Partyflock
 
Forumonderwerp · 980200
Burgemeesters gaan met imams naar Graafschap

DOETINCHEM - De knokpartij tussen een vijftigtal mensen van Turkse en Koerdische afkomst voor een Doetinchemse discotheek afgelopen zaterdagnacht heeft toch nog iets moois opgeleverd.



Herman Kaiser, burgemeester van Doetinchem, en collega Hans Alberse van Oude IJselstreek gaan samen met de drie imans uit Doetinchem, Terborg en Ulft binnenkort naar voetbalclub De Graafschap. Kaiser en Alberse hadden gisteren – bijgestaan door een tolk – een onderhoud met de imams.
De burgemeesters hadden daarom gevraagd na de escalatie afgelopen zaterdag. Ze wilden, gezien de explosieve situatie in Turkije, een broeiend conflict in de straten van Doetinchem de kop in te drukken. Toen woensdag bekend werd dat de aanleiding van de knokpartij 'ruzie om een meisje' was in een discotheek, leek de aanleiding daarvoor mager.

Kaiser weerspreekt dat: "Elk weekeinde wordt er wel geruzied om een meisje, maar dat heeft in Doetinchem nooit een vechtpartij tussen tientallen mensen van Turkse en Koerdische afkomst tot gevolg. Om een klimaat van opstuwende emoties te voorkomen, wilden we met de imams praten."

Uit het gesprek met de imams werd Kaiser duidelijk dat diverse vechtersbazen bezoekers zijn van de moskeeën. "Binnen die moskeeën zijn ze ook op hun gedrag aangesproken", zegt Kaiser. Met de imams heeft hij afgesproken dat in de moskeeën vredelievendheid wordt uitgedragen. "Verder zullen we met de politie er bovenop zitten. Provocaties dulden we niet."

Kaiser vertelde dat het gesprek aanvankelijk wat stroef verliep, totdat De Graafschap ter sprake kwam. De burgemeester, koud een jaar aan het werk in Doetinchem: "Die mannen spreken net zoveel Achterhoeks als ik. Maar toen viel ineens dat woord De Graafschap en alle barrières verdwenen. We gaan er samen naar toe om de cultuur en noaberschap te proeven die ons bindt. We zijn namelijk samen Achterhoekers."

De knokpartij in de Huber Noodtstraat begon met een gevecht tussen twaalf jongeren. Daarna liep de straat snel vol met een vijftigtal amokmakers, waarvan in elk geval een aantal afkomstig was uit het restaurant en café (beiden Turks) dat schuin tegenover de – net geopende – discotheek ligt.

Het gebied waar in het verleden ook geregeld ruzies waren, heeft extra aandacht van Kaiser.
 
ik zou bijna imam worden, mooie aanbiedingen dat je krijgt!
laatste aanpassing
Uitgaansgeweld terug naar het voetbalveld. (y)
ik hoorde dat ze in een graafschap tenue mee het veld op mochten rennen
 
Lol
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
We zijn namelijk samen Achterhoekers


Als je er maar trots op bent :roflol:
 
Blauw wit imamsjurk B) en klompen eronder hehe
 
Superimams B)
Uitspraak van verwijderd op vrijdag 2 november 2007 om 13:11:
Blauw wit imamsjurk en klompen eronder hehe


en daarna feessie bouwen en hoken bij die bois van normaal B)
 
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
de straten van Doetinchem


8)
 
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
Burgemeesters gaan met imams naar Graafschap


(Y)
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
in de straten van Doetinchem


Dat klinkt toch wel aardig gek :lol:
 
:D:D
 
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
bijgestaan door een tolk


Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:54:
ik hoorde dat ze in een graafschap tenue mee het veld op mochten rennen


:lol:
Ben te lui om alle opmerkingen te citeren

hahaha :lol:
:respect:

dat is nou intergratie mensen, samen werken, neem er dan es en voorbeelt aan
 
islamsterdam
Uitspraak van verwijderd op woensdag 21 november 2007 om 12:15:
islamsterdam


:respect:
Umie :respect:

maaruh is dit echt waar? In mijn ouwe DTC, in de Dokter Hubert-Noodt?! Het is ook altijd wat met die gasten he?!

Hoest daaro nu?!


Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
Maar toen viel ineens dat woord De Graafschap en alle barrières verdwenen


ook grenzen? Misschien een leuke naam voor mooi vredig land: Turk-Koerdischap?!!

De Graafschap, daar wordt je gewoon vrolijk van..
laatste aanpassing
leuk voor ze
Uitspraak van oozie op vrijdag 2 november 2007 om 12:40:
Kaiser en Alberse hadden gisteren – bijgestaan door een tolk – een onderhoud met de imams.


:x