Partyflock
 
Flockonderwerp · 21870
Beste flockers,

Vrijdag aanstaande heb ik mijn 2de uitnodeging om in een club te schieten op een hardcore avond. Het groote nadeel van deze avonden is dat het vrij donker is.

Tijd om mijn flitser ( Nikon SB600 ) te monteren en te zorgen voor licht :D.. Nu het probleem.. Als ik rechtstreeks op mensen schiet krijg ik hele bleken gezichten.

Tijdens de vorige schoot die ik voor die organisatie deed heb ik veel via het plafond geschoten, dat zal nu niet lukken omdat het plafond in deze zaak veel te hoog is.

De foto die ik zelf het mooist gelukt vond vorigekeer:
[albumelement=717439]{element is niet toegankelijk}

kunnen jullie me messchien tips geven over de instellingen van de fliser?

Ik heb rodeogen reductie aanstaan, omdat sommige mensen op deze feesten een aanzienlijke hoeveelheid chemische middelen tot zich nemen wat resulteerd in leuke oogjes :p

Veder laat ik de camera (Nikon D50) via de programma stand het meeste zelf regelen.. elke seconden zijn er namelijk andere licht omstandigheden.

Flitsen jullie meteen op het onderwerp?
Rode ogen met een externe flitser? Onmogelijk. Uitzetten dus.

De P-stand op een feest lijkt me nou ook niet echt een succes
laatste aanpassing
Uitspraak van Explosive op woensdag 18 oktober 2006 om 11:51:
kunnen jullie me messchien tips geven over de instellingen van de fliser?

Ik heb rodeogen reductie aanstaan, omdat sommige mensen op deze feesten een aanzienlijke hoeveelheid chemische middelen tot zich nemen wat resulteerd in leuke oogjes

Veder laat ik de camera (Nikon D50) via de programma stand het meeste zelf regelen.. elke seconden zijn er namelijk andere licht omstandigheden.

Flitsen jullie meteen op het onderwerp?


Nou zal je alleen als tip geven bovenstaande allemaal niet te doen :)

Rode ogen heb ik nog nooit meegemaakt met externe fliser, drugs of niet maakt niet uit.

P stand op een feest forget it als je sprankelende fotos wilt,

elke seconden zijn er namelijk andere licht omstandigheden.


Daar moet je juist gebruik van maken ipv het als een extra moeilijkheid te zien.

Gewoon lekker alles op M maken, is in mijn ogen ook eigenlijk de enkele benodigde instelling van een camera. Lekker alles zelf instellen.

Ohja forget what you read in the books.

Flitser instelling lijkt me niet je grootste probleem.

De foto die ik zelf het mooist gelukt vond vorigekeer:


neem aan dat je dat beoordeeld op basis van scherpte van de foto. maar scherpte maakt een fotos niet per definitie goed, sterker nog voor feesten is dat eerder negatief dan postitief

Je moet het omgevingslicht gebruiken om je onderwerp te belichten, als je dat puur met je flitser wilt doen krijg je levenloze harde fotos
laatste aanpassing
Uitspraak van AJ (www.xplicitmedia.com) op woensdag 18 oktober 2006 om 20:04:
Je moet het omgevingslicht gebruiken om je onderwerp te belichten, als je dat puur met je flitser wilt doen krijg je levenloze harde fotos


Nuh hoeft niet :)
Wat betreft het negeren van de regels der fotografie: helemaal mee eens. Experimenteren en je camera goed kennen zijn de meest belangrijke aspecten...
Uitspraak van JP Energyflash op woensdag 18 oktober 2006 om 17:43:
Rode ogen met een externe flitser? Onmogelijk. Uitzetten dus.


Uitspraak van JP Energyflash op woensdag 18 oktober 2006 om 23:42:
Experimenteren en je camera goed kennen zijn de meest belangrijke aspecten...


Hmz... Als je genoeg geëxperimenteerd hebt dan weet je dat het wél mogelijk is om met een externe flitser rode ogen te krijgen... Alhoewel, kan me voorstellen dat dat niet snel lukt met een zwakkere externe flitser. De Nikon SB600 is er iig al wel in staat.

Ah well, het komt er gewoon op neer dat je continu moet blijven experimenteren en jezelf te proberen te verbeteren.
Tja maar dat is dan ook een Nikon... :p
 
Een Omnibounce wilt ook wel eens helpen :) Indien de kop van de flitser zo'n 30 graden omhoog wordt gezet reflecteert het flitslicht van alle kanten om het onderwerp heen waardoor slagschaduwen worden voorkomen.. en uit eigen ervaring vind ik dat de foto's ook wat zachter worden en personen minder wit uitvallen..
ik heb ook rode ogen met me externe flitser

maar dat is pas als ik helemaal ingezoomd ben op 105mm
Uitspraak van JP Energyflash op vrijdag 20 oktober 2006 om 18:28:
Tja maar dat is dan ook een Nikon...


Ongeacht of je nu een Nikon, Canon of een Fuji hebt, zie;


Uitspraak van xantrex op maandag 4 december 2006 om 20:32:
ik heb ook rode ogen met me externe flitser

maar dat is pas als ik helemaal ingezoomd ben op 105mm


dan is de hoek

. . . . . . flitser
. . . . . . /
object /_____camera


niet groot genoeg
laatste aanpassing