op een knotje, op veel kussens en lappen. tijdens het speeluurtje spelen ze ook samen... echt superleuk voor je hond!
dit is verder misschien ook wel nuttig:
De Beagle is een ideale huishond. Het gezin is zijn roedel en hij is erg lief voor kinderen. De Beagle is klein en handzaam, zachtmoedige, evenwichtig qua karakter en een vrolijke en ondeugende rakker.
Thuis ontpopt hij zich als een heerlijke 'vrijkous' lief voor iedereen, maar buiten toont hij zich 'jachthond' en raakt in zijn element als hij tijdens een wandeling vol overgave snuffelend een 'spoor' volgt. Omdat hij vanouds als meutehond erop gefokt is het te schieten wild zonder hulp van de mens binnen te halen, bezit de Beagle een grote mate van zelfstandigheid, wat wij ervaren als een behoorlijke portie eigenwijsheid. Hij moet dus zeer consequent opgevoed worden.
Door deze karaktertrekken is de Beagle een moeilijk op te voeden hond en is het aan te bevelen een gehoorzaamheidstraining met de Beagle te volgen zodat zijn baas kan leren op een juiste manier met zijn hond om te gaan. Ook heeft de Beagle graag veel aandacht en vraagt dit dan ook van zijn baas. Door zijn vrolijke karakter is hij altijd in voor een spelletje.
bron