Partyflock
 
Flockonderwerp · 100165
42x bekeken
Waarschuw beheerder
Op de site van Natuur en Milieu kan je een gratis zakje bijenbloemenzaad bestellen.
Als je rond deze tijd zaait, komen ze op in het najaar en
kunnen de bijen nog een voorraad aanleggen voor de winter.

http://www.natuurenmilieu.nl/page.php?pageID=76&itemID=4798&themaID=6

Info bijensterft:

Het is aannemelijk dat bijen massaal weg vliegen omdat er simpelweg alleen genetisch vergiftigd voedsel te vinden is in hun directe omgeving. Een boer die een genetisch gemanipuleerd gewas wil laten bestuiven bestelt bij een imker bijen. Een aantal bijenkorven worden dan geplaatst in de vaak enorme velden met genetisch gemanipuleerde gewassen. Voor de enorme kolonies bijen is er in de wijde omgeving dus geen normaal voedsel te vinden. Nadat een aantal bijen ziek is geworden van het beschikbare gemanipuleerde voedsel is het niet onlogisch om aan te nemen dat de bijen uiteindelijk opzoek gaan naar andere voedselbronnen buiten bereik van de kolonie. Hierbij vertrekken ze uiteindelijk massaal naar plekken waar wel voedsel te vinden is en zijn zo gedwongen de kolonie te verlaten.

De volgende feiten versterken het idee dat genetisch gemanipuleerde gewassen de boosdoener kan zijn:


Het probleem komt vooral voor in Amerika, inmiddels is daar meer dan 60% van alle gewassen genetisch gemanipuleerd: het is dan logisch dat het probleem daar begint.
In landen waar weinig genetisch gemanipuleerde gewassen groeien, zoals Nederland, speelt dit probleem niet
Landen die nu langzaam beginnen met het aanplanten van genetisch gemanipuleerde gewassen, zoals Spanje, zien nu ook het probleem met de bijen ontstaan.
Biologische imkers in Amerika hebben totaal geen last van verdwijningen.
Het verklaart waarom bijen verdwijnen en er geen dode bijen te vinden zijn. De Bijen eten niet van het gentech gewas en zijn simpelweg verdwenen, opzoek naar voedsel.
Onderzoekers hebben een verzwakt immuunsysteem aangetroffen bij bijen: Het voedsel van de bijen is hiervan een voor de hand liggende oorzaak. Ook ondervoeding kan een verzwakt immuunsysteem veroorzaken.
Onderzoekers hebben volgens deze National Geographic documentaire zelfs ondervoedings-verschijnselen waargenomen bij bijen: dit duidt erop dat de bijen niet tot nauwelijks eten van de genetisch gemanipuleerde nektar om uiteindelijk bijna dood van de honger weg te vliegen van de kolonie.
Genetisch vergiftigd voedsel is een voor de hand liggende oorzaak en verklaart vrijwel alle aspecten van het huidige probleem. Wetenschappers staan voor een raadsel maar kijken niet eens naar deze mogelijke oorzaak. Het zal dus nog wel even duren voordat de wetenschap dit "raadsel" weet te ontrafelen.


bron: http://antimonsanto.come2me.nl/830801/Round-up-in-Nederland

Een poos terug nog een kort intervieuw met een biologische imker gezien op LLink, die had helemaal geen last van bijensterfte. Hij gebruikt trouwens ook geen beschermende kleding. Misschien zou de rest van de gewone imkers ook beter over kunnen stappen naar biologische bedrijfsvoering.

Als de bovenstaand zaadjes trouwens bij de Ruiter Seeds vandaan komen, weet ik niet zeker of het wel zo geschikt is, het is nl. een onderdeel van Monsanto, de genetisch manipuleerder/round-up producent.
laatste aanpassing
 
Waarschuw beheerder
Had van het weekend bij een vriend een Ankertje gelezen dat over honing en bijen gaat. Erg interessant. Het is uiterst voedzaam honing.

Misschien dat het te vinden is op hun site?
www.ankh-hermes.nl

Heb de zaadjes ook besteld :)
laatste aanpassing